начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Процедура по връщане на отнето сумпс от чужбина

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Процедура по връщане на отнето сумпс от чужбина

Мнениеот tunito » 23 Юли 2020, 22:01

Здравейте, някой знае ли каква е процедурата по връщането на сумпс от консулството в чужбина до софия и после от там до където е издадено сумпс, ако имате и представа колко отнема целия процес ще съм много благодарен.
tunito
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Юли 2020, 21:54

Re: Процедура по връщане на отнето сумпс от чужбина

Мнениеот doondie » 24 Юли 2020, 14:16

Дай малко повече инфо. В коя държава е отнето? За колко време? Ти какво си правил в тази държава? Откъде знаеш, че документът е в консулството на България в съответната страна? Защо очакваш, че ще бъде върнато тук?

При смяна на чуждестранна шофьорска книжка с местна, чуждестранната се връща на органа, който я е издал. Според БГ закона, ако направиш някакво нарушение, за което е предвидено да се отнемат точки, и имаш чуждестранна книжка, могат да ти отнемат книжката и да ти издадат българска. Разбира се, не става автоматично, нито за всяко нарушение се прави. Просто би могло. Моята чуждестранна книжка например изтича тази година. Глобяван съм, с основание или без, но не са ми взимали книжката. Идеята е, че зависи от закона в съответната държава, както и от органите, които го прилагат.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron