начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Въпрос за ПРЕКРАТЯВАНЕ на Досъдебно П-во

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос за ПРЕКРАТЯВАНЕ на Досъдебно П-во

Мнениеот srednia » 28 Май 2019, 18:00

Здравейте на 08.05.19 получих Постановление за прекратяване на досъдебно производство.
Производството е прекратено от прокурора,цитирам го дословно:
"Предвид горе изложеното и на основание чл.199 и чл.243 ал.1 т.2 от НПК
ПОСТАНОВИХ:
На осн.чл.24 ал.1 т.2 от НПК ПРЕКРАТЯВАМ досъдебно производство No.:ххххххх
срещу Ххххх Ххххх Ххххх
за престъпление по чл.343б ал.1 поради недоказаност на обвинението"
Въпроса ми е може ли това досъдебно производство да се възобнови някога напред във времето и ако ДА какви може да са са причините това да се случи.
Ето това е информация за преписката към днешна дата,20 дни след получаване на постановлението за прекратяване:
"Информация за преписка № ХХХХХХХ на прокуратура ХХХ-Пловдив:

Преписката е решена от прокурор.
Постановление: Постановление за прекратяване на наказателно п-во
Дата: 07-05-2019

Данните са актуални към предходния работен ден."
Благодаря предварително за информацията.
srednia
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 20 Апр 2017, 19:38

Re: Въпрос за ПРЕКРАТЯВАНЕ на Досъдебно П-во

Мнениеот gridiron » 29 Май 2019, 00:15

srednia написа:Здравейте на 08.05.19 получих Постановление за прекратяване на досъдебно производство.
Производството е прекратено от прокурора,цитирам го дословно:
"Предвид горе изложеното и на основание чл.199 и чл.243 ал.1 т.2 от НПК
ПОСТАНОВИХ:
На осн.чл.24 ал.1 т.2 от НПК ПРЕКРАТЯВАМ досъдебно производство No.:ххххххх
срещу Ххххх Ххххх Ххххх
за престъпление по чл.343б ал.1 поради недоказаност на обвинението"
Въпроса ми е може ли това досъдебно производство да се възобнови някога напред във времето и ако ДА какви може да са са причините това да се случи.
Ето това е информация за преписката към днешна дата,20 дни след получаване на постановлението за прекратяване:
"Информация за преписка № ХХХХХХХ на прокуратура ХХХ-Пловдив:

Преписката е решена от прокурор.
Постановление: Постановление за прекратяване на наказателно п-во
Дата: 07-05-2019

Данните са актуални към предходния работен ден
."
Благодаря предварително за информацията.

Здравейте, има предприемчиви адвокати, които злоупотребяват с незнанието на човека и за справката която всеки може да си я направи сам в сайта на покоратурата искат 50 лв
Пс Бъдете активни Изкарвайте на светло врътки, тарикатлъци,подлости, разни социалистически техники и др.които се сетите
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: Въпрос за ПРЕКРАТЯВАНЕ на Досъдебно П-во

Мнениеот srednia » 29 Май 2019, 05:52

gridiron написа:
srednia написа:Здравейте на 08.05.19 получих Постановление за прекратяване на досъдебно производство.
Производството е прекратено от прокурора,цитирам го дословно:
"Предвид горе изложеното и на основание чл.199 и чл.243 ал.1 т.2 от НПК
ПОСТАНОВИХ:
На осн.чл.24 ал.1 т.2 от НПК ПРЕКРАТЯВАМ досъдебно производство No.:ххххххх
срещу Ххххх Ххххх Ххххх
за престъпление по чл.343б ал.1 поради недоказаност на обвинението"
Въпроса ми е може ли това досъдебно производство да се възобнови някога напред във времето и ако ДА какви може да са са причините това да се случи.
Ето това е информация за преписката към днешна дата,20 дни след получаване на постановлението за прекратяване:
"Информация за преписка № ХХХХХХХ на прокуратура ХХХ-Пловдив:

Преписката е решена от прокурор.
Постановление: Постановление за прекратяване на наказателно п-во
Дата: 07-05-2019

Данните са актуални към предходния работен ден
."
Благодаря предварително за информацията.

Здравейте, има предприемчиви адвокати, които злоупотребяват с незнанието на човека и за справката която всеки може да си я направи сам в сайта на покоратурата искат 50 лв
Пс Бъдете активни Изкарвайте на светло врътки, тарикатлъци,подлости, разни социалистически техники и др.които се сетите

Здравейте.Не разбирам отговора ви,не ми става ясно от справката която съм публикувал може ли да се възобнови досъдебното?Моя адвокат казва,че не може,на което аз вярвам понеже човека направи не малко за мен,но опасенията ми са че има един текст койото съм срещал някъде и гласи,че по горно стоящ прокурор може да го възобнови в някои случаи и след 2 години и т.н. ....Питам тук и за второ мнение за да ми е спокойно
srednia
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 20 Апр 2017, 19:38

Re: Въпрос за ПРЕКРАТЯВАНЕ на Досъдебно П-во

Мнениеот bvoykov » 29 Май 2019, 11:01

Има такъв текст в НПК - чл. 243, ал. 10 - когато постановлението за прекратяване на досъдебното производство не е било обжалвано пред съда в 7-дневния срок от връчването му, прокурор от по-горестоящата прокуратура може да го отмени служебно в срок от 2 години, когато производството е образувано за тежко престъпление, и в срок до една година - в останалите случаи. Тежко престъпление по смисъла на чл. 93, т. 7 от НК престъплението е тежко, когато се предвижда наказание лишаване от свобода повече от 5 години или по-тежко наказание. Престъплението по чл. 343б, ал. 1 НК се наказва с лишаване от свобода 1 до 3 г. и с глоба, тоест не е "тежко престъпление" по смисъла на НК. Следователно срокът, в който по-горестоящият прокурор може да отмени постановлението за прекратяване във Вашия случай, е една година. В изключителни случаи главният прокурор може да отмени постановлението, без ограничение в срока, но за точно такова престъпление едва ли ще си играе да го прави, пък и трудно такъв случай би минал за "изключителен". Теоретично е налице вероятност прокурор от горестоящата прокуратура да отмени постановлението за прекратяване, но това зависи от много обстоятелства. Всеки прокурор сам си преценява дали са извършени всички действия по разследването или не и как може да бъде доказано обвинението. В нашия съдебен регион има моменти, когато прокурорите от окръжна се решават да извършат проверка на всички прекратени досъдебни от районните прокуратури, предполагам периодично го правят. В някои случаи се отменят, в други не. Всичко е въпрос на преценка на доказателствата.
bvoykov
Потребител
 
Мнения: 522
Регистриран на: 06 Юни 2013, 17:43


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron