начало

Гражданите ще могат да водят дела по ЗОДОВ за вреди от действието на незаконни наредби Гражданите ще могат да водят дела по ЗОДОВ за вреди от действието на незаконни наредби

Невалидно Наказателно постановление КАТ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

Невалидно Наказателно постановление КАТ

Мнениеот djilanov » 15 Ное 2018, 12:11

Здравейте,

Преди около 2 месеца се случи ПТП на магистрала Тракия с мое участие и чужда вина. Дойдоха КАТ, повикаха линейка, поради наличие на 3 леки телесни повреди върху мен, издадоха лист за регистрация на ПТП и ме закараха с нея в Пирогов. Там си минах по стандартната процедура и след прегледа всичко се регистрира на дежурния. Днес отидох до КАТ за номер на Наказателното Постановление ( поискаха ми го от застрахователите за да изплатят телесната повреда ), но отговора ми бе че няма регистиран такъв АКТ и такава катастрофа... Очакваше се да стане така поради факта, че виновния водач беше с доста скъп и екзотичен автомобил и съм си запазил всичките документи, които по веригата ми дадоха ( полиция и болница ). Как трябва да процедирам при текущите обстоятелства ? Как мога да докажа ,че е имало такава катастрофа и протокола, на който получих копие ( розовия лист ) е валиден ?

Благодаря предварително за съветите!
djilanov
Нов потребител

Назад към Наказателно право