начало

Отнемането на недекларирани на границата пари, комбинирано със затвор или глоба, противоречи на правото на ЕС Отнемането на недекларирани на границата пари, комбинирано със затвор или глоба, противоречи на правото на ЕС

Устанвено престъпление по НОХД

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

Устанвено престъпление по НОХД

Мнениеот dimitrov18 » 17 Окт 2018, 20:09

Здравейте форумци,'

Въпросът ми е седният: При дело от частен характер какво трябва да направи Съда, ако установи, че едната от страните (или друго лице, примерно свидетел) е извършила престъпление от общ характер–? Т.е. установи, че има достатъчно доказателства за извършено престъпление от общ характер.

Трябва ли Съда да уведоми прокуратурата?
Изобщо къде са разписани задълженията на Съда в такъв случай?

Не ми се струва Съда да е длъжен да си мълчи.
Ще се радвам, ако някой ми отговори.
dimitrov18
Нов потребител

Re: Устанвено престъпление по НОХД

Мнениеот dimitrov18 » 17 Окт 2018, 20:35

По НЧХД, исках да кажа.
dimitrov18
Нов потребител

Re: Устанвено престъпление по НОХД

Мнениеот svegrigorov » 18 Окт 2018, 07:26

Ако според съдията има данни за извършено престъпление, трябва да изпрати копие от протокола и делото ба прокуратурата, за да направи проверка.
svegrigorov
Потребител

Назад към Наказателно право