начало

Гражданите на ЕС няма да правят заверки на удостоверения за раждане, брак или смърт Гражданите на ЕС няма да правят заверки на удостоверения за раждане, брак или смърт

Досие?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

Досие?

Мнениеот imperfectcircle » 13 Юни 2018, 13:28

Здравейте!
Преди минути имах проблеми с полицията и един магазин. Откраднах лак за нокти на стойност 1.59 лева. Не мога да ви дам адекватно обяснение защо го направих, разбирам, че е грозно. Никога преди не съм правила подобно нещо и няма и да повторя. От магазина извикаха полиция. Писах ''Протокол за доброволно предаване" (само това копие ми дадоха) както и обяснение. В копието ми пише ''на основание на чл.чл. 109, чл.110, чл.159 от НПК''. Полицаите ми обясниха, че ще ми бъде издаден акт. Било възможно и да бъда "регистрирана", но вероятността била малка, тъй като стойността на стоката е минимална. Въпросът ми е, какво точно следва от тук? Ще имам ли досие? Въпросният акт на каква сума би трябвало да бъде и със сигурност ли ще бъде издаден? Благодаря предварително!
imperfectcircle
Нов потребител

Re: Досие?

Мнениеот kpts_ » 13 Юни 2018, 16:05

Имали сте проблем със себе си, не с полицията и с магазина.
Ще ви наложат глоба, вероятно 100 лева.
Досие няма да имате, но ако ви пишат някаква характеристика от полицията, този факт може да се отрази в нея.
kpts_
Младши потребител

Мнениеот imperfectcircle » 13 Юни 2018, 17:40

Благодаря за информацията! А имате ли представа в какъв срок мога да очаквам въпросната глоба и какъв ще бъде срокът за плащането й?
imperfectcircle
Нов потребител

Мнениеот kpts_ » 13 Юни 2018, 21:59

Първо трябва да ви връчат акт.
Преди да го подпишете, напишете като възражение, че случаят е маловажен и искате да се приложи чл. 28 от ЗАНН.
Ако това после не се приеме, ще получите след време /месец, може и повече/ наказателно постановление с определената глоба. Него можете да обжалвате пред съд, или да си платите глобата.
kpts_
Младши потребител

Назад към Наказателно право