начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Срок за дело / бързо досъдебно производство / 354а ?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Срок за дело / бързо досъдебно производство / 354а ?

Мнениеот blingbling » 13 Май 2018, 23:04

Здравейте, нов съм във форума и като цяло се регистрирах, за да задам няколко въпроса, които за момента не мога да отправя към адвоката си.
Преди 10 дни ме заловиха с малко над 4г марихуана. Не съм осъждан до момента. Обвинението ми се води по чл. 354а. Имам един свидетел срещу мен по делото, който твърди, че съм му разпространявал в някакъв период от време. Образуваха бързо дп, след което ме държаха 7 дни в ареста и в момента съм под домашен арест. Интересува ме в какъв срок би следвало да ми е съдебното дело и това, че съм по БП фактор ли е за срока на делото ? Четох, че трябва до 14 работни дни да са събрали доказателства, но и това не знам така ли е. Както казах, за пръв път имам премеждия с полицията и съда и не разбирам как се случват нещата, а и се притеснявам. Благодаря предварително!
blingbling
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Май 2018, 20:29

Re: Срок за дело / бързо досъдебно производство / 354а ?

Мнениеот katerinakuch » 13 Май 2018, 23:45

Разследващият орган приключва бързото производство до седем дни. При Вас явно вече не е вече бързо производство.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Срок за дело / бързо досъдебно производство / 354а ?

Мнениеот nikodim77 » 14 Май 2018, 13:04

Разглеждайки вероятностите, които ни предлага НПК в глава 24, срокът може да мине и един месец до влизане – делото в съда и от тогава още 7 дни за насрочването (чл 358 – НПК).
Например: чл. 356 от НПК предполага хипотетичен максимален срок на действия по разследването до 28 дни. От там насетне чл. 356 от същия кодекс предполага още 3 до 7 дни за произнасяне на прокурора.... Така че, минахме месец... Вероятно все още сте си в „бързинката” на производството. :wink:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Срок за дело / бързо досъдебно производство / 354а ?

Мнениеот blingbling » 15 Май 2018, 14:31

Тоест няма вариант делото да е в близкия месец-два да кажем?
Също ме интересува решението на окръжния съд за МН домашен арест може ли да се обжалва? Всичките тези въпроси трябваше да задам на адвоката си, но и той, и аз сме възпрепятствани и затова реших да питам тук. Благодаря.
blingbling
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Май 2018, 20:29

Re: Срок за дело / бързо досъдебно производство / 354а ?

Мнениеот nikodim77 » 15 Май 2018, 22:50

Ще ме прощавате blingbling, но какво значи, „възпрепятствани"?!? Още преди 142 години Александър Бел е патентовал телефона..., който от тогава е усъвършенстван... Е, колко да сте възпрепятствани с адвоката си та да не се чуете барем по телефон...? :idea:
Тези въпроси ги отнесете към него! В крайна сметка той е поел защитата Ви и малко или много би следвало да следи за Вашия интерес, но не и без Вашата активност. Още при запознаване със съдебния акт по мярката за неотклонение е следвало да попитате дали може да се обжалва! Най-малко това ведно със сроковете е посочено в акта на съда.
На въпроса: Лично – мисля, че не остават чак два месеца до делото Ви. :roll:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron