начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Жалба за кражба за 100 лв. ?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Жалба за кражба за 100 лв. ?

Мнениеот andrey87 » 13 Май 2018, 20:00

Здравейте,
интересувам, дали има смисъл да подавам жалба за кражба, на стойност 100 лв. и дали въобще някой ще се занимава с проверка ?

Случая е следния, купих си екшън камера от emag.bg и след около 3 месеца ми се налижи да я изпратя обратно към тях за сервиз, във връзка с дефект.
Изпатих им камерата заедно с картата памет, която закупих отделно от камерата и не от тях.(картата е 100лв.)
След един месец ми върнаха камерата, но картата памет, не беше в камерата.
Писах им мейл да ги попитам какво е станало и ми отговориха, че карта не е имало и не са я взима ли!
След това им писах още няколко пъти да проверят и да ми отговорят дали отказват да ми върнат камерата, но неми отговарят по никакъв начин на мейлите.
И се чудя, дали има смисъл да подавам жалба, че са я откраднали, не че е някаква голяма сума и ще си взема друга, но въпроса е принципен и това безразличие и бездействие ме изнервя , а и са си пари все пак.
Моля за съвет от някой по запознат.

Благодаря предварително за съдействието!
andrey87
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Май 2018, 19:41

Re: Жалба за кражба за 100 лв. ?

Мнениеот bludniq_sin » 14 Май 2018, 16:08

Случаят прилича повече на обсебване, а не на кражба. Можете да подадете сигнал и да опишете случая - имали сте вещ, вещта е изчезнала - вие сте пострадал. Имате всякакво право да търсите съдействие вкл. и да подадете сигнал. Дали има смисъл - по-скоро не.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Жалба за кражба за 100 лв. ?

Мнениеот andrey87 » 14 Май 2018, 16:45

Ами то и на мен не ми се занимава, даже вече си купих нова карта, но въпроса е принципен.
Понеже на много хора, така не им се занимава и някои печелят за това, че хората не си търсят правата за дреболии, което много ме дразни и ще си пусна жалба, пък кавото стане, поне да им създам малко и на тях проблеми.
В случая, понеже е онлайн търговец, имате ли идея, къде е най-добре да си пусна жалбата ?
andrey87
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Май 2018, 19:41

Re: Жалба за кражба за 100 лв. ?

Мнениеот boxko » 14 Май 2018, 16:53

В товарителницата описана ли е въпросната карта?
boxko
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Авг 2010, 14:54

Re: Жалба за кражба за 100 лв. ?

Мнениеот andrey87 » 14 Май 2018, 17:14

За жалост не е.
Но това е защото те я изготвят и пращат куриер, аз само заявявам, че е за сервиз на сайта им и толкова, даже не пише никакви детайли в товарителницата.
andrey87
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Май 2018, 19:41


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron