начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Свидетел по дело за организирана првстъпна група

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Свидетел по дело за организирана првстъпна група

Мнениеот marlaa » 20 Фев 2018, 16:20

Имам призовка за дело, като свидетел ме викат, 2015 год ме хванаха, като купувах наркотици, не налко количество 5гр. Оказа се, че следят дилъра, и сега ме викат за свидетел по дело срещу него, явно и срещу още 5човека. В протокола, който получих за обиск, ниито пише за иззетия наркотик, нито за това че ни иззеха телефона. Казаха ми, че няма да има проблем, ако свидетелствам, все пак има ли нещо от което може да се обърне срещу мен? Трябва ли ми адвокат? Благодаря
marlaa
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 22:13

Re: Свидетел по дело за организирана првстъпна група

Мнениеот katerinakuch » 22 Фев 2018, 01:40

Бъдете свидетел. Хубаво е да ангажирате и адвокат.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Свидетел по дело за организирана првстъпна група

Мнениеот ilian_todorov » 22 Фев 2018, 12:18

marlaa написа:Имам призовка за дело, като свидетел ме викат, 2015 год ме хванаха, като купувах наркотици, не налко количество 5гр. Оказа се, че следят дилъра, и сега ме викат за свидетел по дело срещу него, явно и срещу още 5човека. В протокола, който получих за обиск, ниито пише за иззетия наркотик, нито за това че ни иззеха телефона. Казаха ми, че няма да има проблем, ако свидетелствам, все пак има ли нещо от което може да се обърне срещу мен? Трябва ли ми адвокат? Благодаря

Имате право да откажете да свидетелствате, т.е. нямате право, но ще бъдете санкциониран само с глоба до 500 лева, ако направите това. На Ваше място не бих свидетелствал срещу дилъри. Според мен е опасно, но вие си знаете. От друга страна, ако свидетелствате ще изпълните гражданския си дълг. Страната има нужда от такива граждани.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron