начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Присъда на основание грешно удостоверение за съдимост

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Присъда на основание грешно удостоверение за съдимост

Мнениеот ivanmarinov52 » 20 Ное 2017, 17:25

Присъда от Районен съд за цигари без бандерол (намерени в гараж - не е доказано, че са на собственика на гаража, но все пак присъда има), която е обжалвана пред Окръжен съд в същия град. Този съд изисква от родното място удостоверение за съдимост, но получава такова с данните на друг човек с близко име. На база на това, Окръжният съд издава присъда, която е "по-голяма" от тази на Районния. Вместо отмяна на решението на Районния съд се постановява по-голямо наказание, защото другият човек (с близкото име) има две присъди в миналото. Никой не забелязва, че това не е Удостоверение за осъденото лице.
Осъденият иска да възобнови делото. Срокът е до към 10 декември 2017 г.
Търсим подходящ адвокат.
Дано съм успял да предам правилно ситуацията. Осъденият ми е много близък.
ivanmarinov52
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Ное 2017, 16:04

Re: Присъда на основание грешно удостоверение за съдимост

Мнениеот svettoslav » 20 Ное 2017, 19:31

ivanmarinov52 написа:Осъденият ми е много близък.


Стига бе, близък ви е?
Ние тук се занимаваме само с по -далечни роднини на питащите. 8)

Несериозно е да чакате 20 дни преди изтичането на срока.

Особено пък с абсурдната хипотеза със справката за съдимост. Това е случай 1:10 000.
Ако е вярно това, което пишете, досега адвоката ви и сам щеше да го възобнови сигурно.
Или си нямате работа в момента, или нещата не са съвсем така.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Присъда на основание грешно удостоверение за съдимост

Мнениеот ivanmarinov52 » 21 Ное 2017, 16:38

Нещата са точно така, но премълчах, че адвокатът е приятел с шефа на Окръжния съд, като предположих, че бихте се сетили за "важната" причина, поради която на близкия ми човек не му се иска да е същият адвокат.
Този проблем и според мен може да се реши от външен адвокат (например от София).
А за закъснението сте прав - не знам защо чак сега е прозрял, че със същия адвокат няма да станат нещата.
ivanmarinov52
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Ное 2017, 16:04

Re: Присъда на основание грешно удостоверение за съдимост

Мнениеот svettoslav » 21 Ное 2017, 18:16

ivanmarinov52 написа: - не знам защо чак сега е прозрял, че със същия адвокат няма да станат нещата.


Дали е прозрял наистина или вие така смятате?
Може пък само така да ви се струва.

Но така, както излагате нещата, аз допускам, че точно адвоката му има пръст в изготвеното свидетелство за съдимост. Познавам един, който вади какви ли не документи -от лични карти -до удостоверение за съдимост и дипломи за инженери по космически кораби и др. под.
Не е изключено и самия съдия нарочно да е издал грешно свидетелство.Само и само с цел да увреди вашия близък.
Наистина.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Присъда на основание грешно удостоверение за съдимост

Мнениеот ivanmarinov52 » 21 Ное 2017, 18:37

Доколкото разбрах, Окръжен съд изисква по служебен път удостоверението от града по месторождение. Предполагам, че там са направили грешката.
Страхуваме се от адвоката, защото той е предложил на моя близък да възобнови и води делото безплатно. Това навежда на мисълта, че делото няма да бъде спечелено, тъй като грешката е направена в Окръжния съд (където, както написах вече, шефът е негов приятел).

Тук, в този форум, дали би откликнал някой адвокат и би поел да възобнови делото? Въпросът ми е към Вас Светослав и към всички.
ivanmarinov52
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Ное 2017, 16:04

Re: Присъда на основание грешно удостоверение за съдимост

Мнениеот svettoslav » 21 Ное 2017, 18:48

Вие сигурни ли сте, че делото вече не е възобновено, защото е много вероятно да се ползува същото пълномощно. Те са и за възобновяване. Съжалявам ако е така.
Аз всеки ден буквално ввъзобновявм дела. Въпроса е ако адвоката и съдията се окажат бизнес партньори или членуват в гей дружинка.Много ще е трудно, уверявам ви.

Възможни ли са подобни хипотези, според вас, така ,като страничен наблюдател на процеса?
За да ви кажа направо отсега какви са ви шансовете и дали да идвате до Варна изобщо. Тук приемам. Нямам в София офис.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Присъда на основание грешно удостоверение за съдимост

Мнениеот informator » 21 Ное 2017, 20:09

Напълно съм съгласен със svettoslav.От твърденията на ivanmarinov отвсякъде лъха на съдебна провинциална корупция.Шуробаджанащината из провинциалните съдилища е в своя апогей!
informator
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Ное 2017, 19:53


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron