начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

По стария или по новия НПК

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


По стария или по новия НПК

Мнениеот arste » 04 Ное 2017, 13:22

Здравейте,
пострадал съм от кражба. Делото въобще не е тръгвало, но подсъдимата иска да ми възстанови сумата и да сключи споразумение с прокурора.
Аз нямам нищо против, ще си получа парите и няма да се влача по дела повече.
Адвокатът ми обаче твърди, че от понеделник влиза в сила новия НПК и съдията тъй като не е дал ход на делото досега, ще трябва да го гледа по новия НПК и пак ще го отлага.

Вярно ли е това, или аз нещо не съм разбрал?
Благодаря предварително на всички отговорили ми.
arste
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Авг 2010, 09:57

Re: По стария или по новия НПК

Мнениеот bird_of_paradise » 06 Ное 2017, 07:24

Не мисля, че е прав колегата - чл. 248, ал.5 указва насрочване на ново съдебно заседание, освен ако не са налице няколко хипотези ( една от които е приключване на делото със споразумение, а вие точно това ще правите, макар и в съдебна фаза)

Чл. 252. (1) Когато са налице основания за разглеждане на делото по реда на глава двадесет и девета, а по искане на страните - и по реда на глава двадесет и седма и глава двадесет и осма, съдът разглежда делото незабавно след провеждане на разпоредителното заседание.
Разбирате се с обвиняемия за сумата, получавате я :idea: и ако всички страни са съгласни ( спор е възможен между обвинението и защитата на обвиняемия за размера и вида на наказанието) сключвате споразумение в съдебна зала и този филм приключва за всички.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron