начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Продължение на един НЕВЕРОЯТНО криминален случай

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Продължение на един НЕВЕРОЯТНО криминален случай

Мнениеот chinchilla » 02 Яну 2017, 17:33

Първо, искам да честитя новата 2017 година и да пожелая на всички една по-добра година. Това е тема продължение на тази ми тема - viewtopic.php?f=13&t=53936
както и на още една, чиито линк не намирам в момента ( може и да е изтрита вече )
В резюме искам да споделя някои неща....
Присъдата, както вече ви известих, беше отменена, поради недоглеждане на съдебен заседател, или деловодител, или не знам кой, но цялото това дело се върна на ново и стартира с нова сила.
Апропо, това стана преди известно време, не помня вече точно кога, но беше отдавна.
Попаднах на нов съдебен състав в СРС с председател Д. Кехайова ( която, ако не ме лъже паметта и информацията, вече е съдия в СГС )
След неуморими 2-3 години ( бяхме 4-ма подсъдими ), делото тръгна.
Естествено беше отложено за 6 месеца по-късно.....Не коря никой, и съдиите в срс си имат работа, имат си проблеми...но това се повтори 2, или 3 години ....
През 2016-та най-после всичко беше "Изяснено от фактическа гледна точка" и ние бяхме осъдени...но колежката НЕ потвърди първоиздадената присъда, ами ни обяви за виновни и ни осъди на затвор. Тук ще вметна, че делото ще го снимам страница по страница и ще го постна в моя блог, а и тук, за да могат юристите да си извадят лично мнение, без да има нужда да смятат моите думи за чиста монета. Пак казвам, ние сме невинни, но....според нас. Според 116 - ти състав ( тогавашен), ние не сме.
Осъдиха ни БЕЗ наличието на никакви нови сведения и доказателства, които и предишния съдийски състав не е имал ( мисля беше 96, или 93....Рашкова мисля се казваше съдията.)
Както и да е, След 12 години ( предполагаемото престъпление е извършено 2005 година ) влизам в затвора.

Естествено обжалвахме... апропо тук е момента да кажа, че бяхме 4-ма подсъдими, във времето единият от нас почина, а вторият си отряба ръката при работен инцидент. Мииии, 12 години не е 2 месеца, нали.
Отидохме в СГС на обжалване и, естествено "Ще се произнесем с решение"
Декември 2016 съда се произнесъл и ни намалил присъдите с по 3 месеца.....?!? Евалата, няма да лежа осем месеца, само пет.

И в заключение, за мен няма значение, дали ще лежа 8, или 5 месеца. За мен е от значение, че имам работа, която смятам за доста прилина, с началници французи, във фирма да не е световно известна, но в европа е в първите 3 челни места, а тях не ги интересува, дали ще липсвам 8, или 5 месеца....КАКВО ЗАКЛЮЧВАМ АЗ от цялата работа....Зорлем ме карат да се върна 15 години назад и да си пълнят затворите с кокошкари като мен....Справедливо , не мислите ли.
Темата ми е провокирана от факта, че ще излежавам наказание, за което не съм виновен, но за което по презумпция съм виновен, защото съм криминално проявен и рецидивист....Много яко
П.П. Имам право на кумулация по 23-25 НК, щото 2011 и 2012 лежах единия път 6 месечна присъда, втория път също, но под формата на домашен арест ( 11 мес.) НО дали отдел изпълнения на наказанията ще го време предвид, или ще ме забутат в затвора, без да им пука....божа работа. Дали ще ми определят дата за кумулацията, или не.... тоже.. божа работа.
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Продължение на един НЕВЕРОЯТНО криминален случай

Мнениеот kolegat » 02 Яну 2017, 18:53

Е сигурно няма да лежиш, споко. Те и съдиите така разсъждават- я, тоя ще си направи кумулация, така че и да го осъдим, няма да лежи. Иначе можеш да си подадеш заявление по Закона за съдебната власт за изплащане на обезщетение за бавно правосъдие.
П.С. Между другото много кофти късмет си извадил с тая оправдателна присъда и подписа. Дебилна история.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron