начало

Отнемането на недекларирани на границата пари, комбинирано със затвор или глоба, противоречи на правото на ЕС Отнемането на недекларирани на границата пари, комбинирано със затвор или глоба, противоречи на правото на ЕС

Въпрос за Давност в КАТ?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

Re: Въпрос за Давност в КАТ?

Мнениеот nikolajstoyanov » 07 Сеп 2018, 12:34

Здравейте !!
Имам следното питане...Бяха ми взели контролния талон за шофиране на МПС без винетка с влязло в сила НП през 18.07.2012г. - 300 лв глоба която не съм плащал до момента в който през 23.10.2017г. ме спира катаджия и установява,че съм управлявал МПС под въздействието на наркотчни вещества и така...вземат ми книжката, съставят ми фиш за не носене на контролен талон.Повдигат ми дело и ме осъждат на 10 месеца без право на управление,което изтече 23.08.2018г. Отивам в КАТ Търговище да си взема СУМПС...и служителката на гишето ми връчва жълт лист на който бяха изписани глобите и нарушенията извършени от мен през годините и че трябвало да се явявам на психо.Нарушенията бяха 1. НП от 2012г. за без винетен стикер - 300лв. и 2. от 23.10.2017г. за не носене на контролен талон 10лв,който бях платил.Въпроса ми е следния: изминали са повече от 5г. и би трябвало глобата да е погасена по давност .Как да процедирам когато отида с удостоверението за издържан психо изпит и си поискам книжката....да си платя глобата или да си държа на мойто,че давноста е изтякла.
Благодаря ви предварително !!
nikolajstoyanov
Младши потребител

Re: Въпрос за Давност в КАТ?

Мнениеот boxko » 07 Сеп 2018, 14:19

Дръжте си на Вашето. Давността е изтекла.
boxko
Потребител

Предишна

Назад към Наказателно право