начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

наказване на полицейско хулиганство

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнениеот plamen_penev » 05 Авг 2008, 15:46

Почитаема cruel_la!
Наистина съм изненадан! Имам чувството, че някой се представя тук от Ваше име! Това не може да сте Вие! Или наистина един юрист може да отъждествява правилата с техните носители? Не съм адвокат на евродепутата Д.Стоянов, най-малко приемам, а по скоро ненавиждам расизнма като теория и практика, но едва ли антагонизма между него и колежката му (наречена от вас по непонятна причина "цветнокожа") е първата му запомняща се проява... За вас може би, но той беше известен много преди да се нахвърли върху една представителка на едно лоби в евроструктурите, което ни натрапва дискриминационни закони и практики като разделя нацията ни пред Закона на "българи" и "не-българи". Чудя се дали наистина знаете за какво беше спора който цитирате...
Заплатите на полицаите... Не знам дали помните Маркс от уроците в университета... сложен и прост труд... Ами, ако не им харесва тази работа на вашите подзащитни - да станат програмисти, инженери, предприемачи... каквото им харесва! Но да пребиват хората по улиците, да ги обижават и да ги гледат в ръцете за някой и друг лев - не го приемам...
А случая със заплашвания полицай е наистина много трогателен, дори и ако пренебрегнем факта, че тук ние сега дискутираме поведението на част от полицаите в условията на "правовата държава". Тези, които довеждат хора до "кардиогенен шок", стрелят по малки циганчета, помагат на миньори "сами да си блъскат главите в асфалта", "респектират" евродепутати, бият млекопроизводители и кравари... Но дали сте се замисляла защо това е изобщо възможно?! Дали не Ви е идвало на ум ,че причината не е в бандитите (така са намерили!), а поведението на бандита в никакъв случай не може да бъде оправдание за поведението на полицая? Спомням си една фраза на Л.Дилов (разбира се-баща!): ... почтеност до последния момент, а дори и ... след това...
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Мнениеот balance » 05 Авг 2008, 16:10

plamen_penev написа: Но да пребиват хората по улиците, да ги обижават и да ги гледат в ръцете за някой и друг лев - не го приемам...
Тези, които довеждат хора до "кардиогенен шок", стрелят по малки циганчета, помагат на миньори "сами да си блъскат главите в асфалта", "респектират" евродепутати, бият млекопроизводители и кравари...

Направо се просълзих :cry: . Горките циганчета, лошите полицаи не им дават да ни крадат портфейлите и чантите на спокойствие. Горките миньори, лошите полицаи не им дават да буйстват по улиците. Горките кравари, лошите полицаи не им дават да задръстват пътищата. Горките евро ... и всякакви депутати, лошите полицаи не им дават да дерибействат по пътища, площади, улици и заведения.
Аз предлагам полицията да се закрие. Тогава ще се възцари хармония в нашето общество, с вещата помощ на гореизброените субекти ... и на господин plamen_penev
balance
Потребител
 
Мнения: 122
Регистриран на: 27 Май 2008, 16:01

Мнениеот Inspector_MBP » 05 Авг 2008, 22:25

sarbijanac написа: На Ваше място бих си замълчал.Точно такива ,на които се възмущавате пълнят хазната,че да има за Вас и останалите осиновени от държавата служби и институции заплати......

Апропо,бях чул ,че щели да Ви поразреждат малко.Ами то наистина безобразие 60 000 човека полиция в тая гладна и бедна държава.



На мен ми се стори че колежката се възмущава от такива дето псуват, плюят и тем подобни, но щом казвате, че баш те пълнят хазната... :roll:
Апропо, адвокатската хазна вярно ТЕ я пълнят. Наскоро един ми се хвали как на последното дело дал 10 000 на адвоката си (без да храня илюзията че всичките са останали за адвоката). Нищо че през живота си същият човек не е виждал данъчна декларация, а и получава социални помощи на всичкото отгоре. :shock:

Като стана дума за "нас" които сме "осиновени" от държавата... ще ми се някой от тези дето от всичко разбират, да пробва да не спи по 30+ часа, да има 50+ часа на месец извънредни и в това състояние да взема решения, от които може да зависи нечий живот.
При това не просто да взема решение, а след това да действа решително, непоколебимо и в ПЪЛНО съответсвие с мастодонстаката ни законова база. Лично аз в края на месеца взимам около 600 лв. и държа да Ви кажа, господин "трудещ се с пот на челото" адвокат, че нито една стотинка от тях не ми е "подарена" от държавата осиновителка, на която вашите подзащитни пълнели хазната.


И пак, съвсем апропо, нека отбележим, че в прословутите 60 000 човека щат, (което струва ми се отразява щата от ПРЕДИ излизането на НСС от МВР) освен униформения и оперативен полицейски състав влизат още:

- Персонала по охрана на сухоземната и водна държавната граница ( в много държави на щат към армията)

- Персонала на Жандармерията (в много държави също по щат към армията или като специално формирование)

- Персонала по миграционния контрол;

- Службите по пожарогасене, аварийно-спасителна дейност и държавен противопожарен контрол;

- Служби със специално назначение, извършващи широка гама специфични дейсности в интерес на националната сигурност - оперативно технически операции, защита на информационните канали за свръзка с посолствата ни в чужбина и т.н. (ДОИ, ДОТИ, ДЗСВ, Д "Свръзки"...)

- Различни домове за настаняване на малолетни и непълнолетни, ДВНПЛ, отрезвители...

- Медицински институт.

- НИКК - научно-изследователски институт по криминология и криминалистика.

- Институт за специална техника.

- Институт по психология.

- Академия на МВР и звената и за подготовка на сержантски кадри.

- СОБТ - също няма типично полицейски функции, а в много държави е в структурата на армията.

- Служителите на БНТЛ и НТЛ в страната занимаващи се с изготвяне на различни екпертизи.

- Служителите ангажирани с издаването изготвянето и отчета на българските документи за самоличност.

Я сега да дръпнеп чертата... колко ли полицаи останаха от тези 60 хиляди човека заети в системата ?? Я сега моментално извадете от тях над 800 незаети ПОЛИЦЕЙСКИ длъжности САМО в СДП, които странно защо никой не иска да заеме...
Qui parcit nocentibus, innocentes punit.
Който щади виновните, наказва невинните.
Аватар
Inspector_MBP
Потребител
 
Мнения: 419
Регистриран на: 30 Окт 2007, 13:49
Местоположение: Живее в Родината си.

Мнениеот plamen_penev » 06 Авг 2008, 16:15

Преди време тук в Пловдив ловнаха един доктор дето поискал рушвет от попаднал в критично състояние пациент. Убеден съм, че процента на докторите, които ИСКАТ от пациентите си пари никак не е голям... Може вътрешно в себе си да им се иска на всички, ама не го правят по причина, която бих нарекъл чест, достойнство и добро име. Мале-е-е-е-е! Като скочиха онези ми ти доктори! Ама защо позоряли лекарската професия! (като че съдебните охранители, придържащи се към правилата я позорят пустата му лекарска професия!). Разни професори, доценти... дето ако им предложиш рушвет може и да те настанят в отделението си с някоя фрактура я на ръката, я на главата... Ама защо го разкарвали "доктора" с белезници на ръцете из съда... и прочие ... Викат му "съсловна солидарност" и на този феномен са подвластни и най-интелигентните, склонни да се отъждествяват със съсловната измет без да се замислят дори!
Та се питам: защо видимо почтени полицаи или свързани по някакъв начин с полицията високоинтелигентни форумци тук рипат в защита на лумпенизираната част от българската полиция - корумпираните, биячите, изпълнителите на чисто политически поръчки? Нима гражданите на Бургас не се обявиха в защита на полицая, когото нашите "високоерудирани" прокурори се готвят да вкарат в затвора, защото е изпълнил дълга си? Да! Полицейско насилие, но съгласно закона! Защо толкова много хора подкрепят това насилие, а осъждат биячите на алпинистки, баби и прочие?
Оставете "съсловна солидарност", почитаеми форумци! Нима тя не ви се струва ирационална... или както там би било по-правилно да се нарече!
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ptodorova » 08 Авг 2008, 17:36

Що помия се изсипа върху главите на всички полицаи. А истината е по средата.
Народът е казал: "Всяко стадо си има мърша".

Случаят с алпинистите е представен едностранно. При подобно поведение в САЩ на момента щяха да ги осъдят за тероризъм и не се знае кога щяха да си покажат лицата на светло.
ptodorova
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 15 Юли 2008, 15:19

Мнениеот plamen_penev » 13 Авг 2008, 11:16

Пустата му любов към американското право!
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: наказване на полицейско хулиганство

Мнениеот policai » 13 Авг 2008, 22:37

GeorgiKERELOV написа:Настоящата тема не е за полицаи, пък били те и академици, и моля да не се обаждат, поради липса на нужната компетентност. Това е юридически форум все пак.

Ето един невероятен случай http://www.novinar.net/?act=news&act1=d ... Y5MTszMQ==

Така както е описан случаят, съдебното му измерение граничи с халюцинацията - виновните преследват невинните.


Да, форумът е LEX.BG, прав сте, подзаглавието е "Българският правен портал". Обаче думите "поради липса на нужната компетентност" ме притеснявят. Кой е дифинирал каква е "нужната компетентност"? Ако е дифинирана, защо вместо име и парола няма кратък тест, за да се влезе във форума? Вие администратор или модератор ли сте? Прочетох мненията в темата, считам, че всичките са резонни. Само за данъците и гражданите ми стана забавно, като че ли полицейските заплати на са обложени с данък?! Не вземем отношение по конкретния случай, защото на масмедии не вярвам откак съм пълнолетен. Ако написаното в "Новинар" е вярно, това е срамно за колегите ми, но този факт, ако е факт, не обезсмисля труда на хиляди други техни колеги. Всеки ден се срещам с чудати, но и със съвсем обикновени хора, само едно ще споделя на уважаемата аудитория тук: невероятно е удоволствието не просто да ти благодарят за еди-к`во си, а да го "прочетеш" в погледа на хората /бременни, възрастни, майки с деца, ограбени, претърпяли ПТП, измамени и мн. други/. Сигурно и сред нас има мърша, но повечето, не чакаме на "хонорар" на ръка, не че ни стига заплатата /имам 3 кредита/, но пък ми стига погледа, лъхащ благодарност поглед, за който ви разказах. Мога още много да споделя, но умишлено не искам да съм конкретен. Само имам една молба - не ни квалифицирайте, като 2-ра категория homo sapiens. Не е редно да се обсъжда дейността на някой, а в същото време да не му се дава право на глас, пък било то и в "юридически форум".

Та, така, и спорна работа на всички, независимо от попрището им! :D
...полицай, наистина е призвание...
policai
Потребител
 
Мнения: 250
Регистриран на: 06 Фев 2006, 22:17

Мнениеот GeorgiKERELOV » 14 Авг 2008, 14:14

Миков: "Не може цяла нощ да пиеш с мутри и да си служител на МВР"
http://mediapool.bg/show/?storyid=142426&srcpos=8
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Мнениеот sofo71 » 14 Авг 2008, 22:02

Защо не се изтрие тази тема боза !? Питам като академик и юрист господина "юрист" който я повдигна а не му е ясно какво иска ! Защо не отиде в някое шоу ще е интересен на невежите????!!! Вие господин юрист на какви факти и доказателства се осланяте - на едно писание в пресата ли??? А нещо повече или сте свидетел на случилото се !! И аз съм ходил по Марс на да ви е яд ,че вие не сте!!! :twisted:
sofo71
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 25 Яну 2008, 14:12

Мнениеот GeorgiKERELOV » 15 Авг 2008, 10:40

Мисля, че Миков е първият министър на вътрешните работи от времето на демокрацията, който публично отчита съществуването на проблема с полицейското хулиганство. Съмнявам се обаче в неговата способност на направи нещо повече от това.
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Мнениеот GeorgiKERELOV » 16 Авг 2008, 23:40

За алкохола, мутрите и МВР
http://www.dw-world.de/dw/article/0,214 ... 06,00.html
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Мнениеот GeorgiKERELOV » 19 Авг 2008, 00:36

Военна прокуратура-Пловдив проверява полицейски произвол
http://dnesplus.bg/Criminally.aspx?f=101&d=238056
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Мнениеот policai » 19 Авг 2008, 23:51

GeorgiKERELOV написа:Военна прокуратура-Пловдив проверява полицейски произвол
http://dnesplus.bg/Criminally.aspx?f=101&d=238056


Така и трябва, нека има контрол на действията на всички институции. Г-н Керелов, така и така следите новопостъпващата информация в нета, ще е хубаво да ни запознаете със здравословното състояние на хвърлените бебета, броя на абортиралите бременни, както и многострадалните баби и най-паче за номерата на евентуалните банкови сметки в помощ на потърпевшите от този геноцид. Аз и моите колеги, служители на реда и закона в името на народа, с тимуровски патос ще дарим поне по едно месечно трудово възнаграждение за пострадалите от нашия произвол граждани, пък били те и от ромски произход!

Г-н Керелов, селективно подбрани линкове към свободно съчинени текстове от хора, търсещи евтина сензация, целяща вдигане на тиража на медията, за която работят - едвали това представлява сериозен интерес за аудитория в този форум..., но пък не нарушавате правилата, щом Ви харесва продължавайте.
...полицай, наистина е призвание...
policai
Потребител
 
Мнения: 250
Регистриран на: 06 Фев 2006, 22:17

Мнениеот GeorgiKERELOV » 20 Авг 2008, 19:33

policai написа:
GeorgiKERELOV написа:Военна прокуратура-Пловдив проверява полицейски произвол
http://dnesplus.bg/Criminally.aspx?f=101&d=238056


.... селективно подбрани линкове ....


Че линковете са подбрани, подбрани са, но не и "селективно".
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Мнениеот policai » 21 Авг 2008, 18:47

GeorgiKERELOV написа:Че линковете са подбрани, подбрани са, но не и "селективно".


Напротив, а ако визирате тавтологията /селективно=подбрано/, тя е умишлена от моя страна, поради стремежа ми към съзнателно и подсъзнателно внушение на определена информация към четящите постинга. :D
...полицай, наистина е призвание...
policai
Потребител
 
Мнения: 250
Регистриран на: 06 Фев 2006, 22:17

Мнениеот GeorgiKERELOV » 21 Авг 2008, 22:28

policai написа:
GeorgiKERELOV написа:Че линковете са подбрани, подбрани са, но не и "селективно".


Напротив, а ако визирате тавтологията /селективно=подбрано/, тя е умишлена от моя страна, поради стремежа ми към съзнателно и подсъзнателно внушение на определена информация към четящите постинга. :D


И тези, на които им внушаваме съзнателно и подсъзнателно "определена информация", а пък те чудно защо не си я внушават, какво правим с тях по наръчника ? Вадим палката и патлака ли ?
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Мнениеот GeorgiKERELOV » 22 Авг 2008, 20:13

МВР се опроверга: Скандалният шеф на РПУ-Враца остава на работа
http://mediapool.bg/show/?storyid=142745
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Мнениеот policai » 25 Авг 2008, 19:12

GeorgiKERELOV написа:И тези, на които им внушаваме съзнателно и подсъзнателно "определена информация", а пък те чудно защо не си я внушават, какво правим с тях по наръчника ? Вадим палката и патлака ли ?


"Наръчник" за каквото и да е никога не съм имал. Очевидно бъркате наръчник с науката психология, така например умишлената тавтология /каквато направих аз по-горе/ е много често използвана в областта на мърчандайзинга / позагледайте се в рекламните блокове и ще се убедите /. :wink:

Кога и как "вадим палката и патлака" е законово регламентирано. Точно с това не се опитвайте да ме иронизирате, използвал съм, и палка, и оръжие за защита на невинни граждани, и обвиняем бях за кратко /за кратко - не и без солидната защита на един прекрасен адвокат /.

Не искам да вкарвам личен елемент, нека се върнем към темата, моля.
...полицай, наистина е призвание...
policai
Потребител
 
Мнения: 250
Регистриран на: 06 Фев 2006, 22:17

Мнениеот GeorgiKERELOV » 30 Авг 2008, 15:22

Полицаи крадат канабис от двора на РПУ - Петрич
http://dnesplus.bg/Criminally.aspx?d=239892
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: наказване на полицейско хулиганство

Мнениеот GeorgiKERELOV » 30 Сеп 2008, 09:28

1500 лв. глоба за бой с полицаи
http://dnesplus.bg/Criminally.aspx?f=101&d=244874


Кой кого е бил и за какво и някой знае ли точно какво е станало ? И защо са му искани документите за самоличност на този човечец, като не се съобщава да е бил в някакво правонарушение, а искал само да си вкара колата в гаража ? Може би ей така, за кеф ..... Но нека, да му е за урок !
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

ПредишнаСледваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron