начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

pomognete da razreshim kazusa

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


pomognete da razreshim kazusa

Мнениеот Anelia Petrova » 14 Авг 2002, 20:08

Zdraveite kolegi,
az sam studentka 2 kurs pravo i vse oshte ne moga da razreshavam samichka kazusi!
Molia za vashiat suvet za razreshavane na sledniat kazus:
Kooperaciata , v koiat jiveem e sobstvenost na vsichki jivushti v neia.Naskoro pokrivut poteche ,subrahme pari za remonta mu,no edna ot sukooperatorkite otkaza da zaplati neinata chast ot sumata.Suotvetno edna chast na pokriva pod koiato e neina neobitavana staia ne be remontirana,a pod tazi staia e nashata spalnia.Sega pri nai-malkiat dujd ot tavanut nu kape voda.
Molia posavetvaite me kak da ia prinudim da plati ili kakva e procedurata s ,koiato mojem da ia podvedem pod otgovorbnost?
Predvaritelno vi blagodaria!!!!!
Anelia Petrova
 

Re: pomognete da razreshim kazusa

Мнениеот hebigatsu » 15 Авг 2002, 10:26

Виж чл.37-49 от ЗС и чл.50 от ЗЗД.Успех.
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

Re: pomognete da razreshim kazusa

Мнениеот anelia do hebigatsu » 15 Авг 2002, 20:08

Blagodaria za pomoshta!A ima li srok koito triabva da spazim iliopreduprejdenie,uvedomlenie kum narushitelia?
anelia do hebigatsu
 

Re: pomognete da razreshim kazusa

Мнениеот Mb}|{bT » 27 Авг 2002, 13:44

Мдаммм...Хебигатсу е лаконичен както винаги. Нищо лошо, просто смятам, че има и още неща които трябва да знаеш.
Да -покривът е етажна съсобственост, и по правилата за съсобствеността всеки от съсобствениците притежава идеална част от всеки атом на тази съсобственост, а не тази която ползва, или във вашия случай - тази която му прави заслон над главата. Точно поради тази причина както вие можете да претендирате разходите за поправката на покрива, така и въпросната скръндза може да ви оръси, за вреди произлезли от некачествения ремонт на покрива, както вие самата пишете - частта от покрива, намираща се над нейната необитаема стая е останала неремонтирана (извън всяко съмнение по нареждане на възложителя на рвемонта), а според ЗЗД - чл.49 за вредите произлезли от изпълнението на някаква работа отговаря и този който я е възложил. А не смятам че ще е трудно да се докаже, че вредите върху определени вещи, намиращи се във въпросната стая са в пряка и непосредствена причинна връзка с меко казано некачествения ремонт на покрива. Въпреки че всичко това звучи леко абсурдно и никой разумен юрист няма даже да напише искова молба основавайки се на моите разсъждения, има и идиоти като мен (въпреки че все още не съм юрист), които захапват като кучета и най-абсурдната идея и не пускат, докато не видят че вече не е останало какво да се хапе :)))

Има и още нещо, което ще научиш в трети курс по облигационно право - ремонтът на покрив си е ремонт на покрив. Плащането от страна на скръндзата си плащане и между тези две неща както на пръв поглед има много общо, така в един момент се оказва, че въпреки и част от едно правоотноение насрещността на тези две задължения не са достатъчно основание да се претендира право на задържане, доколкото неремонтирането на покрива над нейната стая може да се нарече такова (въпреки че според мен не е). И се получава така, че с нареждането от вашастрана да не се ремонтира покрива над стаята на скръндзата,знаейки че той тече, вие и причинявате умишлено вреди, което си ечист деликт по 45 ЗЗД и честно казано ако бях на нейно място вече щях да съм подал исковата молба или поне щях да съм занесъл незабелязано там поне няколко кашона с "безценни книги" и "нова" черна техника, че да имам правен интерес от спора...:))) Така че вземете и ремонтирайте покрива на женицата и тогава и пращайте каквито и да са предупреждения и други подобни, защото прецаканите е възможно да се окажете и вие, въпреки че според мен това че сега ви капе на главите ви стига за "тарикатлъка с покрива"
Mb}|{bT
 


Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron