начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Какво гласи законът за частните...

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


Какво гласи законът за частните...

Мнениеот djefko » 28 Дек 2016, 15:25

Какво гласи законът за тези, които искат да изнасят частни лекции и семинари на свободна тематика.
Искам да изнасям платени лекции за личностно развитие. Нямам познания за законите които обхващат това което ще правя. Нещата, които научих досега са че е нужно да регистрирам фирма (което също не съм правил) и да отбележа, че ще изнасям лекции. Разбрах, че вероятно не ми е нужен касов апарат а ще пиша само квитанции ама не съм сигурен колко е достоверна тази информация и друго, че ако примерно ще изнасям лекцията в някаква зала или стая в училище ще ми трябва документ от собственика или директора с който ми разрешават да проведа тази лекция в залата им едикога си.
Въпросът ми е дали това е достатъчно да мога да изнасям лекции по закон. Сигурен съм, че пропускам доста важни стъпки и ще съм Ви благодарен ако някой изясни ситуацията и каже какво се прави обикновено в такива ситуации!
djefko
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Дек 2016, 15:05

Re: Какво гласи законът за частните...

Мнениеот teogeo » 28 Дек 2016, 19:39

djefko написа:Какво гласи законът за тези, които искат да изнасят частни лекции и семинари на свободна тематика.
Искам да изнасям платени лекции за личностно развитие. Нямам познания за законите които обхващат това което ще правя. Нещата, които научих досега са че е нужно да регистрирам фирма (което също не съм правил) и да отбележа, че ще изнасям лекции. Разбрах, че вероятно не ми е нужен касов апарат а ще пиша само квитанции ама не съм сигурен колко е достоверна тази информация и друго, че ако примерно ще изнасям лекцията в някаква зала или стая в училище ще ми трябва документ от собственика или директора с който ми разрешават да проведа тази лекция в залата им едикога си.
Въпросът ми е дали това е достатъчно да мога да изнасям лекции по закон. Сигурен съм, че пропускам доста важни стъпки и ще съм Ви благодарен ако някой изясни ситуацията и каже какво се прави обикновено в такива ситуации!


Не ви трябва задължително "фирма", не Ви трябва и задължително "касов" апарат. Регистрирате се като СОЛ - свободна професия, с ЕИК / Булстат. Счетоводство не водите. Може и като ЕТ, и като ЕООД, и като СОЛ. Много зависи от типа дейност, очакваните приходи и разходи.
Я, таквозинака, преди да давате акъли и насочи за чуждото личностно развитие, да поработите малко първо върху вашето си личностно развитие :mrgreen: В Интернет гъмжи от статии по питаното от Вас.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Какво гласи законът за частните...

Мнениеот djefko » 28 Дек 2016, 21:27

Ами аз не съм се разравял хептен много в нета. Прецених че тук вие бихте отговорили по-професионално защото вярвам че сте компетентни хора.
djefko
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Дек 2016, 15:05


Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron