начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Материали за дипломна работа

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


Материали за дипломна работа

Мнениеот kalkata » 19 Сеп 2015, 17:51

Здравейте,нов съм във форума и не съм сигурен дали темата ми е за този раздел,ако не е ще помоля да бъде преместена в правилния :) А сега по същество,имам да пиша дипломна работа на тема : Актове,издавани от органите на местното самоуправление и местната власт в областта на противопожарното дело.
Молбата ми е ако някой знае нещо по въпроса или има някакви материали по темата да помогне.Точките по които трябва да бъдат разгледани са:
1. Нормативна уредба в Република България.Характеристика на дейността по издаване на актове от органите на местното самоуправление и местната власт в областта на противопожарното дело.
2. Актове на органите за местно самоуправление в Република България /общински съвети/.
2.1 Видове /наредби,решения/,правна характеристика /подзаконови нормативни,общи и индивидуални административни актове/.
2.2 Ред и основание за издаване на актовете на органите за местно самоуправление.Публикация и съобщаване.
2.3 Юридическа сила.
2.4 Юридическо действие.
2.5 Административен и съдебен ред за обжалване на актовете на органите на местното самоуправление.
3. Актове на органите на местната власт в Република България /кметове,областни управители/.
3.1 Видове,правна характеристика /подзаконови общи и индивидуални административни актове/
3.2 Ред и основание за издаване на актовете на органите за местната власт.Съобщаване.
3.3 Юридическа сила.
3.4 Юридическо действие.
3.5 Административен и съдебен ред за обжалване на актовете на органите на местната власт.
4. Юридически ранг на актовете,издавани от органите на местното самоуправление и местната власт в областта на противопожарното дело,спрямо актове,издавани от други органи на изпълнителната власт.
5.Административнонаказателна дейност,основана на актовете,издавани от органите на местното самоуправление и местната власт в областта на противопожарното дело.Компетентни органи.

По първите 3 точки намерих материали и са изготвени до дадено положение,но ако имате и нещо по тях,
никога не е излишно.4 и 5 точка са по-търсените,защото не съм много вещ в тази област.Благодаря предварително за оказаното съдействие :)
kalkata
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Сеп 2015, 16:12

Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron