начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Материали за дипломна работа

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


Материали за дипломна работа

Мнениеот kalkata » 19 Сеп 2015, 17:51

Здравейте,нов съм във форума и не съм сигурен дали темата ми е за този раздел,ако не е ще помоля да бъде преместена в правилния :) А сега по същество,имам да пиша дипломна работа на тема : Актове,издавани от органите на местното самоуправление и местната власт в областта на противопожарното дело.
Молбата ми е ако някой знае нещо по въпроса или има някакви материали по темата да помогне.Точките по които трябва да бъдат разгледани са:
1. Нормативна уредба в Република България.Характеристика на дейността по издаване на актове от органите на местното самоуправление и местната власт в областта на противопожарното дело.
2. Актове на органите за местно самоуправление в Република България /общински съвети/.
2.1 Видове /наредби,решения/,правна характеристика /подзаконови нормативни,общи и индивидуални административни актове/.
2.2 Ред и основание за издаване на актовете на органите за местно самоуправление.Публикация и съобщаване.
2.3 Юридическа сила.
2.4 Юридическо действие.
2.5 Административен и съдебен ред за обжалване на актовете на органите на местното самоуправление.
3. Актове на органите на местната власт в Република България /кметове,областни управители/.
3.1 Видове,правна характеристика /подзаконови общи и индивидуални административни актове/
3.2 Ред и основание за издаване на актовете на органите за местната власт.Съобщаване.
3.3 Юридическа сила.
3.4 Юридическо действие.
3.5 Административен и съдебен ред за обжалване на актовете на органите на местната власт.
4. Юридически ранг на актовете,издавани от органите на местното самоуправление и местната власт в областта на противопожарното дело,спрямо актове,издавани от други органи на изпълнителната власт.
5.Административнонаказателна дейност,основана на актовете,издавани от органите на местното самоуправление и местната власт в областта на противопожарното дело.Компетентни органи.

По първите 3 точки намерих материали и са изготвени до дадено положение,но ако имате и нещо по тях,
никога не е излишно.4 и 5 точка са по-търсените,защото не съм много вещ в тази област.Благодаря предварително за оказаното съдействие :)
kalkata
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Сеп 2015, 16:12

Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron