начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

лекции по гражданско право на доц.Иван Русчев

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


Мнениеот got » 15 Фев 2007, 21:09

Хи-хих...какава полза да ги дава след 2 години??? :lol: :lol:
got
Младши потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: 20 Яну 2006, 17:56

molba

Мнениеот Radina84 » 19 Фев 2007, 12:24

Много скоро имам изпит при доц.Русчев.Много ви моля, изпратете ми прословутите тестове и казуси на radina_84@yahoo.com, за да имам някаква представа за самия изпит. Благодаря ви предварително!:)
Radina84
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Фев 2007, 12:21

Мнениеот Tania_75 » 20 Фев 2007, 16:15

Може ли и аз да получа лекциите му! Предварително благодаря:)
hristova_s@mail.bg
Tania_75
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Фев 2007, 15:50

Re: Лекции на доц. И. Русчев по Гражданско право

Мнениеот neri79 » 02 Мар 2007, 00:59

Може ли някой да ми прати леккциите на Русчев по гражданско право, също и тестовете. Адресът ми е: nercivan@abv.bgПредварително Ви благодаря.
Последна промяна neri79 на 02 Мар 2007, 21:10, променена общо 1 път
neri79
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Мар 2007, 23:27

Мнениеот herostat » 02 Мар 2007, 14:37

Русчев е един плешивичък и смешен подражател на В.Таджер! Опитва се да обновява теориите на именития професор..., но за съжаление много неудачно и то точно там където не се нуждаят от обновяване...Неговите новели водят до абсурдни положения!Все пак оптимистичното е че тези новели са пренебрежимо малко!Една от тях е теорията му за вещното право, че не е erga omnes с и че не съществува в ПО, а в правни Връзки!
А по отношение на М.Павлова-не я четете тя се ръководи по много стара теория, която е отречена от таджер и сталев!
herostat
Потребител
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Фев 2007, 18:54

Мнениеот herostat » 02 Мар 2007, 17:30

Всеки си заслужава това да бъде обиждан, обичан, възхваляван...Да сте чули някой да се оплаква от Герджиков?! Няма да чуете обективно оплакване...Имам 5 при "доцентя" и то от първия път...Но това не променя негативното ми мнение за него...И още-добър преподавател ли е този, който е скъсал повече от 70 % от студентите си?...Не, не е добър, защото той не знае... дали самият той зане...
herostat
Потребител
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Фев 2007, 18:54

Мнениеот got » 07 Мар 2007, 12:35

Те много му се зарибяват, ама не всички минават. :twisted: Тва и Господ не може да ко каже... :roll:
got
Младши потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: 20 Яну 2006, 17:56

?!?!

Мнениеот cue_bid » 08 Мар 2007, 15:12

:shock:
Не разпространявайте грешна информация във форума ..... може пък и да обърка някого, въпреки че аз сериозно се съмнявам след като случайно видях това :arrow:
irinakkkk написа:
Пращам ви един примерен тест, да си "премерите силите" и да видите до къде сте стигнали в ученето!

1. Кое от следните образувания не е ЮЛ
1. събирателно дружество
2. акзионерно дружество
3. гражданско дружество
4. сдружение


2. Върховният орган на фондацията:
1. се състои от нейните членове
2. е сходен като състав с ОС на сдружение
3. не може да се състои от ЮЛ
4. се определя в учредителния акт

3. ЮЛ прекратява съществуването си:
1. когато управителният му орган вземе решение за прекратяване
2. когато приклию4и процедурата по ликвидация
3. когато бъде заличен от търг.регистър
4. когато бъде обявено в несъстоятелност

4. При кои от следните случаи се стига до прекратяване на ЮЛ без ликвидация
1. по решение на ОС
2. при преобразуване на 1 вид ЮЛ в друг
3. при сливане
4. при отделяне

5. Кои от изброените ценни книги са легитимационно разпоредителни:
1. облигация
2. коносамент
3. акция
4. записна заповед

6. Разликата между двустранна сделка и двустранен договор е:
1. броя на страните по сделката
2. броя на волеизявленията
3. броя на задължените страни по сделката
4. броя на лицата, които стоят на една от страните по сделката

7. смесените сделки се характеризират:
1. с това 4е при тях няма прехвърляне на имуществени блага
2. с намерение да се облагодетелства насрешната страна по сделката
3. с това че само 1та страна обеднява, а другата се обогатява
4. с това че винаги са едностранни

8. Фидуциарните сделки са:
1. сделки склиючени с подотлагателни условия
2. привидни сделки, които прикриват друга действителна сделка
3. недействителни сделки
4. прехвърлителни сделки с уговорка за обратно прехвърляне на правата по тях



9. Уговорката за тежест:
1. е възможна при всички договори
2. е възможна при някои безвъзмездни договори
3. е задължителна за безвъзмездните договори
4. е възможна при някои едностранни договори

10. Сделката на разпореждане, с обект от СИО (семейно имуществена общност), извършена от единия съпруг, без съгласието на другия:
1. е пример за относителна недействителност
2. е унищожаема
3. е пример за висяща недействителност
4. е пример за незавършен недействителен състав

Отговори:
1.1 / 2.4 / 3.3 / 4.3 / 5.1 5.3 / 6.3 / 7.2 / 8.4 / 9.2 9.4 / 10.3

Що за глупост - СД е ЮЛ по силата на 63(3) ТЗ :shock: :shock:

Съмнявам се доц. Русчев да е дал точно такъв верен отговор, т. к. по 357 ЗЗД е пределно ясно.... :)
cue_bid
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 29 Ное 2006, 14:16

Мнениеот desito86 » 10 Мар 2007, 16:28

Здравейте на всички.Току-що се регистирах и за първи път пиша в какъвто и да е форум. Причината да го направя е, че след малко почече от седмица имам изпит по гражданско право при Русчев. Виждам,че повечето от вас са се явявали на изпит при него. Седнах да чета за изпита, но ще сам изключително благодарна, ако някой ми изпрати и тестовете по гражданско,които Русчев дава на изпита. Е-майла ми е desito86@yahoo.com. Благодаря ви предварително!! :)
desito86
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Мар 2007, 16:17

Мнениеот lea » 10 Мар 2007, 17:18

Русчев е непресказуем - дори и да отговориш може да не вземеш, ама ти не се отказвай
lea
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 19 Авг 2006, 10:38

Мнениеот lea » 10 Мар 2007, 17:23

и там на теста , по първия въпрос не е ЮЛ гражданското дружество
lea
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 19 Авг 2006, 10:38

Мнениеот desito86 » 10 Мар 2007, 17:43

Да,знам, но все пак искам да видя дали ще успея да реша теста и от друга страна да имам представа какво ме очаква,защото чух,че тестовете му били много гадни. Колокото до гражданкото дружество и аз сам на мнение, че не е ЮЛ.
desito86
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Мар 2007, 16:17

Мнениеот eklekti4kata » 10 Мар 2007, 19:00

Когато аз се явявах, не ми се стори много труден теста.Само на един отговор обърках и то защото не знаех какво точно значи essentialia negotii и accidentalia negotii, за да си посоча отговор и просто не го посочих, ама после си ги прочетох.Обича да пита направо за стипулант , гестор ,оригинерно , дериватно и т.н.така че не очаквайте с думи прости да ви питат :D Успех на всички при него.За него или Осанна или Разпни го.
eklekti4kata
Потребител
 
Мнения: 285
Регистриран на: 13 Ное 2006, 21:17

Мнениеот herostat » 20 Мар 2007, 18:35

Аз съм този Г Андонов който започна тази тема преди сто години! Виждам че има размяна на лекции...Само аз не съм получил...Обаче взех изпита от първия път с 5! Е това е...Ама после стана много зле...Много хора го влачат още! Познавам човек с 5 по облигационно при Конов, и с поредица 2-ки при Русчев!...Е това ако не е г.з! За Ручевизмите искам да кажа, че той се придържа към Таджер много плътно...Опитва се да го осъвременява но не много успешно на моменти...Не четете М Павлова-тя споделя стара теория която е отречена от Таджер и Сталев, и дори Силяновски...
herostat
Потребител
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Фев 2007, 18:54

здр

Мнениеот nurdji » 28 Мар 2007, 21:26

аз също имам изпит при русчев,имам и негови лекции.Моето мнение е ,че той не оценява реално,и затова не изпитва устно
nurdji
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:39

Мнениеот nurdji » 28 Мар 2007, 21:29

За Русчев не искам и да чувам..
nurdji
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:39

Мнениеот zori_m » 30 Мар 2007, 14:53

Колеги! Ще ви помоля, ако има някой от вас лекциите на Траян Конов по облигационно право в електронен вариант, нека ми ги изпрати на zorim@abv.bg. Ще му/и бъда страшно благодарна, защото са ми адски нужни
zori_m
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 30 Мар 2007, 14:22

Мнениеот erika » 01 Апр 2007, 18:14

bogo_mil колко време ти отне ,за да сътвориш тези глупости? :lol:
Русчев изпитва с тестове, казуси,отворени въпроси, устно ..... както му хрумне от предния ден.Залягайте над Таджер +сборника по гражданско право на Сиела и с повечко късмет отколкото знания ще вземете изпита :wink: .
nurji и УСТНО изпитва! Успех
erika
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 01 Апр 2007, 17:36

Мнениеот senex » 03 Апр 2007, 16:41

hr.stoyanoff написа:и 10 двойки да ми напише тоя пак няма да му чета простотиите. Имаше един такъв в УНСС, Златарев - нищо не заслужил професор, който преподаваше успешно както наказателно, така и административно и гражданско право на студентите. Той също отричаше другите и сега си говори вече само с асистентката си стара мома :lol: :lol: :lol:
Това пък са вече пълни измислици. Златарев е професор от много отдавна-над 15 г. Как позна, че не бил заслужил професор, след като ВАК са преценили, че е? И изобщо никога не е преподавал наказателно право-нещо не си в час с информацията. Също така никога не е преподавал и гражданско право. Приоритети са му финансовото и търговското право, по които винаги е водил лекции. И откъде разбра, каква му е асистентката, след като той има няколко, като нито една от тях не е такава, каквато я нарече?
Това, че къса доста, защото има високи изисквания към студентите, не означава, че нещата, които каза по негов адрес, са истина. Но пък има обективни критерии, въз основа на които поставя оценката. Съобщава ги на студентите още на първата лекция, като ги повтаря още веднъж-два пъти до края на семестъра, за да не каже после някой, че не знаел, как се оценява изпитът.
senex
Потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: 04 Сеп 2005, 12:52

Мнениеот hristoenev » 15 Май 2007, 16:00

Е, нека и аз да се включа, ако някой може да ми прати лекциите и тестовете на Русчев по Гражданско право ще му бъда вечно благодарен.
hristoenev83@abv.bg
hristoenev
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Май 2007, 15:50

ПредишнаСледваща

Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron