начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

"ТЪРГОВСКОТО ПРЕДПРИЯТИЕ" НА БОРИС ЛАНДЖЕВ

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


Re: karo

Мнениеот Фен » 25 Окт 2003, 05:22

Ами ще разбереш като го прочетеш. Не е толкова трудно да се сетиш :)))))
Фен
 

Re: karo

Мнениеот Фен » 26 Окт 2003, 11:59

За отговора на този въпрос Вижте какво казва и участника с ник "рецензент".
Фен
 

Re: "ТЪРГОВСКОТО ПРЕДПРИЯТИЕ" НА БОРИС ЛАНДЖЕВ

Мнениеот студент » 26 Окт 2003, 22:47

Към всички, които не вярват в научните достойнства на д-р Борис Ланджев, отправям покана да дойдат да слушат лекциите му по Търговски право и Борсово право в УНСС. Тогава да видим какво ще кажете.
Книгата все още не съм си я купил, но тъй като познавам автора и неговите способности, мисля да го направя в най-скоро време.
студент
 

Re: "ТЪРГОВСКОТО ПРЕДПРИЯТИЕ" НА БОРИС ЛАНДЖЕВ

Мнениеот 1234 » 08 Ное 2003, 21:20

Книгата ще стане сензация.
1234
 

Re: "ТЪРГОВСКОТО ПРЕДПРИЯТИЕ" НА БОРИС ЛАНДЖЕВ

Мнениеот snakemoon » 09 Ное 2003, 18:52

Като махнем излишните суперлативи, на автора следва да му се признае, че се е опитал да повдигне завесата в област, която е неизследвана и поражда много проблеми в практиката. Аз лично поддържам по-голямата част от изложеното във въпросната книга. Смятам, че оценката ми е максимално обективна, тъй като нямам никакви преки впечатления от автора.
За скептиците: Не винаги първият опит за систематизиране на необработена материя е 100% успешен, но само за това автора следва да бъде поздравен, а не оплюван. Много е лесно да преиздаваш и редактираш утвърдени концепции, но е трудно да установяваш такива. Що се отнася до стила на изложението - много по-трудно е да се направи изложение на правни проблеми на достъпен за по-широк кръг от читатели език, отколкото да се употреби тъй нареченият висок стил.
snakemoon
 

Re: "ТЪРГОВСКОТО ПРЕДПРИЯТИЕ" НА БОРИС ЛАНДЖЕВ

Мнениеот Гери » 09 Ное 2003, 19:57

i men me pishete :) oshte utre shte si ja nabavia :)
Гери
 

Re:snakemoon

Мнениеот Фен » 09 Ное 2003, 20:23

Радвам се, че има здравомислещи хора като Вас, които могат да преценяват нещата без да са обзети от завист и самовлюбеност. Написаното от Вас е украшение за този форум и се надявам стилът Ви да допадне и на други участници, които да видят, че позитивната настройка (не казвам обаче, че не трябва да се изказват критично), т.е. стремежът да се види във всяко нещо доброто, е пътят към добрата и полезна дискусия.
Фен
 

Re:snakemoon

Мнениеот karo » 09 Ное 2003, 20:41

Виждам, че е нужно да се сдобия с нея, за да я коментирам!:)))))))))
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

Re: karo

Мнениеот Фен » 09 Ное 2003, 21:18

Ти си пълна противоположност на Snakemoon. Не е нужно да си купуваш книгата, а просто я прочети. Ако искаш аз ще ти я заема.
Фен
 

Re: karo

Мнениеот karo » 09 Ное 2003, 22:43

Заем за послужване! Давай!!!:)))))))))
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

Re: "ТЪРГОВСКОТО ПРЕДПРИЯТИЕ" НА БОРИС ЛАНДЖЕВ

Мнениеот snakemoon » 10 Ное 2003, 17:28

За Фен,
Благодаря, но не мисля, че съм написал, кой знае какво. Просто изказвам собствената си принципна позиция, която не мисля, че представлява хвалебствено слово за г-н Ланджев. Както посочих по-горе има някои положения, по които мога да споря с автора, но това не прави труда му по-малко стойностен.
Съжалявам, че не разполагам с повече време за да посоча и конкретни примери.
В тази връзка, не ми се нрави празнословното възхваляване на един или друг автор и въздигането му на пиедестал, само защото е еди кой си. Бих посъветвал и вас и останалите колеги, четейки този или онзи автор да не бъзрате да възприемате съответното изложение като чиста монета, а се старайте да формирате свое собствено мнение. Знам, че това е по -трудно, но пък е по-полезно.
Успех на всички.
snakemoon
 

Предишна

Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron