начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Търговско право - Камелия Касабова

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


Търговско право - Камелия Касабова

Мнениеот enisldva » 28 Ное 2010, 14:49

Здравейте, колеги!
Търся каквито и да било материали и информация относно изпита по Търговско право при Камелия Касабова.Преподавал ми е проф.Иван Владимиров, но за съжаление поради тежка бременност ми се наложи да прекъсна и сега трябва да положа изпит при друг преподавател - Касабова.Но нито имам учебник, нито лекции, абсолютно нищо.Единственото което разбрах е, че не е добра идея да си използвам старите лекции и учебник на Владимиров.
Много моля, колеги, помагайте...това ми е последният останал изпит и трябва да се дипломирам, а се намирам в пълна безизходица

За контакти - enisldva@abv.bg
enisldva
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Апр 2007, 11:21

Re: Търговско право - Камелия Касабова

Мнениеот monz67 » 30 Ное 2010, 17:44

Едва ли ще имате проблем, ако ползвате учебника на проф. Владимиров. Разбира се съобразете материала с промените в Търговския закон и със Закона за търговския регистър. Наблегнете на дружественото право и търговската несъстоятелност, с оглед на академичния профил на преподавателя. Нямам впечатления дали г-жа Касабова е писала учебник, но има няколко студии, не е зле да ги прочетете. На проф. Голева учебника също е добър, по-достъпен е от този на проф. Владимиров, макар и по-непълен (въпреки че е в два тома).
Желая Ви успех!

p.s. не виждам защо да е пълна безизходицата, кога Ви е изпита? две седмици са предостатъчно да се подготвите прилично, ако нямате някакви големи пропуски в предишните курсове (ГП, ОП, ВП и т.н.)
monz67
Младши потребител
 
Мнения: 92
Регистриран на: 15 Ное 2010, 09:49

Re: Търговско право - Камелия Касабова

Мнениеот jafi_retroto » 01 Дек 2010, 16:58

Две седмици по Търговско право ми звучи несериозно. :oops:

Бих препоръчал проф. Калайджиев, проф. Герджиков (коментарите на ТЗ) и учебниците на проф. Стефанов.

Успех!
jafi_retroto
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 02 Окт 2008, 22:51

Re: Търговско право - Камелия Касабова

Мнениеот monz67 » 02 Дек 2010, 16:01

Ако не е посещавала лекциите и месец е малко.
monz67
Младши потребител
 
Мнения: 92
Регистриран на: 15 Ное 2010, 09:49

Re: Търговско право - Камелия Касабова

Мнениеот sani_88 » 08 Юни 2011, 13:32

"Колежке" не обръщайте внимание на колегите, които са се взели твърде на сериозно и от голяма важност не желаят да помогнат!!! Аз ще ви дам лекции, ако сте заинтересована пишете ми на sani_88@abv.bg
sani_88
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Сеп 2009, 19:34

Re: Търговско право - Камелия Касабова

Мнениеот advokat__nikolov » 26 Юни 2011, 20:42

Нито учебниците на Касабова, Владимиров, Калайджиев и онзи синия с авторския колектив могат да се докоснат до мисловното богатство на най-големите :

Професор доктор Огнян Герджиков и Професор доктор Константин Кацаров :P

Изображение
advokat__nikolov
 



Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron