начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Въпрос относно казусите

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


Въпрос относно казусите

Мнениеот celio88 » 27 Ное 2009, 23:34

Въпросът ми е относно казусите по наказателно право . Как да знам дали съм решил правилно даден казус от книжките с казуси, които продават при положение че няма дадето решение и няма как да знам дали съм в правилна насока . Благодаря за отговорите макар за някои въпроса ми е да глупав .
celio88
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Ное 2009, 22:33

Re: Въпрос относно казусите

Мнениеот viki06 » 28 Ное 2009, 21:17

решения на казуси никога няма в сборниците и няма и да има-идеята е да се проверят знанията в съответната материя чрез отговорите на поставените в казуса въпроси най вече чрез обосноваването им.
viki06
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Фев 2007, 22:17

Re: Въпрос относно казусите

Мнениеот bastard » 29 Ное 2009, 17:40

Въпреки това смятам, че е много глупаво да има казуси без отговори. Все едно сборник със задачи по математика без решенията.
bastard
Потребител
 
Мнения: 247
Регистриран на: 04 Мар 2009, 15:18

Re: Въпрос относно казусите

Мнениеот marto_danielov » 29 Ное 2009, 18:05

Колеги откъде може да си закупим книжки с казуси???
marto_danielov
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 09 Окт 2009, 13:14

Re: Въпрос относно казусите

Мнениеот student_pravo » 29 Ное 2009, 18:18

Вероятно от книжарница. Ако става въпрос за казуси по наказателно право, има много добър сборник на Лазар Груев и Ралица Илкова. В него ще откриете множество казуси и съдебна практика.
student_pravo
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 16 Дек 2008, 17:50
Местоположение: Благоевград

Re: Въпрос относно казусите

Мнениеот advokat__nikolov » 03 Дек 2009, 18:32

celio88 написа:Въпросът ми е относно казусите по наказателно право . Как да знам дали съм решил правилно даден казус от книжките с казуси, които продават при положение че няма дадето решение и няма как да знам дали съм в правилна насока . Благодаря за отговорите макар за някои въпроса ми е да глупав .



Ххахахахахахахахахаха, това да не ти е задача по математика, хахахах.

Верно, много ти е глупав въпроса.
advokat__nikolov
 

Re: Въпрос относно казусите

Мнениеот violea » 10 Дек 2009, 17:54

В книжките с казуси няма отговори - и аз бях изненадана и разочарована в началото, но като ги прочетеш два пъти, ще видиш, че не са и необходими толкова. практиката след всеки раздел е достатъчна, за да се ориентираш и намериш отговорите. Аз миналия месец взех държавния и смело твърдя, че най-много ми бяха от полза именно тези две книжки на Лазар Груев. А и не се притеснявай - не са толкова педантични май. оказа се, че казуса са го преминали и колеги, които бяха писали пълни глупости - нищо общо с правилното решение. Успех.
violea
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Ное 2005, 11:29


Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron