начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот toni_law » 10 Сеп 2009, 12:30

toni_law написа:Моля ви, ако някой има материали за държавните изпити да ми ги прати на antoniya_zhelyazkova@abv.bg.Благодаря ви предварително :roll:
toni_law
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Сеп 2009, 10:34

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот andreia » 19 Сеп 2009, 10:41

Колеги, имам нужда от материали за дьржавен изпит по ПУБЛИЧНОПРАВНИ НАУКИ . е-mail adi.pav@abv.bg Предварително благодаря
andreia
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Сеп 2009, 10:30

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот mi6ikoko1 » 20 Сеп 2009, 17:40

И на мен ,ако може някой да прати лекции и за трите дисциплини ГПН,ППН и НПН.Имейл: mi6ikoko@abv.bg Благодаря ви много.
Истината е някъде там...
mi6ikoko1
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Сеп 2009, 00:50

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот jr_flex » 27 Окт 2009, 12:17

Ето тук http://prepishi.com открих много полезни материали, мисля дори че всички лекции за държавния изпит могат да се открият.
http://prepishi.com - лекции, теми, реферати, есета, курсови и дипломни работи
http://managerteams.com - български онлайн футболен мениджър
jr_flex
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 27 Окт 2009, 12:13

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот jhadjieva » 27 Окт 2009, 12:30

Moje li i na men edno kopie ot tezi lekcii:
j.hadjieva@gmail.com
jhadjieva
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Юни 2009, 10:00

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот advokat__nikolov » 01 Ное 2009, 11:09

Абе, ако си мислите, че ще минете на Държавния с "материали" и тем подобни щуротии жестоко се лъжете.

Ето литература, която трябва да сте чели

Павлова М., - Обща теория на гражданското право

Стойчев С., - Конституционно право

Димитров Д. - Административно право

Къндева Е. - Административно правосъдие

Къндева Е., Лазаров К. - Коментар на АПК

Венедиков П. - Ново Вещно право

Кожухаров А. - Облигационно право

Кучев С. - Финансово право

Герджиков О. - Коментар на ТЗ, Том I, II, III

Герджиков О. - Търговски сделки

Долапчиев Н. - Наказателно право обща част

Гиргинов А. - Наказателно право особена част

Мръчков В. - Трудово право

Средкова К. - Осигурително право

Корнезов Л - Граждански процес

Сталев Ж - Граждански процесуално право

Наказателен процес - Ваш избор, все го изменят-вж Манчев

Тасев С - Семейно и Наследствено право
advokat__nikolov
 

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот voltron » 01 Ное 2009, 12:04

advokat__nikolov написа:
Наказателен процес - Ваш избор, все го изменят-вж Манчев


Манев :!:
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот advokat__nikolov » 01 Ное 2009, 12:51

voltron написа:
advokat__nikolov написа:
Наказателен процес - Ваш избор, все го изменят-вж Манчев


Манев :!:


A мерси ! Все го бъргам с Никола Манчев по Наказателно право. Писал е през 50-те и 60-те. Има учебник. Чел съм го.
advokat__nikolov
 

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот voltron » 01 Ное 2009, 15:50

Може да е дЕдо му :lol:

Мен на устния ме пита мумията в кой момент е сключена продажбата и кои са видовете възмездни сделки/да съм ги изброил/. Това в кой учебник мога да го прочета? :D Немаше го това във въпросите които си изтеглих и им казах. Мислеха малко видеха че наистина не е по въпроса и заявиха, че били допълнителни въпроси от тЕх. Според мен нЕмат право на допълнителни въпроси има си наредба как се провежда държавния изпит и там не пише нищо по въпроса.
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот advokat__nikolov » 01 Ное 2009, 18:25

voltron написа:Може да е дЕдо му :lol:

Мен на устния ме пита мумията в кой момент е сключена продажбата и кои са видовете възмездни сделки/да съм ги изброил/. Това в кой учебник мога да го прочета? :D Немаше го това във въпросите които си изтеглих и им казах. Мислеха малко видеха че наистина не е по въпроса и заявиха, че били допълнителни въпроси от тЕх. Според мен нЕмат право на допълнителни въпроси има си наредба как се провежда държавния изпит и там не пише нищо по въпроса.


И аз да съм - и аз ще те питам така и съответно да те скъсам :-D, защото няма да правораздаваш, респ. обвиняваш и защитаваш по конспект.

Аз конспекти не ползвам. Научавам си тухлата и готово. Конспекта го ползвам само да видя как да си подредя вече придобитите знания ;-)

Без учебници не става. Да учиш от лекции за мен е гавра с правото, щото са нахвърляни нещата и не можеш да разсъждаваш така, както, ако четеш от професионален НАУЧЕН ТРУД.
На лекции ходя само да слушам и евентуално за диалог по темата. Ама да не кажат някои сега, че нямат пари за учебници ? Еми няма да се напивате като прасета ВСЯКА вечер в някоя кръчмарско-пропаднала чалгджийница дето пее ония мамут Азис, а ще си купите да речем Васил Мръчков. А ако не ви се дават пари за учебници, имате сериозен проблем.
advokat__nikolov
 

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот hidden » 01 Ное 2009, 20:52

voltron написа:има си наредба как се провежда държавния изпит и там не пише нищо по въпроса.

Може ли да посочите наредбата?
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот voltron » 01 Ное 2009, 21:40

НАРЕДБА ЗА ЕДИННИТЕ ДЪРЖАВНИ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ ПО СПЕЦИАЛНОСТТА "ПРАВО" И ПРОФЕСИОНАЛНА КВАЛИФИКАЦИЯ "ЮРИСТ"

Чл. 12а. (Нов - ДВ, бр. 69 от 2005 г., в сила от 23.08.2005 г.) (1) Всеки от устните държавни изпити по публичноправни, по гражданскоправни и по наказателноправни науки се полага по единен държавен конспект, утвърден от министъра на образованието и науката и министъра на правосъдието.


Тази наредба имах предвид. Не стига че конспекта е по стария ГПК а всъщност ако не се знае новия нЕма взимане изпита, а и конспекта е пълен с неправилно зададени въпроси и правописни грешки. Не кзвам че е лошо да е по действащото законодателство, но в наредбата пише друго - конспект който е по стария ГПК, Семеен кодекс и т.н. Теглят се 3 :!: въпроса за всеки от който може да се изпишат поне 50 страници и след като студента е написал мноого накрая даже не го питат по тези въпроси, а си измислят нещо друго :mrgreen: . Тоест ако нЕкой ги е напсувал примерно за нещо си ще му е доста трудно на държавните изпити.
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот advokat__nikolov » 01 Ное 2009, 22:07

voltron написа:НАРЕДБА ЗА ЕДИННИТЕ ДЪРЖАВНИ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ ПО СПЕЦИАЛНОСТТА "ПРАВО" И ПРОФЕСИОНАЛНА КВАЛИФИКАЦИЯ "ЮРИСТ"

Чл. 12а. (Нов - ДВ, бр. 69 от 2005 г., в сила от 23.08.2005 г.) (1) Всеки от устните държавни изпити по публичноправни, по гражданскоправни и по наказателноправни науки се полага по единен държавен конспект, утвърден от министъра на образованието и науката и министъра на правосъдието.


Тази наредба имах предвид. Не стига че конспекта е по стария ГПК а всъщност ако не се знае новия нЕма взимане изпита, а и конспекта е пълен с неправилно зададени въпроси и правописни грешки. Не кзвам че е лошо да е по действащото законодателство, но в наредбата пише друго - конспект който е по стария ГПК, Семеен кодекс и т.н. Теглят се 3 :!: въпроса за всеки от който може да се изпишат поне 50 страници и след като студента е написал мноого накрая даже не го питат по тези въпроси, а си измислят нещо друго :mrgreen: . Тоест ако нЕкой ги е напсувал примерно за нещо си ще му е доста трудно на държавните изпити.



Е, то е по-добре за теб, че е по стария ГПК. Знаеш, и съдиите имаха трудности с новия ГПК. Следователно, Живко Сталев е щял да ти помогне перфектно. За новия ГПК Корнезов се е постарал. Страшен учебник. Разкажи ми повече за Държавната комисия по Наказателноправни. А държавния изпит не е ли казус и ако се издържи, отиваш на устен изпит. За кои 50 страници говориш, че могат да се изпишат, нали изпитът не е тема, а казус ??
advokat__nikolov
 

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот voltron » 01 Ное 2009, 22:24

Казуса е писмения изпит който се взима с издържал и неиздържал. Комисията е от 2 - съдии и професори. Тя проверява казусите и после издържЕлите ги изпитват устно. Конспекта е по стария ГПК но на практика изпитват по новия. Теглят се 3 въпроса за устния изпит и има време да се мисли повечето си записват за да запомнят по добре когато ги припитват. От това съм недоволен :D . Да направят нов конспек тогава, студентите какво са виновни. Освен това професорите/доцентите се заяждат с определени хора.
Ясно ми е че преподавателя си е цар в залата, както съдията в съда и полицая на улицата, но без взаимно уважение работата нЕма да стане.
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот advokat__nikolov » 01 Ное 2009, 22:42

voltron написа:Казуса е писмения изпит който се взима с издържал и неиздържал. Комисията е от 2 - съдии и професори. Тя проверява казусите и после издържЕлите ги изпитват устно. Конспекта е по стария ГПК но на практика изпитват по новия. Теглят се 3 въпроса за устния изпит и има време да се мисли повечето си записват за да запомнят по добре когато ги припитват. От това съм недоволен :D . Да направят нов конспек тогава, студентите какво са виновни. Освен това професорите/доцентите се заяждат с определени хора.
Ясно ми е че преподавателя си е цар в залата, както съдията в съда и полицая на улицата, но без взаимно уважение работата нЕма да стане.



Ами не са виновни студентите. Просто те са длъжни да знаят ! Трябва да се следят нещата, да питат и прочие.

Те пък тия, верно, какво пишат ??? Събираш си мислите и говориш. Прави си за това. Лелелелеле

Разкажи ми как ти мина изпита по Наказателноправни-кои професори ти бяха в комисията и какви въпроси изтегли, как те оцениха, как се представи според теб, какво ти казаха :wink:
advokat__nikolov
 

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот voltron » 01 Ное 2009, 23:27

Утре е НПП то:lol:
Последна промяна voltron на 01 Ное 2009, 23:41, променена общо 1 път
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот advokat__nikolov » 01 Ное 2009, 23:38

voltron написа:Утре е :lol:



Грижи немаш :-D Питам те от интерес просто-да си знаеш ;-)
advokat__nikolov
 

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот borislav7 » 07 Яну 2010, 20:02

Здравейте!Може ли да помоля и аз за материали за държавните изпити: borislav7@abv.bg Благодаря!
borislav7
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Яну 2010, 19:58

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот toni_law » 08 Яну 2010, 11:48

Здравейте! Може ли да ми пратите лекции по облигации на проф.Русчев на f919@abv.bg :roll:
toni_law
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Сеп 2009, 10:34

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот kalinpetrovbg » 08 Яну 2010, 12:45

:arrow:
kalinpetrovbg
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 28 Дек 2009, 00:39
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron