начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ПОРЕДНИЯ ГАФ

Дискусии на тема съдебната власт в България


ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот bastard » 27 Сеп 2012, 17:35

След случая Борилски, поредният гаф:

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5161531

И после някои тук се опитват да ни убеждават как били независими магистратите, много компетентни и съвсем не корумпирани и как, разбираш ли, едни 95 % корумпирани магистрати разваляли доброто име на останалите 5 % честни :lol: :lol:

При еднакви факти и еднакви доказателства, как може в Германия да има присъди, а тука да няма.. Е няма такава държава....
bastard
Потребител
 
Мнения: 247
Регистриран на: 04 Мар 2009, 15:18

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот neutralen » 27 Сеп 2012, 17:50

Процентът на честните съдии е силно преувеличен.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот lexy21 » 27 Сеп 2012, 18:52

Лично мен въобще не ме вълнува колко е притеснен шефът на ОЛАФ. Шефът на ОЛАФ, както и аз, не сме запознати с материалите по делото - нито с повдигнатото с ОА пред съда обвинение, по което в България, според българското законодателство, са били предадени на съд определени лица, нито със събраните доказателства. Нито пък шефът на ОЛАФ, за разлика от мен, е запознат с българското законодателство. Да си анализира колкото иска, като започне от законодателството, ако обича. Да сравни първо нормативната уредба в България и Германия. Така щото, когато предприсъединително ни бяха полазили всякакви комисии с включени в тях представители на разследващите органи и на съдебната система и идваха да се срещат с българските си колеги и да си "беседват", не можехме да им обясним що е това поемно лице в нашия процесуален закон. И много други неща, залегнали в закона, не успяха да разберат защо са там. Същите неща и днес ги има и практикуващите юристи, независимо в какво качество, трябва да се съобразяваме с тях. После да ми обяснява за кого и какво е показателно - за съдебната система ли, за законодателната власт ли. То и аз не разбрах защо Калина Илиева се ползваше с протекциите на ОЛАФ в България, ама разбрах, че дипломата й била фалшива. Не разбрах обаче шефът на ОЛАФ да се притесни от това.
А тези, които се чувстват компетенти да определят в проценти колко са честните съдии в България, искам да попитам - знаят ли колко точно са съдиите в България, познават ли ги всички лично, познават ли работата им и как точно определиха кои от тях са честни и кои - не. По слух? А по презумпция всички в ОЛАФ и всичко иностранно е компетентно и честно. Новият голям брат, на който трябва безрезервно да се кланяме.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот nk7702n » 27 Сеп 2012, 21:50

lexy21 написа:Лично мен въобще не ме вълнува колко е притеснен шефът на ОЛАФ. Шефът на ОЛАФ, както и аз, не сме запознати с материалите по делото - нито с повдигнатото с ОА пред съда обвинение, по което в България, според българското законодателство, са били предадени на съд определени лица, нито със събраните доказателства. Нито пък шефът на ОЛАФ, за разлика от мен, е запознат с българското законодателство. Да си анализира колкото иска, като започне от законодателството, ако обича. Да сравни първо нормативната уредба в България и Германия. Така щото, когато предприсъединително ни бяха полазили всякакви комисии с включени в тях представители на разследващите органи и на съдебната система и идваха да се срещат с българските си колеги и да си "беседват", не можехме да им обясним що е това поемно лице в нашия процесуален закон. И много други неща, залегнали в закона, не успяха да разберат защо са там. Същите неща и днес ги има и практикуващите юристи, независимо в какво качество, трябва да се съобразяваме с тях. После да ми обяснява за кого и какво е показателно - за съдебната система ли, за законодателната власт ли. То и аз не разбрах защо Калина Илиева се ползваше с протекциите на ОЛАФ в България, ама разбрах, че дипломата й била фалшива. Не разбрах обаче шефът на ОЛАФ да се притесни от това.
А тези, които се чувстват компетенти да определят в проценти колко са честните съдии в България, искам да попитам - знаят ли колко точно са съдиите в България, познават ли ги всички лично, познават ли работата им и как точно определиха кои от тях са честни и кои - не. По слух? А по презумпция всички в ОЛАФ и всичко иностранно е компетентно и честно. Новият голям брат, на който трябва безрезервно да се кланяме.

+1 Много ми хареса изказването ти. То е ясно, че на българина най - големият му проблем е чуждопоклонничеството и стремежа да се отрича от миналото си и да подражава на другите. Това са най - лошите ни национални характеристични особености. Затова рушим всичко, свързано с миналото - паметници, мавзолеи. Преписваме оттук оттам от чуждото законодателство, само и само да им отговорим на специалните изисквания към съдебната система. Сякаш човек не трябва да знае откъде е тръгнал, през какво е преминал и да има своя идентичност и национално самочувствие.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот bastard » 28 Сеп 2012, 10:59

Чуждопоклонничество, ама на запад ИМАТ ПРИСЪДИ! Ефективни, бързи и справедливи! А тук - по нито едно от знаковите дела няма присъди ВИНОВЕН. От 9 кладенеца вода ще ти донесат и пак ще ги изкарат невинни като сълза на девица. Кой е виновен - законодателството ни ли, прокуратура и следствие или съдът? Всички казват, че законите ни са добри. Значи няма да е от закона. Остават другите два варианта - или прокуратурата не си върши работата като хората, или съдът. А може би и двете институции.
Преди време ОЛАФ казаха, че България и българските "бизнесмени" са най-честия им "клиент", така да се каже, обект на интерес и разследвания. Както е обичайно, тук присъди няма.. Как да има, като се разцъкат на тоз 1 милион, на другия 1 милион и така... кучетата лаят, керванът си върви... Ама иначе си браним националното достойнство и не даваме на други да ни се месят в работата.
Нека има европейски прокурор. И европейски съдии нека има. И следователи, и дознатели и всичко. Нека си предоставим суверенитета на Европа. Белким заработи най-сетне тази съдебна система, както трябва и белким повярват хората в нея. Защото в момента, недоверието на обществеността към съдебната система е изключително високо и надали някой се заблуждава относно противното.
bastard
Потребител
 
Мнения: 247
Регистриран на: 04 Мар 2009, 15:18

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот lexy21 » 28 Сеп 2012, 12:51

bastard написа:Всички казват, че законите ни са добри. Значи няма да е от закона.

Кои са тези всички? Може да има много причини, при едни и същи факти, в една държава да има осъдителни присъди, в друга - не. Какво правим, ако в едната държава определено поведение осъществява елементите на престъпен състав, а в другата не? Ето на, сега Великобритания се пощурила да издирва учител, избягал с ученичка, включително има Европейска заповед за арест за отвличане на дете, защото при тях конкретното поведение е престъпно. За последно били заснети да си държат ръцете на ферибот към Франция. Да, ама французите имали "малко по-различно виждане по случая", защото фактите не подлежат на преследване в тази страна, та британците били силно обезпокоени от видимата липса на сътрудничество. Натискат, натискат и най-многото, което са постигнали, е във Франция да ги издирват като изчезнали хора.
http://fakti.bg/krimi/49241-interpol-ta ... uchenichka
И, когато ги намери, Франция няма да предаде учителя на Великобритания.

Ще излезят мотивите на присъдата, която така силно Ви възмути, ще ги прочетем и тогава, ако искате, ще ги коментираме.

bastard написа:Нека си предоставим суверенитета на Европа. Белким заработи най-сетне тази съдебна система, както трябва и белким повярват хората в нея. Защото в момента, недоверието на обществеността към съдебната система е изключително високо и надали някой се заблуждава относно противното.


Вярно е, че доверието на българина в съдебната система е критично ниско. Такова е и доверието му към НС, представителите в което пряко е излъчил и които коват законите. Вижте обаче доверието на гражданите на старите страни-членове към европейските институции. Те не пърхат с ентусиазма на новите членове на съюза. Аз пък не искам като сляпа кобила да си предлагаме наляво-надясно целия държавен суверенитет - преди се предлагахме да ставаме поредната съветска република, сега пък юруш в другата посока. После, когато се разочароваме и от тях какво - на африканците ли ще се предлагаме?
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот REVOLUTION » 29 Сеп 2012, 16:51

Стана ясно , че в Германия присъдите са за съставяне на фалшивите фактури.Стана ясно , че подсъдимите там са сключили споразумение с прокуратурата по време на процеса.
Тъй че нерде Ямбол , нерде Стамбул.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот lexy21 » 30 Сеп 2012, 19:42

REVOLUTION написа:Стана ясно , че в Германия присъдите са за съставяне на фалшивите фактури.Стана ясно , че подсъдимите там са сключили споразумение с прокуратурата по време на процеса.
Тъй че нерде Ямбол , нерде Стамбул.

Мммм да, освен това стана ясно и, че и една от общо двете присъди, които били
bastard написа:Ефективни, бързи и справедливи!

съвсем не била ефективна :wink: Както и, че там обвинението не е твърдяло съучастие под каквато и да било форма, дори с част от "нашите герои".
Както и да е, мода е да правим заключения и да плюем неподготвени. Това, че аз съм демоде, си е изцяло мой проблем :lol:
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот kostadin_yordanov » 03 Окт 2012, 18:53

Германски власти отказаха да арестуват осъден за неплатени данъци българин

Прокуратурата в германския град Кобленц изиска още доказателства от Окръжна прокуратура Монтана за ареста на ломчанинът Славчо Антов. През март тази година той бе осъден в Монтана на две години затвор при строг режим за неплатени данъци в размер на 17 млн. лева. ...

Две седмици след присъдата на 31 март Славчо Антов напуска страната през граничния пункт Брегово към Германия. Окръжната прокуратура в Монтана издава европейска заповед за задържането му и през юли е открит в град Кобленц, Германия. Според главния прокурор в заповедта не са посочени неоспорими доказателства за това, че Славчо Антов е извършил престъпление и властите в Германия не могат да ограничат правата му. В кореспонденцията с прокуратурата в Монтана предстои да се изясни какво точно е направил осъденият.
...

3 октомври 2012
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=972706
maxilian.free.bg
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот kleines » 08 Окт 2012, 09:50

Дори когато ги признае за виновни, нашият почитаем съд е толкова пестелив откъм наказания, сякаш, че от джоба си им плаща издръжката на затворниците. Малко офтопик, но все пак да илюстрирам казаното: Из съдебната практика в демократична република БГ - т.нар. гълтач е хванат на летище София със 750 грама кокаин в капсули в стомаха, с високо качество 80 %. Обвинението е по чл. 242, ал. 2, пр. 1 - от 10 до 15 г. Съдът приема, че чистото съдебно минало и това, че бил беден и го направил за пари са изключителни смекчаващи вината обстоятелства и му дава само 3 години в затворническо общежитие. В други държави ще лежи поне 20 г. ефективно. Кво е тва нещо - 3 години??? Кое му е изключителното? Ми то дай всеки да се оправдава, че бил беден и да намаляме наказанията, както си искаме. За мен са пълен скандал такива решения, само отчитане на дейност. Че той като му сметнеш излежаното в ареста, като работи 2 за 3 дена и предсрочно освобождаване след 1 година ще е пак навън. Да не говорим, че за тази една година, то ще му е като почивка в това ЗО. Трябва да се вдигнат минимумите на наказанията, според мен и да се ограничи прилагането на институтите на условното осъждане, предсрочното освобождаване, замяната с адм. наказание. Да се прилага законът с цялата му строгост. А не като сега мижи да те лажем! Осъден ама условно! Кел файда!
kleines
Потребител
 
Мнения: 204
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:49

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот justmy » 23 Авг 2013, 23:31

ТЕБЕ те съдим по доносче и пукваш невинен-обичайна практика :evil:
Принцип от римското право е по-добре десет виновни на свобода, отколкото един невинен в затвора. У нас нагласите са обратни. Съдебна система" - разбирай система, която трябва да бъде съдена.
Аватар
justmy
Потребител
 
Мнения: 325
Регистриран на: 16 Окт 2009, 16:03
Местоположение: пред Съдебната палат(к)а

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот ivan_lawyer » 25 Авг 2013, 09:58

Както казваше колежката, "общественото животно" е гладно за зрелища и за кръв.

Да напълним затворите с някакви хорица, леле. Да не сме в Щатите. Имаме нормална нужда от нормална практика.

Говорим за "пенитенциарна" система. Впрочем темата е застъпена и от Ф. Достоевски.

В затворите е ужасно, дори имам впечатление от по-добри времена.

Впрочем в такова мрачно време не сме живели и през соц-а.

А тогава и следователите бяха други и милицията беше по-добре обучена. И пак нямаше такива гоненици.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron