начало
Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора

как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Дискусии на тема съдебната власт в България


как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот nikkol » 07 Сеп 2010, 00:19

Може ли да ми каже някой,къде мога да си потърся правата срещу неправилно
решено дело и неправилно формулирана от адвоката/???/ жалба пред ВКС
nikkol
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Сеп 2010, 23:59

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот Melly » 07 Сеп 2010, 08:19

Вие как разбрахте, че съдът и колегата са действали непрофесионално? :roll:
Само не ми казвайте - "по резултата".
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот portokal » 07 Сеп 2010, 09:08

Е, че по какво друго? :wink:
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот mladomo » 07 Сеп 2010, 09:26

Мели по добре Ти и кажи какви са критериите за неправилно отсъдено дело, защото аз не знам да има такива.НЕ знам да има съдия осъден за съдииска грешка .Без критерии за оценка е само господ и вие сте си направили БОЖЕСТВЕНА система.
Правиш не правиш дъжавата плаща и каквото си докарам допълнително под масата си е за мене.
И второрото има ли изградена система за контрол в съдебната ситема , не ми казвай че висшия съдебен съвет е такова защото той е с ограничени права и не може да се произнася за правилна или неправилна присъда
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот alexander_ » 07 Сеп 2010, 09:33

Ок, младомо. Според теб няма критерии. А ти какви предлагаш да са тези критерии, за да не ти се струва Божествена системата?
ЛЕСНО се галят момите, мъчно се дялкат гредите.

ГРЪМНАЛ слепият, та убил заек, а куцият припнал и го уловил.

ЖИВОТЪТ е стълба: едни се качват, други слизат.
alexander_
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 21 Авг 2009, 16:27

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот Melly » 07 Сеп 2010, 09:35

mladomo написа:Мели по добре Ти и кажи какви са критериите за неправилно отсъдено дело, защото аз не знам да има такива.НЕ знам да има съдия осъден за съдииска грешка .Без критерии за оценка е само господ и вие сте си направили БОЖЕСТВЕНА система.


Значи, ако ти си "младото", аз съм "старото" в материята... :D

Много неща не са ти ясни..., и оттам идва твоят проблем. Хабиш енергия, което се отразява зле на собственото ти КПД. :!:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот mladomo » 07 Сеп 2010, 13:54

Мели ако нямаш отговор на въпросите ми , от твоята материя нама как да се произнасяш за енергии и кпд от моята материя. Няма как някой да оправи нещо което сам е развалил.
Александър ако хвърлиш монета в кладенец с дъно се чува цоп .Ако няма дъно се чува – мале що си хвърлих монетата. Е това е ситема без критерии хвърляш си монетата в кладенец без дъно
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот kleo1974 » 07 Сеп 2010, 15:36

...а може ли да се защитим от земетресения,дъждове,урагани и т.п. :wink:
това все пак е РБ - мила родино ти си земен... :wink:
kleo1974
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 28 Яну 2010, 11:08

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот mladomo » 07 Сеп 2010, 16:19

Като няма какво да отговорите и се размирише пускате по няколко поста за дезедорант. И така следват пост мирима постове дезедорант....
С такива хора общество не се гради.Някой се беше изцепил такъв ни е материала.
Не знаме вече кое е мирзмата и кой е дезедоранта .
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот mladomo » 07 Сеп 2010, 17:34

Поли ми задай си въпроса все пак , че аз такъв не видях.ТИ признаваш, че и вие не сте безгрешни , но няма наказани.
Ако поради мое невнимание не обесопася система за блокироввка на съоръжение за високо напрежение и убия или осакатя човек мене ще ме съдят. ВИе осакатявате и убивате човешки съдби директно и задочно. Защо от вас няма осъдени ...
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот mladomo » 08 Сеп 2010, 08:52

ТОчно защото хипотетично приемаме , че няма начин да няма корумпирани и грешки за това и не посочваме имена. То на всеки е ясно, че има. Въпроса е защо няма наказания осъдени.Всеки, които допусне грешка в професията си и осакати или убие е съден - виж запаления влак Кардан. От което следва че няма контрол , а ако има ситема за контрол то тя не работи.

Поли ти от неверни аргументи вадиш правилни изводи.ОПределено болката по скоро обидата е водещо при мен.Само че злобата ми е насочена към спора не към хората от от форума. Даже си мисля , че се получава като когато бяхме малки деца. Когато си харесаш някое момиче в класа вместо да му кажеш обичам те което е невъзможно търсиш начин да се закачаш (общуваш) с него и го дъпраш за плитките.ВИждам , че и ти си усетила обидата и почваш да ме разбираш донякъде.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот karlson » 08 Сеп 2010, 16:41

За пожара във влака за Кардам може и карданът да му е виновен....

Иначе по темата - Поли много точно го е казала - ами не ги ползвайте и проблеми няма да имате. И без това системата се е задръстила...
karlson
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 29 Юни 2007, 11:38

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот tino76 » 08 Сеп 2010, 17:54

poli-to и meli-то пак се впуснаха в писане на невероятни простотии. Чудя ви се как може толкова обем да изпишете и нищо да не кажете. Това си е направо дарба. :D :D :D значи според мели - не може да се търси отговорност от некадърен адвокат, а според поли щом си го избрал ще си го търпиш лелеееее няма такива мозъци просто като тия двечките :):)
По темичката - аз имах нещастието да ползвам една такава "адвокатка", която явно беше сбъркала основанието, което и първокурсник по право не би сбъркал, което ми навлече доста неприятности, разходи, нерви и т.н. Това, което аз направих е - подадох до дисциплинарния съд на съответната колегия, където е регната адвокатката, жалба като подробно описах какъв е случаят. Разбира се към жалбата съм добавил и правен анализ на други адвокати. Съветвам те когато правиш нещо такова срещу някой колега-юрист бъди сигурен, че наистина има основание за това, а не заради някаква емоция, защото можеш да си навлечеш много неприятности и да злепоставиш ненужно съответния адвокат. В едно дело има 2 страни и винаги едната е губеща. Договорът за правна помощ не задължава адвоката да спечели делото. Ако пък си претърпял някакви имуществени вреди, които можеш да докажеш - завеждаш иск срещу застрахователя на адвоката - всеки адвокат има застраховка "професионална отговорност". И не забравяй една проста истина - във всяка сфера от живота , където има хора има и добри и лоши професионалисти и човек не трябва да си съставя негативно мнение за всички само заради непрофесионализма на един или двама.
Що се касае до съдиите - думичката корумпирани е много тежка. Освен ако не можеш да докажеш, че един или друг съдия е такъв по-добре не го споменавай. Все пак става въпрос за съдии и към тях трябва да се засвидетелства дължимото уважение, а не по махленски да им се лепят етикети.
Аватар
tino76
Потребител
 
Мнения: 139
Регистриран на: 22 Фев 2007, 09:52

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот sarbijanac » 08 Сеп 2010, 18:03

nikkol написа:Може ли да ми каже някой,къде мога да си потърся правата срещу неправилно
решено дело и неправилно формулирана от адвоката/???/ жалба пред ВКС



Адвоката е въпрос на личен избор.Така,че....

Ако жалбата е била наистина неправилно формулирана съда ще я върне за администриране или респ.за отстраняване на нередности .Ако това не е било на лице проблема не ев жалбата,а в друго място.
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот Melly » 08 Сеп 2010, 19:18

tino76 написа:poli-to и meli-то пак се впуснаха в писане на невероятни простотии. Чудя ви се как може толкова обем да изпишете и нищо да не кажете. Това си е направо дарба. :D :D :D значи според мели - не може да се търси отговорност от некадърен адвокат,


Айде, още един негодуващ. :D

Впрочем, ти дали си взе юридическата правоспособност. :roll: Поне това..., за да ми правиш оценка, драги. 8)

Върни се в първи клас да си припомниш, че имена на хора, та макар и тук във форума, се изписват с начална главна буква. :!:

И той щял да ми става колега - е*ати. :?
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот mladomo » 08 Сеп 2010, 23:15

Мислех че простотията ходела само по хората , а тя ходела и по адвокатите.

Умрем да гледам как двама адвокати се хващат за косите.
Вие освен за правопис за друго можете ли да ме хванете.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот balance » 09 Сеп 2010, 11:20

mladomo написа:Мислех че простотията ходела само по хората , а тя ходела и по адвокатите.

Умрем да гледам как двама адвокати се хващат за косите.
Вие освен за правопис за друго можете ли да ме хванете.

Като те чета, май друго си нямаш. Или е с твърде невзрачни размери. Писанията ти смърдят на комплекси ... освен че се отличават с добре изразен интелектуален дефицит.
Тъй че, освен за правопис, за друго няма как да те хване човек.
balance
Потребител
 
Мнения: 122
Регистриран на: 27 Май 2008, 16:01

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот tino76 » 09 Сеп 2010, 11:26

poli_g написа:Народът го е казал добре: Всяко стадо си има мърша.
Хайде последната да ми посочи къде точно съм написала това в темата
tino76 написа:според поли щом си го избрал ще си го търпиш
.
:roll:

Когато, и ако :lol: , се домогнеш до адвокатското съсловие ще ти е нужно да зазубриш, че на адвокат се дължи същото уважение, каквото и на магистрат.
Лакейщината явно е заразителна.

не коментар, а лекарство е необходимо :D :D :D
Аватар
tino76
Потребител
 
Мнения: 139
Регистриран на: 22 Фев 2007, 09:52

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот tino76 » 09 Сеп 2010, 11:31

Melly написа:
tino76 написа:poli-to и meli-то пак се впуснаха в писане на невероятни простотии. Чудя ви се как може толкова обем да изпишете и нищо да не кажете. Това си е направо дарба. :D :D :D значи според мели - не може да се търси отговорност от некадърен адвокат,


Айде, още един негодуващ. :D

Впрочем, ти дали си взе юридическата правоспособност. :roll: Поне това..., за да ми правиш оценка, драги. 8)

Върни се в първи клас да си припомниш, че имена на хора, та макар и тук във форума, се изписват с начална главна буква. :!:

И той щял да ми става колега - е*ати. :?


"Ако не могат да атакуват мисълта, атакуват мислителя"
Пол Валери

Що се касае до малките и големите букви - в голяма грешка си отново. Това са никове, не имена на хора така че........

P.S. сори скъпа, но не съм ти виждал дипломата за завършено юридическо образование, така че дотогава може да си всеки - даже и баба Пена, дето продава мляко на тротоара :lol: и всеки може да ти прави каквато си оценка иска....
Аватар
tino76
Потребител
 
Мнения: 139
Регистриран на: 22 Фев 2007, 09:52

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот Melly » 09 Сеп 2010, 12:14

tino76 написа:
Melly написа:
tino76 написа:poli-to и meli-то пак се впуснаха в писане на невероятни простотии. Чудя ви се как може толкова обем да изпишете и нищо да не кажете. Това си е направо дарба. :D :D :D значи според мели - не може да се търси отговорност от некадърен адвокат,


Айде, още един негодуващ. :D

Впрочем, ти дали си взе юридическата правоспособност. :roll: Поне това..., за да ми правиш оценка, драги. 8)

Върни се в първи клас да си припомниш, че имена на хора, та макар и тук във форума, се изписват с начална главна буква. :!:

И той щял да ми става колега - е*ати. :?


"Ако не могат да атакуват мисълта, атакуват мислителя"
Пол Валери

Що се касае до малките и големите букви - в голяма грешка си отново. Това са никове, не имена на хора така че........

P.S. сори скъпа, но не съм ти виждал дипломата за завършено юридическо образование, така че дотогава може да си всеки - даже и баба Пена, дето продава мляко на тротоара :lol: и всеки може да ти прави каквато си оценка иска....


Хахахаааахааа, няма и да я видиш, защото си "г-н никой". :lol: :lol: :lol:
Само да те открехна. В моята карта :!: има текст: "На същия съдът, юрисдикциите и административните органи дължат необходимото съдействие и уважение ". Ясна ли съм? :evil:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Следваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron