начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Има ли етика в съдебното производство

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот rozablue » 19 Авг 2011, 08:43

Има абсолютна и относителна истина, обективна и субективна истина, обществена и частна истина. Правото, на което се подчиняват и съдът, и полицията, балансира между всички тях. Същото трябва да прави и гражданинът. Човек трябва да се бори ,за да утвърди частната си истина. Нищо няма да ти се даде наготово. За съжаление, в България е така. Обикновено се налага доста да се потрудиш, за да докажеш правото си - дори то да е очевадно за всички, включително и за тези,които се занимават с правораздаване. Те често обаче се възприемат в ролята на Темида със завързани очи в обратен смисъл - да не видят истината, която е явна от всички страни. Ето ти вече имаш опит -справил си се с нещо. Продължавай. Keep walking.
rozablue
Потребител
 
Мнения: 254
Регистриран на: 05 Фев 2011, 11:42

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 19 Авг 2011, 10:20

Ти даваш формулата направо изведена , но не даваш как да се постигне.
Няма идеални закони, които да постигнат перфектната истина. И ние обществото трябва да наложиме морала и съда и при наличните факти да вземеме отговорно и по съвест страна с цел налагане на оснoвни и правилни порядки във взаимоотношенията на хората.
Така това общество ще върви напред, когато то само не тъпи нередните неща.И ще налага правилни решения без значение от страните, които участват. Интернета и този форум е идеалното място за това.Човек има нужда да си свери часовника с мението на останалите стига те да са се аргументирали.
Виждате ли че можеме да спориме и да търсиме позитивни неща.
Просто трябва само да потърсиме хубавите неща у всеки от нас.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот ivan_lawyer » 19 Авг 2011, 17:44

На мен не ми харесва християнската концепция.

Днес изнервих мормоните в Южният парк.

Дадоха ми покана за семинарите им.

Аз им обяснявам, че съм адвокат и освен това атеист.

Стигнахме до консенсус, че така или иначе има бог, в което вярвам.

Ама някак е вегетарианска концепцията.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот rozablue » 20 Авг 2011, 12:02

mladomo написа:Така това общество ще върви напред, когато то само не тъпи нередните неща.И ще налага правилни решения без значение от страните, които участват. Просто трябва само да потърсиме хубавите неща у всеки от нас.




"проф. Стефан Баламезов завършва своя учебник по Конституционно право така:
Не забравяй, че правата и свободите са извоювани с упорити борби и страдания, че те ти принадлежат и никой не може да ти ги отнема. Но и ти трябва да ги пазиш и защитаваш. Защото иначе, след всяко ново тяхно ограничаване или накърняване от управляващи и нехайство от твоя страна, неусетно за самия теб, ти ще губиш това, което не се вижда, нито се консумира, не е нито имот, нито служба, нито звание, но е всичко - съзнанието, че си свободен човек и пълноправен гражданин. Тогава, пак неусетно, ти се обръщаш в автомат, зарегистриран и номериран, извършващ и викащ само това, което ти се заповядва и което ти е внушено като главно задължение. И ти ставаш поданик."
rozablue
Потребител
 
Мнения: 254
Регистриран на: 05 Фев 2011, 11:42

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот rozablue » 20 Авг 2011, 12:04

[quote="ivan_lawyer"]

Аз им обяснявам, че съм адвокат и освен това атеист.

Стигнахме до консенсус, че така или иначе има бог, в което вярвам.

quote]

Има малко противоречие, но както и да е.
Вчера видях в една книжарница,че има ново издание на "Майсторът и Маргарита", М.А.Булгаков.
Прочети я, ако не си я чел.
rozablue
Потребител
 
Мнения: 254
Регистриран на: 05 Фев 2011, 11:42

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот ivan_lawyer » 20 Авг 2011, 13:30

много малко ме занимава религията.

От Булгаков съм чел почти всичко, Кучешко сърце, Змийският експеримент, разказите му - спомени.

Много е силен, като автор.

Леко се чете, не е Пастернак, аз си харесвам Булгаков.

А „Майстора и Маргарита„ просто е задължителна, но това е лично мнение.

Басилашвили беше неотразим, като Воланд.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот rozablue » 20 Авг 2011, 15:44

Да, на първата среща Воланд-Берлиоз на пейкатка - когато Бериоз му казва, че "тука всички сме атеисти", "непознатият" се огледал уплашено, сякаш от всички прозорци наоколо надничал по един атеист. :)

Тази сцена си спомних, когато прочетох твоя пост, затова ти отговорих! :)
rozablue
Потребител
 
Мнения: 254
Регистриран на: 05 Фев 2011, 11:42

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот ivan_lawyer » 21 Авг 2011, 23:38

"Не заговаряйте непознати", книгата е пълна с култови фрази.

"Ръкописите не горят", а самата Маргарита е хубаво описана.

Изобщо хубав автор, макар и за времето си, вече е класик.

Сега е интересно филмовото изкуство, това е силна муза.

Интересуват ме темите от филмите, има попадения, мда.

Има интересни неща в Михалков, "Утомленние солнцем".

Разучавам сега песничката, стигнах до пето изречение.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 05 Сеп 2011, 18:07

Момчета написахте няколко поста и никой не влиза да чете повече тази тема.
Хората се отвратиха от такива като вас, които бързат да покрият истината.
В тая държава това се прави най –добре и за това покриха цялата дъжава с една голяма лъжа.

Написах няколко поста за полицейски произвол и използване на полицията за частни интереси. Дествията на полицията срещу мен са неоправдани и не са практика.Знам за други сигнали на 160 за дигане на шум посред нощ, които наистина томозят цял квартал и не са прилагани такива процедури както спрямо мен да им спират тока(музиката е свирела по същия начин дни преди това) и да ги викат в полицията. Още по лошото е, че моя случай е единична грешка, а по тези случаи хората са се оплаквали нееднократно. Просто са потъсили начин и повод да ме сплшват като са търсели повод за това. И всичко говори поне за мен, че този тормоз се дирижира от доста по високо ниво от замесените в случая полицаи. АКо сега са инсценирали слна музика утре може да инсценират опит за побой и какво ли не.А ние разчитаме на тези органи да раздават правосъдие.
Ако сега съм аз утре може да сте вие, ако не сте с достатъчно пари да си плащате или нямате влиятелни роднини.
Исках да потърся правата си и за това подобни текстове на тези постове изпратих до ДАНС приемна на правителството и Народния представител във Видин.
Отговор не получих от никой.
Има ли други органи по дяволите дето човек може да се оплаче в тая скапана държава щом тези не отговарят?
МОга ли някъде да потърся правата си в тази държава и да получа отговор? АКо тая държава ме задължава да плащам заплатите на тези полицай като ми отдържа данък то аз би трябвало да мога да им потърся сметка ако те са нарушили моите права.

И пак питам има ли медии институции в тая държава, които могат сами да предприемат действия по защита на своите граждани или огласяване на некоректни действия при използването на институциите за лични цели.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот danilov » 30 Сеп 2011, 18:42

Щом в една държава има и съдии, които притежават дипломи от частни университети, а не са утишли на изпити,то какво чакаме от българското правосъдие.Как мислите че си е взел дипломата този съдия!?И как мислите че този човек ще раздава правосъдие? Естественно както си е взел дипломата,така ще раздава и правосъдие.
danilov
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 25 Май 2009, 12:13

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот huligan » 01 Окт 2011, 10:41

mladomo написа:Момчета написахте няколко поста и никой не влиза да чете повече тази тема.......


Колко пъти ти се каза, че това не е тема. Особено за юридически форум.
Пишеш си блог на неправилното място. Интервюираш сам себе си във формат "Искрено и лично", че и се сърдиш когато някой напише нещо наистина свързано с на правото.
Блогът ти не става за четене. Лично мнение.
Аватар
huligan
Потребител
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Окт 2007, 16:53

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 04 Окт 2011, 05:13

Лично мнение - Ха ХА. Та ти отдавна си се слял с тълпата поради факта, че вечно си бил подлога на някой или нечии интереси. Обществото налага морал , който е принципи и норми на поведение с цел това общество да върви напред. Факт е, че тая държава върви назад вече десетки години говори, че този наложен морал и това поведение на такива като теб го тласкът към разруха. Ти никога не си могъл да се докоснеш до различен начин на мислене за това и не можеш да приемеш нещо по различно като поведение.

Когато си сред аборигени требва да си ниЗък, шото ги дразниш.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот huligan » 04 Окт 2011, 12:08

mladomo написа:....Когато си сред аборигени требва да си ниЗък, шото ги дразниш.


Тук си сред юристи.
И дори нЕма нужда да си низък.
Дразниш ги със самото си неадекватно присъствие.
Аватар
huligan
Потребител
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Окт 2007, 16:53

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 05 Окт 2011, 13:06

Ти не схващаш какво пиша между редовете - по добре иди чети някой жълт вестник,
там пишат в прав текст и са добре обяснени за всеки завършил 8 клас.
НЕ обобщавай от името на всички юристи -
Има и умни юристи.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron