начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Има ли етика в съдебното производство

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 03 Авг 2010, 18:14

Йокаванчев казах ти, че вървиме по упоредни пътища, но в обратна посока и двамата искаме да се оправят нещата ТИ разбираш от правосъдие, аз от далавери. Е сега пич дойде момента да се срещнат нашите знания , защото аз ги хващам в далавери тия монополисти след това пиша до контролните органи и те оправят проблема ама те после измислят все нови и нови схеми.Така оправих онова дето ти казват „чакаите вашето обаждане е важно за нас” и докато чакаш ти навъртат импулси, ама не ми върнаха дори и сумата 13 лв. вече не навъртат импулси. За това те питам директно след като съм хванал Софииска вода, че ме лъжат те дори и не искат да признаят моите аргументи.НО остави това на мене. МОжеме ли да ги осъдиме за „Нарушаване на клиентското ми доверие” на по голяма сума или само на тази която ми дължат.Както в щатите осъдиха на огромни суми тютюневи монополисти за това ,че са тровели пушачите.

По натам ще ти опиша как ни мамят и как с елемнтари похвати държавата може да тушира това глобално.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 04 Авг 2010, 13:02

ЕЙ молих ги да си тръгнат и не искаха , Обаче няма някой да е издържал да му говоря за моята ТЪЩА.

Сега да си продължа по темата . Как да осъдя някой монополист в тая държава , които ни лъже с измервания за голяма сума като още на 1 инстанция Ще продадът делото за 10 пъти по ниска цена. Има два елемнтарни закона които биха решили това полжение НО при работеща СЪДЕБНА СИТЕМА. Единя е ,Че всеки монополист трявбва да си подсигури достатъчно доказателства при възникване на спор с клиент .Защото системите за отчитане и контрол са в негови ръце.И второто е за надписани сметки МОНОПИЛИСТА плаща неколкократно по големи ЛИХВИ.
Повечето са покрити монополисти но се оказва, че освен тях няма алтернатива към кого да се включиш.
Тези два закона са достатъчни но подчертавам само при Работеща Съдебна Ситема.

За това правителството няма какво да оправя престъпността (по големите мафиоти искат работеща съдебна ситема за да си легализират кражбите), а да оправи Съдебната ситема.
С мафията лесно ще се оправиме като искаме да си плати и държавата се отказва да ги преследва.
То и без това с тая Съдеба система все едно че преследват БМВ с жигула.


Трябва да иска международна правна помощ и да докаже че Съдебната ситема спъва развитието на страната.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот error » 04 Авг 2010, 13:04

mladomo написа:Йокаванчев аз говоря за обща култура .......

mladomo написа:Йокаванчев казах ти, че вървиме по упоредни пътища...


Ясене, ама купи му най-после една риза на момчето. :D :D :D
То уж беше свикнало да чете и пише на латиница (така обясни правописните си грешки), но сам виждаш достоверността на тези твърдения. Надали го прави нарочно. Очевидно е, че и четенето му е проблем.
Аватар
error
Потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: 20 Окт 2004, 16:01

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот krasitodorov » 07 Авг 2010, 16:23

Не знам дали това е позволено, но скайпът ми е krasitodorov1. Влизам там след 22 до 24 часа, така че ще се радвам, ако срещна колеги юристи.
krasitodorov
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 14 Дек 2009, 23:52

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот boiko_62 » 07 Авг 2010, 18:15

абе младото какво толкова ти е крива системата, като законите не ги пишат в съдебната система а в парламента
на тях защо не се сърдиш, че оставят вратички в голото поле, които други използват когато ги открият
boiko_62
Потребител
 
Мнения: 214
Регистриран на: 19 Юни 2009, 10:09

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот boiko_62 » 07 Авг 2010, 18:18

етика в събебното производство има но къде е етиката в правителството
то да не е назначено да обижда българския народ постоянно с непремерени изказвания
а може би то това си може като е съставено от хора без идеи
boiko_62
Потребител
 
Мнения: 214
Регистриран на: 19 Юни 2009, 10:09

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот ykovachev » 09 Авг 2010, 09:32

error написа:
mladomo написа:Йокаванчев аз говоря за обща култура .......

mladomo написа:Йокаванчев казах ти, че вървиме по упоредни пътища...


Ясене, ама купи му най-после една риза на момчето. :D :D :D
То уж беше свикнало да чете и пише на латиница (така обясни правописните си грешки), но сам виждаш достоверността на тези твърдения. Надали го прави нарочно. Очевидно е, че и четенето му е проблем.

Това е, щото успоредния път, по който младият кръстник върви, му дава възможност да пердаши със 130 км/ч. Та няма време да огледа внимателно нещата. Така ми видял надписа на работната дрешка, така го прочел 8). А нашият успореден път, на лошите юристи, е пълен с дупки и ние пъплим със скоростта на валяк, докато оправяме чуждите проблеми, така де, дупките :D
Последна промяна ykovachev на 01 Сеп 2010, 12:36, променена общо 1 път
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 09 Авг 2010, 23:42

Първо основни науки са математика физика и химия.
Всички останали са производни.Колкото и да ти е чудно изпозлват се дори и в бойните спортове.
Основните ключове в айкидото се основават именно на лостове от първи род завъртания и подходи за нарушаване центъра на тежестта , което си е понятие от физиката .
Занимавал съм се с карате дълго време.Занимавал съм се с музика и сега имам качени произведения в нета. Занимавал съм се с електротехника радиотехника електроника и програмиране .За това и сте ми някъде ниско ниско.

Второ Има раздел в математиката казва се логика .За вас тоя раздел е изчезнал бевъзвратно.
Извод първи :
АКо в държавата ИМА корупция то е задължително нейния върховен регулативен орган да е корумпиран. Нали се сещате кой е той. За вас това е върпос на доказване в съдебната зала , но за хората доказателствата са имотите на смействата на хората работещи в тая ситема.
Извод 2
Ако ТОя орган е корумпиран значи той няма изграден регулативен орган който да МУ върши работата.
Извод 3
АКо няма такъв ОРГАН ,които да върши работа значи е недемократично изградена цялата ситема.

За това има наличние на революционна ситуация .Тия от долу искат, а ония отгоре не дават.

Е ако тия дето сте отдолу накарате тия отгоре да дадът секса в съдебната ситема ще е сполучлив.
В задачата се пита кой ще е ... ният. И дали ще поискат да ВИ дадът.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот pravotoenedostuzno » 14 Авг 2010, 16:52

Уважаеми господин boiko_62,
Че като "цървулат си е цървул, вари го, печи го - все цървул си остава" постояно ни набивате "канчето" в качеството на прокламовани надриюристи, това ми е много ясно.
Но да законите ги пишат в парламента не може да убедите нито жител на планетата Марс който атерира на планетата Земя. Като доказателство мога да Ви дам само ЗЧСИ който е написан точно в съдебната система ,защото никој в парламента не може да се сети да автоматично промени индивидуалните СИ в Съда в качество на ЧСИ. И много други примери мога да ви дам. Но и вие изглежда да като здравомислещи хора с логично мислене приемате само индивидуи с юридическо образование. При всички останали сивото вештество е във фаза на 5 годишно дете.......
А за господин ykovachev имам савет: Послушайте господин mladomo, понеже и Вие сте сигурно ученик на любимия ви професор Любен Корнезов , на който не беше достатъчен един мандат да набива "канчето" на по голямата част от балгарския народ,а и сега продължава да държи проповеди !!!!
pravotoenedostuzno
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 26 Авг 2009, 00:36

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 15 Авг 2010, 11:28

Пич не ги ритай по-краката , че ще им осакатиш чувството за хумор.ТЕ си го крият в Петите.

Аз като ги чета , за един казус всеки дава различно мнение в тоя форум . АКО за едно дело сложат независими 3 съдебни състава бас държа, че тия съдии от художествена гимнастика ще дадът по близки оценки за едно изпълнение на лента отколкото присъдите на тия 3 съдебни състава.

ЕЛемнтарната логика говори , че има ли задача с 3 различни отговора или 2 са неверни или и 3 те.

Не е лошо съдебните състави да правят оценка за артистичност на подсъдимите , Че с присъдите май не им се отдава.
И си пуснете ония провокатори да ми казват колко съм бил неграмотен ,че почна да ми доскучава
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот hidden » 15 Авг 2010, 11:55

mladomo написа:за един казус всеки дава различно мнение в тоя форум

То и в живота е така, какво се учудваш? Плурализъм и демокрация, всеки има право на мнение. Хубаво е да има различни гледни точки, за да се даде по-пълна картина на разисквания проблем. Абсолютна истина не съществува, тя е въпрос на консенсус. Хубаво е все пак да има повече качествени разсъждения, а не само плява и пълнеж и волни импровизации. Като под "качествени" разсъждения разбирам "логични" и "смислени", т.е. да не са вътрешнопротиворечиви и да са съобразени с целта на нормите, а не със субективните лични пристрастия и емоции.
А за да бъдат такива, трябва да почиват на задълбочени познания не само на конкретните норми, а на цялата система от норми, т.е. следва да се познава правото на "метаниво". Не е достатъчно да си чел един конкретен закон или наредба, за да го осмислиш в дълбочина, защото отделните разпоредби препращат изрично или мълчаливо към правни институти от други нормативни актове.
А, и в правото няма "елементарна логика" - такава съществува само в главите на елементарните хора! Ето затова да си юрист е призвание, а не просто звание!
Имайте уважение към нашата професия, защото не е никак лесна и не се удава всекиму.
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот Melly » 15 Авг 2010, 12:25

hidden написа:
mladomo написа:за един казус всеки дава различно мнение в тоя форум

То и в живота е така, какво се учудваш? Плурализъм и демокрация, всеки има право на мнение. Хубаво е да има различни гледни точки, за да се даде по-пълна картина на разисквания проблем. Абсолютна истина не съществува, тя е въпрос на консенсус. Хубаво е все пак да има повече качествени разсъждения, а не само плява и пълнеж и волни импровизации. Като под "качествени" разсъждения разбирам "логични" и "смислени", т.е. да не са вътрешнопротиворечиви и да са съобразени с целта на нормите, а не със субективните лични пристрастия и емоции.
А за да бъдат такива, трябва да почиват на задълбочени познания не само на конкретните норми, а на цялата система от норми, т.е. следва да се познава правото на "метаниво". Не е достатъчно да си чел един конкретен закон или наредба, за да го осмислиш в дълбочина, защото отделните разпоредби препращат изрично или мълчаливо към правни институти от други нормативни актове.
А, и в правото няма "елементарна логика" - такава съществува само в главите на елементарните хора! Ето затова да си юрист е призвание, а не просто звание!
Имайте уважение към нашата професия, защото не е никак лесна и не се удава всекиму.


+1 и от мен.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 15 Авг 2010, 18:22

Хиден : Аз нарочно подчертавам акцентите в поста си. Та израза Елементарна логика се отнася за 3 мата садии, които дават различни присъди по едно и също дело..
Това което цитираш не е подчертано в поста, а го свързваш с подчертания извод . Иначе по принцип си прав хубаво е да се дискутира даден казус.
АКО обаче една присъда има възможност да варира и да се дискутира - Повярвай ми Някъде има грешка.
Хайде научете се преди да се произнасяте да установите фактите , защото говоренето по принцип е говорене на вятъра.

Мелии искаше да кажеш нещо ли? Знаеш ли че имаш хубави очи.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот hidden » 15 Авг 2010, 19:08

mladomo написа:Някъде има грешка.

А възможно ли е грешката да е у теб самия?
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот pravotoenedostuzno » 16 Авг 2010, 00:48

Господа hidden и ykovachev,
Понеже има истина в думите на господин hidden, че не е достатъчно да си чел един конкретен закон или наредба, за да го осмислиш в дълбочина, защото отделните разпоредби препращат изрично или мълчаливо към правни институти от други нормативни актове, а и в правото няма "елементарна логика" - такава съществува само в главите на елементарните хора! Ето затова да си юрист е призвание, а не просто звание!,,реших само да го попитам.
Дали това мълчаливото препраштане от един закон или нормативен акт към правни институти от други нормартивни актове е изискано от Вас БОГОВЕТЕ на земния живот заради баламосването на два противника в всички случаи на правораздаването с исключение на НК.
Всичките закони, кодекси ,нормативни актове и пр. се нуждаят за превеждане или както казват унгарците за "толмачене" не от ПРИЗВАНИ а само от така звани юристи. Какво бесрамие има във Вашите думи. Точно е да в едно производство,па чак било и правораздаващо решението е само едно и ЗАПОМНЕТЕ едно. А вие два юриста като козели на дарвото над правдата се бодете и се стремите да съборите другия само да докажете че вашето препращане на клиента в 10 глуха нормативна линия е било единствено логично и правно здравословно.
Само да попитам и другия по горе попитан юрист как обяснява на своят клиент недостатака на събрани факти и доказващи материяли заради което е изгубил делото и не е върнал парите авансно взети. И въобще как плеадирате пред "баламата" която Ви се е доверила мислейки че сте Вие ПРИЗВАН и от Бога даден юрист. Но завалията си подвива опашката и отново отива при друг ПРИЗВАН да се жалва докато вие с призвания от другата страна и съдията си пиете ракията и богато мезите за сметкана такива "клиенти"
pravotoenedostuzno
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 26 Авг 2009, 00:36

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот Гост. » 16 Авг 2010, 08:35

:roll: И какво толкоз лошаво ти е сторил някой магистрат, че такова предложение?! :lol:

п.п. А защото авторът на темата, нейде из нея, призова да не се публикува спам тук, предлагам в бъдеще да сме тихи свидетели на монолозите му( ако ли изобщо някой предпочита такава загуба на време).
Приятен, дано прохладен, ден и спорна седмица.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 16 Авг 2010, 09:26

Поли основно средство за защита на юристите е да обстрелвате с ненужен материал противника и така доказвателствата стават като игла в купа сено. За това и призовавах да не ми пишете колко съм неграмотен тъп и прочие и хиляди ненужни неща те са спам. Аз дори търся вашите мнения но такива няма.

За разлика от вас аз мога да водя спор, защото имам преоритет в доказателствата и подхождам логичекси по най късия път.

Хитен :В математиката една задача има Един ОТговор. АКО ти твърдиш ,че 3 съдебни състава могат да имат 3 различни отговора по едно и също дело ЗА мене това е ШАРЛАТАНСТВО.

Укаванчев ти даде един несполучлив пример за двигател на миксер не за ютия. НЕ исках да изкзвам мение колко си зле в тая област ,но сега ще ти го кажа. ЕЛ Двигателите се защитават с сложни термични ситеми за защита не с бушончета.Тези ситеми са много по скъпи от един двигател на миксер и за това не ги слагат.Самата жица на двигателя е достатъучно тънка за да прегори когато тока стане голям.

Правотое..... Пич Радвам се ,че си първия които ме подкрепя. Тези хора не разбират, че градят тези върху невярана основа гарнирана с много излишен боклук.Тези хора смятат, че тяхната професия трябва да се уважава повече от всяка друга професия защото са превърнали ситемата в изнудвачество.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот ykovachev » 16 Авг 2010, 09:42

Този "пич" ще бъде и последния (ако не се включат и още една-две форумни "капии"). Продължаваш да се перчиш. Е, не пречиш на никого.
Последна промяна ykovachev на 01 Сеп 2010, 12:38, променена общо 1 път
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот Гост. » 16 Авг 2010, 12:06

Наистина се учудвам, как успяхте да докарате тази бездиханна тема до толкоз продължителна реанимация. Нищо против забавленията, така щото и аз се забавлявам понякога.


Не ви следя аргументите, mladomo, но в последният ви пост крещи потресаващо непознаване на правната материя. Когато намерите нейде из белия свят два напълно еднакви субекта, то и в правото ще откриете два идентични казуса ( и капките вода се различават).
До тогава, поради заслуги, тук ще се радвате на кастово пренебрежение и забавление.
Все пак, успех ви пожелавам.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 16 Авг 2010, 13:49

Укаванчев : Приятелю ти губиш в спора и започваш да заплашваш.Погледния моя пост приятелю е Пост изграден от логическа мисъл погледни го само как е подреден. ЛОгиката е една няма логика само за юристи такаква има само в болни мозъци.

Знаеш ли ПРИЯТЕЛЮ , КОгато снимаха предаването за случая ми Радакторката ме попита
- Ти нямаш подкрепата на смейството си на приятелите си НЕ ТЕ ЛИ Е СТРАХ?
ЗНаеш ли как и отговорих ПРИЛЯТЕЛЮ.
Страх ме е, че съм загубил чуството си за страх.Радвам се , че жена ми не го е загубила защото това е инстинкт за самоъхранение ,преоритета за женската е запазване на поколението . Преоритета за мъжкия е да си пази територията , домът си.
За това ПРИятелю .... защото ми посегнаха на дома.

ТИ Приятелю и повечето като тебе сте си продали територията за пари.

ПриятелюТи не си ми приятел вече.
Поли понеже сега видах, че си писала – слаба ти е логиката за това и правиш изводи от рода как я добутахте тая тема.Те посещенията говоря за това. АКО за тебе два обекта са различни само , целта на науките е да търсят тяхното сходства за да ги систематизират и управялват по универсале начин.АКо има няколко отговора по един и същи проблем значи тая наука не се е справила .
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron