начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Има ли етика в съдебното производство

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот zidaromazach » 28 Апр 2010, 19:01

Боже, Боже! :shock: Ненапразно се чуват идеи за въвеждането на психотест и при магистратите...
zidaromazach
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 18 Юли 2006, 13:44

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 28 Апр 2010, 22:02

Dred : Ти определено ме обърка :) и за първи път не знам какво да кажа.
Мисля че, ти ще трябва да ми подадеш ръка, ако искаш разговорът ни да продължи.

Имах идея да обсъдиме “ модел на поведение на инснтитуциите “,което да се регистрира в съда като описание на това, което иституциите могат да извършат при извършване на наказателен акт.
И евентуално ако извършат този акт по-описанието да не може да се атакува в съда.
За да им развържеме ръцете на институциите да си вършат работата.
Исках да ти опиша идеята и ти да ми кажеш къде греша и може ли да стане.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот dred » 29 Апр 2010, 10:18

mladomo написа:Dred : Ти определено ме обърка :) и за първи път не знам какво да кажа.
Мисля че, ти ще трябва да ми подадеш ръка, ако искаш разговорът ни да продължи.

Имах идея да обсъдиме “ модел на поведение на инснтитуциите “,което да се регистрира в съда като описание на това, което иституциите могат да извършат при извършване на наказателен акт.
И евентуално ако извършат този акт по-описанието да не може да се атакува в съда.
За да им развържеме ръцете на институциите да си вършат работата.
Исках да ти опиша идеята и ти да ми кажеш къде греша и може ли да стане.

Какво объркващо има във факта, че ако човек иска да има научни знания и компетентности на научно ниво се обръща към обучение в университет :?: Странно е в 21век човек да си мисли,че справките в Уикито ще му дадат истинско познание за света! Ако някой иска да следва дистанционно-онлайн-все пак получава специализирани материали, които не се съдържат в Уикито, специализирани са детайлно в дадена сфера и все пак се явява физически на изпит :!: Дипломи за висше на Запад не се издават въз основа на есе с материали от Уикито или Гугъла :D
Флойд направиха албума "Стената " през 60тте-50 години ни делят от тогава, светът е твърде променен, за да кажем"...Ние не се нуждаем от образование..." :mrgreen:
За мен всичко друго извън научното познание, съчетано с интердисциплинарен подход и изучавано с научни методи поне 4-5 години е дрън-дрън :!: Долу-горе наистина за поне 4-5 години се формира специфична парадигма у студента относно възприемане на реалността през призмата на изучаваната специалност. Това е познавателен процес, а не еднократен акт! През този период от време се получават натрупвания от основни специфични знания и познания , за да може да се свържат в единна система и да се възприемат в цялостта им представените в обучението концепции.
Ако някой счита, че правото и програмирането не използват научни методи, не са науки и няма полза да се изучават научно - няма за какво да се комуникира :!:
dred
Потребител
 
Мнения: 141
Регистриран на: 19 Сеп 2002, 17:37

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 29 Апр 2010, 11:11

Dred : Ти си на път за Варна, а аз съм по средата на пътя за Пловдив.
Не ми пречи да си говоря сам , но когато повече от един почнат да си говорят сами става малка лудница.
Правото , което Вие юристите защитавате е правото в съдебните зали.
Правото за обикновенния човек е символ на друго.
Питай Баба Пенка от село Мечка, с която всеки месец се гавят вандали , бият я и и обират пенисята .
(Даваха за това село като обект на вандали по телевизията и РОКЕРИТЕ се самосизираха и отидоха на место там)
Баба Пенка казва:
Е това ПРАВО лие?.В смисъл така ли трябва да бъде.
Аз също съм влизал един път в съдебна зала като присъстващ на дело на близък човек.
Баба Пенка не знае да пише по форуми, тя не може да си плати да я защитават.
ВИе няма как да разберете нейната болка защото не сте живяли със 100 лв.
Защото не сте насадили една леха лук, за да знаете колко боли когато вандали са обрали половината и са измачкали останалото.

Вие няма как да разберете моята болка, защото сте изградили стена между мен и ВАС.
Тази стена може да ме смачка ако Вие натиснете и я стоварите върху мен , но зад мен стоят хиляди, които сега мълчат защото ги е страх да кажат поне едно браво момче.
Тези хора обаче трупат злоба, когато им посегнете и на последното право
ДА ИМАТ ДОМ , ДА ИМАТ ХЛЯБ , ДА ИМАТ ЩАСТИЕ.
И тази злоба един ден ще ви помете.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот dred » 29 Апр 2010, 11:32

mladomo написа:Dred : Ти си на път за Варна, а аз съм по средата на пътя за Пловдив.
Не ми пречи да си говоря сам , но когато повече от един почнат да си говорят сами става малка лудница.
Правото , което Вие юристите защитавате е правото в съдебните зали.
Правото за обикновенния човек е символ на друго.
Питай Баба Пенка от село Мечка, с която всеки месец се гавят вандали , бият я и и обират пенисята .
(Даваха за това село като обект на вандали по телевизията и РОКЕРИТЕ се самосизираха и отидоха на место там)
Баба Пенка казва:
Е това ПРАВО лие?.В смисъл така ли трябва да бъде.
Аз също съм влизал един път в съдебна зала като присъстващ на дело на близък човек.
Баба Пенка не знае да пише по форуми, тя не може да си плати да я защитават.
ВИе няма как да разберете нейната болка защото не сте живяли със 100 лв.
Защото не сте насадили една леха лук, за да знаете колко боли когато вандали са обрали половината и са измачкали останалото.

Вие няма как да разберете моята болка, защото сте изградили стена между мен и ВАС.
Тази стена може да ме смачка ако Вие натиснете и я стоварите върху мен , но зад мен стоят хиляди, които сега мълчат защото ги е страх да кажат поне едно браво момче.
Тези хора обаче трупат злоба, когато им посегнете и на последното право
ДА ИМАТ ДОМ , ДА ИМАТ ХЛЯБ , ДА ИМАТ ЩАСТИЕ.
И тази злоба един ден ще ви помете.

И лук съм садила, и с 100лв съм изкарвала месеца, и с 1 хляб съм издържала от понеделник до петък, а в петък съм се явявала на изпит по наказателно право и именно за това говоря за научен подход, а не "казъл-рекъл", "прочел,ама недочел" :!:
Като не познаваш личността на човека,който ти пише, не давай квалификации 8)
А за другото-виж предния пост-аз не съм магистрат , а адвокат.Във Р.България-"съдът е централен орган на процеса"-Ж.Сталев :idea:
Като толкова се вълнуваш от правната защита на обикновения български гражданин, това ще те мотивира да кандидатстваш право и ако завършиш,ТИ ЛИЧНО ДА ЗАЩИТАВАШ ПРАВНО ВСЕКИ ГРАЖДАНИН, ВМЕСТО ДА ПИШЕШ ГЛУПАВИ ПОСТОВЕ В ПРАВНИТЕ ФОРУМИ.ЧАК ТОГАВА ЩЕ ИМАШ ПРАВОТО ТАКА ДА СЕ ВЪЗМУЩАВАШ-КОГАТО ЛИЧНО СИ ПОЛОЖИЛ ТРУД,ИНТЕЛЕКТ И МАТЕРИАЛНИ СРЕДСТВА И СИ ЗАВЪРШИЛ УСПЕШНО,МОЖЕШ ДА УЧАСТВАШ В ДЪРЖАВНИТЕ КОНКУРСИ ЗА МЛАДШИСЪДИИ,ПРОКУРОРИ,НОТАРИУСИ, ДСИ-ТА.
ВСИЧКО ДРУГО ВОДИ КЪМ ФАКТА, ЧЕ САМО КРИТИКАРСТВАШ, ВИЖДАШ ГРЕШКИТЕ НА СИСТЕМАТА, НО ТИ ЛИЧНО НЕ ПРАВИШ НИЩО, С КОЕТО ДА ПРОМЕНИШ СТАТУКВОТО :!: ФОРМУЛАТА" ДАЙТЕ ДА ДАДЕМ" ОТДАВНА Е ИЗЧЕРПАНА В БГ. И ТО ОТ ПОЛИТИЦИТЕ :!:
dred
Потребител
 
Мнения: 141
Регистриран на: 19 Сеп 2002, 17:37

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот ykovachev » 29 Апр 2010, 11:58

Колега dred, ми той човека си политиканства. Това са му приказките. Относно екстензията на захарозо-амилозния гел.
П.П. Простете, но едно уточнение: "Стената" на Флойд е от 1979 г. :wink:
Последна промяна ykovachev на 01 Сеп 2010, 12:28, променена общо 1 път
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот dred » 29 Апр 2010, 12:10

Прав сте колега- :oops: Благодаря-аз просто недоумявам как Уикито и нета успяват така да промият съзнанието на човека, че вместо да се стреми към истинско знание,този стремеж е подменен със моментални "справки" в нета-те ,видите ли, давали основните познания в живота на човека! Чисто човешкия и ако щете пубертетски бунт срещу всяка несправедливост-социална или икономическа се удавя в същото това "море" от справки и наготово поднесени откъслеци от някакво инфо от нета,липсва стремеж към свързване на тези откъслеци в система, която да дава завършеност на информацията и после хората, получили такова инфо крещят"обществото е гнило- ние ще го променим", без дори наистина да знаят точно как функционира то и какви контролни механизми има :shock: УЖАС И БЕЗУМИЕ- И ТО В 21 ВИ ВЕК :shock:
dred
Потребител
 
Мнения: 141
Регистриран на: 19 Сеп 2002, 17:37

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 29 Апр 2010, 13:14

Dred : Ти ми спамваш темата много по-добре отколкото твоите колеги.
Ти го првиш някак МИЛО.
За първи път пиша без да знам дали има отговор от теб и без да съм го прочел.
Ти не ме разбираш , аз също не се разбирам и за това си приличаме.
Имам чувството , че се опитваш да ми помогнеш , а пък виждам ,че нямам чувства.
Чудя се защо ти се опитваш дами помагаш , а аз не се опитвам да си помогна. Чудя се дори защо се чудя.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот dred » 29 Апр 2010, 13:30

Казуса е следния:Как ще промениш онова,което куца в правната система,когато не си я изучил основно, не си част от нея, не знаеш как фукционира, не знаеш по какъв начин се прави контрола вътре в нея :?: От време оно се знае, че за да промениш нещо и за да изолираш даден проблем така, че да не пречи за правилното функциониране на системата,трябва да я познаваш из основи.Това знание за съдебната система във България го дава САМО И ЕДИНСТВЕНО СПЕЦИАЛНОСТТА "ПРАВО" ,ИЗУЧАВАНА В УНИВЕРСИТЕТ :!: Е, като нямаш основите на това знание,как да си говорим за ЕТИКАТА В СЪДЕБНАТА СИСТЕМА?! Съдебната система НА ВСЯКА ДЪРЖАВА Е СПЕЦИФИЧНА- това наистина не е 2+2=4- за всяка държава т.е. абсолютно еднаква структура на съдебните системи на различните държави не винаги е налице:!:Отговора на въпросите защо това е така, как точно функционира българската съдебна система, нейната организация, законите,които я изграждат и на които се подчинява, механизмите за обновлението й- всичко това се учи из основи в специалността"право", а не в друга специалност и в една или друга степен това знание се надгражда с нови познания през всичките 5 години от обучението :!:Като имаш предвид това как да ти "налея " в главата всички мои познания, които съм градила 5 или повече години?!
На мен никой не ми е давал знания и познания като готова "сдъвкана "храна, която да консумирам наведнъж за 10 дни и да кажа-ето всичко разбирам-и това е нормалното :!: За всяко знание съм полагала интелектуален труд и време -сама,по свое желание - и независимо от обстоятелството имам ли хляб и компот за обяд като работеща студентка през 1995-1998г :!: Е, когато вложиш такива усилия на такова ниво в условията на хиперинфлация ще можем да си говорим като равни.
Ето едно интересно интервю http://pressboard.info/Preview.aspx?articleid=121801 8)
dred
Потребител
 
Мнения: 141
Регистриран на: 19 Сеп 2002, 17:37

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 29 Апр 2010, 16:17

Dred : С последния пост доказа, че отново сме заедно и сме във вихъра на танца. Определено казваш верни неща.
Виж аз не съм патриот, а последндия ............. , който плаче след като са го изхвърлили от дома.
Аз не НЕ МОГА ДА ПРОМЕНЯМ системата но мога да изказвам мнение.
И то е че държавата, чрез нейните институции е длъжна да защитава живота здравето и честта на своите граждани независмио дали са с пари или без.
Как една институция да си свърши работата като всеки нейн наказателен акт може да се обжалва в съда?
Толко ли е сложно да се регистрира в съда описание на начина, по който една институция да извърши даден акт. И ако институцията го извърши по правилата това да не може да се атакува в съда. А само да се претендира за пормяна на правилата на описания акт извършен от институцията.


Dred : Аз играя валс не искам ти да играеш степ по краката ми .
Следи въпроса и искам точно отговор на него.

Аз не обвинявам Магистрата Павел , Адвоката Петър , и съдията Свети Геогки. И никой не бива да се чувства виновен от моите постове.Както аз не се чувствам свиновен, че софтуерната фирма „S” се издънила и не напаравила паспортите.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот dred » 29 Апр 2010, 17:20

Хубаво,колега сте го написали-само дано да Ви разберат :D Сега да не почнат едни въпроси-какво е това съд, що на делото му викате съдебно производство,като не произвеждате чушки и домати...и други такива-за това дадох по-различен уклон на темата :D
Последна промяна dred на 29 Апр 2010, 17:20, променена общо 1 път
dred
Потребител
 
Мнения: 141
Регистриран на: 19 Сеп 2002, 17:37

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот ykovachev » 29 Апр 2010, 17:23

Какъвто и уклон да дадете на темата, колега dred, надеждата ми да не се тръгне по наклона към Сусурлево не е голяма. Дотук резултатът е доста обезкуражителен.
Последна промяна ykovachev на 01 Сеп 2010, 12:29, променена общо 1 път
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот dred » 29 Апр 2010, 17:25

[quote="mladomo"]Поли - в тази страна производство се нарича начинание, което произвежда материални продукти, а хората които се занимават с такова производство производители.."
При такава мисловна дейност как да се получи :?
Може да си пуснем такава темичка във форума за юристи-и аз съм се натъквала на доста неща...Мисля, че не е тази тема мястото,където мога да ги споделя
dred
Потребител
 
Мнения: 141
Регистриран на: 19 Сеп 2002, 17:37

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 29 Апр 2010, 18:57

Чета мненията ВИ с интерес .Нямам нищо против да вкараме и малко хумор в темата.

Аз не казвам, че всеки акт извършван от институция трябва да се регистрира , а тези актове, които са еднотипни и забавянето на изпълнението му при обжалване в съда води до нагло потъпкване и застрашаване здравето живота и спокойствието на хората.. Да не говориме , че всяка институция не би желала да бъде съдена в съда и затова рядко издават актове и влизат в конфликт с нарушителите. Така ако институцията си е изпълнила наказателния акт по предписание предварително регистрирано в съда, потърпевшия има право да иска промяна на предписанието но директно в съда. Което освобождава институцията и служителите и от разправии в съда.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот dred » 29 Апр 2010, 19:43

"....Номерът е друг - ако всичко е изрядно, да се потвърждава бързо. Дори при необходимост на закрито заседание, т.е. да не се викат страните в зала. Това обаче трябва да се реши от законодателя, т.е. от политиците."- Е , стига се точно до тук, а за технологичните решения- говорих аз за клауд компютинга като възможно технологично решение -за да може отделните и различни ИТ системи в съдилищата да си говорят, но кой ли ме разбра, като не знае как са правени отделните ИТ системи за определени съдилища, в момента- за прокуратурата и т.н :? Вижте този материал, датата му и "обещанията"- публикувам е от друг колега в друга тема...http://news.sagabg.net/it-sistemite-v-s ... oryat.html
Дано да се направи приемане на това технологично решение поне в митниците и НАП...та най-накрая да могат да си говорят! Тогава може и да се намери политическо съгласие и по отношение на бг. съдилища :cry:
dred
Потребител
 
Мнения: 141
Регистриран на: 19 Сеп 2002, 17:37

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 29 Апр 2010, 20:59

Ако знаех, че като Ви призная, че съм обикновен ............. разговора ще ни тръгне щах да го направя още в началото. - това беше малко хумор.
А сега сериозно:
Е нали това е идеята след като е направено описание по-шаблон приет и регистриран един път от съда ,съдът е приел ,че ако това преписание се изпълнава от институцията е решен вече акт в полза на институцията. Само ако институцията наруши правилата на описанието , тогава може да се атакува от потърпевшия в съда . Иначе потърпевшия може да поиска промяна на описанието но от съда , ако има определени съображения. С което подсигуряваме и обратната връзка. Така се разтоварва съда и институцията от решаването на един вече решен казус направен при регистрацията на описанието по акта в съда.

Dred : АКо можеш да ни опишеш тая система и имаш някакви въпроси бих взел отношение ако с нещо бих помогнал.Нама нищо измислено ново всичко е комбинация от стари подходи, които се използват универсално навсякъде.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот dred » 29 Апр 2010, 21:33

[quote="mladomo"]Ако знаех, че като Ви призная, че съм обикновен ............. разговора ще ни тръгне щах да го направя още в началото. - това беше малко хумор.
А сега сериозно:
Е нали това е идеята след като е направено описание по-шаблон приет и регистриран един път от съда ,съдът е приел ,че ако това преписание се изпълнава от институцията е решен вече акт в полза на институцията. Само ако институцията наруши правилата на описанието , тогава може да се атакува от потърпевшия в съда . Иначе потърпевшия може да поиска промяна на описанието но от съда , ако има определени съображения. С което подсигуряваме и обратната връзка. Така се разтоварва съда и институцията от решаването на един вече решен казус направен при регистрацията на описанието по акта в съда.

Dred : АКо можеш да ни опишеш тая система и имаш някакви въпроси бих взел отношение ако с нещо бих помогнал.Нама нищо измислено ново всичко е комбинация от стари подходи, които се използват универсално навсякъде.[/quote]
Е, въпроса е в политическото съгласие, поради което няма как и най-новите, последни технологии да заработят- нищо ново няма под слънцето-но аз не съм ИТ мениджър ,нито софтуерна фирма-има такива,които работят по проблема - но трябва политиците да изразят политическа воля :?
Утре-повече-сега имам малко ангажименти
dred
Потребител
 
Мнения: 141
Регистриран на: 19 Сеп 2002, 17:37

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 30 Апр 2010, 10:30

Дали съм ............. и защо съм на 500 лв заплата ще оставя вие да решите.
Ще ви разкажа един случай

Наложи се да подържам мрежа от компютри на едно известно предприятятие за кислело мляко с японско участие преди 5 6 години. Продукта за счетоводство беше направен на „делхи”
И даваше доста проблеми с базата данни често се налагаше ипреинсталация която трябваше да се обаждам до софтуерната фирма за да ми продиктуват номер който да въведа за да тръгне инсталацията. На втория месец ми писна взех „вин айса” и за два дена в 10 мб код смених само едно число в кода и прорамата се инсталираше само и единствено ако вкараш неправилен код
И аз го вкарвах. Тия които са правили програмата явно не бяха сваляли защита а и понеже повечето порграмисти работят на езици от високо ниво тъй наречените визуални системи без да знаят какъв код стои зад използвните обекти за това и такива са резултатите.

Проблема с базата данни го реших последния начин направих им програма която запазваше базата дани в този момент ( което си беше пак хакерска намеса но за добро) и след наколко вкарани фактури трябваше отново да запазят базата данни. Ако нещо се обърка връщат предишното състояние на базата данни и вкарват само последните няколко фактури отново.

След това запончнах да им поддържам компутрите главно по телефона.
Обаче шефа го смениха и новия дойде и поиска смяна на правилата, защото съм идвал много рядко. И да ми плащат само когато ме викнат. И му казах Ебе що не си...

Другия програмист , с който работя върху графичната среда в момента над тази 3Д огъвачка
Ако го видите е като клошар с една стара Шкода от соца. НО е невоероятен специалист.
Ти се занимава с общуването на ниско ниво на моята графична среда с машината.
Ама това е друг случай.
А и жена ми често ми вика - Абе ти си голям глупак”
Но поне не ме бие
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 30 Апр 2010, 11:12

Виж в нашето смейство (Дете жена баба и дядо и аз) само аз мога да командвам детето щото не го лигавя. Детето комаднва всички останали , а всички останали комадват мен.

В държавата е нещо такова.
Не забравяй, че в освен съдебната власт, законодателя има един дето стои по отгоре. И това е БАт Бойко.
А Бат Бойко го комадват такива като мен дето са нищо.За това и му казвам евала ,
но не съм му простил на електронната поща и ако тя можеше да говори щеше да реве с глас от мене.
Та ти ми кажи от кой зависи и как трябва да стане аз ще го опиша и ще ги пратя в министерския съвет дори може да го направиме заедно.
Тия институции трябва да заработят все пак, иначе пощата му ще е пълна с жалби.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 30 Апр 2010, 23:43

Това в предишния ми пост с ББ беше шега предполагам го усети.Малко хумор никога не е излишен. Аз си имам свой начин на преценка .Всеки нов му имам пълното доверие докато сам не си го загуби. ББ не ми е дал повод за това.

Защо смяташ, че тоя модел на работа на иституциите с предварително регистрирани правила за определни актове НЕ ВСИЧКИ, ще накърни правото за защита на потърпевшия.

СЪдът не винаги може да реагира бързо делата се влачат с години. Обикновенните хора не влизат в съда .Те просто търпят или се саморазправят.

Пич в началото ти ме помоли да се опитам да ти помогна доколкото си спомням за електронно правителство.
Е ние го направихме без дори да се усетиш.
Лошото е ,че сме само аз и ти. За да проработи трябва да дискутираме с много хора .
В тая страна истинските интелигентните хора са замлъкнали отдавна.
Бях написал въпроси , но вече ми писна и ги изтрих.

Път като настъпваш лайна не се гради , защото след 3 тото обикновенно се подхлъзваш и падаш в тях.Лайната трябва да се чистят НО ОТ МНОГО ХОРА заедно.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron