начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

ВСС - наглост, облечена във власт

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: ВСС - наглост, облечена във власт

Мнениеот cerera » 27 Юли 2009, 14:46

Естествено, че адм. ръководител трябва да е представителен. Кой ще вземе на сериозно някяква гъба ухилена на среща, колкото и качества да има.Не, че представителният няма да се срине в случай, че след като си отвори устата избълва небивалици. И двата варианта са неприемливи, но закона предвижда комплексни качества. Тези, които ги нямат - не стават. Това е. Смятам, че е разумно. Занемарените да се поддържат - те имат шанс, а ограничените - никакъв.
cerera
Младши потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: 03 Сеп 2008, 15:37

Re: ВСС - наглост, облечена във власт

Мнениеот portokal » 27 Юли 2009, 14:48

е, че представителният няма да се срине в случай, че след като си отвори устата избълва небивалици.

Като че ли това, което се случва след отварянето на устата, също се обхваща от представителността. Имам предвид убедителното и гладко говорене например. Представителност няма да е само красив външен вид (както намекна най-напред вездесъщият Пламен Пенев ;-)).
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: ВСС - наглост, облечена във власт

Мнениеот cerera » 27 Юли 2009, 14:50

Все пак и съдържание.
cerera
Младши потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: 03 Сеп 2008, 15:37

Re: ВСС - наглост, облечена във власт

Мнениеот cerera » 27 Юли 2009, 15:14

[quote="ponedelnik"]Карера, или кариера - не знам
Да поясня - cerera няма нищо общо с кариера - това е богиня на земята и земеделието, законодателка, покровителка на мира и брака.
А що се отнася до миризмата - може и да е собствена.
cerera
Младши потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: 03 Сеп 2008, 15:37

Re: ВСС - наглост, облечена във власт

Мнениеот julieta_9 » 27 Юли 2009, 15:24

към богинята CERERA
не мислите ли,че звучите много пристрастно и най-вече несериозно в изказванията си.Явно имате все пак нещо общо с ВСС/като казвам общо не значи да сте пряко част от него-може да е косвено/,щом така яростно ,но за съжаление безпочвено му адвокатствате.
Най-прозрачния ВСС :lol:
julieta_9
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 05 Фев 2007, 16:52

Re: ВСС - наглост, облечена във власт

Мнениеот julieta_9 » 27 Юли 2009, 15:26

властта започна вече сама да се обожествява,толкова са се самозабравили :shock:
julieta_9
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 05 Фев 2007, 16:52

Re: ВСС - наглост, облечена във власт

Мнениеот system » 27 Юли 2009, 15:31

julieta_9 написа:към богинята CERERA
не мислите ли,че звучите много пристрастно и най-вече несериозно в изказванията си.Явно имате все пак нещо общо с ВСС/като казвам общо не значи да сте пряко част от него-може да е косвено/,щом така яростно ,но за съжаление безпочвено му адвокатствате.
Най-прозрачния ВСС :lol:

julieta_9 написа:властта започна вече сама да се обожествява,толкова са се самозабравили :shock:

Подигравките са излишни, колежке. Церера е просто име, което участник във форума си е избрал. По Вашата логика, ако се водим по имената на участнниците, трябва мен да отъждествяват с някоя система, а Вас сигурно с Шекспир.
Между другото, Церера е и име на астероид - доколкото зная, най-големият в Слънчевата система. Само за сведение.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: ВСС - наглост, облечена във власт

Мнениеот plamen_penev » 27 Юли 2009, 16:34

ponedelnik каза:
От скандализирането ви разбирам, че възприемате "представителност" като оценка за външен вид.

Ами да, ponedelnik! "Представителност", отнесена към субект, а не към институция или гражданско сдружение, при оценка на неговите индивидуални качества, означава именно да се оценяват физическите му данни: ханш, гръдна обиколка, дължина на бедрото, бицепсите, усмивката, умението да се облича... все неща несвързани с качествата му на организатор (дори по някога несвързани с личните му качества, а с тези на шивача му!) на една подвластна на списък от правила система.
Като физик, изучавал астрономия, system, се чувствам задължен да ви подкрепя. Да! Церера е името на най-големия астероид в слънчевата система. Наречен е така на името на посочената римска богиня. Не богинята на астероида, астероида на богинята!
Не искам да ставам Мара Подробната, но за характера и особено за комплексите на един човек може да се каже много по избрания от него ник... Това зад което се крие, за страховете му, за маниите му... Мисля и Калахан би се съгласил с мен! Разбира се това е недостатъчно за диагноза! Не го приемайте лично, моля!
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: ВСС - наглост, облечена във власт

Мнениеот cerera » 27 Юли 2009, 19:37

Няма как да си мишка и да решаваш съдбите на хората. В тази връзка - ДА ИМАМ ДОБРО МНЕНИЕ ЗА СЕБЕ СИ. Ако не се уважавам, няма как да си позволя да ПРАВОРАЗДАВАМ. Гордея се с работата си и не мисля, да се принизявам до тези, на които им мирише на свине. Около мен няма миризми. Започнеш ли да ги усещаш, значи нещо не е наред със самия теб.Относно АНТИЧНИТЕ БОГОВЕ -ХАРЕСВА МИ - CERERA, без обожествяване- много елементарно тълкуване на ника.
cerera
Младши потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: 03 Сеп 2008, 15:37

Re: ВСС - наглост, облечена във власт

Мнениеот plamen_penev » 27 Юли 2009, 20:10

И аз имам високо мнение за себе си и се себеуважавам, но не се подвизавам по форумите, самонаричайки се ЮПИТЕР :lol:
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: ВСС - наглост, облечена във власт

Мнениеот huligan » 27 Юли 2009, 20:24

plamen_penev написа: Не искам да ставам Мара Подробната, но за характера и особено за комплексите на един човек може да се каже много по избрания от него ник... Това зад което се крие, за страховете му, за маниите му... !


И за чувството му за хумор, Пенев. И за силата да не се взема насериозно. Това да го знаеш от мен, Gudio, gega, cruel_la, Кarakochev и пр., въпреки, че не можеш да го разбереш.
А за ВСС - не си прав/а, cerera. Моделът на постоянно действащ орган е разочароващ (най-меко казано). С изключение на 3-4-ма почтени хора, останалите се почувстваха "началници" на система с която нямат нищо общо. И няма да го имат след приключването на мандата им.
Аватар
huligan
Потребител
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Окт 2007, 16:53

Re: ВСС - наглост, облечена във власт

Мнениеот listi » 27 Юли 2009, 21:07

"... Попова обобщи приоритетите си като "опростяване на процедурите и подбор на кадърни хора, които да ги прилагат".

Ще бъде създаден магистратски съвет към Министерството на правосъдието, каза пред журналисти министър Попова. В съвета ще бъдат включени съдии и прокурори, следователи и членове на Висшия съдебен съвет в много тесен кръг.

"Идеята е да дойдат колеги-съдии, прокурори и следователи и хора от Висшия съдебен съвет към кабинета на министерството. С тях ще обсъждаме всичко това, което стъпка по стъпка трябва да се случва, за да покажем, че сме започнали от първата минута да работим за радикални реформи в съдебната система", каза Попова...."
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2325471
:D :D :D :D Хайде да си приказваме за тази, която няма да стане. :D
listi
Потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: 23 Апр 2008, 15:17

Re: ВСС - наглост, облечена във власт

Мнениеот ivan_lawyer3 » 27 Юли 2009, 22:17

Личното ми мнение за Попова - която вероятно ще да е правосъдният министър -научете се да се изразявате за аудиторията - ясно е кой е Чърчил, кой е Дарвин, кой е Леонардо, но Попова все още не е ярко светило - мишкувала по прокуратурата жена, с мания за величие или пък самата светлина в края на тунела.

Мишка гризала сиренце, прокурора се събудил и видял, че му няма вещественото доказателство. Че се работи, работи се.

То и аз съм работил така - за шкембе и хемероиди.

Няма да се впускам в подробности - как се вика на разпит 90 годишен старец - той направо живи мощи - на разпит в следствието. Как същият го викат на прокурорско дело в съда - паркетните лъвове имат навика да се разхождат по паркета - но никога не биха наранили стъпалата си с асфалт, какъвто все по рядко има за пешеходците, с камъни и тръни.

А това за съдията няма да го казвам - все пак почина човека. Но все пак оттогава придобих ценния лаф на стареца - "Мама ти да .... адвокатска".

Разбира, се не виня правосъдието - то толкова си може - жените са по-средна ръка човек - иначе са свежарки.

Абе, логореята лекува ли се?
ivan_lawyer3
Потребител
 
Мнения: 336
Регистриран на: 01 Ное 2008, 20:33

Re: ВСС - наглост, облечена във власт

Мнениеот herr_richter » 27 Юли 2009, 23:11

За мене ВСС е един ненужен орган.
herr_richter
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 11 Апр 2006, 00:03

Re: ВСС - наглост, облечена във власт

Мнениеот portokal » 28 Юли 2009, 13:29

ОК, а кой да изпълнява неговите функции тогава?
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: ВСС - наглост, облечена във власт

Мнениеот herr_richter » 28 Юли 2009, 14:50

Преди няколко години Антон Станков прокара в стария ЗСВ идеята за общи събрания на магистратите, макар и с ограничени правомощия - само да могат да предлагат на ВСС назначаване на административен ръководител. Тези разпоредби бяха обявени за противоконституционни с едно решение на КС, пълно с лозунги. Може отново да се помисли по тази идея.
Последна промяна herr_richter на 28 Юли 2009, 18:14, променена общо 1 път
herr_richter
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 11 Апр 2006, 00:03

Re: ВСС - наглост, облечена във власт

Мнениеот plamen_penev » 28 Юли 2009, 15:14

Много съм се чудил, що за чудо е това "ВСС". Съвет на какво? Или съветват някого? Не е ли това което върши във възможностите на министерството? Та това е чисто административна работа! Обаче най се зачудих, когато НС запремята законите за да снабди ВСС и с Инспекторат и особено ме озадачиха мотивите за това - вече съществуващия Инспекторат със същите функции (!) към министъра "не работел" (което си беше вярно - не споря!). Но станах съвсем подозрителен, когато "новия" ВСС се опита да отнеме конституционни правомощия на министъра на правосъдието като си ги присвои чрез ... правилник! Запитах се: какво става тук! Вече наричаме изнудвачите "рекетьори", ама и министерствата ли ще преименуваме...
Не казвам нищо, просто питам знаещите: какво става тук? cerera?
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: ВСС - наглост, облечена във власт

Мнениеот porcelain » 28 Юли 2009, 16:54

За Мишките и хората...
:shock: ...Съдебната система се напълни с мишоци,които не само правораздават,но си и пълнят джобчетата.Разбира се,не всички са маскари,но като гледам конкурсите и последващите "избори" и назначения на адм.ръководители,то просто на човек му се повръща :( !Хора,които изобщо са за затвора(казано на махленски),са назначени за втори мандат :!: Тези апотеози на колегата Церера за прозрачност и ефективност на настоящия ВСС ,според мен ,са повече от ясни...Но това си е нейно мнение и ,поне мен,а и доколкото ми е известно и мнението на колегите ,които ме заобикалят,не може да ни убеди в противното.Няма нужда да се изтъкваме по форумите кой колко знае и може!Резултатите от работата показват(нямам предвид брой приключени дела,понеже това не е критерий!-поне според мен).
porcelain
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 26 Юни 2006, 15:02

Re: ВСС - наглост, облечена във власт

Мнениеот listi » 28 Юли 2009, 18:14

porcelain написа:колегата Церера

Колегата или богинята Церера ? :D Тя по-добре да си стои там на астероида си и да си се радва на светилата, които още й мъждукат от ВСС, защото Бойко май съвсем скоро ще им загаси светлинките. А някои от тях може и още по-скоро да научат думата "пандела" какво означава. :D :D :D
Последна промяна listi на 30 Юли 2009, 19:09, променена общо 1 път
listi
Потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: 23 Апр 2008, 15:17

Re: ВСС - наглост, облечена във власт

Мнениеот cerera » 29 Юли 2009, 00:07

Пенев, не разбирам учудването Ви. Как така ВСС да си присвои правомощия чрез създаването на правилник? Закона изисква наличието на такъв. Хубав или лош - закона трябва да се спазва. Ако приемем, че съдебната система е ламя -/влагайки в това сравнение силата, издръжливостта и умението да оцелява, въпреки, че както в приказките и легендите хората са се съмнявали в това, че я има/, то ВСС е главата на ламята. Без нея тя не може да съществува. За това ВСС трябва да го има. Ако сте забравили - да припомня, че съветът беше създаден по препоръка и изискване на ЕС. Бяхме свързани с Министерство на паровсъдието, което не беше редно, тъй като изпълнителната власт не трябва да се преплита със съдебната, за това и се роди ВСС. А що се отнася до злорадото очакване на listi, може би някой ден ще изгрее слънце на тъмната й улица, но това не е сигурно, защото лошотията е разрушителна преди всичко за този, който я бълва.
cerera
Младши потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: 03 Сеп 2008, 15:37

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron