начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Франция възмутена от скандално решение на български съд

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот system » 26 Яну 2011, 11:03

mi_lena написа:
system написа:
След тези безсмислици остава да кажем само "Амин !"


Здравей, system :)
Това повтарящо се твърдение "НИЕ ЮРИСТИТЕ" (с главни букви), изглежда ли ти достоверно? Изглежда си имаме нова Теомира :)

Здравей, mi_lena. Не съм сигурен. Отвлечените теми и празнодумието са същите. Но онази бше и злобна.
Но като стана дума пак за делото "Борилски" ще си позволя допълнение към поста си от снощи.
Независимо от крайния му резултат, това дело ще остане в историята с безпрецедентната и груба нмеса н чужда държава в работата на българската съдебна власт. Тази намеса не може да бъде оправдана с никакви аргументи, включително и с това колко била корумпирана, мудна, неефективна и т. н. нашата съдебна система (между другото, постваната информация от господин Йорданов, че Батанова била взела 200 000, е типична Яне-Яневска лъжа - не упреквам господин Йордано, той не е автор на лъжата, а само я е поствал). Най-грозното беше, че този посланик не само си позволи да изкаже "учудване" от оправдателните съдебни актове, но и после да се бие в гърдите, че убийците били осъдени само защото той ни е поставил на мястото ни с намесата си. Предполагам че веднага биха ми дли за пример делото с българските медици в Либия, затова ще си позволя да се отклоня с един коментар по тази тема. Лично аз се радвам, че нашите хора се отърваха. Но онова също беше безпрецедентна и недопустима намеса в работата на съда на суверенна държава - била тя арабска, ислямска и т. н. На което никой от нас нямаше право. Абсурд и израз на неуважение от страна на България беше и това прибързано помилване на нашите хода още на софийското летище. Но какво да се прави - политика. Впрочем това е основната разлика в поведението на френските власти спрямо Либия във връзка с медиците и спрямо нас във връзка с делото Борилски: с Либия французите правиха политика, а нас просто ни унизиха.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот gudio » 26 Яну 2011, 11:45

system написа: Най-грозното беше, че този посланик не само си позволи да изкаже "учудване" от оправдателните съдебни актове, но и после да се бие в гърдите, че убийците били осъдени само защото той ни е поставил на мястото ни с намесата си. Предполагам че веднага биха ми дли за пример делото с българските медици в Либия, затова ще си позволя да се отклоня с един коментар по тази тема. Лично аз се радвам, че нашите хора се отърваха. Но онова също беше безпрецедентна и недопустима намеса в работата на съда на суверенна държава - била тя арабска, ислямска и т. н. На което никой от нас нямаше право. Абсурд и израз на неуважение от страна на България беше и това прибързано помилване на нашите хода още на софийското летище. Но какво да се прави - политика. Впрочем това е основната разлика в поведението на френските власти спрямо Либия във връзка с медиците и спрямо нас във връзка с делото Борилски: с Либия французите правиха политика, а нас просто ни унизиха.

8) Нима някой се съмнява, че стана именно така и именно заради това (болднатото) :?: :) А с Либия, естествено, че ще правят политика, докато на нас ще ни се карат - Либия с богатството си и лудия си ръководител е сериозна заплаха дори за най-голямата европейска страна и трета ядрена сила (F), а ние какви сме, че да претендираме к`вото и да било :?: :wink:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот REVOLUTION » 26 Яну 2011, 12:17

gudio написа:
system написа: Най-грозното беше, че този посланик не само си позволи да изкаже "учудване" от оправдателните съдебни актове, но и после да се бие в гърдите, че убийците били осъдени само защото той ни е поставил на мястото ни с намесата си. Предполагам че веднага биха ми дли за пример делото с българските медици в Либия, затова ще си позволя да се отклоня с един коментар по тази тема. Лично аз се радвам, че нашите хора се отърваха. Но онова също беше безпрецедентна и недопустима намеса в работата на съда на суверенна държава - била тя арабска, ислямска и т. н. На което никой от нас нямаше право. Абсурд и израз на неуважение от страна на България беше и това прибързано помилване на нашите хода още на софийското летище. Но какво да се прави - политика. Впрочем това е основната разлика в поведението на френските власти спрямо Либия във връзка с медиците и спрямо нас във връзка с делото Борилски: с Либия французите правиха политика, а нас просто ни унизиха.

8) Нима някой се съмнява, че стана именно така и именно заради това (болднатото) :?: :) А с Либия, естествено, че ще правят политика, докато на нас ще ни се карат - Либия с богатството си и лудия си ръководител е сериозна заплаха дори за най-голямата европейска страна и трета ядрена сила (F), а ние какви сме, че да претендираме к`вото и да било :?: :wink:


Е нека да не е най-голямата европейска страна.В ЕС може би имаше предвид :wink: .
Колкото до темата , напълно съм съгласен със system , но за съжаление сами сме си виновни ,че допускаме такова отношение.Преди да влезнем в ЕС и НАТО все се успокоявах , че подобно сервилно отношение допускаме поради това , че не сме баш готови за тези организации и ни трябва малко политическа подкрепа.Обаче нищо не се промени.Все същите блюдолизци.Не смеем елементарно решение да вземем самостоятелно.
Много , много , смешно ми беше посещението на Меркел.Само за няколко часа под погледа на Бойко(гледаше като вярно овчарско куче-много любов и признателност , същевременно страх да не сгреши нещо и да получи ритник) и разбира се , организирано от него , Меркел обиколи няколко университета и стана доктор хонорис , след това орден , след това..........А немските вестници ни съсипаха от подигравки.Срам.Видя се малко по-късно , че госпожа Меркел не се е твърде впечатлила от и за Шенген не ни подкрепи.А Шенген-Каква беше нашата позиция , каква на Румъния.Ами американския посланик.Нима последния не беше при главния прокурор да иска да се протестират задължително оправдателни присъди , щото....Ами да продължавам ли.Всъщност сега си обяснявам и защо е това поведение.Няма какво да се очаква от една провалена политическа класа , която няма доверието на собствения си народ , освен да търси подкрепа отвън-чрез ориенталски метани и сервилност.Срам ме е!
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот mi_lena » 26 Яну 2011, 14:25

REVOLUTION написа: .......Няма какво да се очаква от една провалена политическа класа , която няма доверието на собствения си народ , освен да търси подкрепа отвън-чрез ориенталски метани и сервилност.Срам ме е!


И мен ме е срам. И най-вече се дразня, когато чувам оправданието, че сме малка държава, та затова. Сиреч, причините за това поведение са обективни, а не субективни. Да, една малка държава не би могла да бъде самостоятелен играч. Но дори малката роля може да се играе с достойнство. Сервилното поведение на представляващите държавата ни и на националните ни медии си е техен личен избор.
Аватар
mi_lena
Потребител
 
Мнения: 621
Регистриран на: 02 Сеп 2005, 16:53
Местоположение: София

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот ykovachev » 26 Яну 2011, 17:18

Колеги, не се учудвайте на патоса на 123. Прочее твърди да е адвокат.
Миналата година имаше такава патетична тема за изборите в Софийската адвокатска колегия. Тогава се позаядох там, но ефект май липсваше.
Интересно, след като изборите се провалиха с гръм и трясък миналата година и сме си със старите началници, защо 123 мълчи сега, като има един дневен ред обявен в ДВ за събранието на колегията за 29.01. тази година, без нищо да се посочва за избори? Точно сега трябва да скача и да громи :mrgreen:
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот gudio » 26 Яну 2011, 17:20

REVOLUTION написа:Е нека да не е най-голямата европейска страна.В ЕС може би имаше предвид :wink:

:roll: Ти Русия и Турция за европейски страни ли ги броиш, `щото за други не се сещам :?:
mi_lena написа: И мен ме е срам. И най-вече се дразня, когато чувам оправданието, че сме малка държава, та затова. Сиреч, причините за това поведение са обективни, а не субективни. Да, една малка държава не би могла да бъде самостоятелен играч. Но дори малката роля може да се играе с достойнство. Сервилното поведение на представляващите държавата ни и на националните ни медии си е техен личен избор.

Причините, естествено, не са обективни :wink: Има много по-малки държави от нас в ЕС, ама думата им тежи много... То, впрочем, "малки" е относително понятие, ако гледаме територия и население... ама това са единствените неща, които някои държави "си ги мереха" едно време. Ако гледаме БВП и прочие показатели - "обективно" пак сме последната дупка на кавала :| , но не заради това не ни уважават, както равилно отбелязвате :lol:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот REVOLUTION » 26 Яну 2011, 17:38

gudio написа:
REVOLUTION написа:Е нека да не е най-голямата европейска страна.В ЕС може би имаше предвид :wink:

:roll: Ти Русия и Турция за европейски страни ли ги броиш, `щото за други не се сещам :?:


А Украйна. :wink:

П.П
Русия я броя , но не я вкарвам никога в класацията , поради това че по-голямата част от площа й е в Азия.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот hidden » 26 Яну 2011, 22:04

Украйна - площ - 603 628 km²
Франция - площ - 675 417 km²
Според друг източник обаче територията на Франция е "едва" 547 030 km2.
Очевидно първият източник (Уикипедия) визира и териториите извън Европа.
Последна промяна hidden на 26 Яну 2011, 22:19, променена общо 1 път
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот kostadin_yordanov » 26 Яну 2011, 22:13

system написа:... между другото, постваната информация от господин Йорданов, че Батанова била взела 200 000, е типична Яне-Яневска лъжа - не упреквам господин Йордано, той не е автор на лъжата, а само я е поствал ...

Цитирах го защото, след като беше разпространено в публичното пространство, намерих за по-добре да бъде известно и тук по темата, отколкото да не бъде известно. Иначе, това че било лъжа е Ваше твърдение и фактически то не е достатъчно за да го превърне в такава. Написал сте „типична Яне-Яневска“, но като наблюдател на публичното пространство не разбирам на какво основание смятате за типично Яне Янев да лъже
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот Гост. » 26 Яну 2011, 23:00

kostadin_yordanov написа:
system написа:... между другото, постваната информация от господин Йорданов, че Батанова била взела 200 000, е типична Яне-Яневска лъжа - не упреквам господин Йордано, той не е автор на лъжата, а само я е поствал ...

Цитирах го защото, след като беше разпространено в публичното пространство, намерих за по-добре да бъде известно и тук по темата, отколкото да не бъде известно. Иначе, това че било лъжа е Ваше твърдение и фактически то не е достатъчно за да го превърне в такава. Написал сте „типична Яне-Яневска“, но като наблюдател на публичното пространство не разбирам на какво основание смятате за типично Яне Янев да лъже


:roll: Тая тема е гнусна и ... нЕмаше да пиша, но наистина прекалявате.
`начи щото нещо е разпространено в публичното постранство, странно!, му се презумира истинност, но едното твърдение( каквото е и постваното от вас, щото нито вестник ще докаже изявленията на репортера си, нито репортерът ще успее да защити думите си, ама нали- заглавието продава, а истината? Боже, кво беше т`ва?!?) "не било достатъчно да го превърне в такова".

Извинете, но по-нелеп аргумент не бях чувала, но пък явно важи с пълна сила мъдростта на народа- " една лъжа, като се повтори достатъчно пъти става истина".
Та и в тая тема- пак така.

п.п. Съвсем встрани- нито познавам магистрата, не съм се явявала на дело и прочие заинтересованости, но наистина се дразня, когато се опитва, не казвам успешно, но плоския опит за манипулиране дразни.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот sarbijanac » 27 Яну 2011, 00:49

poli_g написа: Съвсем встрани- нито познавам магистрата, не съм се явявала на дело и прочие заинтересованости, но наистина се дразня, когато се опитва, не казвам успешно, но плоския опит за манипулиране дразни.


Ми питай ако нещо те интересува по конкретно... :wink:
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот gudio » 27 Яну 2011, 01:15

:evil: Я аз пак да попитам, че ми стана интересна позицията на system - Има ли някой, който (наивно) си мисли, че без скандала, вдигнат от Франция, тия двамата `убавци щяха да чуят осъдителна присъда :?: :shock:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот kostadin_yordanov » 27 Яну 2011, 09:47

poli_g написа:...
`начи щото нещо е разпространено в публичното постранство, странно!, му се презумира истинност ...

Не е просто защото е разпространено в публичното пространство, а защото е ясно кой го твърди и се вижда медията, която го разпространява ... Освен това и до момента не съм забелязал някой да е опровергал въпросната информация в медиите
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот Гост. » 27 Яну 2011, 10:10

kostadin_yordanov написа:
poli_g написа:...
`начи щото нещо е разпространено в публичното постранство, странно!, му се презумира истинност ...

Не е просто защото е разпространено в публичното пространство, а защото е ясно кой го твърди и се вижда медията, която го разпространява ... Освен това и до момента не съм забелязал някой да е опровергал въпросната информация в медиите


:roll: Човек рано или късно все установява, че греши, така щото бях решила да сте сериозен човек.

В текст, разпространен от електронната поща на депутата Емил Василев, се обвързват случая с убития в Париж наш студент Мартин Борилски и операция „Килърите".

Препечатваме текста на материала: Съставил агент Моше Атом, европейски отдел, подпис не се чете


Как можах да пропусна- агент Моше бил писАл т`ва, дето не е за хорски очи, пък изневиделица то стана достояние на целия свят. И може да се докаже...ще дойде директно у нас, за да доказва написаното.
Пък изпратено от достоверен :wink: източник...

И вие наистина смятате, че пасквила следва да се опровергае от посочените в него лица, така щото ЕЖК каза и целия свят трябва да бъде убеждаван в противното?.....,
Материалите от подслушването обаче :wink: не са изпратени на прокуратурата :idea: :lol: и на замесения магистрат не е повдигано обвинение за извършено престъпление. :shock: Батанова и досега остава на поста си като пръв магистрат в шуменския съдебен район.

Т`ва представителите на бай Стамат или на ВСС били много щедри хорица, шЪ знайте. Ееее, да и Моше е щедър, начи.




Трябва да спра да преценявам хората така лековато. 8)
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот kostadin_yordanov » 27 Яну 2011, 10:23

poli_g написа:...
...
Препечатваме текста на материала: Съставил агент Моше Атом, европейски отдел, подпис не се чете

Как можах да пропусна- агент Моше ...

Е Вие какво очаквате за материал от специални служби? СРС-тата, които се разпространяват напоследък из медиите също са с неизяснен автор, но това не пречи на хората да преценяват кой лъже, нали? Впрочем, тъкмо всички подробности, посочени в публикацията, са показател за качеството и на медията, и на материала, който тя е преценила да разпространи
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот Гост. » 27 Яну 2011, 11:20

Колега! Когато в една страна се представят в публичното пространство манипулативно поднесени факти, неподкрепени с доказателства за истинността им с единствената цел по-голям тираж без да се търси сметка за истина, доказване и прочие, нещата не са ок.
Не и в правовите държави, за каквато претендираме да сме ( или поне на хартия). Освен ако, за да се измести фокуса на съществуващите проблеми се прецени за уместно да се дава на народа зрелища.

Качеството на медията ми е неизвестно, но че умеят да продават с гръмки заглавия се убедих от статията. Последното е индикатор само за търговси нюх и предприемчивост, но не и за качество на журналистиката.
Нали.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот kostadin_yordanov » 27 Яну 2011, 11:49

poli_g написа:... Когато в една страна се представят в публичното пространство манипулативно поднесени факти, неподкрепени с доказателства за истинността им с единствената цел по-голям тираж без да се търси сметка за истина, доказване и прочие, нещата не са ок.
Не и в правовите държави, за каквато претендираме да сме ...

Навсякъде в правовите държави се разпространява такъв тип информация именно защото са правови. Напоследък, с „Уикилийкс“, дори всеки има възможност да се убеди какви мащаби придобива осъществяването на това право
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот inspectora » 27 Яну 2011, 11:53

kostadin_yordanov написа:
system написа:... между другото, постваната информация от господин Йорданов, че Батанова била взела 200 000, е типична Яне-Яневска лъжа - не упреквам господин Йордано, той не е автор на лъжата, а само я е поствал ...

Цитирах го защото, след като беше разпространено в публичното пространство, намерих за по-добре да бъде известно и тук по темата, отколкото да не бъде известно. Иначе, това че било лъжа е Ваше твърдение и фактически то не е достатъчно за да го превърне в такава. Написал сте „типична Яне-Яневска“, но като наблюдател на публичното пространство не разбирам на какво основание смятате за типично Яне Янев да лъже

А това, че е истина е твърдение на журналистът Х и медията У /всъщност дори не е тяхно, щото ако се стигне до процес за клевета, веднага ще се отрекат и ще почнат да заявяват, че това е твърдение на лицето Z, което им предоставило информацията/ и Вие считате, че това е напълно достатъчно, за да го превърне в истина? - достатъчно моля ... превърнахме се в светата инквизиция - казваме, че Пешо е вещица - ха да го видим как ще докаже, че не е ;) ... иначе ще го горим ... Много сте зле, ама много - айде обяснете как въпросният магистрат да докаже, че не е взел 200 000 /лева или евро - все тая/? Как? Идеи някакви? Освен да е заснел целия си живот на видеокамера и да го пусне, за да се види какво НЕ Е правил никога, аз друг вариант не виждам ... Да сте чували за презумпцията за невиновност? - явно не сте ... само да не вземете да я "научите" някой ден, когато някой вестник публикува някакви факти за Вас /без значение дали са верни, или не/ ...
Но на прост народ, точно такива управници му трябват, каквито е имал през последните 67 години ...
kostadin_yordanov написа:
poli_g написа:...
`начи щото нещо е разпространено в публичното постранство, странно!, му се презумира истинност ...

Не е просто защото е разпространено в публичното пространство, а защото е ясно кой го твърди и се вижда медията, която го разпространява ... Освен това и до момента не съм забелязал някой да е опровергалвъпросната информация в медиите

Дали е ясно кой го твърди? Хайде този, който го твърди да го видим какво ще приказва, ако го изправим пред съда, а не пред медиите? Какво трябва да се опровергава? Някой "пуска" някакви слухове и засегнатият трябва да ги опровергава, щото иначе се считат за истина? Ами аз ако кажа, че сте гей, а да Ви видя как ще го опровергаете? - докажете ми, че никога през живота си не сте правил секс с мъж /включително орален, щото за анален сигурно може една експертиза да докаже - не знам/! Можете ли да го докажете това? М? /съжалявам, че използвам такива груби сравнения, но нека Ви станат ясни някои неща .../ ЕЖК, че еди кой си, какво си ... /без значение е дали става въпрос за сульо, известна медия, известна личност, човек на отговорен държавен пост! - в една правова държава истината е това, което съдът каже, че е истина! Всичко останало е малоумно общество ... за съжаление ... общество, което вместо да се сърди, че е наречено "лош материал" и "ш**@н народ", трябва да се радва, че определението е толкова "меко" - направо си е комплимент/
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот inspectora » 27 Яну 2011, 12:13

kostadin_yordanov написа:
poli_g написа:... Когато в една страна се представят в публичното пространство манипулативно поднесени факти, неподкрепени с доказателства за истинността им с единствената цел по-голям тираж без да се търси сметка за истина, доказване и прочие, нещата не са ок.
Не и в правовите държави, за каквато претендираме да сме ...

Навсякъде в правовите държави се разпространява такъв тип информация именно защото са правови. Напоследък, с „Уикилийкс“, дори всеки има възможност да се убеди какви мащаби придобива осъществяването на това право

В текст, разпространен от електронната поща на депутата Емил Василев ...
Йорданов, само едно ще ти кажа - много си улав ... някой си е съчинил някаква приказка, сложил отгоре надпис "специални служби на междугалактическата имперска флота", а отдолу "строго секретно" ... и хоп - овцете вече може да потеглят подире ... Тоя Василев от къде го има тоя текст ако е на Израелските тайни служби? - това не е важно ... някой му го е донесъл набран на файл с флашка и му го е пуснал в пощенстката кутия ...
Прост народ - заслужавате си всички теглила ... даже са ви малко ...

Да знатете едно - ГЕРБ-аджии /не всички, но повечето/ може да нямат достатъчно мозък, за да управляват адекватно и правят доста глупости, обаче ако се оставите ДС да ви управлява и манипулира, тогава никога няма да се оправите ... 67 години вече им ядете попарата - а уж не сте доволни ... ами като не сте доволни, тогава защо се опитвате да ги запазите и върнете?
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот kostadin_yordanov » 27 Яну 2011, 12:24

„Конгрешънъл куотърли“ например публикува материал въз основа на „поверително разследване за оценка на риска в страната, поръчано от частна банка“ -- http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2007/03/ ... orisov_na/
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron