начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Жалба серещу пешение на "Институт по психология на МВР&

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Жалба серещу пешение на "Институт по психология на МВР&

Мнениеот Б.Борисов :) » 16 Фев 2003, 16:38

През тези два месеца се сблъсках с поредица правни абсурди,ще бъда благодарен за съдействие от страна на компетентен юрист.
Историята е такава :
През изминалата година се явих на изследване за психологическа пригодност за длъжност "Офицер-криминална полиция",но бях обявен за негоден за длъжността.Подадох жалба и след почти двумесечно чакане,ми отговориха ,че изследването е извършено според правилника,и е съгласувано с трима психолози.Според твърденията на директора не съществува правно основание за обжалване на решението и то е окончателно.
За мен това лично е абсурд поради факта,че изследването е от 2 части /тести и събеседване / ,и има "тълкувателен" характер.Според "тестовата част" отговарям на всички норми и изисквания,а беседата е доста с доста субективен характер. Пожелах да се явя на повторна "Тройна психологическа" експертиза,но ми бе отказано поради липса на правно основание . Как мога да обжалвам подобно "решение" ,и на какво основание?
Благодаря предварително за съдействието!
Б.Борисов :)
 

Re: Жалба серещу пешение на "Институт по психология на

Мнениеот remo » 18 Фев 2003, 07:26

Уважаеми ..е-е-е Б.Борисов ;-),

"Институтът по психология" към МВР е създаден именно с такава цел. Когато някой кандидат или действащ полицай, изпратен на реподбор, не са съвместими с изискванията на МВР, те да бъдат елегантно и безболезнено отстранени.
Силно се съмнявам, че съществува какъвто и да било начин, да накарате работещите в института, да променят мнението си спрямо Вас. А,без тяхното съгласие, Вие няма да станете офицер от НП.
Имате шанс, ЕВЕНТУАЛНО, след време да се явите отново на тест, и да го издържите, но е малко вероятно.
Ако действително нивото на отговорите Ви на тестовата част е задоволително / въпреки,че не знам като как сте се добрали до тази оценка/, то това означава, че при беседата някъде сте се издънили. Няма нищо уникално в това, един кандидат да покаже добро ниво на познание при самият тест, а след това да получи отказ при беседата.
Лично моето мнение, е, че вероятно сте станал жертва, както много други, на желанието си да се покажете в по-добра светлина, и сте послъгал, или сте се поизхвърлил на някои места в теста. Това общо взето е много елементарен номер и се хваща веднага от психолозите. А хванат ли Ви един път в лъжа - иди,че ги убеждавай след това, че си свестен! Разбира се, има и много други фактори, играещи значителна роля при беседата, така,че е трудно да се каже защо са ви отказали и дали имате шанс. Едно е сигурно обаче - обжалването на становището на института, няма да Ви донесе назначение в МВР.
Ако,пък случайно решите да се явите отново на тест - придържайте се максимално близо до истината за себе си, и шансът Ви ще е по-голям! Успех! ;-))))
remo
 


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron