начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

МНЕНИЕ за курса за НОТАРИУСИ.

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


МНЕНИЕ за курса за НОТАРИУСИ.

Мнениеот РЪБЧЕ » 27 Мар 2004, 19:43

Колеги ,които сте на курса за кандидат -нотариуси ,споделете мнение , моля Ви за курса, дали не се минах, че не се записах или щях да съм заедно в Вас минал се ??? И в двата случая май ще съм минат ?
РЪБЧЕ
 

Re: МНЕНИЕ за курса за НОТАРИУСИ.

Мнениеот пирко » 31 Мар 2004, 08:31

Не си се минал, беше отвратително тъп курс- а нотариуската от Варна ни скъса нервите ,четейки закона и не казвайки нищо ново.
пирко
 

Re: МНЕНИЕ за курса за НОТАРИУСИ.

Мнениеот рери » 31 Мар 2004, 10:46

аз лично ще ходя на курса на сиби, направо ме отчаяхте. може ли да задаваш въпроси
рери
 

Re: МНЕНИЕ за курса за НОТАРИУСИ.

Мнениеот ръб4е » 01 Апр 2004, 08:45

Може да задаваш естествено въпроси, да си решиш висящите казуси, но това няма да промени значимостта на курса , защото лекторите ще ти объркат половината представи - т.е. ще са на мнение противоположно от това , по което работи съда/практиката/
Ако искаш хайде да менкаме лекциите.......така поне ще вдигнем КПДто им.
ръб4е
 

Re: МНЕНИЕ за курса за НОТАРИУСИ.

Мнениеот рери » 01 Апр 2004, 11:19

ами да ги разменим, нямам нищо против, но чувам че нямало смисъл от тия курсове, незнам. Четяли се лекции като на студенти. Тия неща си ги знаем. Но има спорни понятия, много въпроси ит.н. които възникват в хода на четенето. Дали ще можем да получим отговор? Изобщо знам че дават тема за разработване и казус за решаване, но ако например се падне видове собсвеност или пък сделки и недествителност, това са толкова обширни въпроси, че в рамките на 3 часа просто е невъзможно всичко да се напише, да не говорим за казуса. И ако те забият на ЗЛС, сария СК и ЗН, на мъжки и женски деца, на сключени бракове от 1928 година , на заварени и доведен, просто незнам
рери
 

Re: МНЕНИЕ за курса за НОТАРИУСИ.

Мнениеот РЪБЧЕ » 01 Апр 2004, 12:36

Няма да се плашиш,.............. , новото е,че някои от местата за нотариуси обявени по-рано- ще отпаднат, тъй като ВАС е уважил молбата на един ,който обжалвал мълчалив отказ на министъра да бъде преместен в друг район, а имало още 16 такива висящи дела / но за кои райони -не се знае/, ако си нямаш работа -прегледай сайта на ВАС .
Кога е този курс на СИбИ ? В момента си качвам лекциите на компютъра ,за да могат да се разчитат и съм готов / реципрочно да ти ги пратя/
РЪБЧЕ
 

Re: МНЕНИЕ за курса за НОТАРИУСИ.

Мнениеот рери » 01 Апр 2004, 13:53

ще погледна, но страшно търсене ще падне. Курса е от 16.04. От предварително обявената програма, разбрах че ще се решават казуси и това беше основната причина да се запиша и да прежаля 280 лева
рери
 

Re: МНЕНИЕ за курса за НОТАРИУСИ.

Мнениеот рери » 01 Апр 2004, 14:03

някакви по-конкретни данни за това дело нямате ли
рери
 

Re: МНЕНИЕ за курса за НОТАРИУСИ.

Мнениеот ръбче » 02 Апр 2004, 15:20

Не , нямам - спомена го лекторката-Нотариус от Нотариалната камара/ според нея и другите молби във ВАС следва да се уважат по аналогия, но не каза за кои райони...........до края на трвоя курс се надявам д си " преведа" на четливо лекциите......Успех!!!
ръбче
 

Re: МНЕНИЕ за курса за НОТАРИУСИ.

Мнениеот 123456 » 02 Апр 2004, 17:43

този курс беше пълна глупост .повечето от колегите искаха да им се диктува като на студенти за да си запишели какво да говорят на изпита като по този начин не дадова никаква възможност на лекторите да обърнат внимание на определени спорни правни въпроси.А бе просто си беше пълна скука и тъпотия с две думи.
123456
 

Re: МНЕНИЕ за курса за НОТАРИУСИ.

Мнениеот jjjjjjj » 02 Апр 2004, 22:35

а какво бих могла да направя за да ми изпратиш въпросните лекции и на мен? Ще съм ти много благодарна...
jjjjjjj
 

Re: МНЕНИЕ за курса за НОТАРИУСИ.

Мнениеот бУН » 08 Апр 2004, 08:08

Може да направиж стриптиз на колегата и ще ти даде лекциите!
бУН
 


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 18 госта


cron