начало

Отнемането на недекларирани на границата пари, комбинирано със затвор или глоба, противоречи на правото на ЕС Отнемането на недекларирани на границата пари, комбинирано със затвор или глоба, противоречи на правото на ЕС

Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и пародия

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот ivan_lawyer » 25 Авг 2015, 22:09

Еми - не знам - бедните и богатите, ракурси - не знам кой е богат, кой е беден и така. На мен сега проблема ми е как да си ушия примерно лека тога, къде да си намеря курорт. Това също изморява. За бедните не ми пука - тъй като много ги познавам добре. Не знам как се става богат - но трудът е почтен занаят.
Младите адвокати трябва да са готови за много битки и да се бутат в дълбокото - независимо от някои провали.
ivan_lawyer
Активен потребител

Мнениеот facepicture » 06 Окт 2015, 12:21

Колеги, записала съм се на обучението за адвокати и младши адвокати. Ако някой е ходил, нека каже дали си заслужава:) А и ще се радвам да обменим знания с колеги, които също са се записали :)
facepicture
Младши потребител

Мнениеот lanfear » 06 Окт 2015, 14:48

Аз ходих пролетта. Доволна съм, беше ми от полза, но го осъзнах чак на изпита. :)
lanfear
Потребител

Мнениеот facepicture » 06 Окт 2015, 14:53

Благодаря. И аз си мислех, че това ще е само в помощ - като преговор един вид.
facepicture
Младши потребител

Мнениеот alexander2005 » 09 Ное 2015, 10:30

Някой няма ли да сподели казусите, които се паднаха на адвокатския изпит вчера?
alexander2005
Младши потребител

Мнениеот paayla » 09 Ное 2015, 16:54

Ще се опитам да преразкажа гражданския казус.
Иванов и Димитрова са в граждански брак през 2001г. Някъде през 2008г.-2009г. сключват брачен договор и с влизането на новия СК отиват при нотариус. Нотариусът заверява подписите им. После те подават заявление да отбележат договора в акта за граждански брак и да го регистрират в АВ. В договора уговарят, че имуществото придобито по време на брака ще е лично и издръжката на децата ще е обща. През 2001г. те сключват договор за наем на жилище. През 2003г. подписват анекс, според който наемодателя им предоставя правото да пристроят постройка. последната ще бъде построена със средства на наемателите, а като се прекрати договора през 2006г. наемодателя ще им плати подобренията. Към края на 2003г. наемателите построяват постройката. През 2006г. Иванов и Димитрова остават в имота и продължават да си плащат наемната цена всеки месец, а наемодателя не се възпротивява. Към 2011г. Иванов тегли кредит и купувам жилище и го ипотекира, за да гарантира кредита. Декември 2011г. семейството се мести в новото жилище и понеже Борисов-наемодателя отказва да плати подобренията Димитрова завежда иск срещу него. В съда Борисов прави възражение за давност. Твърди, че от 2006г година са изтекли 5 години давност.
Въпроси:
Валиден ли е брачния договор? Формата, предвидена в СК за доказване или за действителност? Ако договора е недействителен то в какъв режим е семейството? Димитрова може ли сама да предяви иска си срещу Борисов? Давността изтекла ли е? Ако брачния договор беше валиден какво е неговото значине при положение, че с него се регламентира режим на разделност?
Сигурен съм, че имаше и други въпроси, но в момента не си ги спомням.
paayla
Младши потребител

Мнениеот facepicture » 21 Ное 2015, 15:12

Здравейте колеги, днес беше устния изпит и смело мога да си честитя:)))))

Явявам се на изпита за пръв път и не очаквах да го взема, поради грешна преценка в силите си явно :D Тъй като нямаше достатъчно информация за протичането на самия изпит и колегите тук се оказаха много недоброжелателни (с изключение на една колежка - която без да ме познава ми даде ценни съвети!), искам да споделя своите впечатления и по възможност да помогна на бъдещите кандидати.

На първо място - без ЧЕТЕНЕ не става. Явих се само със знания - без подкрепа под каквато и да е форма.

На второ място - по отношение на теста - задължително реших всички тестове от предишни години и каквито имах тестове по Облигационното, Наказателното, Административното и Гражданското право от студентските години.

За казуса - ходих на обучението на адвокати - струва 120лв -четиридневно обучение. Определено много помага - решават се казуси и то доста сложни. Но за конкретните казуси, които се паднаха нямаше полза - въобще не сме решавали подобен, а и казусите бяха с елементи на разсъждение. Иначе съм решила доста казуси от различни учебници.
За устния изпит днес - твърде е елементарен - според мен доста трудно ще скъсат някой. Трябва съвсем да не си чел.
И така успех на всички!
facepicture
Младши потребител

Мнениеот toni_g » 11 Окт 2016, 07:32

А някой явявал се последните години може ли да сподели, за казуса дават ли да се ползват принтирани НА?
toni_g
Младши потребител

Мнениеот bernandito » 21 Сеп 2018, 09:30

Подготовка за адвокатския изпит:
https://www.bezplatno.net/%D0%BE%D0%B1% ... 02041.html
bernandito
Младши потребител

Мнениеот bernandito » 16 Ное 2018, 08:47

Фейсбук страница, посветена на адвокатския изпит - статии, коментари и полезни съвети за всички кандидат-адвокати
https://www.facebook.com/%D0%90%D0%B4%D ... 228127771/
bernandito
Младши потребител

Предишна

Назад към Конкурси, изпити