начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и пародия

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и пародия

Мнениеот minov_nz » 21 Яну 2015, 12:46

Начина на провеждане на изпита за адвокати и младши адвокати е изключителна пародия. Първо провежда се на три етапа в които хората от цяла България се разкарват до София отсядат на хотели - работещите си вземат си отпуски. Какво пречи да се провежда по колегии, нали всяка колегия има някаква самостоятелност – да определя таксите на вписаните адвокати например! Какъв е проблема ако толкова искат единно оценяване – да се определи за таксите от 50 лв. които им внасяме една комисия, която да изпитва по колегии – или поне да им изпращат писмените материали запечатани в пликове и да ги проверяват, а кандидатите да се явяват само на последният - устен етап!
Но и това не е на-лошото. Даваме ли си сметка, че конспекта е огромен и постоянно увеличават въпросите. Има ли по света адвокати които да се занимават с всички видове права та да го изискват от всички и то кандидат-адвокати. Цялата пирамида е обърната обратно. Трябва да взема изпита за адвокати за да стана младши адвокат. И изобщо каква е тази уродлива фигура на младшият адвокат. Тя не спомага с нищо освен че ограничава юристите
Това изглежда не тревожи никой защото в последните години в България протестират земеделци , животновъди, - пчелари, овчари с цялото ми уважение към тях …. Но не и юристи, не и кандидат адвокати като нас за които се предполага че ще защитават не само своите права, но и правата на другите…Юристите изглежда са доволни от всичко което се прави, и от упражненията на някакви недоучили колеги – колеги изпитват колеги – хаха
Аз предлагам да не търпим повече а да се обединим и да поискаме промяна – кандидат адвокати за промяна в системата
1 Да се промени юридическия стаж – да се трансформира в чиракуване 5 години при друг адвокат, който да има определени данъчни преференции, а държавата вместо да прави някакви мижави програми за младежка заетост до 29 години – да вложи парите именно в това. За да започне някой новозавършил като юрист му искат минимум 3 години стаж и то в определена област – например търговското но младият сега дипломиран юрист няма къде да го направи този стаж, защото това е един омагьосан кръг именно този омагьосан кръг трябва да се разкъса
2 Ако е толкова неприемливо всички завършили да стават адвокати чрез чиракуване да се провежда някакъв изпит, но да бъде разделен - наказателноправни , гражданскоправни и административноправни науки. и да може да практикува само в тази област само по наказателни дела например. И да бъде само тест, но с повече въпроси около 500 въпроса. Изпит с казуси е много относителен и винаги има субективен елемент, както и устният изпит. Тези неща могат да се доуточняват допълнително.
3 Да се ограничи приема на юристи във висшите учебни заведения, ако идеята на закона за адвокатурата е че юристите са много. Ако пък не е това идеята защо ги ограничават в последствие да практикуват. Излиза че ги приемат само за да им вземат парите
4 Къде сме ние младите юристи, и до кога ще ги търпим – от ВАС да си правят гаргара и гавра с нас, като ни дават огромни конспекти, и провеждат безумни изпити приключващи с великият извод че 80% от завършилите не стават, а изпитващите са най-великите. Като не стават защо са взели дипломи - ограничаване на правата ли е хора взели дипломи да се ограничават да работят като адвокати – според мене да, ограничение е !
minov_nz
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Яну 2014, 20:05

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот miko_pk » 21 Яну 2015, 13:35

Изпита отваря една врата, а като минеш през нея отиваш пред други 3, които отдава са заключени! Има един лаф-"Редено е!" Или по-точно предварително е наредено! Надеждата крепи всеки кандидат, но сляпата вяра не довижда! Айде и друг лаф ще ти кажа - беше актуален 2007 година- "Нема хора". И сега е точно така, но с друг смисъл-2 милиона са навън- на кого ще си адвокат,че не разбрах? Или разчиташ на познати, а подценяваш хорската злоба! Това му е черта на българина- види ли, че го "задминаваш" натиска педала на газта до ламарината! Пресен пример- някаква жена от някакъв форум- има племенник младши адвокат, но е склонна да се довери на някого от някой си форум-анонимника е за предпочитане........ А са роднини........
И остана моята любима тема- мутрите и курвите! Курвите са ясни....Мутрите- отдавна са се светнали.....
Единственото платежеспособно население е в София, бачка по цял ден в кол център и им е през ....,защото те освен в трудови, в други отношения не участват, а там заплатите се плащат още на 30-ти!
Да са 100-200 хиляди имигрантите, та да речеш, че нещо в тях е сбъркано! Това са 2 000 000-дали си по-умен от тях? От всички до един? И не ме разбирай погрешно- аз вече си ги зададох тези въпроси! А ТИ?
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот kolegat » 21 Яну 2015, 13:38

Кво ревеш бе ? Всеки мрънка за нещо ....... Що не мисли преди влезеш да учиш право ? Не стига, че имаш две сесии в годината за тоя изпит, ами и недоволен. Сигурно си завършил право в някой провинциален бардак като ЮЗУ или ВСУ. Не че и другите факултети са нещо кой знае какво.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот minov_nz » 21 Яну 2015, 13:59

kolegat написа:Кво ревеш бе ? Всеки мрънка за нещо ....... Що не мисли преди влезеш да учиш право ? Не стига, че имаш две сесии в годината за тоя изпит, ами и недоволен. Сигурно си завършил право в някой провинциален бардак като ЮЗУ или ВСУ. Не че и другите факултети са нещо кой знае какво.



Ти ревеш. Аз мисля другарю, и изразявам свята позиция. Давам своите отговори на важни за мене, и други млади юристи въпроси. Ти направи ли си труда да ги прочетеш или говориш наизуст. Като нямаш какво да кажеш по темата няма смисъл да обиждаш хората. Не знам ти в какъв бардак си завършил, но не показваш никакво възпитание, и уважение към другите хора. Очаквах да срещна разбиране поне от колеги - които са наясно с цялата система, но...всеки пак дърпа чергата към себе си. За това сме на този хал. Жалко. Остани си със здраве !
minov_nz
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Яну 2014, 20:05

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот kolegat » 21 Яну 2015, 14:14

minov_nz написа:
kolegat написа:Кво ревеш бе ? Всеки мрънка за нещо ....... Що не мисли преди влезеш да учиш право ? Не стига, че имаш две сесии в годината за тоя изпит, ами и недоволен. Сигурно си завършил право в някой провинциален бардак като ЮЗУ или ВСУ. Не че и другите факултети са нещо кой знае какво.



Ти ревеш. Аз мисля другарю, и изразявам свята позиция. Давам своите отговори на важни за мене, и други млади юристи въпроси. Ти направи ли си труда да ги прочетеш или говориш наизуст. Като нямаш какво да кажеш по темата няма смисъл да обиждаш хората. Не знам ти в какъв бардак си завършил, но не показваш никакво възпитание, и уважение към другите хора. Очаквах да срещна разбиране поне от колеги - които са наясно с цялата система, но...всеки пак дърпа чергата към себе си. За това сме на този хал. Жалко. Остани си със здраве !


Тавариш, много по-наясно съм със системата от теб. И с адвокатската система, и с правосъдната система, и с полицейксата система и със системата на скапаното ни образование и с доста други системи. И в твое лице виждам поредния форумен мрънкач, който ще мрънка и ще декларира, че се бори за общото благо, до момента, в който не си намери топла синекурна службица, на която да си попръцква доволно и да се присмива на останалите, все още неуредили се, нещастници.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот enter » 21 Яну 2015, 14:20

Абе аз отдавна ви казвам,че трябва да има проверовъчен изпит за вече вписаните без изпит-по правилата на стария закон, или при привилегията за безизпитно вписване по новиия закон. Преди време един умник възрази,че е невъзможно-много били хората за изпитване. Не е невъзможно. В 272 и 65 аудитория -това са 1000 човека, в рамките на няколко месеца всеки адвокат може да бъде изпитан. Друг умник възрази,че е скъпо. Не е скъпо-самите изпитвани си плащат за изпита. 1000 да бъдат изпитани проверовъчно-по 50 лева такса-и за хонорар на изпитващите ще има, и за наем на залата, а и ще останат.
1. Младите юристи-да поискат да бъдат изпитвани от комисия от вече изпитани на същия изпит. Как така ,моля ви се, някой си ще изпитва, като него не са го изпитали на същия изпит. Видяхме на един минал конкурс за първоначално назначаване във ВКС като се явиха дългогодишни юристи какви оценки изкараха-та тезата,че дългия стаж значи подготовка-просто издиша.
2. Да се проведе проверовъчен изпит за вече изпитани.
3. АКО ЧЛЕН НА ИЗПИТНА КОМИСИЯ НА ПРОВЕРОВЪЧЕН ИЗПИТ ИЗКАРА ДВОЙКА , ВСИЧКИ СКЪСАНИ ОТ НЕГО НА ПРЕДИШНИ ИЗПИТИ ДА БЪДАТ СЛУЖЕБНО ВПИСАНИ-защото слаба оценка на изпитващ, би значило,че е неподготвен да бъде в изпитна комисия.
4. Изпитът се организира от Висшия адвокатски съвет. Да де, ама миналата години в наредбата за минималните адвокатски възнаграждения включиха текст, обявен за нищожен на първа инстанция от ВАдмС. Твърдя ,че изменението на цялата наредба е нищожно-по процедурни причини-неспазен чл 26 ал 2 ЗНА. Абе те една наредба не могат да напишат като хората-та ВадмС трябва да разяснява нещата, а ще организират изпити?
5. Ако ще има изпит-изпитът да е за всеки кандидат, без освобождаване, като се провежда редовно-ежемесечно, а не кандидатите да чакат с месеци за следваща дата. Или алтернативно-изобщо да няма изпит.
6. Напомням,че лекари , архитекти, стоматолози също членуват в съсловни организации задължително-като условие за упрж. на професията-но вписването е без изпит-с представяне на дипломата, и без абсурдни такси , а със символични такси за вписване. Какво е това чудо 2 бона да се впишеш като адвокат? Че старото поколение адвокати(които са всъщност далеч от пенсия и днес)-вписани преди 1989г(да не навлизаме в темата за РАБФАК-овете-и как ставаше да ти позволят да учиш право, одобренията от партииния секретар за да учиш право, приемът в университетите с привилегиите-деца на активни борци, и не -повече от 20 процента приети с конкурс по общия ред) , а и след 1989 се вписваха -свободно-без изпит, и при символични такси. Дори и през 2003 г таксата е около 500 лева-символична сума, в сравнение с абсурдните 2 бона днес. Че утре някой може да предложи таксата да е 10 бона-нали друг ще я плаща, нали този ,който предлага е платил 500 лева-кво му пука,че друг шЪ плаща 10 бона, примерно
7. Каква е таи абсурдна свръхлегулация на професията-много началници-на уж свободна професия, разни съвети, дисциплинарни състави и тн. ПРЕДЛАГАМ-ВПИСВАНЕТО КАТО АДВОКАТ ДА СТАВА В НАРОЧЕН РЕГИСТЪР КЪМ ОКРЪЖНИЯ СЪД, не по сегашния ред. Представяш молба, диплома, удостоверение за правоспособност, и там каквито други документи решат, и съдията проверява дали всичко е точно и разпорежда или отказва вписването. Без разните му днес съвети и колегии-който иска да членува доброволно в съсловна организация.
enter
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 08 Окт 2008, 14:32

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот kolegat » 21 Яну 2015, 14:28

За колегата по-горе. Ти, колега, акъл имаш ли ? Откъде накъде ще караш вече вписани адвокати да полагат изпит :lol: И не го казвам, щото съм вписан адвокат, щото аз моя изпит съм си го издържал. И какво ще стане като се впишете бе, хитреци ? Мислите си, че клиентите ще почнат да се избиват пред вратите на канторите ви, за да влязат и да получат безценната ви правна помощ ? :lol: Приятелски съвет. Учете езици и отивайте в кол центровете. Там заплатите са в пъти повече от месечния доход на един обикновен адвокат. Преориентирайте се докато е време, а не се занимавайте с глупости.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот enter » 21 Яну 2015, 14:36

Абе що не си ощастливиш възходящата си?
enter
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 08 Окт 2008, 14:32

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот kolegat » 21 Яну 2015, 14:37

enter написа:Абе що не си ощастливиш възходящата си?


Тя е достатъчно щастлива, че има син като мен. Вписан адвокат при това и то със самостоятелна практика :lol: Ти се погрижи за твоята възходяща и си намери най-накрая някаква работа, па макар и за 300 лв., щото женицата няма вечно да е работоспособна, че да те издържа, докато се готвиш за поредния конкурс. :mrgreen:
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот enter » 21 Яну 2015, 14:49

Много си забавен. Вероятно си бил шоуменът на ПУЦ-а ти
enter
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 08 Окт 2008, 14:32

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот kodeks » 21 Яну 2015, 19:04

enter написа:Много си забавен. Вероятно си бил шоуменът на ПУЦ-а ти


Не им се вживявай. Сега ще почнат и други да ти казват колко си "тъп" и колко "не си учил" , щото не си завършил Софийския Университет ;) ... даже чакай да не ги обидя - СОФИЙСКИЯ УНИВЕРСИТЕТ - АЛМА МАТЕР ( извинявам се че няма "по- големи главни" букви да го напиша с тях ) :mrgreen: . Даже ми е смешно, защото аз когато завърших през 2004г. в нашия "ПУЦ" идваха да ни преподават професори и доценти от Софийския , а на тях оставаха да им преподават асистенти... Иначе много му разбират. Аз лично те разбирам, ама тук има дежурни съфорумници, които при подобни на твоите публикации, подскачат като ощиипани моми и правят всичко възможно да те изкарат слабоумен и неук пред останалите. Ще ти се нахвърлят малко по-късно на коментарите и ще те изкарат популист, ама да не ти пука ;)

А ,че няма да ти се редят клиенти на врата дори и да вземеш изпита е вярно. Вярно е ,че ако станеш адвокат, без да имаш стаж в някоя сфера на правото и контакти, е равносилно на безработица и самоубийсто.
И е вярно ,че има толкова много вписана паплач, която не знаеш изобщо какви ги върши, дори самите те не знаят какво вършат - вършат единствено зулуми на клиентите си. Но проблема при тях там е , че са били фиктивно на длъжност примерно юрисконсулт и са си плащали осигуровките 5 години и хоп - адвокат. Адвокат ама без грам опит - това е големия проблем според мен.
Вписани адвокати на база 5г. стаж, примерно изкаран, като Съдия , Прокурор, Разследващ полицай, Следовател е съвсем друго нещо. Това е истински стаж и то солиден , другото е ала-бала!
kodeks
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 10 Ное 2014, 00:18

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот minov_nz » 21 Яну 2015, 20:28

kodeks написа:
enter написа:Много си забавен. Вероятно си бил шоуменът на ПУЦ-а ти


Не им се вживявай. Сега ще почнат и други да ти казват колко си "тъп" и колко "не си учил" , щото не си завършил Софийския Университет ;) ... даже чакай да не ги обидя - СОФИЙСКИЯ УНИВЕРСИТЕТ - АЛМА МАТЕР ( извинявам се че няма "по- големи главни" букви да го напиша с тях ) :mrgreen: . Даже ми е смешно, защото аз когато завърших през 2004г. в нашия "ПУЦ" идваха да ни преподават професори и доценти от Софийския , а на тях оставаха да им преподават асистенти... Иначе много му разбират. Аз лично те разбирам, ама тук има дежурни съфорумници, които при подобни на твоите публикации, подскачат като ощиипани моми и правят всичко възможно да те изкарат слабоумен и неук пред останалите. Ще ти се нахвърлят малко по-късно на коментарите и ще те изкарат популист, ама да не ти пука ;)

А ,че няма да ти се редят клиенти на врата дори и да вземеш изпита е вярно. Вярно е ,че ако станеш адвокат, без да имаш стаж в някоя сфера на правото и контакти, е равносилно на безработица и самоубийсто.
И е вярно ,че има толкова много вписана паплач, която не знаеш изобщо какви ги върши, дори самите те не знаят какво вършат - вършат единствено зулуми на клиентите си. Но проблема при тях там е , че са били фиктивно на длъжност примерно юрисконсулт и са си плащали осигуровките 5 години и хоп - адвокат. Адвокат ама без грам опит - това е големия проблем според мен.
Вписани адвокати на база 5г. стаж, примерно изкаран, като Съдия , Прокурор, Разследващ полицай, Следовател е съвсем друго нещо. Това е истински стаж и то солиден , другото е ала-бала!






Ако мога да взема отношение и аз – бих искал да кажа, че точно в това е проблема и според мене- аз за това и пуснах темата . Точно за това искам да има промени в закона за адвокатурата. Нямам ли право все пак това е моята професия. Защо трябва да се стига до този както Вие казвате фиктивен стаж за да може един юрист да започне да практикува. Стажът трябва да си е реален, а не фиктивен и да бъде при колега адвокат, който вече има определен стаж като такъв. С една дума аз бих нарекъл това – чиракуване. Разбира се адвоката при който ще се кара този стаж би следвало да получи определени данъчни или социални преференции за това, че назначава един млад специалист. Според мене трябва да бъде 2 години не повече, а заплащането не трябва да бъде високо – за да има стимул адвоката да си наеме такъв млад или новозавършил юрист. Макар и бъдещ конкурент той ще му работи през това време. Всичко това може да започне да се реализира, и след намаляване на приема във ВУЗ- овете на юристи след като се е установило, че завършващите юристи са прекалено много. В крайна сметка това все пак е една свободна професия, и не мисля, че е коректно да бъдат ограничавани по такъв драстичен начин хора взели дипломи, и минали през държавни изпити и придобили все пак юридическа правоспособност – ето това е гаврата с хората.
minov_nz
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Яну 2014, 20:05

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот kodeks » 21 Яну 2015, 20:33

+1
kodeks
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 10 Ное 2014, 00:18

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот sunshine_75 » 21 Яну 2015, 20:45

С цялото уважение, което имам и към този форум, и към ВСЕКИ колега, без значение колко дъръг стаж има, къде се е сдобил с дипломата си и като какъв си е избрал да трупа стажа си: първо, ама съмсем първо: хващайте правописния речник на българския език, предговора, с граматичните правила, и докато не го прехвърлите 2-3 пъти, просто не се връщайте тук.
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот kolegat » 21 Яну 2015, 21:34

sunshine_75 написа: без значение колко дъръг стаж има, .................................................... първо, ама съмсем първо: хващайте правописния речник на българския език, предговора, с граматичните правила, и докато не го прехвърлите 2-3 пъти, просто не се връщайте тук.


"Дъръг" ?!? Тая дума да не е от най-новото издание на правописния речник. Щото него, признавам си, не съм го чел :lol:
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот kodeks » 21 Яну 2015, 21:51

kolegat написа:
sunshine_75 написа: без значение колко дъръг стаж има, .................................................... първо, ама съмсем първо: хващайте правописния речник на българския език, предговора, с граматичните правила, и докато не го прехвърлите 2-3 пъти, просто не се връщайте тук.


"Дъръг" ?!? Тая дума да не е от най-новото издание на правописния речник. Щото него, признавам си, не съм го чел :lol:


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Така е то. Чисто детинско заяждане. Като правиш забележки за "форумно писане", защото няма какво друго да кажеш. Така се получава. Аз лично въобще не си давам зор да спазвам правопис по форумите, да не би да пиша мотиви по присъда или жалба до ВКС, че да се мъча тук, да се правя на грамотен. Има къде човек да показва грамотност на писане.
До колкото знам, когато има буквата "И" и е само една в изречението, пред нея запетайка не се слага .
kodeks
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 10 Ное 2014, 00:18

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот bird_of_paradise » 22 Яну 2015, 11:18

Първия пост е осеян с пуктоационни грешки ( не една, че да говорим за лапсус калами)- трябва да признаем. Мен, тези неща, в интернет общо взето не ме впечатляват... вече, но силата на този препинателен знак е съществена в правото ( "да се освободи не да се убие"- поставете я на две различни места и ще ме разберете), а и в този форум.

Като цяло темата е писана от някой, за когото изпитът не е приключил успешно, поради което упражняване на адв. професия все още не е професия по см. на ЗА :) , но така се получава- мине малко време, пуснат дата за изпит и се отпочва всеки път с нова сила.

Изпитът се провежда в столицата, защото там е седалището на ВАдС. АК може и да са относително самостоятелни, но все пак са в подчинение на върховния орган на адвокатурата ( тея неща си ги пише в ЗА, да не повтарям). В този ред на мисли е странно, когато се явяваме на изпит за правоспособност пред МП, защо никой не рони горки сълзи.
И, не- не е неприемливо всички дипломирани юристи да бъдат адвокати, но очевидно има защо кандидатите да се отсяват чрез този изпит.
Ограничаване броя на кандидат студентите по право е дикриминация спрямо всеки подрастващ. Нямате отговор защо дипломираните да се ползват от привилегията да нямат конкуренция в бъдеще. Пазарът е свободен и, ако искате вярвайте, сам определя бъдещето на всеки адвокат.
Изпитът да се провежда на минимален конспект и в определена област е абсолютен nonsense. Първото е за университета- след него започва голямото четене, а вЕрвате или не- никога няма да имате "чисто" дело с предмет само един отрасъл.

Трябва да приемете/разберете няколко обстоятелства и ще се почувствате ок., но ако искате съчувствие- не ви е мястото в тази гилдия. Адвокатската професия е занимание самотно- свиквайте.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот crossbike » 22 Яну 2015, 11:33

И на мен ми беше криво, че ме скъсаха първият път...
След като установих, че с мързел не става, реших да опитам с четене, яко четене.
Резултат имаше, а мрънкането е безполезно.
Няма как всеки идиот да получи право да защитава чужди интереси, щото ще настане анархия!
crossbike
Потребител
 
Мнения: 196
Регистриран на: 24 Фев 2014, 16:28

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот minov_nz » 22 Яну 2015, 12:11

bird_of_paradise написа:Първия пост е осеян с пуктоационни грешки ( не една, че да говорим за лапсус калами)- трябва да признаем. Мен, тези неща, в интернет общо взето не ме впечатляват... вече, но силата на този препинателен знак е съществена в правото ( "да се освободи не да се убие"- поставете я на две различни места и ще ме разберете), а и в този форум.

Като цяло темата е писана от някой, за когото изпитът не е приключил успешно, поради което упражняване на адв. професия все още не е професия по см. на ЗА :) , но така се получава- мине малко време, пуснат дата за изпит и се отпочва всеки път с нова сила.

Изпитът се провежда в столицата, защото там е седалището на ВАдС. АК може и да са относително самостоятелни, но все пак са в подчинение на върховния орган на адвокатурата ( тея неща си ги пише в ЗА, да не повтарям). В този ред на мисли е странно, когато се явяваме на изпит за правоспособност пред МП, защо никой не рони горки сълзи.
И, не- не е неприемливо всички дипломирани юристи да бъдат адвокати, но очевидно има защо кандидатите да се отсяват чрез този изпит.
Ограничаване броя на кандидат студентите по право е дикриминация спрямо всеки подрастващ. Нямате отговор защо дипломираните да се ползват от привилегията да нямат конкуренция в бъдеще. Пазарът е свободен и, ако искате вярвайте, сам определя бъдещето на всеки адвокат.
Изпитът да се провежда на минимален конспект и в определена област е абсолютен nonsense. Първото е за университета- след него започва голямото четене, а вЕрвате или не- никога няма да имате "чисто" дело с предмет само един отрасъл.

Трябва да приемете/разберете няколко обстоятелства и ще се почувствате ок., но ако искате съчувствие- не ви е мястото в тази гилдия. Адвокатската професия е занимание самотно- свиквайте.




Наричат се пунктуационни, а не пуктоационни грешки, както казвате Вие. Думата идва от латинския език на който punctum означава точка.
minov_nz
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Яну 2014, 20:05

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот minov_nz » 22 Яну 2015, 12:30

bird_of_paradise написа:Първия пост е осеян с пуктоационни грешки ( не една, че да говорим за лапсус калами)- трябва да признаем. Мен, тези неща, в интернет общо взето не ме впечатляват... вече, но силата на този препинателен знак е съществена в правото ( "да се освободи не да се убие"- поставете я на две различни места и ще ме разберете), а и в този форум.

Като цяло темата е писана от някой, за когото изпитът не е приключил успешно, поради което упражняване на адв. професия все още не е професия по см. на ЗА :) , но така се получава- мине малко време, пуснат дата за изпит и се отпочва всеки път с нова сила.

Изпитът се провежда в столицата, защото там е седалището на ВАдС. АК може и да са относително самостоятелни, но все пак са в подчинение на върховния орган на адвокатурата ( тея неща си ги пише в ЗА, да не повтарям). В този ред на мисли е странно, когато се явяваме на изпит за правоспособност пред МП, защо никой не рони горки сълзи.
И, не- не е неприемливо всички дипломирани юристи да бъдат адвокати, но очевидно има защо кандидатите да се отсяват чрез този изпит.
Ограничаване броя на кандидат студентите по право е дикриминация спрямо всеки подрастващ. Нямате отговор защо дипломираните да се ползват от привилегията да нямат конкуренция в бъдеще. Пазарът е свободен и, ако искате вярвайте, сам определя бъдещето на всеки адвокат.
Изпитът да се провежда на минимален конспект и в определена област е абсолютен nonsense. Първото е за университета- след него започва голямото четене, а вЕрвате или не- никога няма да имате "чисто" дело с предмет само един отрасъл.

Трябва да приемете/разберете няколко обстоятелства и ще се почувствате ок., но ако искате съчувствие- не ви е мястото в тази гилдия. Адвокатската професия е занимание самотно- свиквайте.



Хайде пак започнахме с правописните грешки. Като сте толкова наясно с правописа сигурно знаете, че в българският език има официално делови и разговорен стил. Форумът е място в което се води неофициален разговор, а пунктуационни грешки може да допусне всеки дори и вие. Не се безпокойте за мене, моят юридически стаж тече, и в този смисъл мога да ви нарека колеги. Не знаех, че да си част от адвокатската професия, е такава чест и привилегия та да бъде само за Богоизбрани - ами, че то по-лошо от масонството (това го казвам в разговорен стил, и за това използвам ами)
Знам какво пише в закона за адвокатурата, и именно за това искам промени в него. Относно това, което пишете за дискриминацията, за мене е доста учудващо, че приемате ограничаване на приема на студенти по право за дискриминация, а това че огромен процент от дипломираните юристи не работят по специалността си - намирате за нещо нормално. Това е както казвате свободна професия, и не би било редно да има такова ограничаване. За това аз предлагам компромисен вариант - чиракуване, с което и адвокатите и новозавършили юристи ще бъдат доволни. Не пиша всичко това с намерение да се заяждам с Вас - а с уважение. Аз винаги уважавам хората, които са по-напред от мене - дори и граматически.
minov_nz
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Яну 2014, 20:05

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron