начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и пародия

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот bludniq_sin » 18 Май 2015, 09:46

lanfear - кажи за квалификацията какво писа? : Да добавя 5-ти въпрос в наказателния казус - Какви наказателноправни последици би имало за Светослав при положение, че преди време има влязла в сила присъда (195, ал. 1 т. 3 НК - мисля) с наложено наказание 2 г ЛОС, изтърпяването на което е отложено с 3 г. изпитателен срок. Към момента на извършване на деянието са останали 3 дни от изпитателния срок.

Инак 272 е станала доста хубава. Малко е тъжно, че го няма скърцането и дървесината насам натам, но пък са опитали да запазят стила от преди. Има устройства, с които заглушават интернет-а така, че смартфончета, таблети и тн. мисля, че нямат нет в и непосредствено до аулата. Имаше сигурно 10-15 квестора които бая обикаляха. Шушукаше се, но в никакъв случай не беше така както са ми разказвали за колективно решаване на казуси от преди време (поне колеги от миналата година така разказваха)
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот lanfear » 18 Май 2015, 10:19

Писах за Светослав 1. лека телесна 130, ал. 1, 2. опит към убийство по жесток начин, в съучастие с Боян като помагач - 116, т. 6, предложение последно, вр. 18, ал. 1, вр. 20, ал. 1, а за Боян - 116, т. 6, предложение последно, вр. 18, ал. 1, вр. 20, ал. 4, като писах защо е помагач. Убийство го писах, защото ударите са били насочени към главата, която съгласно трайната съдебна практика (която естествено не можах да цитирам :D) главата е жизненоважен орган, и удар към нея е от естество да причини смърт, а за жестокостта - заради няколкото удара, от които един след изпадането в безсъзнание. Всичко с пряк умисъл. Според мен съм го омазала жестоко, обаче не можах да го измисля по - добре ... До мен колежката каза, че е писала за Светослав и тежка телесна - за парализата.
За възражението на адвоката писах, че няма как да е 132, защото няма нито насилие, нито клевета, а обидите не са тежки, и освен това са предизвикани от действията на бащата преди това - онова с юмруците.
Ти?
lanfear
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 15 Юли 2009, 09:40

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот bludniq_sin » 18 Май 2015, 11:09

Аз се колебах много (и накрая също считам, че сгреших) и писах, че според това с какъв умисъл ще се приеме, че е действало лицето зависи и квалификацията. От една страна може да се приеме с оглед средството с което се нанасят ударите, интензитета и областта в която се нанасят, че е възможно да става въпрос за внезапен пряк умисъл и следователно опит за убийство (аз го карах простичко по 115 вр. вр. вр. - да не изреждам), но в такъв случай помагачеството ми някак увисваше относно боян защото формата на вината на помагача трябва да е еднаква с тази на извършителя, а знаем, че опит има само при пряк умисъл (навремето в едно старо постановление са приели, че може и опит с евентуален умисъл, но в последствие 78 или 87 е изменено и опитът е възможен както сме го учили само с ПУ). В тази връзка писах, че в т. 7-ма и 13- та от Постановление № 3 от 27.09.1979 г. на Пленума на ВС, а така също и с т. 17- та характерът и степента на увреждането се определят към момента на причиняването на телесната повреда - т.е би следвало тел. повреда да е откритата черепномозъчна травма, която попада в 129 (там последния пример). И тогава е по-лесно да се обоснове помагачеството на Боян. Но като цяло квалификацията ми мисля, че е грешна.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот lanfear » 18 Май 2015, 14:54

А между другото, преди да почне изпита имах интернет със сигурност. За по време на изпита не знам, може и да са го спрели. :D
lanfear
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 15 Юли 2009, 09:40

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот crossbike » 18 Май 2015, 20:19

Не разбирам защо не се купят заглушители за gsm сигнал и готово. Та те са под $100 вече и то качествените.
Защо трябва да се дава шанс на разни шмекери да дразнят мнозинството?
crossbike
Потребител
 
Мнения: 196
Регистриран на: 24 Фев 2014, 16:28

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот doc03 » 18 Май 2015, 21:37

"... опит към убийство по жесток начин..."
Извинете ме, ама това е култово, и ще го ползвам!!!
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот eurolinker » 19 Май 2015, 08:55

Според мен за вярната пр. квалификация ключов е отговорът на въпроса за субективната страна на деянието на Боянчо (чичовото). И тук фактологията е (умишлено) "обрана". Може би, за да се посочат алтернативи.
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот zanzibar » 19 Май 2015, 17:25

Скъпи колеги,
Тазгодишният изпит (в това число изпитите от предходни години) и заглавието на темата в настоящия форум (по мое лично мнение, с което не желая да ангажирам когото и да било, нито пък да го/я засегна) свидетелстват за това колко трагично е положението действително... Визирам положението на завършилите право, които макар с дипломи в ръце, неистово се опитват да се преборят с един изпит, който повече от хората, явявали се и на съдийски и прокурорски изпити, ще потвърдят, че е по-труден. Няма да навлизам в подробности около тази тема. Не мога и не искам да повярвам някак (вероятно защото и аз влизам в тази бройка), че от общо 724 души, подали документи за явяване на тазгодишния адвокатски изпит, едва 252-ма успяха да преминат етапа, който впрочем би следвало да е с най-обективно оценяване. Е да, ама не съвсем. Кой от вас, било то тази или през предходните години, е успял да разбере какви са верните отговори на тестовете (изключая самостоятелното ровене в закони вкъщи), кое решение на казусите изпитващите приемат за вярно?! За каква обективност тогава можем да говорим? Може пък да е дошло времето "неуспелите" на който и да е етап от този безумен изпит да опитат и да променят нещо в иначе откровено порочния му начин на провеждане. Аз поне ще опитам. И защото вярвам, че една птичка пролет не прави, предлагам следният текст на молба (защото на жалби нямаме право?!), с която чувстващите се "онеправдани" да поискаме някаква промяна.
Ако искате да изпратите молбата и/или да си я модифицирате както намерите за добре, имате абсолютната свобода да сторите това :)

Предложение за текст:

ДО ВИСШ АДВОКАТСКИ СЪВЕТ
ДО ПРЕДСЕДАТЕЛЯ И ЧЛЕНОВЕТЕ НА ИЗПИТНАТА КОМИСИЯ ПРИ ИЗПИТА ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ – ПРОЛЕТНА ИЗПИТНА СЕСИЯ (16, 17 И 30 МАЙ 2015Г.)
КОПИЕ ДО ОМБУДСМАНА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

М О Л Б А
от
.........................................................................., ЕГН:..............................., кандидат за адвокат/младши адвокат към Адвокатска колегия – гр. ..........................................
Адрес за кореспонденция:...................................................................................................

Уважаеми председател и членове към Висш адвокатски съвет,
Уважаеми председател и членове на изпитната комисия при провелия се изпит за адвокати и младши адвокати – пролетна изпитна сесия 2015г.,
Уважаеми омбудсман на Република България,

Във връзка с проведеният на 16.05.2015г. първи етап от изпита за адвокати и младши адвокати – пролетна изпитна сесия 2015г., моля да ми бъде дадена възможност, преди изтичане на срока, предвиден съгласно чл. 17 от Наредба №2 от 29.10.2004г за условията и реда за провеждане на изпита за адвокати и младши адвокати, да се запозная на място с проверената ми писмената работа (тест), резултатът от същата, шаблоните, използвани от изпитната комисия за проверка на тестовете, а също така и със съставеният протокол за резултатите от теста, чието изготвяне е предвидено съгласно разпоредбата на чл. 12, ал. 7. от горецитираната наредба.
С оглед изключително високият брой на неиздържалите първата част на писмения изпит кандидати за адвокати и младши адвокати, провел се на 16.05.2015г., а именно 472 души неиздържали теста от общо 724 души заявили желание за участие в изпита, възникват съмнения относно начина на проверка на изпитните работи, приетите за „верни“ отговори в шаблоните за проверка на тестовете, както и коректността на изпитните въпроси и възможността за наличие на повече от един верен отговор на въпрос. Поради горното, и с оглед интереса на настоящите и бъдещите кандидати за адвокати и младши адвокати от повишаване степента на прозрачност при цялостното провеждане на изпита и необходимостта от утвърждаване на принципите на обективност и публичност при задаването на критериите за проверка на писмените работи на явяващите се, то моля Висшият адвокатски съвет да приеме решение, с което да утвърди задължителното публикуване на отговорите на тестовете и решенията на казусите от провежданите два пъти годишно изпитни сесии на интернет страницата на Висшия адвокатски съвет след приключване на изпитите (по подобие на магистратските изпити), както и да се предвидят и приемат допълнителни текстове, които да се имплементират в Наредба №2 от 29.10.2004г за условията и реда за провеждане на изпита за адвокати и младши адвокати, с които да се предостави право и възможност на всички допуснати и явили се на изпит за адвокати и младши адвокати, независимо от етапа, до който са стигнали, да искат и да могат да преглеждат оценените си писмени работи, в рамките на определен в Наредбата срок.
Моля да се произнесете по молбата ми преди изтичане срока по чл. 17 от Наредба №2. В случай, че молбата ми не бъде уважена изцяло или в отделни нейни части, моля да мотивирате отказа си.

С уважение:

Пък може и да излезе нещо от тая "молба". Зависи от нас.

Успех и късмет на продължилите с изпита!
zanzibar
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Май 2015, 16:59

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот svettoslav » 19 Май 2015, 19:40

И "Светослав" участва в казуса? Крайно време беше да ме погнат :lol:
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот svettoslav » 19 Май 2015, 20:27

doc03 написа:"... опит към убийство по жесток начин..."
Извинете ме, ама това е култово, и ще го ползвам!!!


За тоя бисер няма да те нахраня,въпреки че имам основание.Да разбереш,че не съм настроен кофти.

Може да има такъв опит,още как.Случая обаче не е такъв. Инак,какво пречи дееца да обяви особена жестокост,реже месища,кълца му краката,пие кръв ку щеш....но накрая оцелял...


И според мен има опит за убийство;поглъщат се уврежданията,поне откъм квалификацията.
Нама обаче общ умисъл за убийство.Фактите са неизвестни ,нарочно. Да не е ясно какво е в главата на Боянчо.
Едно е ясно-Боян допуска нанасянето на някаква по вид телесна повреда от страна на Светослав.
Боян знае,че чичо му почва пръв боя;също така онзи си тръгва,когато Боян дава тръбата.
По-сложно щеше да е,ако онзи почине.Дали тогава Боян отговаря за смъртта с евентуален умисъл?
Бях чел нейде,че достатъчно е да е еднородна вината,не във вс. случаи една и съща.Тоест независимо,че действа с евентуален,Боян отговоря в съучастие.
Определено има общ умисъл в казуса,но за Боянчо той се простира до нанасянето на някаква по вид телесна повреда(независимо че можем да приемем,че допуска и смъртта;такава все пак не е настъпила).
Какво пречи на чичото да направи сумати поразии с тая тръба,ако се притекат на Атанасов приятели на помощ,но той ги разфасова?
Боян ще отговаря за това,което точно в онзи момент, според обстоятелствата, може да настъпи и той е наясно с това.А това е нанасянето на някаква по вид телесна повреда.Може да приемем,че допуска и най-тежката с оглед средството,което му дава.
Не е лесно тогава да се приеме,че пък Светослав върши опита за убийство в съучастие.Да,съзнателно подпомогнат е,но ...с оглед какво? :?

П.П. Доста е сложен казуса в това отношение.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот hristina_ » 19 Май 2015, 21:16

zanzibar написа:Скъпи колеги,
Тазгодишният изпит (в това число изпитите от предходни години) и заглавието на темата в настоящия форум (по мое лично мнение, с което не желая да ангажирам когото и да било, нито пък да го/я засегна) свидетелстват за това колко трагично е положението действително... Визирам положението на завършилите право, които макар с дипломи в ръце, неистово се опитват да се преборят с един изпит, който повече от хората, явявали се и на съдийски и прокурорски изпити, ще потвърдят, че е по-труден. Няма да навлизам в подробности около тази тема. Не мога и не искам да повярвам някак (вероятно защото и аз влизам в тази бройка), че от общо 724 души, подали документи за явяване на тазгодишния адвокатски изпит, едва 252-ма успяха да преминат етапа, който впрочем би следвало да е с най-обективно оценяване. Е да, ама не съвсем. Кой от вас, било то тази или през предходните години, е успял да разбере какви са верните отговори на тестовете (изключая самостоятелното ровене в закони вкъщи), кое решение на казусите изпитващите приемат за вярно?! За каква обективност тогава можем да говорим? Може пък да е дошло времето "неуспелите" на който и да е етап от този безумен изпит да опитат и да променят нещо в иначе откровено порочния му начин на провеждане. Аз поне ще опитам. И защото вярвам, че една птичка пролет не прави, предлагам следният текст на молба (защото на жалби нямаме право?!), с която чувстващите се "онеправдани" да поискаме някаква промяна.
Ако искате да изпратите молбата и/или да си я модифицирате както намерите за добре, имате абсолютната свобода да сторите това :)

Предложение за текст:

ДО ВИСШ АДВОКАТСКИ СЪВЕТ
ДО ПРЕДСЕДАТЕЛЯ И ЧЛЕНОВЕТЕ НА ИЗПИТНАТА КОМИСИЯ ПРИ ИЗПИТА ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ – ПРОЛЕТНА ИЗПИТНА СЕСИЯ (16, 17 И 30 МАЙ 2015Г.)
КОПИЕ ДО ОМБУДСМАНА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

М О Л Б А
от
.........................................................................., ЕГН:..............................., кандидат за адвокат/младши адвокат към Адвокатска колегия – гр. ..........................................
Адрес за кореспонденция:...................................................................................................

Уважаеми председател и членове към Висш адвокатски съвет,
Уважаеми председател и членове на изпитната комисия при провелия се изпит за адвокати и младши адвокати – пролетна изпитна сесия 2015г.,
Уважаеми омбудсман на Република България,

Във връзка с проведеният на 16.05.2015г. първи етап от изпита за адвокати и младши адвокати – пролетна изпитна сесия 2015г., моля да ми бъде дадена възможност, преди изтичане на срока, предвиден съгласно чл. 17 от Наредба №2 от 29.10.2004г за условията и реда за провеждане на изпита за адвокати и младши адвокати, да се запозная на място с проверената ми писмената работа (тест), резултатът от същата, шаблоните, използвани от изпитната комисия за проверка на тестовете, а също така и със съставеният протокол за резултатите от теста, чието изготвяне е предвидено съгласно разпоредбата на чл. 12, ал. 7. от горецитираната наредба.
С оглед изключително високият брой на неиздържалите първата част на писмения изпит кандидати за адвокати и младши адвокати, провел се на 16.05.2015г., а именно 472 души неиздържали теста от общо 724 души заявили желание за участие в изпита, възникват съмнения относно начина на проверка на изпитните работи, приетите за „верни“ отговори в шаблоните за проверка на тестовете, както и коректността на изпитните въпроси и възможността за наличие на повече от един верен отговор на въпрос. Поради горното, и с оглед интереса на настоящите и бъдещите кандидати за адвокати и младши адвокати от повишаване степента на прозрачност при цялостното провеждане на изпита и необходимостта от утвърждаване на принципите на обективност и публичност при задаването на критериите за проверка на писмените работи на явяващите се, то моля Висшият адвокатски съвет да приеме решение, с което да утвърди задължителното публикуване на отговорите на тестовете и решенията на казусите от провежданите два пъти годишно изпитни сесии на интернет страницата на Висшия адвокатски съвет след приключване на изпитите (по подобие на магистратските изпити), както и да се предвидят и приемат допълнителни текстове, които да се имплементират в Наредба №2 от 29.10.2004г за условията и реда за провеждане на изпита за адвокати и младши адвокати, с които да се предостави право и възможност на всички допуснати и явили се на изпит за адвокати и младши адвокати, независимо от етапа, до който са стигнали, да искат и да могат да преглеждат оценените си писмени работи, в рамките на определен в Наредбата срок.
Моля да се произнесете по молбата ми преди изтичане срока по чл. 17 от Наредба №2. В случай, че молбата ми не бъде уважена изцяло или в отделни нейни части, моля да мотивирате отказа си.

С уважение:

Пък може и да излезе нещо от тая "молба". Зависи от нас.

Успех и късмет на продължилите с изпита!


Уважаеми колега,
Вместо да мислите варианти как да се премахне изпита или да обсъждате колко "порочен" е начинът му на провеждане, вложете тази енергия в решаване на казуси. Именно това ще Ви помогне за успешно полагане на изпита. Тестът е напълно обективен и да - учи се от законите...това следва вече да е известно на всички, които се явяват безброй пъти. Просто се учат законите. Вторият етап е за проверка на способностите на кандидатите да прилагат знанията си в практиката-чрез казусите. Точен отговор там няма и докато не го разберете, няма да успеете. Със сигурност комисията разбира кой какви познания и умения за прилагането им притежава, четейки решенията на казусите. Повярвайте, абсолютно реално е изпитът да бъде взет. Просто трябва наистина да имате знания и да ги развивате чрез казуси. Четете съдебна практика. Там се крие ключът към успеха. И не изпадайте в ситуацията на лисицата, която не стигнала гроздето и го нарекла "кисело". Ще се справите, но трябва упоритост и постоянство. В реализирането Ви като адвокат Ви очаква още повече четене, ако сте решили да упражнявате професията достойно. А така трябва! Успех на всички кандидати!
hristina_
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 02 Дек 2005, 20:24
Местоположение: България

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот pati2 » 19 Май 2015, 23:35

И аз считам, че не е налице общност на умисъла, но не е ясна правната квалификация на деяниет0 на Б., а защо не и да не е налице престъпен състав досежно проявата на същия
pati2
Потребител
 
Мнения: 138
Регистриран на: 31 Яну 2012, 16:27

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот eurolinker » 20 Май 2015, 06:20

eurolinker написа:Според мен за вярната пр. квалификация ключов е отговорът на въпроса за субективната страна на деянието на Боянчо (чичовото). И тук фактологията е (умишлено) "обрана". Може би, за да се посочат алтернативи.


svettoslav написа:Нама обаче общ умисъл за убийство.Фактите са неизвестни ,нарочно. Да не е ясно какво е в главата на Боянчо.
Едно е ясно-Боян допуска нанасянето на някаква по вид телесна повреда от страна на Светослав.


svettoslav написа:Определено има общ умисъл в казуса,но за Боянчо той се простира до нанасянето на някаква по вид телесна повреда(независимо че можем да приемем,че допуска и смъртта;такава все пак не е настъпила).


За мен, при ТЕЗИ ФАКТИ, везните се накланят към опит за убийство във вид на (класически) ексцес при Светослав ( ама не при svettoslav :D ) . Бонячо/чичовото е 17-годишен, небръснат :mrgreen: , плаши се от това и онова...Пък стои отстрани до края на мелето...
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот crossbike » 20 Май 2015, 09:23

Няма по-обективно оценяване от тестовете!!!
Не разбирам защо мрънкате, че не сте издържали тест?!
Ако беше казус...разбирам...субективизъм и бля-бля...ама ТЕСТ...айде моля...
Всички технически университети има факултети "ПРАВО"...
Успех!
crossbike
Потребител
 
Мнения: 196
Регистриран на: 24 Фев 2014, 16:28

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот enter » 20 Май 2015, 09:44

Обидното на този изпит, е че изпитващи са неизпитвани. Редно е преди да бъдеш изпитвач да преминеш през същия този изпит. Но резултатите ще са трагични, нЕли(за справка-резултатите от конкурсите за първоначално назначаване, резултатите от изпита за нотариуса ).
Проверовъчен изпит за безизпитно вписаните-при привилегията на сегашния закон, и слободията на стария закон. И който го изцафарят-да напуска професията. Подготвения не се страхува от изпит, нали.
Изпит- и за всички участвали в изпитни комисии-от въвеждането на изпит. С цел атестационна проверка на знанията и квалификацията. И ако изпитвачите масово изкарат посредствени резултати -какво правим, а?

(лично мен този изпит не ме вълнува, но не мога да мълча за грозните изцепки-изпитват неизпитвани, и изпита се подкрепя от лица никога неизпитвани на такъв изпит)
enter
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 08 Окт 2008, 14:32

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот lanfear » 20 Май 2015, 10:19

Две неща от мен - първо, тестът този път не беше на принципа "Довършете изречението от закона", както досега. Беше изключително тегав, въпросите бяха конкретни и детайлни. Аз лично смятам, че извадих зверския късмет да са неща, на които по един или друг повод съм обръщала внимание. Но имаше такива, които ги знам само и единствено защото са част от работата ми, а не защото са учени в университета. Което, при условие, че по идея завършваш и се явяваш в общия случай без никакъв практически опит .... мисля, че е ясно.
Второ, понеже ходих и на семинара преди това - всеки един от лекторите, с изключение на Ивайло Костов, заяви, че начина на изпитване е меко казано странен, и че с така поднесените тестове дори и те не са сигурни какво биха направили, ако сега им се налага да се явят. Което също мисля, че говори достатъчно.
За прословутата квалификация - няма да коментирам, писах, каквото писах, ясно ми е, че го омазах, вероятно ако имах не два часа, а два дни:D, щях да я напиша правилно, но уви. На есен с песен и това е.
Но изпит трябва да има, колкото и да не ми харесва да ме изпитват (неизпитвани). Просто естествения подбор тук не важи. Друг е въпросът, че фунията ни е малко обърната, и може би, но саааамо може би, е редно още в университета да се позатягат нещата, а не да излизат повече хора, от колкото са кандидатствали...
lanfear
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 15 Юли 2009, 09:40

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот crossbike » 20 Май 2015, 20:04

Чувал съм, че през комунизъма е имало юридически факултет само в СУ и в школата Симеоново за милиционери.
Приемът на двете места е бил около 200 бройки годишно, т.е. в редиците на юристите са се вливали около 200 маймунки годишно.
Сега като гледам какво се гласи ще е нещо подобно. Сигурно на двете сесии ще се появяват по около 150-200 нови адвокати.
Ама може и да греша...
crossbike
Потребител
 
Мнения: 196
Регистриран на: 24 Фев 2014, 16:28

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот lanfear » 20 Май 2015, 20:25

А, аз съм чувала, че бройките са били около 30, защото нали правото умира, щото в светлия комунизъм никой на никого нищо лошо не прави, и няма за какво да се съдим, па да се защитаваме...Някой от преподавателите в първи курс го разказваше, но не помня кой беше.
В тази връзка, най - обичам някой да ми каже как едно време престъпност нямало. Сигурно затова наказателно можеш да учиш и почти само по практика на ВС ... :? :roll:
lanfear
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 15 Юли 2009, 09:40

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот crossbike » 20 Май 2015, 20:38

Да бе 30, даже и по-малко...
Кажи на тия преподаватели, че са ти разказвали удивителна история, а и колко ли увлекателно са я разказвали...
30 бройки за адвокати, съдии, прокурори, следовалтели и юрисконсулти...ние да не сме кралство Монако?
crossbike
Потребител
 
Мнения: 196
Регистриран на: 24 Фев 2014, 16:28

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот lanfear » 20 Май 2015, 22:10

Може би е ставало въпрос само за СУ :? :?:
lanfear
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 15 Юли 2009, 09:40

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron