начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот justice496 » 12 Юни 2015, 15:06

alexander_d написа:Интересно ми е,на това решение ,каква оценка са поставили?


---> Благодаря за отговора!

Като за сбъркал всичко на мен... не знам да се смея ли или да плача ...
justice496
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 25 Окт 2012, 10:47

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот zoi2011 » 12 Юни 2015, 15:55

Колеги, с риск да активирам хейтърите, искам да споделя, че отговорите ми са едно към едно с тези на комисията и имам 4.25.
zoi2011
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 02 Апр 2013, 09:26

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот bsk1989 » 12 Юни 2015, 15:59

Аз имам само леко разминаване с правната квалификация и почти пълно съвпадение с останалите отговори и съм с оценка 4.00. Общо взето кланица :D :D :D :D
bsk1989
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Яну 2015, 11:17

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот kenjin » 12 Юни 2015, 16:04

Много интелигентна комисия, i must say. Който е решавал контролния казус би следвало да бъде уволнен само на това основание!. От кога производството по 29 глава се провежда от съда служебно по искане на подсъдимия, прокурора даже не е цитиран в решението, иска ли не иска ли... Тея идиоти нови положения в правото измислиха. От кога се прилага опасен рецидив б. Б въпреки наличие на кумулация на присъди. Така като ги гледам мога да им оценя решението на не повече от 2.88 . Пълни идиоти
kenjin
Потребител
 
Мнения: 171
Регистриран на: 18 Дек 2013, 18:14

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот svettoslav » 12 Юни 2015, 16:21

bsk1989 написа:Аз имам само леко разминаване с правната квалификация и почти пълно съвпадение


То и аз имам почти пълно разминаване,относително съвсем леко съответствие,привидно имам доста съвпадения... а и тук -таме съм ги макар и грешно,но все пак поналучкал в някои отношения :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Последна промяна svettoslav на 12 Юни 2015, 16:42, променена общо 1 път
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот svettoslav » 12 Юни 2015, 16:30

П.П. Може да се атакува конкурса,предвид некоректното оценяване.В смисъл относно несъществуващи факти по казуса,които са взети предвид като налични такива при оценката/ за задължителната защита -чл.96 т.6 и 9 и т.н./
Защо не се организирате и да се протестира,щом има данни за такова нещо.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот joro_sf » 12 Юни 2015, 16:41

Решението им е просто безумно.Възмутен съм. Как може да са приели че съдът е длъжен да разгледа делото по глава 29. Първото което няма данни дали прокурора е съгласен на споразъмение. А пък за задължителната защита заради задържането им по ЗМВР съм потресен. Може да са ги пуснали и след 1 месец да са ги привлекли като обвиняеми /в казуса нямаше никакви данни.Въпреки че продължавам с скромното 4.75 много се чудя дали да участвам в тази пародия на конкурс.
joro_sf
Младши потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: 20 Мар 2013, 22:47

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот joro_sf » 12 Юни 2015, 16:51

Впрочем бих се явил само за да ги попитам как са достигнали и на какво правно основание до извода , че съда е ДЛЪЖЕН да одобри споразумение по реда на глава 29 от НПК при положение че в казуса няма данни прокурора да е съгласен на споразумение.
Последна промяна joro_sf на 12 Юни 2015, 17:02, променена общо 1 път
joro_sf
Младши потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: 20 Мар 2013, 22:47

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот svettoslav » 12 Юни 2015, 16:55

joro_sf написа:Впрочем бих се явил само за да ги попитам как са достигнали и на какво правнспоразумение.до извода , че съда е ДЛЪЖЕН да одобри споразумение по реда на глава 29 от НПК при положение че в казуса няма данни прокурора да е съгласен на споразумение.


Може и оценка да им поставиш :D Ако няма какво да губиш...напиши им по едно шестица,че да видим дребно,едро или ..средно хулиганство ще ти повдигнат. А може и друго нещо да ти повдигнат... :P
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот kenjin » 12 Юни 2015, 16:56

Неможе да е истина, колко пропаднала и изгнила е съдебната ни система. И сто нови закона няма да я изчистят. Само турско "присъствие" ще ни оправи.
kenjin
Потребител
 
Мнения: 171
Регистриран на: 18 Дек 2013, 18:14

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот peacemakerbgg » 12 Юни 2015, 16:59

4.75 имам и само не разбрах къде в казуса пише, че нямат пари да заплатят адвокатско възнаграждение, също така къде пише, ЧЕ ИМ СЕ ИСКА МЯРКА ЗА НЕОТКЛОНЕНИЕ ЗАДЪРЖАНЕ ПОД СТРАЖА.
peacemakerbgg
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 21 Апр 2015, 21:02

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот kenjin » 12 Юни 2015, 17:06

Тоз идиот смачкан дето е писал казуса тайничко е потривал изсъхналите си ръчички и елегантно е пропуснал да упомене ,че се иска мярка задържане ,за да може след това на неупоменалите го да им го счете за грешка. Ама той казуса бил от Зимбабве, затова по техния наказателен закон е следвало да го решим, ама те още нямали такъв... Ако не беше твърде трагично, направо пагубно, щеше да е забавно
kenjin
Потребител
 
Мнения: 171
Регистриран на: 18 Дек 2013, 18:14

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот joro_sf » 12 Юни 2015, 17:14

peacemakerbgg написа:4.75 имам и само не разбрах къде в казуса пише, че нямат пари да заплатят адвокатско възнаграждение, също така къде пише, ЧЕ ИМ СЕ ИСКА МЯРКА ЗА НЕОТКЛОНЕНИЕ ЗАДЪРЖАНЕ ПОД СТРАЖА.

Тук въпрса е не дали са задържани а кога са придобили качеството на обвиняем. Мисля че имаше ТР според което задържането по ЗМВР се счита за задържане съгласно чл.94 от НПК и защитата е задължтиелна. Но в случая това няма никакво значение. Защитата е задължителна в досъдебното производство само ако обвиняемите имат различни интереси и понеже непълнолетниея има, ако имат различни интереси то и рецидивиста трябва да има. В съдебна фаза е задължително защото делото на първа инстанция се е гледало по реда на глава 27 от НПК. Това писах аз, но явно нищо не разбирам или четем различни закони и практика с уважаемата комисия.
Последна промяна joro_sf на 12 Юни 2015, 17:22, променена общо 2 пъти
joro_sf
Младши потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: 20 Мар 2013, 22:47

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот justice496 » 12 Юни 2015, 17:14

zoi2011 написа:Колеги, с риск да активирам хейтърите, искам да споделя, че отговорите ми са едно към едно с тези на комисията и имам 4.25.

U are not alone
justice496
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 25 Окт 2012, 10:47

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот zmeyan » 12 Юни 2015, 17:18

Колеги с ниски оценки за местенце в София...
...не съжалявайте, освен ако не сте мазохисти!!!
И идея си нямате каква услуга са ви направили, като са ви отрязали сега!
zmeyan
Потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: 01 Фев 2008, 14:15

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот svettoslav » 12 Юни 2015, 17:36

justice496 написа:
zoi2011 написа:Колеги, с риск да активирам хейтърите, искам да споделя, че отговорите ми са едно към едно с тези на комисията и имам 4.25.

U are not alone


Само да вметна нещо съвсем приятелски.
При 1: 1 не е ясно защо тези от Комитета ще я карат чак толкова през просото.

Нерядко самото посочване на правните норми не се цени докрай ако не си се обосновал подробно.
Имах един такъв случай-на държавния изпит едно момче пред мен нищо не знаеше и се молеше ли молеше,да му кажат правните норми,поне тях да напише.То другото ни може го запомни,а и няма кой да му се обяснява,все пак квестори минават наоколо.
И така....беше допуснат до устен изпит,както си е празноглавец с 3.00 общ успех от семестриалните.

Отговорите му бяха

1.чл.128...
2 въпрос : -чл.345
3 въпрос - чл.29
4 въпрос - чл.248 във вр с чл.43
5 въпрос - чл.18

Вярвам че Зойчето добре се е справила,дано.Ако имаш възможност искай си работата да ти дадят обяснение нещо,ако може,де.Не че нещо ще се промени.
Последна промяна svettoslav на 12 Юни 2015, 17:37, променена общо 1 път
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот kenjin » 12 Юни 2015, 17:37

Не съжалявам за оценки, нито за инвестираното време. Ако да съм объркал нещо в казуса ,би оправдало оценка 4.25 ,бих бил щастлив и доволен, че ми е показана, възприел съм я и ще се старая да я поправя за в бъдеще. Обаче хора ,претендиращи да са професори да стоят надменно и да се гаврят с мен, не мога да го пренебрегна. Неможе между черно и бяло да кажеш че е розово и нагло да скъсаш 80 процента и повече, на конкурс, чиито отменен преден е бил с 400 6ци,нещо намирисва. Контролното Решение на казуса е смешно, анти-правно и според мен конкурса трябва да бъде частично отменен до фаза проверка на писмените работи. Съответните преподаватели - публично линчувани и осмяни, прокурорите по същия начин както и лишени от право да участват в жребии за бъдещи конкурси
kenjin
Потребител
 
Мнения: 171
Регистриран на: 18 Дек 2013, 18:14

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот miko_pk » 12 Юни 2015, 17:46

Пълна трагедия! Гледам го това решение и се чудя как съм събрал -1.5 от оценката. Делено на 0.25 прави 6 грешки! И започваме: че не цитираш диспозитива на тълкувателното решение -1бр; 2бр- това че съм дал квалификация по 354а ал. 3 т.1- без да конкретизирам предложение 2, пример 2; 3 бр- 94 ал. 1 т. 9; 4-то писъл съм защита само по глава 27 без глава 29, 5- тука каква е бакия, Божеее, Божеее! Писъл съм, че е налице СПН, защото липсва съгласие за провеждане на ССЛ и от двамата! Къде го видяха това задължение на съда, че щом му поискат да допусне споразумение не ми е ясно? А на шести навярно съм сбъркал някоя запетайка, защото там грешка нямам! И така..... пълна гаргара с труда на хората, за сметка на препоръката на ВСС да се създаде казус съобразен с възможностите на кандидатите! При вярно решен казус масово сме с 4.50/4.63/4.88..........
Евала, така се прави! Правиш някакъв спорен шаблон и крастиш по него! Толкова е гнусно всичко, че чак не ми се коментира! Митов го мислех за читав мъж, а излезе свиня, от най-простите! Поне да имаше някакво количествено натрупване! Не може да напишеш че 354а ал. 3 т.1 и после във втори въпрос да обясниш, че е държал високорисково наркотично вещество и пак да си назад с 0.25 или по-страшно 0.50!
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот kenjin » 12 Юни 2015, 18:04

Сега като чета казуса се чудя значи василев август 2009 прави престъпление 3 а декември 2009 му заменят по 2 с изпитателен срок, а 2011 като го осъждат по 3 само 6 месеца без нищо да кажат за условното, дето трябва да е уж отделно и е нарушение да не го обсъдят. Ама и как да е отделно като условното е след извършването на престъпление 3 и макар да се счита за осъждан в случая му се отежнява положението, което е в разрез с принцип... Излиза от казуса че васко е търпял паралелно условна и ефективна, което е в разрез с правото и следва кумулация, а при кумулация по отделни присъди е налице едно осъждане. Къде е баба Радка да ми донесе една чаша студена вода...
Прокурора внася обвинителен акт срещу двамата, единия казва че иска споразумение, съдията без да пита никои подписва споразумението от името на народа, след което си прави самоотвод и показва среден пръст на прокурора, който гледа опулено и незнае какво става...
Последна промяна kenjin на 12 Юни 2015, 18:12, променена общо 1 път
kenjin
Потребител
 
Мнения: 171
Регистриран на: 18 Дек 2013, 18:14

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот justice496 » 12 Юни 2015, 18:11

svettoslav написа:
justice496 написа:
zoi2011 написа:Колеги, с риск да активирам хейтърите, искам да споделя, че отговорите ми са едно към едно с тези на комисията и имам 4.25.

U are not alone


Само да вметна нещо съвсем приятелски.
При 1: 1 не е ясно защо тези от Комитета ще я карат чак толкова през просото.

Нерядко самото посочване на правните норми не се цени докрай ако не си се обосновал подробно.
Имах един такъв случай-на държавния изпит едно момче пред мен нищо не знаеше и се молеше ли молеше,да му кажат правните норми,поне тях да напише.То другото ни може го запомни,а и няма кой да му се обяснява,все пак квестори минават наоколо.
И така....беше допуснат до устен изпит,както си е празноглавец с 3.00 общ успех от семестриалните.

Отговорите му бяха

1.чл.128...
2 въпрос : -чл.345
3 въпрос - чл.29
4 въпрос - чл.248 във вр с чл.43
5 въпрос - чл.18

Вярвам че Зойчето добре се е справила,дано.Ако имаш възможност искай си работата да ти дадят обяснение нещо,ако може,де.Не че нещо ще се промени.

Колега,разбира се, не съм цитирал само закона.. но здрави да сме
justice496
Младши потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: 25 Окт 2012, 10:47

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron