начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот law_master » 09 Юни 2015, 16:14

Излагам становището си и отговорите, които съм дал, като не твърдя да съм прав. Интересно ми беше да чуя и другите мнения. Ще изчакаме резултатите :)

zoi2011 написа:В смисъл не сме ли в хипотеза подобна на "специален субект" на престъплението- рецидивист, в която съизвършителите трябва да притежават специалното качество, изискуемо от правната норма


Според мен не. В случая е важно да имат задружност в умисъла, а не дали притежават съответното специално качество. престъпленията ще се квалифицират различно, с оглед изискванията за спец. субект, но според мен съучастието си е пак налице.
...И те така...
Аватар
law_master
Активен потребител
 
Мнения: 1153
Регистриран на: 20 Дек 2007, 00:03
Местоположение: Chicago

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот zoi2011 » 09 Юни 2015, 16:15

Важно е да е имал цел да получи облага, а не тя да е реализирана.
zoi2011
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 02 Апр 2013, 09:26

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот zoi2011 » 09 Юни 2015, 16:16

Съучастие да, но под каква форма. Обстойно по този въпрос е разсъждавано по престъплението "длъжностно присвояване"
zoi2011
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 02 Апр 2013, 09:26

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот lexi_ » 09 Юни 2015, 16:17

zoi2011 написа:Колеги дано не напуснем добрия тон , в който коментираме казуса, но искам да попитам възможно ли е съизвършителство при различни квалификации на деянията на двамата съучастници?


Чл. 21 (4) НК: Особените обстоятелства, поради които законът изключва, намалява или увеличава наказанието за някого от съучастниците, не се вземат предвид за останалите съучастници, по отношение на които тези обстоятелства не са налице.
lexi_
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 04 Апр 2013, 12:17

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот zoi2011 » 09 Юни 2015, 16:19

Казуса има доста спорни моменти, така че се надявам да оценят и възможностите на всеки кандидат да аргументира отговорите си. Пожелавам успех на всички, макар че няма как.
zoi2011
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 02 Апр 2013, 09:26

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот zoi2011 » 09 Юни 2015, 16:24

Lexi, да това е така, но пак законът говори за съучастници, а ние трябва да определим и каква е формата на съучастие. В конкретния казус единствено Петров може да се квалифицира като съизвършител, поради факта, че е присъствал на "втора фаза" на отнемането и е бил фактически на местопрестъплението. За съжаление не мога конкретно да цитирам практика, но съм чела подобни решения. А съизвършители в престъпления със спциален субект могат да бъдат само лица, които притежават това специално качество, в противен случай те не са съизвършители, а помагчи или подбудители. Мисля, че в настоящият казус не е възможна квалификация помагач или подбудител.
zoi2011
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 02 Апр 2013, 09:26

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот toocool » 09 Юни 2015, 17:01

Незнам аз писах 1 мега глупост - че Василев си е опасен рецидивист разпространител - много ми хареса 354а,ал2т.4 - нашия си е трезвен - има наркотик, ама не го ползва пари за хероин не му трябват- на публи4но място се намира и си е при условията на опасен рецидив :lol:
Иначе колеги какво съучстие - посочете ми 1 учебник,практика, тълкователно решение, монография и т.н., където пише че можеш да станеш съучстник след довършено изпълнително деяние.
П.С. - че какво значение имат ненамерените банкноти относно осъществяването на състава на вещно укривтелство - това е от значение за доказването на престъплението - латетна престъпност нещо да ви говори?
Ама чак след като излезнах схванах какво имаше на ум диктуващият казуса като каза "Какво 1 пакетче малко ли ви се стува" - ама както казват искам да имам акълът на българина, ама тоя дето му идва след това.
Последна промяна toocool на 09 Юни 2015, 17:56, променена общо 2 пъти
toocool
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Юни 2015, 16:46

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот zoi2011 » 09 Юни 2015, 17:13

Именно! Престъплението трябва да е разкрито,за да се повдигне обвинение.Но предвид факта, че съдът ги признал за виновни приемам, че престъплението е разкрито, а може да се е доказало чрез свидетелските показания.
zoi2011
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 02 Апр 2013, 09:26

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот law_master » 09 Юни 2015, 17:27

http://domino.vks.bg/bcap/scc/webdata.n ... 590051CCAB

Затова според мен има опит и затова според мен са съучастници.
...И те така...
Аватар
law_master
Активен потребител
 
Мнения: 1153
Регистриран на: 20 Дек 2007, 00:03
Местоположение: Chicago

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот smile7 » 09 Юни 2015, 17:33

Намирате ли прилика :!: между девойчето, което изтегли казуса на писмения изпит за мл. прокурори, проведен на 18.04.2015г. и това, което изтегли контролните казуси на проведения писмен на 06.06.2015г. :?: За сравнение - публикуваните снимки в раздел "пресцентър" в сайта на ВСС. :roll:
smile7
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Юни 2015, 16:52

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот ivanova_deniza » 09 Юни 2015, 17:53

Интересна логика.на това не му ле се викаше несъставомерност колега?
ivanova_deniza
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Апр 2015, 15:25

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот peacemakerbgg » 09 Юни 2015, 18:37

smile7 написа:Намирате ли прилика :!: между девойчето, което изтегли казуса на писмения изпит за мл. прокурори, проведен на 18.04.2015г. и това, което изтегли контролните казуси на проведения писмен на 06.06.2015г. :?: За сравнение - публикуваните снимки в раздел "пресцентър" в сайта на ВСС. :roll:


Честно казано много си приличат 2те момичета теглили казусите на 18ти и на 6ти.
peacemakerbgg
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 21 Апр 2015, 21:02

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот zoi2011 » 09 Юни 2015, 19:30

В цитираното решение на ВКС е разгледан казус при различна фактическа обстановка от нашата. Там са били под постоянно наблюдение на свидетел-очевидец, а в нашия случай Василев и Петров са избягали и след подадения в МВР сигнал са били заловени.
zoi2011
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 02 Апр 2013, 09:26

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот agents_group » 09 Юни 2015, 21:26

peacemakerbgg написа:
smile7 написа:Намирате ли прилика :!: между девойчето, което изтегли казуса на писмения изпит за мл. прокурори, проведен на 18.04.2015г. и това, което изтегли контролните казуси на проведения писмен на 06.06.2015г. :?: За сравнение - публикуваните снимки в раздел "пресцентър" в сайта на ВСС. :roll:


Честно казано много си приличат 2те момичета теглили казусите на 18ти и на 6ти.


Разбира се, че ще си приличат. Това са две от тризначките - онези същите, дето казаха, че охлюва е покорил Еверест.
agents_group
Младши потребител
 
Мнения: 79
Регистриран на: 29 Апр 2007, 15:40

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот saranda » 09 Юни 2015, 22:00

Аз бях и двата пъти в залите,в които се тегли казусът.Девойката, която изтегли контролните казуси е същата, която тегли и предния път.Явно е мераклийка.
saranda
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 05 Юни 2008, 23:33

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот u3mamhukaa » 09 Юни 2015, 23:04

За сетен път се вижда какви уникални тъпаци със самочувствие има тук. Някой си бил "приел" еди какво си - какво си приел бе ... тиквоч ? Тоя казус може да се заърти на толкова много страни. Колко трябва да си тъп да си мислиш , че тук , просто ей така щото си "приел" нещо , ще изкараш "6" и ще минеш ? Точно на този казус да изкараш "6".... уникални кретени , но обнадеждени ,понеже е сложен и всеки си мисли че той е намерил пролуката :lol: :lol: :lol: (FACEPALM)
Хората бяха дали предния път елементарен казус , айде не елементарен ама лесен, шанса ни беше голям , реален. Сега само да ви кажа - няма шанс , просто няма!
Много ми е смешно ,явно и самите инициатори на отмяната са доста мръсни мастии, защото ясно са си давали сметка , че при предния казус конкуренцията би била доста по- висока от сега ,това явно е била кривата сметчица на възмутените. Лелее как може бе.. такива долни хорица
Имам новина за вас - пак ще го духате , след това вазелина и както се подписва един колега - "и те така".
Най-доброто отмъщение е да живееш щастливо
Аватар
u3mamhukaa
Потребител
 
Мнения: 244
Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:48

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот miko_pk » 09 Юни 2015, 23:19

u3mamhukaa написа: Някой си бил "приел" еди какво си - какво си приел бе ... тиквоч ?

Тиквочът, май обитаваше Дондуков 1, тук са малки тиквички, още зелени! :D :D :D Остави ги сега, нека сънуват и тая вечер, как ги произвеждат в младши прокурори с почести! Който трябва вече се е почерпил и за наше и за негово здраве! Аз, пък приемам , че залоду се абите! Абете се, ако ви се аби....
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот shalimar » 09 Юни 2015, 23:37

Чудя се тук няма ли модератори, защото тонът на някои потребители е меко казано неприемлив и повече би отивал на неуравновесено момче в пубертета.
shalimar
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 16 Фев 2015, 02:09

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот bsk1989 » 09 Юни 2015, 23:41

u3mamhukaa написа:За сетен път се вижда какви уникални тъпаци със самочувствие има тук. Някой си бил "приел" еди какво си - какво си приел бе ... тиквоч ? Тоя казус може да се заърти на толкова много страни. Колко трябва да си тъп да си мислиш , че тук , просто ей така щото си "приел" нещо , ще изкараш "6" и ще минеш ? Точно на този казус да изкараш "6".... уникални кретени , но обнадеждени ,понеже е сложен и всеки си мисли че той е намерил пролуката :lol: :lol: :lol: (FACEPALM)
Хората бяха дали предния път елементарен казус , айде не елементарен ама лесен, шанса ни беше голям , реален. Сега само да ви кажа - няма шанс , просто няма!
Много ми е смешно ,явно и самите инициатори на отмяната са доста мръсни мастии, защото ясно са си давали сметка , че при предния казус конкуренцията би била доста по- висока от сега ,това явно е била кривата сметчица на възмутените. Лелее как може бе.. такива долни хорица
Имам новина за вас - пак ще го духате , след това вазелина и както се подписва един колега - "и те така".

LIKE ! Е това е най- точния коментар, сериозно, ревахте ревахте и ся казуса бил оплетен. Е тея дето реваха за отмяната, те оплетаха ситуацията, все едно ще променят нещо в изцяло опорочената ни държава.
bsk1989
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Яну 2015, 11:17

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2015

Мнениеот zoi2011 » 10 Юни 2015, 08:00

То на тинейджъра този речник би му отивал, но лошото е когато го употребяват по- зрели хора, че и със самочувствие, че не дай Боже и магистрати да станат. А, аз благодаря на колегите, с които културно обсъдихме казуса. То е ясно , че няма да сме на едно мнение всички.
zoi2011
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 02 Апр 2013, 09:26

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron