начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

otnovo za proti4aneto na izpita

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: хайде стига мрънкане...

Мнениеот venni » 09 Окт 2003, 14:49

Е как така сестра Ви се е явила вчера, след като виждам, че сте написали това съобщение на 07.10.2003 г., а това беше първия ден на изпита. Може би единствена се е явила на 06.10.......
Относно това, че тя е стояла 2 години без работа, за да чака своя шанс да стане съдия......съчувствам и много. Но също така смятам, че това е голяма глупост, защото човек се обогатява и от практиката, а не единствено от четене по конспекти. Има неща, които лично на мен ми се изясниха именно защото се сблъсках с тях в съдебна зала. Така, че ако това момиче е стояло без работа по собствено желание, мога само да повдигна недоумяващо рамене.
Що се отнася до мрънкането - връзкарството е реалност и ако има хора, които наивно вярват в справедливостта и чакат безработни своя съдийски шанс - прав им път. Аз също съм класирана за устния изпит с много добър, нямам връзки, но и не смятам че оттук нататък имам шанс, защото/колко интересно/, свободните места са колкото пълните шестици..../почти/. Но пък за мен този конкурс не е края на света, защото имам работа по специалността си, трупам опит и знания и мога да си позволя да чакам и други конкурси и да се готвя за тях, за да реализирам силното си желание да стана съдия.
Тези кармични заричания "сигурна съм, че ще успея, истината ще възтържествува" са похвални, но мисля, че губите залагайки само на това.
Връзкари има.........печелят те..........повярвайте.
venni
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 12 Авг 2003, 17:42

Re: хайде стига мрънкане...

Мнениеот la » 09 Окт 2003, 14:56

1. явно не чететете както трябва съобщенията на ВВС. на 6.10 беше първия изпит за съдии, а не за младши съдии.
2. 2 години тя беше юрисконсулт на банка и още едно предприятие. Казвам, че е стояла без работа, защото не е работила това, което желае. Вместо да повдигате "недоумяващо рамене", се замислете какво точно желаете самата Вие, щом хем се явявате, хем не си давате зор за изпита. Но това са си Ваши терзания и проблеми. Нямам намерение да се задълбочавам в тях.
3. "Кармичните заричания" използвам от ранниа детска възраст и засега съм потигала това, към което се стремя. И ако не друго, то поне нямам пораженческата Ви психика.
Успех!
la
 

Re: otnovo za proti4aneto na izpita

Мнениеот k,blikfmap » 09 Окт 2003, 15:01

fghsy
k,blikfmap
 

Re: хайде стига мрънкане...

Мнениеот I> » 09 Окт 2003, 15:41

По - кротко, дами!
I>
 

Re: хайде стига мрънкане...

Мнениеот venni » 09 Окт 2003, 15:48

Е, колега, изразявайте се точно тогава. Да работиш като юрисконсулт и да стоиш без работа за Вас и сестра Ви явно е едно и също, след като не сте съдии.....Моите "терзания" и "зора" който не съм си дала за изпита са доста повърхностен и комплексиран коментар. Опитах се най-човешки да изложа своята гледна точка. Това, че не съм съгласна с Вас не Ви дава право да ме съдите и да правите отрицателни изводи под напора на емоции. Ако не си давах зор за изпита сигурно нямаше да съм сред класираните не мислите ли.
Но какво споря с Вас........
Пожелава Ви успех , на ВАс и на сестра ВИ...... от написаното предполагам, че кандидатствате разчитайки само на себе си. Затова искрено се надявам да сте сред бъдещите съдии.
venni
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 12 Авг 2003, 17:42

Re: otnovo za proti4aneto na izpita

Мнениеот любопитна » 09 Окт 2003, 16:04

Колеги, имате ли информация за получени оценки от устния изпит под 5. Пишат ли двойки, освен ако не се откажеш?
любопитна
 


Re: otnovo za proti4aneto na izpita

Мнениеот fifi » 10 Окт 2003, 15:59

Колеги кога ще има нов конкурс?
fifi
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Мар 2005, 15:32

Re: otnovo za proti4aneto na izpita

Мнениеот любопитна » 10 Окт 2003, 16:25

Когато ВСС реши, че трябва да се проведе такъв, а министъра на правосъдието пък след това ще го назначи.
Не губи кураж - идва нов тираж:-)))
любопитна
 

Предишна

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron