начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот diar77 » 21 Май 2014, 12:35

Дотук видях 2 ма, които обаче не са се явили на устен за мл. прокурор, защото са с мн.висок бал на съдиийския :D
diar77
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Май 2014, 13:02

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот troian » 21 Май 2014, 12:39

Скандално е как в различните комисии мерят с различен аришин, не знам защо организаторите на конкурса го допускат. Комисията с председател проф. д-р. Чанкова оценява ниско, а може би другите твърде лесно пишат високи оценки. Факт е обаче, че не сме равнопоставени и това не е само мое субективно впечатление - един бърз преглед на резултатите от изминалите два дни ясно онагледява твърдението ми.
troian
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 10 Яну 2014, 18:55

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот diar77 » 21 Май 2014, 12:52

Чанкова пак е добре. Първия ден и при Матеева бяха ниски резултати, не вярвам втория ден по-умни колеги да са отишли. При Гунева явно също не особено подготвени колеги са отишли :) Май само при Шопова са знаещите :P
diar77
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Май 2014, 13:02

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот taipan » 21 Май 2014, 13:55

troian написа:Скандално е как в различните комисии мерят с различен аришин, не знам защо организаторите на конкурса го допускат. Комисията с председател проф. д-р. Чанкова оценява ниско, а може би другите твърде лесно пишат високи оценки. Факт е обаче, че не сме равнопоставени и това не е само мое субективно впечатление - един бърз преглед на резултатите от изминалите два дни ясно онагледява твърдението ми.



анджик, ще се сетиш!! всички сме равнопоставени, но някои са по-равнопоставени от другите. :lol: :lol: :lol:
виж, как се ориентираш, къде са наистина знаещите. и това, че слуууучаааайно се успява... хахахахаха убива ме от смях. сигурно е възможно, но да е 1-2%, като го сметнеш от 20-30бр. обяввни на всеки конкурс, сети се сам/а.

:mrgreen:
taipan
Потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: 15 Юни 2006, 12:31

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот bruck » 21 Май 2014, 15:38

Здравейте колеги,

Някой от явилите се ще сподели ли как протича устният изпит?
Благодаря много!
bruck
Младши потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: 26 Юни 2010, 20:22

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот troian » 21 Май 2014, 16:18

diar77 написа:Чанкова пак е добре. Първия ден и при Матеева бяха ниски резултати, не вярвам втория ден по-умни колеги да са отишли. При Гунева явно също не особено подготвени колеги са отишли :) Май само при Шопова са знаещите :P


Аз в горния си коментар обърках имената. Точно Гунева имам предвид.
troian
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 10 Яну 2014, 18:55

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот vasilnfs » 21 Май 2014, 17:03

diar77 написа:Чанкова пак е добре. Първия ден и при Матеева бяха ниски резултати, не вярвам втория ден по-умни колеги да са отишли. При Гунева явно също не особено подготвени колеги са отишли :) Май само при Шопова са знаещите :P

Най - за оплакване са колегите дето ги е изпитвал Йонко Кунчев. Като им гледам оценките са вундеркиндове. Явно знаят много.
vasilnfs
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 07 Апр 2014, 09:38

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот claudia » 21 Май 2014, 18:32

Здравейте колеги. Аз днес бях на устен, комисията се държа много доронамерено, беше проф. Чанкова. Влизахме по списък.
Говорих само по въпросите, не ми задаваха допълнителни въпроси, не ми задаваха уточняващи въпроси, бяха изклюително мили, но наистина не пишат всисоки оценки.
винаги има и субективен елемент.
Успех и късмет на колегите, на които предстои изпита
claudia
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 10 Яну 2012, 18:31

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот neron1 » 21 Май 2014, 18:59

Към момента минималния бал е около 11, но със сигурност през следващите два дни ще скочи с около 0,30 - 0,40. Тогава ще се "явяват" четири пълни шестици от устния и мнооого от 5,50 и нагоре. Не вярвам някой от тях да сбърка и да "вземе" по-малко от 5,75. Просто такава е тенденцията до момента. Дано комисиите малко да си "поизравнят мерника", но и това не го вярвам.
neron1
Младши потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: 31 Мар 2010, 14:29

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот bruck » 21 Май 2014, 19:15

[quote="claudia"]Здравейте колеги. Аз днес бях на устен, комисията се държа много доронамерено, беше проф. Чанкова. Влизахме по списък.
Говорих само по въпросите, не ми задаваха допълнителни въпроси, не ми задаваха уточняващи въпроси, бяха изклюително мили, но наистина не пишат всисоки оценки.
винаги има и субективен елемент.
Успех и късмет на колегите, на които предстои изпита[/quote

Здравей Клаудия,

Благодаря за отговора! Можеш ли да ми кажеш в коя зала беше и дали има закономерност на залите с изпитващите комисии, т.е. дали всяка комисия е в определена зала. Опитвам се да прогнозирам комисията, в която ще се падна. :) Друго, което да те попитам, теглиш един въпрос от Наказателно право и един въпрос от Наказателен процес, така ли? Какво ти се падна на теб, ако не е тайна? Изслушват те и каквото кажеш, това е, не задават уточняващи въпроси, така ли?
Благодаря ти много!
bruck
Младши потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: 26 Юни 2010, 20:22

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот bruck » 21 Май 2014, 19:24

Здравейте отново,

Друг въпрос: Сам ли влизаш в залата, имаш ли право да се подготвиш преди това, като понапишеш въпроса или директно теглиш и говориш?

Мерси!
bruck
Младши потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: 26 Юни 2010, 20:22

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот claudia » 21 Май 2014, 19:46

Bruck бях в зала 32. Комисиите се теглят сутринта. Извикаха един човек от нашата група, който да е свидетел на тегленето на комисиите.
Конкретно зала 32 е голяма. Първоначално влязоха 6 човека. Мисля, че им дадоха 30мин за размисъл и после започват да говорят по въпросите един след друг. Когато излезе един човек влиза следващ.
Да теглиш един въпрос от НК и един от процес. Падатцсе всички въпроси и изтеглените в началото ги връщат.
На мен ми се падна рецидив и бързо, незабавно производство и ССС.
Питаха ме при специален рецидив в какъв тип затворнически заведения се изтърпява наказанието.
По втория въпрос говорих за бързото и незабавно производство, прекъснаха ме, изобщо не говорих за ССС.

Извинете ме ако имам правописни грешки, но пиша през телефона
claudia
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 10 Яну 2012, 18:31

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот bruck » 21 Май 2014, 21:29

Изключително много ти благодаря за подробното разяснение! Пожелавам ти успех! Ако не тази година, догодина да почерпиш, че си станала мл. прокурор!:)
bruck
Младши потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: 26 Юни 2010, 20:22

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот puh1982 » 22 Май 2014, 10:35

Хайде, колеги, гласете документи за конкурс за първоначално назначаване за окръжни съдии и окръжни прокурори. :P
puh1982
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Сеп 2007, 23:37

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот roshka » 22 Май 2014, 16:20

Някой направил ли си е труда са изчисли бала след днешния ден? :D Благодаря предварително!!! :P
roshka
Младши потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: 18 Май 2013, 21:22

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот Teddka » 22 Май 2014, 18:55

Дам...трима човека с минимален бал 11,10...най-висок - 11,88

Аман от многознаещи и многоможещи по тия конкурси. Сигурно юридическата мисъл и правните знания на някой хора им се предава по наследство пък на други, средствоимащи им се налива.
Туй ВСС няма ли да си види комисийките и резултатите от проведените им изпити, дето всяка година назначените са само в резултата на изпит от определена комисия
Teddka
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Фев 2007, 16:43

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот roshka » 22 Май 2014, 20:21

Благодаря за информацията, а като цяло /не само от днешния ден, а и от предишните/ знаете ли какъв е най-ниският бал???
P.S. Наистина някои комисии са доста по-щедри от ддруги. :lol:
roshka
Младши потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: 18 Май 2013, 21:22

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот igito » 22 Май 2014, 20:29

ВССто го боли... фара...или там както беше оня инструмент...лошото е, че отново разни бабишкери си позволяват да се държат изключително недостойно и да се подиграват с кандидатите...И същата тая бабичка ще иска наизуст НК и НПК и ще твърди, че който не ги декламира не става. Ми да си взимат зубърите отново и да си ги заврат на тъмното и да си ги помпат с хелии във НИПа, а после да им се смеем и да им измисляме прякори като почнат да ни пишат зубърски постановления и да им правим номерца. ..За нас ще е интересно, но за хората, за чийто живот става дума, явно, никой не мисли...Гадост
igito
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Ное 2009, 16:17

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот Teddka » 22 Май 2014, 20:38

Колежке, този е най ниския бал от всичките дни до днес. Изчислила съм ги точно... Уви.
А за бабките, научен труд мога да развия. Току- виж догодина вземат и мен ма аресат. И това ще решава хорски проблеми и съдби. ПАзи ни боже от таквиз
Teddka
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Фев 2007, 16:43

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот diar77 » 24 Май 2014, 08:02

Колеги, някой смята ли мин. бал след последния изпитен ден? :)
diar77
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Май 2014, 13:02

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron