начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот vasilnfs » 24 Май 2014, 10:41

По повод на различното оценяване съм съгласен с колегите от горните постове. Чудя се на ВСС. Ще разполагаш с целия прокурорски апарат и въпреки това ще привличаш за членове на конкурсни комисии преподаватели. Прокурорите добре могат да преценят кандидата знае или не. За мен ако ги няма професорите в комисиите няма да има разлика в оценяването. Добре знаем, че всеки преподавател си оценява различно. Ако продължат както до сега с участие на професори просто считам, че комисията която изпитва трябва да е една единствена. А и не ви ли се струва, че за да се направи преподавателя пред прокурорите колко много знае се държи неадекватно и задава безумни и безсмислени въпроси?
vasilnfs
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 07 Апр 2014, 09:38

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот alek9 » 25 Май 2014, 16:59

Уважаеми колеги,

Някой изчислил ли е в крайна сметка колко е окончателния минимален бал за младши прокурори след резулататите от петък?
alek9
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 06 Мар 2007, 22:53

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот puh1982 » 26 Май 2014, 11:22

Може би ще е над 11,18-11,20. Аз преброих около 45 човека с бал над 11, но до десетиците и стотните не съм ги пресмятала. Лошото е за хора, които имат близък бал и последният няма да стигне за няколко стотни...
puh1982
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Сеп 2007, 23:37

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот Nikola » 26 Май 2014, 15:03

Вече е изнесено класирането на сайта на ВСС. Честито на класираните в печелившите места.
Nikola
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 04 Окт 2001, 21:27

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот tiesto » 29 Май 2014, 09:46

Уникално висок бал, тази година! Все пак честито на успелите!
Similia similibus curantur.
Аватар
tiesto
Потребител
 
Мнения: 181
Регистриран на: 21 Ное 2009, 20:43

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот desssi » 13 Юли 2014, 12:48

Здравейте, колеги!
Защо изведнъж всички спряха да пишат в тази тема от форума? Никой от класираните кандидати ли не ползва този форум? Аз съм от класираните кандидати за младши съдии и ще се радвам, ако и други класирани колеги се включат и започнем да обменяме информацията, с която разполагаме :D
Преди няколко дни звънях във ВСС да питам кога ще ни извикат, за да заявяваме желания, но ми обясниха, че все още не знаят, ще се постараят да е до края на юли. Ако някой друг знае нещо по въпроса, моля да сподели :D
desssi
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Юли 2014, 12:42

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот eurolinker » 13 Юли 2014, 22:57

desssi написа:Здравейте, колеги!
Защо изведнъж всички спряха да пишат в тази тема от форума? Никой от класираните кандидати ли не ползва този форум? Аз съм от класираните кандидати за младши съдии и ще се радвам, ако и други класирани колеги се включат и започнем да обменяме информацията, с която разполагаме :D
Преди няколко дни звънях във ВСС да питам кога ще ни извикат, за да заявяваме желания, но ми обясниха, че все още не знаят, ще се постараят да е до края на юли. Ако някой друг знае нещо по въпроса, моля да сподели :D

Каква еуфория струи от поста :mrgreen: Не знам защо, но в съзнанието ми изниква образ на паун разперил ярката си опашка.
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот serpiko » 18 Юли 2014, 21:26

Какво стана с Галентин Грозев?
serpiko
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Ное 2013, 23:10

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот svettoslav » 20 Юли 2014, 00:14

desssi написа:Аз съм от класираните кандидати за младши съдии и ще се радвам, ако и други класирани колеги се включат и започнем да обменяме информацията, с която разполагаме :D



Ни думъй бе! Ба, ти си герой,бе :lol:

П.П. Само да не си от бавноразвиващите се магистрати,че като те гледам какъв си усмихнат в поста,хич ми вяра не вдъхваш. Дано не си разпределяш доказателствената тежест първо с колегите по стаите-и тогава в разпореждането по проекто-доклада,че доста работа се отваря на въззивните.Не че те не са доволни от тая работа,но.... :?
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот zoi2011 » 20 Юли 2014, 17:47

Dessi,поздравявам ви за това,че сте се класирала в това тежко състезание!Аз също много бих се гордяла със себе си ако съм сред успелите.
zoi2011
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 02 Апр 2013, 09:26

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот velikova_ » 21 Юли 2014, 20:02

Присъединявам се към поздравите на колежката, това е огромен успех, защото конкуренцията е безмилостна и успяват само най-добрите. Успех Ви желая.
velikova_
Потребител
 
Мнения: 267
Регистриран на: 20 Мар 2009, 21:35

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот svettoslav » 22 Юли 2014, 13:00

И аз бих поздравил Десито за нечувания успех,но от поста не разбрах жена ли е или мъж.А по мъже не си падам,не че няма симпатяги.Протоколи от конкурси не разглеждам.Но все пак-щом е успялА-честито да й е!
zoi2011 написа:Аз също много бих се гордяла със себе си ако съм сред успелите.


Ни думай,бе! И ти ли ? :lol:

Ма ти да не мислиш,че и ние няма да се гордееме с тебе?!? Охоооуу :lol:

П.П. А медицинските свидетелства не минаваха ли през психо-заверка? Или като един онзи ден-постъпва на работа и му връчват след 3 дни медицинско-минал прегледи всякакви -кръвно 120/80.,бъркаш сега бетона без милост и свян...докато припаднеш. Човека на 57-8 г.,има 7-8 сериозни болежки,вкл. неврологични с вестибуларния апарат,но иначе по документи сме "пей сърце".

П.П.Струва ми се,че и тук има за потворни прегледи.За жалост, не мога да се подкрепя с убедителни доказателства,само предположения... :cry:
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот zoi2011 » 22 Юли 2014, 16:28

Избягвам подобни диалози,но заради злобата,която струи от вашите изказвания се налага да се се съглася с вас.А много ми е интересно, вие защо участвате в магистратските конкурси?А ако не участвате в тях, защо вземате отношение точно в този форум?
zoi2011
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 02 Апр 2013, 09:26

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот svettoslav » 22 Юли 2014, 19:17

zoi2011 написа:Избягвам подобни диалози,но заради злобата,която струи....


бъркаш "злобата" с иронията,както и с дебелашките шеги. Аз се смях 15- 20 минути на един пост тук..как да не разпуснеш малко в този раздел? Вярно,че има такъв със смешки в "Общи дискусии",но той е озаглавен "Малко смях",а тук има "Много смях" :) Е,не винаги,но като се поЯви-нЕма грешка....
zoi2011 написа:се налага да се се съглася с вас


Е,щом се налага-съгласете се! Сричката "се" може и само веднъж да я напишеш,достатъчно е.

zoi2011 написа:А много ми е интересно, вие защо участвате в магистратските конкурси?


Щом ти е толкова"много" интересно(не че ако ти беше по-малко нямаше да ти отговоря)-участвувам в конкурса,тъй като съм първа резерва-член на изпитната комисия. Момяна Гунева съм! И както бях резерва-гласуваха ми доверие в последния момент(сипах на един колега-екзаминатор разхлабително в безалкохолното предния ден преди изпита,но това само на теб го казвам).Вие при мен ли бяхте? Сещам се, че писах две-три тройки..?

П.П. Успех по-нататък, zoi2011 ! 8)
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот zoi2011 » 22 Юли 2014, 21:07

:)
zoi2011
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 02 Апр 2013, 09:26

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот mi_lena » 23 Юли 2014, 12:14

Поздравления за класираните!
Браво, момчета и момичета!
За съжаление, често ще се сблъсквате с хорската злоба и завист тип "Кисело е гроздето", която в България съпътства успелите повече, отколкото е нормално :).
Успех!
Аватар
mi_lena
Потребител
 
Мнения: 621
Регистриран на: 02 Сеп 2005, 16:53
Местоположение: София

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот eurolinker » 23 Юли 2014, 13:01

svettoslav написа:
zoi2011 написа:Избягвам подобни диалози,но заради злобата,която струи....


бъркаш "злобата" с иронията,както и с дебелашките шеги.

+1

Няма злоба. Желая успехи, упоритост и търпение - на zoi2011 и на всички успели честно в този труден конкурс. :D
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот svettoslav » 23 Юли 2014, 15:59

eurolinker написа:Няма злоба.


То че има-има по принцип.Просто не е в заподозряното мнение 8)

Влизам тук доста рядко,главно по повод някой казус за решаване.Но постът на колегата Деси(поздрави!) просто наистина звучи като на бавноразвиващ се второкласник.СЪЖАЛЯВАМ-не искам никого да обидя.Просто така ми звучи,а не е нормално.
П.П. Що се отнася до конкурси-на един съм се явявал преди около 6г.,като завърших.За съд. помощници в един Окръжен съд.Няма как да кажа,че имаше нещо нагласено,щом бях класиран на първо място с равен успех с една колежка от Бургас. Тя имаше обаче по-висок общ успех от следването,но пък бройките бяха две!Аз си станах практикуващ юрист в моя град,т.к по съвсем същото време мина адвокатския успешно,слава Богу,а момичето,доколкото зная-стана прокурор в Карнобат и май също не зае бройка.

Трябва и късмет,де,не може да се отрече,особено за магистратския.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот eurolinker » 06 Авг 2014, 10:55

Astronomer, като ми пишете ЛС барем да си бяхте включил(а) вашите :!:
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот Astronomer » 09 Авг 2014, 09:44

Нямам представа защо са изключени. Не съм променял ръчно настройките, може да е станало автоматично. Сега би трябвало всичко да е наред. Ако е удобно, пишете :)
Astronomer
Младши потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: 20 Дек 2007, 14:05

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron