начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот karanedeff » 12 Апр 2013, 09:58

http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот jivko1 » 16 Апр 2013, 16:02

Колеги някой явявал ли се е на предишни конкурси? Може ли малко информация как протича устния, какво представлява теста. А може и да обсъдим някои някои въпроси.
jivko1
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 06 Мар 2013, 19:15

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот koleff » 21 Апр 2013, 09:25

Здравейте, колеги!
Както и преди 3 години желаещите за този конкурс няма да са много - 250 човека.
Конкурса е като този за нотариусите , вече се знаят :)
Теста се състои от 40 въпроса и по четири "верни" отговора всеки ,но един е най-верен!
До устен минаха 15-16 човека от тях 5-6 си засякоха желанията и в крайна сметка 10 човека спечелиха от цялата работа. За документите 70% винаги връщат да си ги поправим.
Късмет на всички , за тренировка все пак става , аз лично ще се пробвам!
:roll:
koleff
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Апр 2013, 09:15

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот jivko1 » 21 Апр 2013, 11:51

Да се надяваме, че не се знаят всички. Колега Вие спомняте ли си какво представлява теста и дали е достатъчно това, което са посочили като нормативни актове, освен другата литература разбира се.
Колеги, от къде четете? Имам книгата на Людмила Тенева "Вписване на ипотеки", ще потърся и другите й. Ако може някой да сподели и друга литература.
Последна промяна jivko1 на 21 Апр 2013, 12:20, променена общо 1 път
jivko1
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 06 Мар 2013, 19:15

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот koleff » 21 Апр 2013, 12:16

koleff
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Апр 2013, 09:15

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот jivko1 » 21 Апр 2013, 12:24

Това е за миналият конкурс. Каква е връзката със сегашния? Аз пък четох някакво предложение да се въведе изискване за 3 годишен стаж и за съдиите по вписвания и за ДСИ.
jivko1
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 06 Мар 2013, 19:15

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот koleff » 21 Апр 2013, 13:08

Връзката е ,че подобно нещо може да се случи и сега. Няма изисквания за стаж! Иначе законите ,които са упомената са достатъчни. Но както се казва знанията са една константа, трябва и "късмет". :twisted:
koleff
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Апр 2013, 09:15

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот jivko1 » 21 Апр 2013, 13:43

Зная, че няма изискване за стаж, просто споделих, че прочетох за такова предложение от Българската асоциация на съдиите по вписванията. Дори незная кога е правено. Мисълта ми е, че законите постоянно се променят и в момента този конкурс е една възможност за начинаещи юристи, които нямат никакъв юридически стаж.
jivko1
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 06 Мар 2013, 19:15

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот elina_blue » 25 Апр 2013, 15:14

Привет и от мен - още един кандидат :)
Това, което исках да Ви попитам дали си подадохте документите вече и дали случайно някои е с различни имена в дипломата си и в личната си карта поради сключване на брак и дали в такъв случай ще изискат представяне на удостоверение за идентичност на имена, за да мога да си го пусна още сега?
Както и да Ви питам какво и от къде ще четете, освен законите разбира се - новото издание на Живковия граждански процес дали би било от полза, как мислите?
elina_blue
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 11 Юни 2012, 11:46

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот jivko1 » 25 Апр 2013, 18:09

Малко късно се включвам. Да трябва ти удостоверение за идентичност на имената, но може да си го добавиш в срока за отсраняване на нередовностите.
jivko1
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 06 Мар 2013, 19:15

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот elina_blue » 29 Апр 2013, 10:36

Здравейте, колеги. Някои да има представа колко са кандидатите - аз подадох документи в петъка на 26 и ако това е пореден номер бях 94 - дали е възможно да сме толкова?
Освен това днес видях, че са качили регламент за провеждане не изпита, както и въпросник. Това което ми направи впечатление е че на устния изпит за разлика от тези на младшите магистрати, където с огромни букви пише, че се допуска използването на нормативни актове, за нашия конкурс е посочено, че не се допуска. :roll:
Не ви ли се струва странно - все пак не схващам каква е особената разлика между двата конкурса?
Вие как мислите?
elina_blue
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 11 Юни 2012, 11:46

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот sneg_petrova » 29 Апр 2013, 11:00

Още е много рано да се каже колко човека ще бъдем. Повечето изпращат по пощата и т.к. срокът беше мисля до петък 26.04 ще се изчака, за да се получат и те .... и тогава. Но на изпита декември за съдии изпълнители бяха само 201 ... Не знам. Нормативни актове не се ползват. Разликата с другия конкурс е, че се решава казус, а тук е тест.
sneg_petrova
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 10 Дек 2012, 17:32

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот elina_blue » 29 Апр 2013, 11:13

Мда, колега, но аз говорех за устната част от изпита, а не за писмения - там е ясно. За това се чудех, но както и да е!
Интересно ще ми е да разменим информация относно материалите, които ще се ползват за подготовка - аз мисля, да преслушам учебниците по вещно право основно, наследственото разбира се и останалото по законите, както и новата тухла на Живковия граждански процес? Вие?
elina_blue
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 11 Юни 2012, 11:46

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот mborissova » 09 Май 2013, 07:34

Кога ли ще има резултати с допуснатите...?
mborissova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Май 2013, 07:30

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот karanedeff » 10 Май 2013, 11:52

mborissova написа:Кога ли ще има резултати с допуснатите...?

Има вече
Министърът на правосъдието издаде заповед № ЛС-И -476/09.05.2013г. , с която одобри списък на кандидатите с редовни документи и заповед № ЛС-И-477/09.05.2013г., с която одобри списък на кандидатите с нередовни документи и списък на кандидат, подал документи след определения срок.
10.05.2013
Заповедите и списъците са обявени на таблото за съобщения в сградата на Министерството на правосъдието, ул. Славянска № 1 и на интернет страницата на Министерството на правосъдието на 10.05.2013г.
В 7-дневен срок от обявяване на списъка, кандидатите с нередовни документи могат да подадат в деловодството на Министерството на правосъдието или по пощата допълнителни заявления за изправяне на нередовностите. След този срок кандидатите с нередовни документи губят право за участие в конкурса.
заповед № ЛС-И-476/09.05.2013г.
Списък на кандидатите с редовни документи
заповед №ЛС-И-477/09.05.2013г.
Списък на кандидатите с нередовни документи и списък на кандидата подал документи след определения срок
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот elina_blue » 10 Май 2013, 11:57

Колегите,
с редовни документи - Моля кажете ми, какъв документ сте представили, защото на моето от психодиспансера пише, не само, че не се водя на учет, но и че съм психично здрава и има подпис на лекар, но явно не е достатъчно, за да ми пише това в списъка - "(липсва документ, че лицето е преминало медицински преглед и не страда от психично заболяване (приложеното медицинско доказва, че не се води на учет.)"
Може ли някой да сканира и да си качи неговия такъв документ - разбира се със заличени данни.
Мерси много и Ви желая хубав ден!
elina_blue
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 11 Юни 2012, 11:46

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот doc03 » 10 Май 2013, 13:12

С документа от диспансера отивате в психиатричен кабинет, където специалист-психиатър издава отделен документ, или заверява медицинско свидетелство за работа, в графа "Психиатър" с резолюция "Психически здрав". На Вас фактически Ви липсва преглед и заключение от психиатър.
Това е.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот elina_blue » 10 Май 2013, 17:58

Някой вадил е такова удостоверение от диспансера на Сточна гара? Моля да даде подробности ако може.
Мерси предварително и се чудех ако отида до МП дали ще ми дадат оригинала на удостоверението или ще трябва да вадя ново и тогава да ходя за допълнителен преглед?
elina_blue
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 11 Юни 2012, 11:46

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот golemanova » 10 Май 2013, 23:02

Здравейте колеги, моля ви да ми обясните според вас какво ще рече-"непълна декларация по чл. 162 от ЗСВ?" Аз наистина се постарах много за документите и не мога да си обясня какво й има на тази декларация? Благодаря ви предварително!
golemanova
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Май 2013, 22:55

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот jivko1 » 11 Май 2013, 01:03

Няма какво да се чудите колега, отидете да си го вземете. На тях за какво им е вашето удостоверение след като не го признават. Достатъчно пари се харчат по тези конкурси, за да се плаща за едно и също нещо два пъти.

За декларацията по чл.162 - напишете всичко така както е посочено в ЗСВ. Може би сте използвали декларацията от сайта на ВСС, а с нея декларирате само, че сте български гражданин.

Тази ще ви свърши работа.

Д Е К Л А Р А Ц И Я

по чл. 162 от Закона за съдебната власт



Долуподписаният/ата ……………………………………………………, ЕГН–………………..,живущ/а………………………………………………… …………………………………………………………………..………………., л.к. № …………….., издадена на ……..........г. от МВР – ………………….



Д Е К Л А Р И Р А М, Ч Е:

- притежавам само българско гражданство;
- имам висше образование по специалността “Право”;
- преминала съм стажа, определен в ЗСВ, и съм придобила юридическа правоспособност;
- притежавам необходимите нравствени и професионални качества, съответстващи на Кодекса за етично поведение на българските магистрати;
- не съм осъждана на лишаване от свобода ,за умишлено престъпление независимо от реабилитацията;
- не съм дисциплинарно освободен от длъжност изборен член на Висшия съдебен съвет за накърняване на престижа на съдебната власт;
- не страдам от психическо заболяване.

Известна ми е наказателната отговорност, която нося за деклариране на неверни данни по чл. 313 от Наказателния кодекс.





……………….. г. Декларатор:
Гр. ……………………. ................................

Интересното обаче е, че трябва да декларираме неща за които им представяме документи. След като им е толкова важно можеше да ни спестят тези разходи.
jivko1
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 06 Мар 2013, 19:15

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 13 госта


cron