начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот astrea » 17 Юни 2013, 09:13

Защо да си платиш да станеш съдия по вписванията?! Нито те чака кариера, нито някакво израстване като юрист, нито заплатата е висока...
astrea
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 06 Ное 2006, 17:43

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот olive_24 » 17 Юни 2013, 09:40

Аз също донякъде споделям мнението на golemanova, защото има хора, които нито искат кариера, нито пък очакват някакво израстване като юристи и това е единствения начин да работят като такива. А и работата не е с някаква голяма сложност... А относно заплатата - по-добре с нея, отколкото без нея...
olive_24
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 17 Апр 2013, 09:55

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот golemanova » 17 Юни 2013, 10:15

Благодаря, olive, даже си изглежда доста примамлива тази държавна длъжност- особено за град Варна, например....Заплатата е доста добра, привилегиите не са малко. Какво се учудвате, колега astrea?
golemanova
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Май 2013, 22:55

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот golemanova » 17 Юни 2013, 10:25

А вие защо се явихте на изпита, astrea? Като не преставлява кой знае какъв интерес за вас и няма да взимате висока заплата? Не се заяждам, просто ми е любопитно!
golemanova
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Май 2013, 22:55

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот astrea » 17 Юни 2013, 10:46

Не омаловажавам привлекателността на позицията, но намирам за надценяване подозрението, че трябва да платиш, за да работиш като съдия по вписванията. Работила съм като такъв след като участвах в конкурс. Последният, макар и не централизиран, беше оспорван (20:1 точно) и не ми са наложи да платя, за да спечеля.

Напуснах, защото не ми харесва. Но дойдоха времена, в които платен годишен отпуск от 30 дни плюс 1 за всеки две прослужени години и възможността да отсъствам (спокойно за доходите си) от работа заради малко дете, са твърде желателни. И наистина сигурността на месечния доход е също много важна. Пък и адвокатстването не е за всеки...

Аз, колега, участвах в конкурса, защото работата, за която кандидатствам, ми дава повече от работата, която имам в момента. Това, мисля, е причината всеки да кандидатства за нова работа.

Апропо, колко, според вас, е логично да плати човек, за да стане съдия по вписванията? Основната заплата е около 1200 лв. Посочвам го, за да може всички да сметнем заедно колко време трябва да изплащаш вложението си.

Аз задоволих любопитството ви и то с доста лична информация. Угодете ми и вие.
astrea
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 06 Ное 2006, 17:43

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот elina_blue » 17 Юни 2013, 11:59

Здравейте от още един изумен от многото тъпотии на изпита кандидат. Аз също съм "за" цедката да е сериозна за такава позиция, но това, което видях с тестове без печати, объркани въпроси и посочени само разпоредби на ГПК, както и коментара, че който не е предал до 12:20, в колкото изтичаше чистото време за работа, много ме разочарова. Не че съм очаквала нещо друго, но все пак можеше да се постараят поне малко.
Както и да е - ще поживеем и ще видим какво ще стане, но иначе аз също смятам, че позицията е доста привлекателна особено в тези времена и за майки с деца. За заплатата мисля, че с останалите допълнителни сумички ще стигне една прилична сума от 1500 - 1600 лв, което за малък град е доста добра. Освен това да не забравяме, че има опция след 6 години работа да си с ранг на окръжен съдия.
Та така че всеки сам си права сметката :)
elina_blue
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 11 Юни 2012, 11:46

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот golemanova » 17 Юни 2013, 15:34

Разни хора, разни идеали, както казва един виден наш писател и юрист. Вие ако мислите, че няма смисъл да се купи подобен конкурс, то някой хора мислят точно обратното на Вас. И да Ви кажа нямам никаква представа колко е нужно да се плати, пък и не ме интересува. Аз не съм си плащала за нито един изпит или конкурс в живота ми, както и нямам намерение да го правя за в бъдеще. Всеки намира своя начин да успее...Все пак всеки има право на мнение,написах моето и уважам Вашето. Пожелавам Ви късмет, и аз имам малко детенце :)
golemanova
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Май 2013, 22:55

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот petrovvvv » 18 Юни 2013, 13:59

golemanova написа:Тестът е в такава форма, за да останат само тези, които са платили. И не може да ме убедите в противното. Лично чух с ушите един колега, който се изказа с голяма увереност, че ще стане съдия и думите му не идваха основани само на голата надежда.

Няма такъв, който да е с "връзки" и да си го каже. Не вярвай на тази уверенодт.
petrovvvv
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Юни 2013, 14:41

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот tiesto » 19 Юни 2013, 10:43

Въз основа на Заповед № ЛС-И-317/12.03.2013г. на министъра на правосъдието, резултатите от проведеният писмен изпит ще бъдат обявени в 7-дневен срок от датата на провеждане.
Тоест, логично ако броим последният ден е 22.06.2013г.
Имаме регистрирани 212 теста, които се проверят на принципа на "наложен шаблон".
Техническо време, което би могло да бъде отнето, за да се извърши проверката на тестовете е не повече от 2 до 3 дни. ( в това техническо време влиза и сутрешна нагласа за работа, направата на кафе, сладки приказки, формиране желание за работа и не на последно място извършването на горепосочената работа )
Със сигурност, сладурите от горепосочената комисия ще си поиграят на "еди си-ела си" с част от кандидатите и с оглед гореспоменатото резултатите ще бъдат обявени по моята скромна преценка на датата 22.06.2013г.
Similia similibus curantur.
Аватар
tiesto
Потребител
 
Мнения: 181
Регистриран на: 21 Ное 2009, 20:43

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот olive_24 » 19 Юни 2013, 13:53

А съгласно чл.23, ал.4 от приетия въз основа на заповедта на министъра на правосъдието, регламент резултатите от писмения изпит се обявяват в 10-дневен срок след провеждането му на видно място в сградата на Министерство на правосъдието и се помества в електронната страница на министерството - http://www.justice.government.bg.
olive_24
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 17 Апр 2013, 09:55

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот tiesto » 19 Юни 2013, 15:34

olive_24 написа:А съгласно чл.23, ал.4 от приетия въз основа на заповедта на министъра на правосъдието, регламент резултатите от писмения изпит се обявяват в 10-дневен срок след провеждането му на видно място в сградата на Министерство на правосъдието и се помества в електронната страница на министерството - http://www.justice.government.bg.


Заповедта е с по-голяма нормативна сила от регламента...ама няма нищо ще го израстеш.

П.С. "...6. За резултатите от писмения изпит конкурсната комисия изготвя протокол, който се обявява в 7-дневен срок след провеждането му едновременно на видно място в сградата на Министерството на правосъдието и на интернет страницата на министерството."
Similia similibus curantur.
Аватар
tiesto
Потребител
 
Мнения: 181
Регистриран на: 21 Ное 2009, 20:43

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот olive_24 » 19 Юни 2013, 15:53

tiesto: Заповедта е с по-голяма нормативна сила от регламента...ама няма нищо ще го израстеш.

П.С. "...6. За резултатите от писмения изпит конкурсната комисия изготвя протокол, който се обявява в 7-дневен срок след провеждането му едновременно на видно място в сградата на Министерството на правосъдието и на интернет страницата на министерството."[/quote]

Не споря относно кой акт е от по-висока степен и кой с каква сила се ползва, посочих само противоречието между заповедта на министъра и регламента...., а втората част на изречението ти е изключително неуместна!
olive_24
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 17 Апр 2013, 09:55

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот tiesto » 19 Юни 2013, 16:32

olive_24 написа:tiesto: Заповедта е с по-голяма нормативна сила от регламента...ама няма нищо ще го израстеш.

П.С. "...6. За резултатите от писмения изпит конкурсната комисия изготвя протокол, който се обявява в 7-дневен срок след провеждането му едновременно на видно място в сградата на Министерството на правосъдието и на интернет страницата на министерството."


Не споря относно кой акт е от по-висока степен и кой с каква сила се ползва, посочих само противоречието между заповедта на министъра и регламента...., а втората част на изречението ти е изключително неуместна![/quote]

От ника ти се вижда, че си на 24 години... ( надали си 1924г. набор), така че никак не е неуместно.
Относно срока няма нужда от повторение, краен срок за обявяване на резултатите 22.06.2013г.
Similia similibus curantur.
Аватар
tiesto
Потребител
 
Мнения: 181
Регистриран на: 21 Ное 2009, 20:43

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот olive_24 » 19 Юни 2013, 16:47

tiesto написа:
olive_24 написа:tiesto: Заповедта е с по-голяма нормативна сила от регламента...ама няма нищо ще го израстеш.

П.С. "...6. За резултатите от писмения изпит конкурсната комисия изготвя протокол, който се обявява в 7-дневен срок след провеждането му едновременно на видно място в сградата на Министерството на правосъдието и на интернет страницата на министерството."


Не споря относно кой акт е от по-висока степен и кой с каква сила се ползва, посочих само противоречието между заповедта на министъра и регламента...., а втората част на изречението ти е изключително неуместна!


От ника ти се вижда, че си на 24 години... ( надали си 1924г. набор), така че никак не е неуместно.
Относно срока няма нужда от повторение, краен срок за обявяване на резултатите 22.06.2013г.[/quote]

Много ми се иска да съм на 24, но уви, подминала съм ги отдавна..., но все пак ме поласка много, за което благодаря!
olive_24
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 17 Апр 2013, 09:55

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот tiesto » 20 Юни 2013, 08:40

olive_24 написа:
tiesto написа:
olive_24 написа:tiesto: Заповедта е с по-голяма нормативна сила от регламента...ама няма нищо ще го израстеш.

П.С. "...6. За резултатите от писмения изпит конкурсната комисия изготвя протокол, който се обявява в 7-дневен срок след провеждането му едновременно на видно място в сградата на Министерството на правосъдието и на интернет страницата на министерството."


Не споря относно кой акт е от по-висока степен и кой с каква сила се ползва, посочих само противоречието между заповедта на министъра и регламента...., а втората част на изречението ти е изключително неуместна!


От ника ти се вижда, че си на 24 години... ( надали си 1924г. набор), така че никак не е неуместно.
Относно срока няма нужда от повторение, краен срок за обявяване на резултатите 22.06.2013г.


Много ми се иска да съм на 24, но уви, подминала съм ги отдавна..., но все пак ме поласка много, за което благодаря![/quote]

Мммхм... Дотук с интелигентният диалог. :idea:
Similia similibus curantur.
Аватар
tiesto
Потребител
 
Мнения: 181
Регистриран на: 21 Ное 2009, 20:43

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот didko11 » 20 Юни 2013, 14:10

Хе-хе и от моя ник може да се заключи, че съм малолетна, но предлагам колегите вместо да водят излишни спорове, както и всички останали участници в този форум да коментираме пое същество мини казусчетата от страхотното изпълнение на юридическата мисъл, представено ни чрез тесто вата форма на изпитване.
didko11
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 29 Апр 2010, 13:31

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот olive_24 » 20 Юни 2013, 14:35

Ако може някой да възпроизведе въпроса относно особения залог ще ми бъде интересно да го обсъдим...
olive_24
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 17 Апр 2013, 09:55

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот karanedeff » 20 Юни 2013, 15:02

Ето един например:
Наследник е платил задълженията на наследодателя си, снабдил се е с удостоверение за наследници и е извършил отказ от наследство. Отказът от наследство е: ???
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот didko11 » 20 Юни 2013, 15:16

Договорът за залог е сключен между кредитор и търговец на авттомобили с обект два автомобила, купени с цел продажба и са в баласа на предприятието му,като ги отчуждава, пита се каквво се случва какво се случва със заложното право. отговоритеса дали следва веща, дали се погасява, дали се прехвърля автоматично върху получената сума и се превръща в залог върху сумата, или се запазва, а продажбата е недействителна заради липса на съгласие от кредитора
didko11
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 29 Апр 2010, 13:31

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот didko11 » 20 Юни 2013, 15:21

Отказът следва да породи действиет си след вписването му, доколкото си спомням тива отговорих.
didko11
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 29 Апр 2010, 13:31

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron