начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013, vol. 1

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013

Мнениеот tiesto » 18 Яну 2013, 19:28

rng_law написа:Здравейте колеги. Миналата година участвах и в двата конкурса.
Относно документите -нужен е един комплект с оригинали ( медицинско, свидетелство за съдимост, и нотариално заверени диплома и удостоверение), който се прилага за единия конкурс, а за другия копие на комплекта с оригиналите.
А относно коментара на един колега по горе за проф. Чинова, само мога да кажа, че ако разбира от наказателната материя,би следвало да се радва ако именно тя е в комисията на устен.
Успех на всички ни и аз смятам да се пробвам отново въпреки леката ми предубеденост.


Колега, миналата година и аз се явих на конкурса и бях в другата комисия ( не при проф. Чинова ), а колегите, които бяха в нейната бяха жестоко порязани и понаругани. Ще кажа едно голямо "Не,благодаря" , за това да се радвам.

Никой не отрича харизмата й, но никой не отрича и педантичността й...
Similia similibus curantur.
Аватар
tiesto
Потребител
 
Мнения: 181
Регистриран на: 21 Ное 2009, 20:43

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013

Мнениеот rng_law » 18 Яну 2013, 21:33

tiesto написа:
Колега, миналата година и аз се явих на конкурса и бях в другата комисия ( не при проф. Чинова ), а колегите, които бяха в нейната бяха жестоко порязани и понаругани. Ще кажа едно голямо "Не,благодаря" , за това да се радвам.

Никой не отрича харизмата й, но никой не отрича и педантичността й...


Прав сте колега и за харизмата и за педантичността. По скоро имах предвид , че именно заради педантичността ако по време на изпита се покаже добра логика и разбиране на материята, а не еднопосочно зубраческо мислене проф. Чинова никога няма да ви отреже, дори напротив. А когато говорим за педантичност, то в наказателното специално мисля, че по педантична от проф. М. Гунева няма. Е тук вече следва да се страхуват доста колеги, защото компромиси няма. Макар че аз явно съм мазохист, защото и на нея някак си леко симпатизирам. :)
rng_law
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 22 Юли 2012, 19:57

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013

Мнениеот valerieva_d » 18 Яну 2013, 23:19

Това, че не ги знам кои са и как изпитват е толкова успокояващо за мен поне :lol: Ако стигна до устна част и в двата случая дали пред тях или не , за мен няма значение, по-важно е психическото спокойствие и падналите се въпроси.
valerieva_d
Потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: 15 Яну 2012, 19:23

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013

Мнениеот msim13 » 19 Яну 2013, 01:01

Не съм се явявала на конкурс за магистрати до сега, но имах удоволствието проф.Чинова да председателства комисията на държавния ми изпит и лично аз бих се радвала , в случай , че стигна до устен изпит и се срещнем отново! Изключителен човек, взискателна (особено в юридическия изказ), но не мога да кажа педантична, определено за нея е важно да се разбира материята, а не просто да се възпроизвежда. За тези 40 места според мен ще има минимум 1000 души... знам , че темата е дъвкана, но ми се иска някой от вече натрупалите опит да споделят по какъв начин са се подготвяли за изпита... От тук насетне лично аз мисля да направя каквото трябва, а през март каквото сабя покаже :)
msim13
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Яну 2013, 16:59

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013

Мнениеот hristovaaa » 19 Яну 2013, 09:51

msim13 написа:знам , че темата е дъвкана, но ми се иска някой от вече натрупалите опит да споделят по какъв начин са се подготвяли за изпита... От тук насетне лично аз мисля да направя каквото трябва, а през март каквото сабя покаже :)


Аз миналата година се явих на конкурса за мл. съдии, като крайният ми резултат беше 5,20. Подготвях се около месец, но говоря за целодневно четене. Използвах всички учебници и норм. актове /това е ясно/. Освен това изчетох сборниците "Постановления и тълкувателни решения 1957 - 2011 г." съответно по граждански и по наказателни дела /много са полезни/, както и посочената в учебниците съдебна практика.
Мисля, че оценките ми бяха обективни и реални.
Желая ви успех, колеги!
hristovaaa
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 07 Дек 2007, 20:08

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013

Мнениеот velikova_ » 19 Яну 2013, 10:36

msim13 написа: За тези 40 места според мен ще има минимум 1000 души...

1000 би било добре, но по-скоро ще са 2000 минимум - общо от двата конкурса. Лично аз се подготвям по учебниците + съдебна практика.
velikova_
Потребител
 
Мнения: 267
Регистриран на: 20 Мар 2009, 21:35

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013

Мнениеот tiesto » 19 Яну 2013, 11:04

valerieva_d написа:Това, че не ги знам кои са и как изпитват е толкова успокояващо за мен поне :lol: Ако стигна до устна част и в двата случая дали пред тях или не , за мен няма значение, по-важно е психическото спокойствие и падналите се въпроси.


Булко невесто, каквото и психологическо спокойствие да имаш и каквито и въпроси да ти се паднат и колкото и да си запозната с материята, при тези изпити има едно голямо "Но" и то е че аха аха нещо да не симаптизираш на комисията и директно можеш да си обуеш хавлиените чорапи с топла чаша мляко с какао и да си почиваш до следващата година.. Казвам ти го от личен опит, ей аз съм с хавлиените чорапи и в момента :)

П.С. Наздраве с чаша мляко с какао :lol:
Similia similibus curantur.
Аватар
tiesto
Потребител
 
Мнения: 181
Регистриран на: 21 Ное 2009, 20:43

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013

Мнениеот u3mamhukaa » 19 Яну 2013, 13:16

Аз така и не мога да намеря от къде да дръпна заявлението от сайта на ВСС, а деловодителките винаги "умничат" че то ги имало на сайта.
Най-доброто отмъщение е да живееш щастливо
Аватар
u3mamhukaa
Потребител
 
Мнения: 244
Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:48

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013

Мнениеот rng_law » 19 Яну 2013, 13:25

u3mamhukaa написа:Аз така и не мога да намеря от къде да дръпна заявлението от сайта на ВСС, а деловодителките винаги "умничат" че то ги имало на сайта.


Има ги колега във Вътрешни актове на ВСС. Там са и конспектите, там са и заявленията и декларациите
rng_law
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 22 Юли 2012, 19:57

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013

Мнениеот hristovaaa » 19 Яну 2013, 13:26

u3mamhukaa написа:Аз така и не мога да намеря от къде да дръпна заявлението от сайта на ВСС, а деловодителките винаги "умничат" че то ги имало на сайта.


Заявленията са в раздел "Вътрешни актове на ВСС", Образци
hristovaaa
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 07 Дек 2007, 20:08

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013

Мнениеот valerieva_d » 19 Яну 2013, 13:29

tiesto написа:
valerieva_d написа:Това, че не ги знам кои са и как изпитват е толкова успокояващо за мен поне :lol: Ако стигна до устна част и в двата случая дали пред тях или не , за мен няма значение, по-важно е психическото спокойствие и падналите се въпроси.


Булко невесто, каквото и психологическо спокойствие да имаш и каквито и въпроси да ти се паднат и колкото и да си запозната с материята, при тези изпити има едно голямо "Но" и то е че аха аха нещо да не симаптизираш на комисията и директно можеш да си обуеш хавлиените чорапи с топла чаша мляко с какао и да си почиваш до следващата година.. Казвам ти го от личен опит, ей аз съм с хавлиените чорапи и в момента :)

П.С. Наздраве с чаша мляко с какао :lol:

Всичко е въпрос на късмет и ако обичате не ми говорете така сякаш съм ви първа дружка, не сте интересен , колега. Събрали сме се нещо сериозно да обсъждаме. Можеше да се изкажете без тавтология.
valerieva_d
Потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: 15 Яну 2012, 19:23

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013

Мнениеот federer » 19 Яну 2013, 13:40

Аз да Ви попитам, колеги, миналата година писменият изпит пак ли е бил 5 казуса по наказателноправна материя и пет по гражданскоправна материя????? Мисля че продължителността му е 4 астрономически часа
federer
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 16 Яну 2013, 14:46

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013

Мнениеот valerieva_d » 19 Яну 2013, 13:46

Не съм запозната, но не се ли тегли само 1 казус :roll:
valerieva_d
Потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: 15 Яну 2012, 19:23

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013

Мнениеот federer » 19 Яну 2013, 14:02

valerieva_d написа:Не съм запозната, но не се ли тегли само 1 казус :roll:

Опаааа, разбрах го, Колежке. Значи 5 казуса - наказателноправни и 5 - гражданско правни. Един от явяващите се тегли казуса, т.е. един от 10-те се пада и към него вече има въпроси. Продължителността на изпита е 4 астрономически часа. И още: Чл. 18. (1) Писмените работи се проверяват и оценяват анонимно от двама членове на конкурсната комисия, независимо един от друг, без взаимна консултация и без обмяна на информация за оценките им. Оценки върху писмената работа не се поставят.
(2) Писмените работи се оценяват от проверяващите по шестобалната система с точност до 0,25.
(3) Всеки проверител записва в свой индивидуален протокол срещу номера на писмената работа поставената от него оценка.
(4) Индивидуалните протоколи се предават на председателя на комисията за изготвяне на окончателния протокол, който се подписва от членовете на комисията.
(5) Когато разликата в оценките на двамата проверители е до единица, крайната оценка е средноаритметична между двете оценки.
(6) Когато разликата в оценките е повече от единица, писмената работа се проверява и от арбитър - член на комисията, посочен от нейния председател. Крайната оценка е средноаритметична между трите оценки.
Съветвам ви да прочетете НАРЕДБА № 2 от 27.04.2011 г. за конкурсите и за избор на административни ръководители в органите на съдебната власт, там е описано всичко, свързано с конкурсите
federer
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 16 Яну 2013, 14:46

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013

Мнениеот tiesto » 19 Яну 2013, 16:28

valerieva_d написа:
tiesto написа:
valerieva_d написа:Това, че не ги знам кои са и как изпитват е толкова успокояващо за мен поне :lol: Ако стигна до устна част и в двата случая дали пред тях или не , за мен няма значение, по-важно е психическото спокойствие и падналите се въпроси.


Булко невесто, каквото и психологическо спокойствие да имаш и каквито и въпроси да ти се паднат и колкото и да си запозната с материята, при тези изпити има едно голямо "Но" и то е че аха аха нещо да не симаптизираш на комисията и директно можеш да си обуеш хавлиените чорапи с топла чаша мляко с какао и да си почиваш до следващата година.. Казвам ти го от личен опит, ей аз съм с хавлиените чорапи и в момента :)

П.С. Наздраве с чаша мляко с какао :lol:

Всичко е въпрос на късмет и ако обичате не ми говорете така сякаш съм ви първа дружка, не сте интересен , колега. Събрали сме се нещо сериозно да обсъждаме. Можеше да се изкажете без тавтология.


Драга ми смехурке, още щом разчиташ на късмета има още доста явяванки да направиш по тези обречени напъни.. То си е твое мнение! Успех на поредната бутафория.
Similia similibus curantur.
Аватар
tiesto
Потребител
 
Мнения: 181
Регистриран на: 21 Ное 2009, 20:43

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013

Мнениеот valerieva_d » 19 Яну 2013, 16:48

Вие нещо май не обръщате внимание на предни постове, изказването за късмета беше относно комисията. Със здраве!
valerieva_d
Потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: 15 Яну 2012, 19:23

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013

Мнениеот dedra » 19 Яну 2013, 16:58

Вие двамата май ще се харесате :D :D :D :D
dedra
Потребител
 
Мнения: 269
Регистриран на: 25 Апр 2009, 22:03

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013

Мнениеот valerieva_d » 19 Яну 2013, 17:05

Колега,видях, че сте се явявали миналата година, какви са ви впечатленията , ако може да споделите
valerieva_d
Потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: 15 Яну 2012, 19:23

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013

Мнениеот federer » 19 Яну 2013, 17:25

Охаааааа, аз за първи път мисля да се явявам, ама като чета комнтарите се отчайвам, много разочаровани колеги има. Повечето места дали са запазени за хора близки с комисисте или има реално състезание??????
federer
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 16 Яну 2013, 14:46

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурор 2013

Мнениеот u3mamhukaa » 20 Яну 2013, 17:57

Няма реално състезание всичко е постановка - мое лично мнение
Надеждата е че някой може да се отказал в последния момент ,да се е"разсъхнала работата" и да се е освободило нещо неочаквано

П.С. Благодаря на колегите които ми дадоха насоки за образците за пръв път няма да се обяснявам с тия квачки деловодителките
Най-доброто отмъщение е да живееш щастливо
Аватар
u3mamhukaa
Потребител
 
Мнения: 244
Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:48

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron