начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Жалба след проведен практически изпит пред ДАИ

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Жалба след проведен практически изпит пред ДАИ

Мнениеот TheOldMan » 11 Ное 2012, 11:53

nk7702n написа:Да,много трудно и неточно успоредно паркиране. Явно е, че не е случила на инструктор,който да я научи. Проблемът не е в пола, а в това кой и как я е обучавал. :?


Не се вижда съвсем ясно на клипа, но при воторото ми преминаване паркирането все още не беше приключило - стоповете и светлините за заден ход още светят ... Не знам още колко време е отнело - аз си намерих друго място при втората обиколка на кварталчето.
А за инструктура и обучението - не мисля че е работа на инструктура да направи от водача перфектния такъв. Неговото единствено задължение е да го докара до положение да не е опасен за себе си и най-вече за околните, т.е. да не се пребие в първите 10 км самостоятелно каране. Всичко над това се постига със самостоятелни тренировки след като обучаващия вече е правоспособен водач.
За тези 10 км всеки човек със капка здрав разум в главата ще може да разбере става ли водач от него или не. За съжаление по улиците блуждаят правоспособни водачи, които не са на ясно че не стават за такава дейност. Точно както аз не мога да рисувам или да пея колкото и да се старая и да се опитвам - ми организма ми и мозъка ми просто не могат да го правят и това си е. Няма да седна да наредя изложба, нито да правя концерт. За съжаление има индивиди, които са в това положение при управляване на автомобил, но не могат или не искат да го осъзнаят и/или да си го признаят и продължават да карат коли въпреки че не могат. Взимат книжки с връзки или с подкуп и смятат че "са като другите".
Та може би случая е бил такъв - просто изпитващия е преценил, че този човек не може да кара кола въпреоки огромното му желание. Дори и да не е допуснал 3 или колкото там груби грешки, начина по който човек кара може да каже много. Достатъчно е примерно курсиста да поглежда към краката си при всяко натискане на педалите (от страх да не ги обърка, како го прави 11 годишния ми син). Това може да не е създало пряка заплаха по време на изпита, но водач който си гледа в краката за да види къде е спирачката просто няма място на пътя.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Жалба след проведен практически изпит пред ДАИ

Мнениеот nk7702n » 11 Ное 2012, 13:48

Лесно ти е на теб, Theoldman, да говориш това -онова за жените -водачи, ама те са много по - толерантни водачи на пътя и веднъж като научат едни правила,после ги спазват, докато повечето катастрофи идват от самонадеяност на " опитните" мъже -водачи на пътя. Наскоро имаше информация за една потресаваща катастрофа по вина на такъв водач,тръгнал да изпреварва при ограничена видимост тирове, че возел и бременната си жена в колата. :? А относно уменията да шофираш добре, всичко идва с практиката. Никой не се е родил научен. Кой е изпитващият да каже кой става за водач и кой -не.
П.П. Това,че си гледа човекът педалите в колата означава само едно - че няма достатъчно практика на пътя. Нищо друго.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Жалба след проведен практически изпит пред ДАИ

Мнениеот danielayambolova » 11 Ное 2012, 18:52

Изпитът ми беше прекратен на около 20тата минута от 25, когато бях започнала да намалявам пред пешеходна пътека, а изпитващата реши, че е трябвало от по-рано да започна да намалявам и ми наби спирачките. Колкото и малко опит за волана да имам, съм сигурна, че щях да спра и нямаше да блъсна никого. Това ми беше третото явяване като два пъти ме къса една и съща изпитваща. Доста хора видях как се явяват пред нея и как си търси причина в най-малкото нещо да те скъса.. проси си парички според мен, а така или иначе ще трябва да плащаш за да се явиш пак. Изпитващите във Варна отдавна са едни и същи и си правят каквото искат. Посъветваха ме да не подавам жалба срещу нея във Варна, защото ще се озлобят срещу мен и няма да мога да си взема изпита във Варна. И като са минали повече от 7 дни вече не мога да пусна жалба ?
danielayambolova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Ное 2012, 15:35

Re: Жалба след проведен практически изпит пред ДАИ

Мнениеот nk7702n » 11 Ное 2012, 19:04

Док, моята реплика,която си цитирал по - горе, беше отговор на изказването на Theoldman, кой ставал за шофьор и кой - не. В началото, когато човек няма никакъв опит зад волана, е естествено да се чуди и да поглежда. На пътя категорично не трябва,защото няма време за реакция в критична ситуация. Това е ясно. Относно опита и категориите,съм напълно съгласна,който има повече, естествено ще е с по - бързи и по -адекватни реакции на пътя. Човек с 20- годишен практически опит не може да се сравнява с начинаещ шофьор, но не следва да се отнася снизходително с неопитните. Всеки е тръгнал от нулата, в началото колата му е криволичела, реагирал е по. бавно, по -бавно е превключвал скоростите и др. Аз също наблюдавам, че с течение на времето реакциите ми постепенно се автоматизират. Просто,никой няма право да определя така категорично, че някой не ставал за водач. Само, защото няма достатъчно опит и автоматизираност на реакциите.
П.П. На три пъти с учебната кола са ми пресичали/ неправилно пътя/ мъже-водачи с много опит,добре,че навреме съм спирала да не ме ударят. Първият беше таксиметров шофьор,направо се набута пред мен,излизайки от една пресечка / бях на път с предимство/.Толерантност,няма -що. Вторият път в движение се опитвам със светлинен мигач подаден да се престроя вдясно,в момента на престрояването един зад мен изскача и се престроява за секунди пред мен,пак почти на милиметри преди да спра,да го изчакам. Отново проява на толерантност пред учебните. Трети път изскача един дядо от пресечка със забранителен знак за навлизане и се забива пред мен- отново се движа на път с предимство. Нямам думи... :roll:
Хора всякакви, ама не приемам да се коментира,че жените са по-лоши шофьори от мъжете. Просто са много по- предпазливи и по -често се страхуват да шофират в този направо ужасяващ трафик. За тия с промилите направо не ми се коментира.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Жалба след проведен практически изпит пред ДАИ

Мнениеот TheOldMan » 11 Ное 2012, 19:57

poli_g написа: :D Демонстрира ми, че е възможно да се управлява и с над 50 в такива улички- добрееее.
И, не- не ми е тъжно ( ако на друг е- да си поплаче, за да му олекне :lol: ), но не ми е и смешно( без да знам пола на водача) - в идентични ситуации най-разумното, което може да се направи е да се изчака търпеливо - видно от записа в конкретната ситуация отне половин минута време, за да пропусне следващите коли. Без клаксони, подмятания, викове. Стресирането ще направи ситуацията още по-комплицирана.
Наскоро ми дадоха урок по толерантност- мацка паркира на площ, като за кърпичка място- водачът, който управляваше МПС след нея, спря, въпреки, че бързахме, изчака спокойно мацката да паркира и продължи ( признавам, ужасно ме впечатли отношението). Ако се бе проявил като поредния гамен, надали мацето щеше да се справи.

п.п. Ти, пък- два пъти обиколи карето, за да намериш място за паркиране :roll: , при положение, че има места още при първа обиколка? :D .

nk7702n написа:.....Не можеш да изискваш перфектност у изпитвания при 31 часа / редовни/, липса на практическо обучение на полигон .....

Не може, но съгласи се, че само 30 часа управление ( нещо не е наред, ако това е норматив) са твърде недостатъчни, защото никога не се спазва начало и край на астрономическия час, ерго- управлява се не -повече от 25, преко сили. Е, малко са ( освен ако преди тях не си имал досег с автомобил).
Взимай съпруга и колата и правите няколко екскурзии по второ/трето - степенни пътища- така, че ще научиш. В тази работа опитът идва с продължителността на управлението ( което противоречи с тезата на TheOldMan за първите 10км., защото не е прав. Да го питам него, преди време не е управлявал само 30ч., а поне 6 /9месеца преди да стигне до изпит ).


Не, не карам с такава скорост, просто възпроизвеждането е забързано, иначе е отегчително за гледащите. Но таймкода показва реалното време.
И ... откак паяка ми дигна колата за паркиране на тротоара си избирам места които са съвсем недвусмислено разрешени за паркиране :) Да не е на тротоара, да е на 5 метра от кръстовище, да не е пред гараж... Трудно, но не и невъзможна задача дори и в центъра на София. Трябва само повечеко упоритост.
Не, не съм притеснявал изобщо каката. Търпеливо я изчаках да прибере колата толкова, че да мога да мина покрай нея като преди това се убедих че ме е видяла и е разбрала намеренията ми. Заклевам се - нямаше клаксони и викове през прозореца, кикотех се тихичко и със закрита с ръка уста :)

Пак искам да кажа - не правя никакво полово разделение на водачите. Нагледал съм се достатъчно и на мъжки простотии - примерно такива:
минаване на червено, опит да ме изблъска в насрещната колона, изпреварване по банкета .... само и само да е 2 коли по-напред в една 2 километра дълга колона, пълзяща по Околовръстното.
Когато взех книжка, първите ми опити бяха в тихите квартални улички - 2 дена се мотах по тях докато събера увереност да излезна на булевардите. Да, опитността идва след 1-2 години каране у нормалните хора, но има индивиди, които и след 10 години и 100 000 изминати км остават неадекватни. И моето наблюдение е, че преобладаващо в тази група са жени. Непредвидими са. Нямат усет за това, че на улицата има и други коли. Могат да завият или спрат най-неочаквано без никакво оглеждане само щото са видели някаква рокла на витрината. Преди месец една кокона докато караше пред мен... просто "натепа кучките" насред улицата и спря. Без мигач, без аварийки, без дори опит да се прибере по-вдясно... Изчаках 5-10 секунди с мисълта че я има котка/куче пред нея, я някой ще слиза... когато я задминах погледнах и видях че ... говори по телефона :shock: Явно е звъннал докато се е движила, и тя просто спря насред платното и почна да си приказва.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Жалба след проведен практически изпит пред ДАИ

Мнениеот nk7702n » 11 Ное 2012, 20:30

Ми, какво да ти кажа, TheOldman, жените са кокони,мъжете са зазяпващи се по коконите.. Въобще, лика -прилика са си двата пола. :lol: Непредвидими били жените, точно в това им е чарът,да се чудиш и да не можеш да се начудиш на реакциите им.. :mrgreen: Ама, я си представи пък всичко да беше предвидимо... и логично - пълна скука. :lol:
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Жалба след проведен практически изпит пред ДАИ

Мнениеот emilgrigorov » 11 Ное 2012, 21:27

В интерес на истината, преценявам, че се научих да карам кола, след като пролетях. Въпреки вмогото буквички от азбуката в книжката ми.
Някак си 3 Д-то ме направи спокоен, нищо неможе да ме впечатли. Друга е и преценката, съжалявам, че никой инструктор незнае за какво иде реч. Много е различно, и полезно.
Та, никога не бързам за никъде. Ако се случи да карам с 200, то е за кратко, когато няма никой, и за кеф.

Между другото, дължа да спомена. Преди няколко седмици, при тежка катастрофа в Ловешко видях млад полицай да тича в мъглата срещу движението и да предупреждава за мелето. Това - в мъгла, дъжд, завои ... Евала на тоя човек.
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Жалба след проведен практически изпит пред ДАИ

Мнениеот nk7702n » 11 Ное 2012, 21:51

Браво наистина на тоя човек! А, какво казваш, че не знаели инструкторите? :roll:
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Жалба след проведен практически изпит пред ДАИ

Мнениеот nk7702n » 12 Ное 2012, 18:47

:lol: :lol: :lol:
Днес от сутринта ми е тръгнало на смях покрай една картинка с едно зайче в една чашка кафе, та сега и това МПС направо окочателно ме разкикоти... :D Още утре ще си потърся точно такова, гледай какво е веселко.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Жалба след проведен практически изпит пред ДАИ

Мнениеот emilgrigorov » 16 Ное 2012, 18:56

Изображение
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Жалба след проведен практически изпит пред ДАИ

Мнениеот nk7702n » 19 Ное 2012, 21:37

При всички случаи трябва да им се осигурява необходимият комфорт, доколкото жените са емоционални същества и много трудно понасят крещящи инструктори и изпитващи. :lol:
Малко по - шеговито / с което изобщо не твърдя, че жените са по - лоши шофьори от мъжете :wink:,/

Двама автомобилни инструктори се засичат на опашката пред КАТ:
- К,во става бе, Гошо, нещо не те виждам много на кеф?
- Уволниха връзката в КАТ и се налага да чакам, ама и ти нещо на посърнал ми изглеждаш?
- Мани, мани, някой ме е проклел, паднаха ми се 7 блондинки за обучаване. :mrgreen:
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Жалба след проведен практически изпит пред ДАИ

Мнениеот nk7702n » 20 Ное 2012, 01:10

:lol: :lol: :lol:
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Жалба след проведен практически изпит пред ДАИ

Мнениеот toni_g » 28 Мар 2016, 22:52

nk7702n написа:
TheOldMan написа:В любимите ми "бели държави" няма такова животно като "курс". Караш с правоспосбен придружител (твой роднина или приятел)м който носи пълна отговорност за това което натвориш на пътя, и когато си готов отиваш на изпит. Там само гледат дали спазваш закона - ако щеш карай с 5 км[/color]/ч.


Аз също смятам, че това е най- добрият начин да се научиш да караш.



Абе хора вие луди ли сте - на любителски автомобил, с един комплект педали?!? Инструктора колко пъти ми спасява живота (а и своя собствен :lol: ) - със спирачка, не е истина. Па и на доста пешеходци им спести качването на капака.. :mrgreen: И въпреки всичко си взех изпита от първия път, така че проблемът не е у мен, просто учебния процес протича бурно.. така че трябват педали, иначе придружителят колкото и да крещи и да блъска по таблото няма да спаси положението :)
toni_g
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 28 Юли 2015, 18:14

Re: Жалба след проведен практически изпит пред ДАИ

Мнениеот jhoro » 29 Мар 2016, 02:41

toni_g написа:Абе хора вие луди ли сте - на любителски автомобил, с един комплект педали?!? Инструктора колко пъти ми спасява живота (а и своя собствен :lol: ) - със спирачка, не е истина. Па и на доста пешеходци им спести качването на капака.. :mrgreen: И въпреки всичко си взех изпита от първия път, така че проблемът не е у мен, просто учебния процес протича бурно.. така че трябват педали, иначе придружителят колкото и да крещи и да блъска по таблото няма да спаси положението :)

Първо - темата е много стара. Пишещите вероятно са я забравили.
Второ - когато е придружител, може не само "да блъска таблото". Ръчната спирачка е "на една ръка разстояние" и може да се използва и от дясно/ляво седящия. Личен опит.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Жалба след проведен практически изпит пред ДАИ

Мнениеот toni_g » 30 Мар 2016, 22:56

Сериозно смяташ че ще спреш с ръчна автомобил в движение? Тя дори да потегля от място не е успявала да ми попречи..
toni_g
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 28 Юли 2015, 18:14

Re: Жалба след проведен практически изпит пред ДАИ

Мнениеот jhoro » 01 Апр 2016, 02:42

toni_g написа:Сериозно смяташ че ще спреш с ръчна автомобил в движение? Тя дори да потегля от място не е успявала да ми попречи..

Значи не е била изправна.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Предишна

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron