начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

конкурс за младши магистрати Vol.2

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Мнениеот pillar » 12 Мар 2007, 18:53

Naistina tozi Bogo-mil savsem e izperkal-poslednoto mu izkazvane me razvedri sled napregnatia raboten den.

Iskam da pogelaia ot vse sarce uspeh na kolegite koito spe4eliha mestata si zaslugeno.Uspeh kolegi>I ne se vpriagaite na neotsenenia Bogo-mil. :D
pillar
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 17 Окт 2004, 16:36

Мнениеот larsen » 13 Мар 2007, 01:02

Извинете ,но не се сдържах.b ogo-mil престани да дрънкаш простотии.Това е форум за юристи.Явно си сбъркал. Не си позволявай
да говориш по този начин.Когато човек не успее е нормално да има особено мнение ,но е нужно да е реалист.Аз лично търся грешката в себе си и намирам достатъчно, за да не обвинявам останалите.Дръж се достойно ..............поне................ :cry:
larsen
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 30 Яну 2007, 20:52

Мнениеот doroteia » 13 Мар 2007, 09:45

i.mar написа:колеги, днес бях в СРП и там ми казаха, че до края на седмицата ще се обадят на спечелилите за встъпване в длъжност. А училището за магистрати ще започне от 19.03, но да следим в страницата на НИП, защото още не е гласувана датата от ВСС


19.03 ми звучи съвсем ранна дата, сигурно ли е това? Няма как да се справя с всичко - още не съм встъпила, имам много работа за довършване на старото си място... Струва ми се невероятно, че всички останали колеги ще успеят да се организират за 3-4 дни, за да започне нормално всичко на 19.03.
doroteia
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 21 Яну 2007, 10:56

Мнениеот dozn03 » 13 Мар 2007, 14:05

Колеги, току що ми се обадиха от НИП и ме уведомиха, че обучението започва от 19-ти март в 14,00 часа. Аз едва вчера си подадох заявлението за напускане и в никакъв случай няма да моаг да встъпя до тогава. Обясних това и ми казаха, че е желателно да сме встъпили в длъжност, но май повечето няма да успеят. А по-лошото за мен е, че мен ще ме освободят от МВР най-вероятно чак след около месец. Просто не знам как ще стане. Не разбирам защо бързат толкова. Никой не може да напусне работа за 4-5 дни. Ако има някой в подобна на моята ситуация, моля нека сподели какво смята да прави!
dozn03
Потребител
 
Мнения: 248
Регистриран на: 17 Окт 2006, 00:16

Мнениеот octavius » 13 Мар 2007, 15:27

Току-що говорих с НИП: казаха, че още няма яснота кога ще почне обучението.
Казаха да питаме по-натам пак.
:?:
А за встъпване на някого дали са се обаждали от някъде???
octavius
Потребител
 
Мнения: 169
Регистриран на: 09 Ное 2002, 21:26

Мнениеот danirak21 » 13 Мар 2007, 15:38

Rommel maj si gord che si ot "Kukite"?Kakto pishe edin kolega,predi 6,7god.beshe krajno neprestijno da si doznatel.Ama kakva stana,sybrahte nqkoq i druga vryzka i ej vi veche prokurori!!!Poddyrjam bogo_mil che e pylno s vryzkari,koito syvsem ne sa naj-dobrite!A da ne govorim i che ima i kysmetlii koito syshto zaemat toploto mqsto i s mnogo lavirane vyrvqt i nagore,a sa si prosti momcheta!No pyk udobni!I ne mi govorete za civilizovanost,kogato byrkash s prychkata v l...nata nqma nachin da ne se izpryskash!Ajde,ot men zasega tolkova,sys sdrave! :shock:
danirak21
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Мар 2007, 15:33

Мнениеот octavius » 13 Мар 2007, 16:16

И на мен току-що ми звъннаха от НИП и казаха, че обучението започва на 19-ти, 14 часа.
За встъпването казаха да не се притесняваме - можело и после.
octavius
Потребител
 
Мнения: 169
Регистриран на: 09 Ное 2002, 21:26

Мнениеот helene » 13 Мар 2007, 16:26

Колеги, не разбирам защо се дразните на bogo_mil ?!? Според мене той за доста неща е прав. Докато няма ясни критерии за оценяване в конкурса, винаги ще има недоволни. За каква честност в конкурсите говорим? Май забравихме много бързо как на 08.12.2006 година си тръгнахме от СУ, като .......... Да не говорим пък за устните изпити. Мисля, че споделих с вас един от въпросите, които ми зададе комисията.... Не мисля, че това ми се случва, защото нямам късмет. В такава ситуация всички няма да имаме късмет при положение, че и в ГПК ясно си пишеше моя отговор. Така че много е жалко, че в системата се влиза по този начин. Докато не се промени методът на провеждане и оценяване на конкурсите, така ще бъде!!!
helene
Потребител
 
Мнения: 126
Регистриран на: 02 Ное 2006, 14:30

Мнениеот helene » 13 Мар 2007, 16:29

Колеги, не разбирам защо се дразните на bogo_mil ?!? Според мене той за доста неща е прав. Докато няма ясни критерии за оценяване в конкурса, винаги ще има недоволни. За каква честност в конкурсите говорим? Май забравихме много бързо как на 08.12.2006 година си тръгнахме от СУ, като .......... Да не говорим пък за устните изпити. Мисля, че споделих с вас един от въпросите, които ми зададе комисията.... Не мисля, че това ми се случва, защото нямам късмет. В такава ситуация всички няма да имаме късмет при положение, че и в ГПК ясно си пишеше моя отговор. Така че много е жалко, че в системата се влиза по този начин. Докато не се промени методът на провеждане и оценяване на конкурсите, така ще бъде!!!
helene
Потребител
 
Мнения: 126
Регистриран на: 02 Ное 2006, 14:30

Мнениеот dozn03 » 13 Мар 2007, 16:31

То добре може и после, ама аз как ще ходя едновременно на обучение и на работа, просто недоумявам!
dozn03
Потребител
 
Мнения: 248
Регистриран на: 17 Окт 2006, 00:16

Така!

Мнениеот Rommel » 13 Мар 2007, 21:45

Ще пусна неплатен отпуск, ако може да не се встъпва преди началото на обучението, ако не - пускам уведомление за неспазения едномесечен срок, с което считам за прекратено служебното правоотношение, и плащам обезщетение за него - субсидиарно приложение на КТ...
Делата съм ги приключил, но предварителното встъпване направо е унищожително - нямам никакво време, а не ме ласкае мисълта за дисциплинарно уволнение при последователно неявяване в два последователни дни на работа!
На заядливите скапаняци нямам намерение да отговарям, впрочем не съм бил кандидат за прокурор, ама нейсе...
Rommel
Младши потребител
 
Мнения: 42
Регистриран на: 08 Дек 2006, 23:57

Мнениеот dozn03 » 14 Мар 2007, 16:11

Ти добре ще считаш, че е прекратено служебното правоотношение, но прекратено ли ще е наистина?! Да не се окаже после, че има период, през който си бил и на двете места?! Аз днес говорих с кадровика и той ми каза, че нямало никакъв начин да напусна докато не е дошла заповедта на министъра...Освен това вчера говорих и с прокуратурата, където съм назначена и там пък още не са пристигнали документите от ВСС, така че все още не мога да встъпя така или иначе. Не разбирам защо бързат толкова.
dozn03
Потребител
 
Мнения: 248
Регистриран на: 17 Окт 2006, 00:16

Не е ли?!

Мнениеот Rommel » 14 Мар 2007, 22:18

Първо-наистина ще е прекратено, защото просто не е спазен срокът на предизвестието, за което се плаща (субсидиарно не се ли прилага КТ за неуредените въпроси?!)
Второ - измислих нещо по-добро, при което ще отида на курса, без да съм встъпил на новата длъжност, а ще си пусна в управлението неплатен отпуск и така после няма да има какво да ми искат, вкл. някакви "надвзети суми"!
Срещу горните варианти при нас не възразяват нито началниците, нито "Кадри" - просто ще избера по-добрия вариант, от гледна точка готовността на новата ми служба "да ме приеме"... ;)
Rommel
Младши потребител
 
Мнения: 42
Регистриран на: 08 Дек 2006, 23:57

Мнениеот sunshine_75 » 14 Мар 2007, 22:36

Колеги, надвзетите суми са Ви най-малкият проблем. Прилагайте към молбата си копие от публикувания на сайта на ВСС протокол и освен основаниеята по ЗМВР, посочете и ЗСВ. И според двата текста е несъвместимо заемането на длъжностите. И ако трябва, отивайте лично при Министъра си-сегашния. И мислете къде ще живеете през времето на обучението. Това си е само Ваша грижа, за съжаление.
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Мнениеот dozn03 » 14 Мар 2007, 23:50

Ромел, този въпрос е уреден - и в ЗМВР, и в Правилника. И там пише, че освобождаването става със заповед на министъра, която се връчва на служителя и след връчването и се подписва акт за сдаване на длъжността. Преди този акт се попълва обходен лист, който се подписва от всички - гл. дознател, домакин, КОС и т.н., че си сдал всичко. След това се подписва акта за сдаване - той удостоверява, че вече си сдал всичко и съответно нямаш задължения към никой. Мисля, че с този акт се считаме за освободени от заеманата длъжност и може да встъпим в новата. Затова не считам, че в този случай може да се приеме субсидиарно КТ. В крайна сметка не продаваме семки, че да станеш и да си тръгнеш. Според мен ще ни почакат докато напуснем и това е.
По-добре си пусни платен отпуск, ако имаш за тази година. Аз съм в София и ще се опитам едновременно да ходя и на училище и на работа. Още повече, че трябва да си довърша и делата. Според мен трябваше да дадат едномесечен срок, за да бъде всичко спокойно.
Копие от протокола на ВСС не съм прилагала, но съм го посочила /като номер и от коя дата/ в Заявлението за напускане, така че ако не ми вярва минисътра да си го намери и провери.
dozn03
Потребител
 
Мнения: 248
Регистриран на: 17 Окт 2006, 00:16

Аре бе?!

Мнениеот Rommel » 15 Мар 2007, 22:41

И аз така - посочих само номера на Протокола, да си го търсят. Инак ще чакам да ме освободят, но ще пусна неплатен, въпреки че имам почти всичкия си отпуск и от миналата година - неплатения няма нужда от разрешаване, мога едностранно да го прекратя и освен това пари няма да дължа на никого!
За субсидиарната уредба не съм съгласен - според мен административните съдилища и особено ВАС не биха погледнали благосклонно на подобни дисциплинарни уволнения при уведомление от наша страна. Все пак няма да ги "пробвам" и ще дочакам търпуливо "освобождаването" ми от системата - те ми дължат доста пари, в крайна сметка...
Дано не е проблем невстъпването ни преди началото на обучението в НИП! ;)
Rommel
Младши потребител
 
Мнения: 42
Регистриран на: 08 Дек 2006, 23:57

Мнениеот dozn03 » 16 Мар 2007, 08:34

И неплатения отпуск се разрешава / справка ЗМВР/. Аз не ти говоря за уволнение / което съвсем реално всъщност може да последва при едно такова поведение/, а за това, че при едно такова предизвестие от наша страна няма да се задейства процедурата по сдаването на длъжността и ако междувременно встъпиш в новата, то ще се получи, че си на двете едновременно. Както казваш - ще си чакаме търпеливо и това е. /Дано и новите ни работодатели да се търпеливи :) /.
Аз пак те съветвам да си вземеш платен отпуск, нищо няма да дължиш за това. Щом имаш и от миналата година - още по-добре. Останалият ще ти го платят. Ти си знаеш най-добре всъщност.
Приятен ден на всички и успех!
dozn03
Потребител
 
Мнения: 248
Регистриран на: 17 Окт 2006, 00:16

Мнениеот bogo_mil » 19 Мар 2007, 19:41

EI ***, KAKVO STANA ZAPO4NA LI VI OBU4ENIETO ZA BOGOIZBRANI V NIP...DANO TAM STARITE MAFIOTI DA VI OBYASNYAT KAK DA SI IZBIETE ZAEMITE ZA DA SI PLATITE MESTATA....
DANO NEUVAJAEMI g-n ROMMEL VI OBYASNYAT KAK SA GUBYAT I BAVYAT PREPISKI, NO TI VEROYATNO ZNAESH, SHTOM VE4E VEDNYJ SI SE ***, G-n MLADSHI PROKUROR, ZAD 4IITO NICKNAME NA GIGANT SE KRIE OBIKNOVEN NASHENSKO-SELSKI LILIPUT.........***, DANO NYAKOI DEN DA VI NATIKAT TAM KYDETO VI E MYASTOTO.....
A DOTOGAVA SE U4ETE OT 4I4KO SI VYA4ESLAV NIKOLOV, LYULIN MATEV i Pr. I Pr. A ZASHTO NA VSISHI PROKURORI V Sf. MELODIIKATA IM NA TELEFONA E SY6TATA OT filma ,,KRYSTNIKA" MERZOSTTA E SEDNALA DA SYDI HORATA V NASHENSKIYA HRAM NA TEMIDA.......OOO
bogo_mil
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 19 Фев 2007, 17:32

Мнениеот krem_karamel » 21 Мар 2007, 09:54

bogo_mil написа:EI ***, KAKVO STANA ZAPO4NA LI VI OBU4ENIETO ZA BOGOIZBRANI V NIP...DANO TAM STARITE MAFIOTI DA VI OBYASNYAT KAK DA SI IZBIETE ZAEMITE ZA DA SI PLATITE MESTATA....
DANO NEUVAJAEMI g-n ROMMEL VI OBYASNYAT KAK SA GUBYAT I BAVYAT PREPISKI, NO TI VEROYATNO ZNAESH, SHTOM VE4E VEDNYJ SI SE ***, G-n MLADSHI PROKUROR, ZAD 4IITO NICKNAME NA GIGANT SE KRIE OBIKNOVEN NASHENSKO-SELSKI LILIPUT.........***, DANO NYAKOI DEN DA VI NATIKAT TAM KYDETO VI E MYASTOTO.....
A DOTOGAVA SE U4ETE OT 4I4KO SI VYA4ESLAV NIKOLOV, LYULIN MATEV i Pr. I Pr. A ZASHTO NA VSISHI PROKURORI V Sf. MELODIIKATA IM NA TELEFONA E SY6TATA OT filma ,,KRYSTNIKA" MERZOSTTA E SEDNALA DA SYDI HORATA V NASHENSKIYA HRAM NA TEMIDA.......OOO


Богомиле,

съжалявам, че си огорчен от конкурсите след като е видно, че за теб са били част от нещо мног по-голямо, което те тормози.


На всички е ясно, че голям процент от нещата са нагласени (справка : дори относно фирмата, която шие тогите....) , но част от хората успяват и със свои сили, за което можем само да ги поздравим и да се радваме, че сме заедно тук.


Опитах се теб на лични, но освен че нагрубяваш, друго не намирам.

Успокой се, вгледай се в себе си, дай си шанс, заслужаваш го.
krem_karamel
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 20 Ное 2006, 12:20

Мнениеот anjelo » 02 Апр 2007, 12:16

На всички е ясно, че голям процент от нещата са нагласени (справка : дори относно фирмата, която шие тогите....) , но част от хората успяват и със свои сили, за което можем само да ги поздравим и да се радваме, че сме заедно тук.

ti seriozno li si go misli6????????? az tvardia 4e vsi4ko e naglaseno
anjelo
Младши потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: 19 Фев 2007, 14:45

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron