начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот bbboxxx » 18 Сеп 2012, 22:24

bel_ami написа:Много искам да знам дали има някой, който е над 40 години и е одобрен след интервю, при подаване на документите няма изисквания за възрастова граница, но ми се струва, че по време на интервюто има някакво отсяване и предпочитат по-млади, например около 30 годишни :?:


По мои наблюдения основната част от назначените с които имах удоволствието да се запозная са на възраст от 30 до 35 години, но има и колеги които са и над лимита ти от 40 години :lol:
Смятам, че едва ли възрастта е фактора който е решаващ, но все пак не е без значение тъй като се предполага, че хората които се назначават все пак трябва да имат перспективата да работят в тази институция по-продължителен период от време (или поне такъв е замисълът на вложенията в човешките ресурси) :mrgreen:
bbboxxx
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 15 Авг 2012, 17:04

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот vaness » 19 Сеп 2012, 13:59

Офицер от отдела за борба с наркотиците отива в една ферма и иска да провери района за растения, от които може да се правят наркотици.
Фермерът казва:
- Няма проблем, сър, само не ходете в ей онова поле...
Офицерът избухва:
- Мистър, аз представлявам щатската власт!
И гордо вади значката от джоба си:
- Виждате ли тази значка?! Тази значка ми дава право да ходям където пожелая, за да си свърша работата! Без повече обяснения!
- Окей, сър, - съгласява се фемерът - Можете да ходите, където си поискате,
След пет минути фемерът вижда, че офицерът бяга с пълни сили, а след него - разярен бик. Фермерът притичва след тях, крещейки:
- Значката! Покажи му шибаната си значка!
vaness
Потребител
 
Мнения: 163
Регистриран на: 31 Юли 2012, 17:38

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот obektiven » 19 Сеп 2012, 14:29

След 3 опит за работа в Агенция "Митници", сега съм приет, тепърва обаче трябва да докажа себе си!
Никога не се отказвайте от себе си!
Другото е въпрос на време!
Успех на всеки един, неспирайте да преследвате Щастието, то е вашата посока в живота! :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=
obektiven
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Авг 2012, 17:10

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот megan_lb » 19 Сеп 2012, 22:08

obektiven написа:След 3 опит за работа в Агенция "Митници", сега съм приет, тепърва обаче трябва да докажа себе си!
Никога не се отказвайте от себе си!
Другото е въпрос на време!
Успех на всеки един, неспирайте да преследвате Щастието, то е вашата посока в живота! :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=


Бравооо!!! Много успех ти желая!!
megan_lb
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 31 Юли 2012, 11:00

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот miss_elena » 20 Сеп 2012, 11:02

Относно митница Югозападна, интервютата минаха, така че не чакайте повече обаждане .
miss_elena
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Авг 2012, 19:56

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот kolegat » 20 Сеп 2012, 11:14

obektiven написа:След 3 опит за работа в Агенция "Митници", сега съм приет, тепърва обаче трябва да докажа себе си!
Никога не се отказвайте от себе си!
Другото е въпрос на време!
Успех на всеки един, неспирайте да преследвате Щастието, то е вашата посока в живота! :wink:


Браво на момчето ! Сега ти пожелавам със заплата от 600-700 лв. месечно да успееш да създадеш семейство и да отгледаш поне 2 деца. Ей това вече ще е наистина голямо постижение !
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот vanci86 » 20 Сеп 2012, 11:22

Някои от Пловдив да е получил обаждане за протокол?То май печелившите са ясни от понеделник,или?
vanci86
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 14 Юли 2012, 14:25

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот obektiven » 20 Сеп 2012, 13:01

kolegat написа:
obektiven написа:След 3 опит за работа в Агенция "Митници", сега съм приет, тепърва обаче трябва да докажа себе си!
Никога не се отказвайте от себе си!
Другото е въпрос на време!
Успех на всеки един, неспирайте да преследвате Щастието, то е вашата посока в живота! :wink:


Браво на момчето ! Сега ти пожелавам със заплата от 600-700 лв. месечно да успееш да създадеш семейство и да отгледаш поне 2 деца. Ей това вече ще е наистина голямо постижение !


Благодаря за пожеланието, ми има хора, които са го постигнали!
Иначе най-лесно е да се откажеш!
Независимо дали си момчето или момичето!
obektiven
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Авг 2012, 17:10

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот z_stoqnova » 20 Сеп 2012, 15:55

obektiven написа:След 3 опит за работа в Агенция "Митници", сега съм приет, тепърва обаче трябва да докажа себе си!
Никога не се отказвайте от себе си!
Другото е въпрос на време!
Успех на всеки един, неспирайте да преследвате Щастието, то е вашата посока в живота! :wink:


Честито назначение! Супер е, че в този форум има и хора, които не са се отказали след първия неуспех, оплювайки тотално АМ. Щом си толкова упорит съм сигурна, че ще успееш. :)
Искам да те попитам с какво беше по-добър третия път? Върху какво се подготвя? Аз сега ще се явявам за втори път и залягам повече над законите, че не ги бях научила много.
z_stoqnova
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 30 Юли 2012, 09:48

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот kitanaje5 » 20 Сеп 2012, 16:01

Здравейте,
има ли хора, които днес бяха на изпит за инспектор в АМ за Митница Столична, за да споделят кой вариант им се падна, въпроси, които са им се паднали, и изобщо някакви насоки относно теста.
Благодаря предварително
Последна промяна kitanaje5 на 20 Сеп 2012, 19:01, променена общо 1 път
kitanaje5
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Сеп 2012, 15:58

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот bbboxxx » 20 Сеп 2012, 18:28

kitanaje5 написа:Здравейте,
имали хора, които днес бяха на изпит за инспектор в АМ за Митница Столична, за да споделят кой вариант им се падна, въпроси, които са им се паднали, и изобщо някакви насоки относно теста.
Благодаря предварително


По мои сведения (не мога да кажа достоверни) тестовете се рекомбинират при всеки нов кръг конкурси, така че, не е толкова от значение кой е варианта - въпросите са определен брой и се преподреждат в нова конфигурация само. :wink: Наблегни на концентрацията и спокойствието при изпитите, вярвам, че законите няма да ти се опънат въобще! :wink:
bbboxxx
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 15 Авг 2012, 17:04

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот megan_lb » 20 Сеп 2012, 23:09

kitanaje5 написа:Здравейте,
има ли хора, които днес бяха на изпит за инспектор в АМ за Митница Столична, за да споделят кой вариант им се падна, въпроси, които са им се паднали, и изобщо някакви насоки относно теста.
Благодаря предварително



Ще е хубаво наистина някой от Столицата да опресни знанията ни с въпросите от днес, както за интелигентност, така и за професионална компетентност. Бъдете така добри моля, както ние бяхме добри с вас след нашите изпити във Бургас, Варна и Русе. :!: Хубаво е да продължим комуникацията и размяната на информация. Аз лично съм заинтересована особено от теста за интелигентност, има ли някой който може да го пресъздаде, поне на 50% .???
megan_lb
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 31 Юли 2012, 11:00

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот dundy123 » 21 Сеп 2012, 09:56

bbboxxx написа:
kitanaje5 написа:Здравейте,
имали хора, които днес бяха на изпит за инспектор в АМ за Митница Столична, за да споделят кой вариант им се падна, въпроси, които са им се паднали, и изобщо някакви насоки относно теста.
Благодаря предварително


По мои сведения (не мога да кажа достоверни) тестовете се рекомбинират при всеки нов кръг конкурси, така че, не е толкова от значение кой е варианта - въпросите са определен брой и се преподреждат в нова конфигурация само. :wink: Наблегни на концентрацията и спокойствието при изпитите, вярвам, че законите няма да ти се опънат въобще! :wink:


Здравейте!
Да явно наистина въпросите за професионална компетентност се рекомибинират защото вчера се падна вариант 3. Аз като "сериен" кандидат :mrgreen: помня, че този вариант беше изтеглен и на теста на 06.08.2012в София, но сега въпросите бяха различни. На мен ми се стори по-лесен. Въпросите които си спомням са:
1.Кое не е митническо бюро: Хасково, Малко Търново, Плевен.
2.Коя страна не е член На ЕС: Германия, Латвия,Швейцария
3.При внос от трета страна на акцизна стока се установява, че има и мито. Какво трябва да се внесе: мито и акциз, акциз и ДДС,Акциз,ДДС и мито.
4.С какъв документ е уредено взаимодействието между НАП и АМ: наредба, правилник, инструкция.
5. Какво трябва да съдържа заявлението за географско означение: авторско право, име и адрес на заявителя, и още нещо което не помня.
Теста за лоялност беше само 69 въпроса но те се дублираха с въпроси от този с 90 въпроса.
Теста за интелигентност беше различен от предходните два за столична и аерогара. На мен ми беше доста гадничък макар модула с пресмятане да бе по-лесен от преди. Състоеше се от 5 модула. Първи модул да се избират двойки думи пропуснати в началото и края на изречение. По спомен нещо от този тип:
1. ..........към църква като университет към.......
Имаше двойки думи от, които да се изберат подходящите религия и знание, проповед и изпит и другите двойки не ги помня.
Втори модул беше да се определи вярно твърдение. Дадени са изречения и към тях няколко твърдения. Трябваше да се определи, кое е вярното. Тук трябваше да се обърне внимание на думи от типа на "всички", "някой". и други. Не помня дори и един пример но идеята беше да се абстрахираме от истинността на информацията и да дадем отговор само на база на написаното.
Модул 3 беше с пресмятания от типа на:
1. Мотор трябва да измине 450км. С 1л. гориво изминава 35км. Цената на горивото е 1,50лв. Колко лв. му струва горивото? Има отговори и трябва да се избере верният.
Модул 4. От свързан текст да се направят заключения за верността на твърдения. Възможностите за отговор бяха: Верен, Вероятно верен, Няма достатъчно данни, Вероятно неверен, Неверен.
Имаше 1 текст от около 10-15 изречения и 5 твърдения. Текста беше за изследване направено от военни през 1955 г.за издържливостта на студ на войниците.
Следващите текстове бяха по-кратки. Не помня дали бяха 2 или 3.
Модул 5. Да се определи най- пълното и вярно определение или твърдение.Пример:
1. Банкнотите с различен номинал са с различен цвят защото:
- така са по-красиви
- за да се разпознават по-лесно.... тук имаше и още нещо но не си го спомням.
- защото така са решили дизайнерите.
Ами това е, което си спомням. :D Дано съм била полезна.
Успех на всички!
dundy123
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 10 Авг 2012, 22:07

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот megan_lb » 21 Сеп 2012, 12:43

dundy123 , благодарим за предоставеното инфо, успех с номинациите :lol: :wink:
megan_lb
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 31 Юли 2012, 11:00

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот kitanaje5 » 21 Сеп 2012, 14:46

dundy123 написа:
bbboxxx написа:
kitanaje5 написа:Здравейте,
имали хора, които днес бяха на изпит за инспектор в АМ за Митница Столична, за да споделят кой вариант им се падна, въпроси, които са им се паднали, и изобщо някакви насоки относно теста.
Благодаря предварително


По мои сведения (не мога да кажа достоверни) тестовете се рекомбинират при всеки нов кръг конкурси, така че, не е толкова от значение кой е варианта - въпросите са определен брой и се преподреждат в нова конфигурация само. :wink: Наблегни на концентрацията и спокойствието при изпитите, вярвам, че законите няма да ти се опънат въобще! :wink:


Здравейте!
Да явно наистина въпросите за професионална компетентност се рекомибинират защото вчера се падна вариант 3. Аз като "сериен" кандидат :mrgreen: помня, че този вариант беше изтеглен и на теста на 06.08.2012в София, но сега въпросите бяха различни. На мен ми се стори по-лесен. Въпросите които си спомням са:
1.Кое не е митническо бюро: Хасково, Малко Търново, Плевен.
2.Коя страна не е член На ЕС: Германия, Латвия,Швейцария
3.При внос от трета страна на акцизна стока се установява, че има и мито. Какво трябва да се внесе: мито и акциз, акциз и ДДС,Акциз,ДДС и мито.
4.С какъв документ е уредено взаимодействието между НАП и АМ: наредба, правилник, инструкция.
5. Какво трябва да съдържа заявлението за географско означение: авторско право, име и адрес на заявителя, и още нещо което не помня.
Теста за лоялност беше само 69 въпроса но те се дублираха с въпроси от този с 90 въпроса.
Теста за интелигентност беше различен от предходните два за столична и аерогара. На мен ми беше доста гадничък макар модула с пресмятане да бе по-лесен от преди. Състоеше се от 5 модула. Първи модул да се избират двойки думи пропуснати в началото и края на изречение. По спомен нещо от този тип:
1. ..........към църква като университет към.......
Имаше двойки думи от, които да се изберат подходящите религия и знание, проповед и изпит и другите двойки не ги помня.
Втори модул беше да се определи вярно твърдение. Дадени са изречения и към тях няколко твърдения. Трябваше да се определи, кое е вярното. Тук трябваше да се обърне внимание на думи от типа на "всички", "някой". и други. Не помня дори и един пример но идеята беше да се абстрахираме от истинността на информацията и да дадем отговор само на база на написаното.
Модул 3 беше с пресмятания от типа на:
1. Мотор трябва да измине 450км. С 1л. гориво изминава 35км. Цената на горивото е 1,50лв. Колко лв. му струва горивото? Има отговори и трябва да се избере верният.
Модул 4. От свързан текст да се направят заключения за верността на твърдения. Възможностите за отговор бяха: Верен, Вероятно верен, Няма достатъчно данни, Вероятно неверен, Неверен.
Имаше 1 текст от около 10-15 изречения и 5 твърдения. Текста беше за изследване направено от военни през 1955 г.за издържливостта на студ на войниците.
Следващите текстове бяха по-кратки. Не помня дали бяха 2 или 3.
Модул 5. Да се определи най- пълното и вярно определение или твърдение.Пример:
1. Банкнотите с различен номинал са с различен цвят защото:
- така са по-красиви
- за да се разпознават по-лесно.... тук имаше и още нещо но не си го спомням.
- защото така са решили дизайнерите.
Ами това е, което си спомням. :D Дано съм била полезна.
Успех на всички!


Всичко описано до тук съвпада изцяло. Аз днес бях на изпита в Хасково. Също се падна вариант 3. Теста за професионална компетентност беше изцяло то Закона за акцизите и данъчните складове и Закона за марките и географските означения.Един въпрос от Закона за държавния служител. Изпита общо взето беше лесен, но единствения проблем беше, че не знаеш колко време имаш за всеки отделен модул. Така започва засичането и не знаеш до кога имаш време, и изведнъж се казва: Времето ви свърши и започва едно препускане... най-голямата предпоставка за грешното решаване на теста е, че се бърза и човек не може да осмисли нещата.
Относно задачите с пресмятане, нямаш право да ползваш отделен лист да смяташ, всичко се прави на ум, иначе задачите са за 4 клас, но числата бяха супер изчанчени, което още затруднява смятането на ум.
kitanaje5
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Сеп 2012, 15:58

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот nov4ovek » 22 Сеп 2012, 19:04

:wink: :)
Последна промяна nov4ovek на 24 Сеп 2012, 13:17, променена общо 1 път
nov4ovek
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 22 Авг 2012, 12:26

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот z_stoqnova » 24 Сеп 2012, 10:20

Някой има ли идея кога ще излязат резултатите за Свиленград?
z_stoqnova
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 30 Юли 2012, 09:48

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот boy1963 » 24 Сеп 2012, 12:33

Вероятно след Столична :D
boy1963
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 24 Авг 2012, 19:59

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот bbboxxx » 24 Сеп 2012, 14:12

nov4ovek написа::wink: :)


Привет!
Радвам се, че отново се появяваш!
Изключени са ти ЛС и не мога да ти пратя отговор на въпроса който ми зададе преди редакцията на съобщението :(
bbboxxx
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 15 Авг 2012, 17:04

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот bromelia » 26 Сеп 2012, 11:48

Хей, ако на някой му се обадят за интервю нека сподели във форума! :D :wink:
bromelia
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Авг 2012, 17:45

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron