начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Държавни изпити 2012 г.

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Държавни изпити 2012 г.

Мнениеот hristina_maneva » 07 Юли 2012, 15:13

Здравейте колеги!
През септември ми предстоят държавни изпити в ЮЗУ "Неофит Рилски" - Благоевград и бих искала да ви попитам по какъв начин се подготвяхте за вашите :D За момента съм предприела самостоятелно развиване на темите съгласно новите изменения в нормативните актове, но ми се струва прекалено много материал, и прекалено малко време до изпитите. Бихте ли ми дали някакъв съвет как да се справя по-добре?
Благодаря! :D
hristina_maneva
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 24 Яну 2008, 13:54

Re: Държавни изпити 2012 г.

Мнениеот elinalex » 17 Юли 2012, 17:43

Здравейте, колега!
Аз завърших в РУ, дипломирах се тази година. За държавните изпити се готвих основно от лекции, учебниците по гражданско право на Мария Павлова, по вещно на Г. Боянов, административното право по учебниците на Д. Костов и Д. Хрусанов, облигационното право четох този път от двете части на Кожухаров, въпреки че за семестриалните бях чела от Калайджиев, търговското на Стефанов и други, разбира се. В общи линии четях успоредно от лекциите по въпросника за съответните държавни изпити и учебниците. Разбира се законите и кодексите са базата. По НПН предимно лекциите на Владимиров, ръководството на Никола Манев по процес и учебника на Стойнев. Решавах и доста казуси от една книжка на Лазар Груев и Ралица Илкова, имахме преди всеки държавен практически семинари , които също допринесоха за добрата подготовка. Имам 2 отлични и една много добра оценка на НПН, макар че честно казано за този изпит по собствена преценка бях най-добре подготвена. Зависи наистина в коя комисия ще се паднеш. По НПП бях при проф. Владимиров, слуша само по изтеглените въпроси и поставя оценка, без да я мотивира, да задава допълнителни въпроси и пр. Другата комисия беше при проф. Сълов, доста повече е питал по конспекта, но и повечето оценки бяха при него. За писмения - минават почти 85-90 %. Най-много отпаднали имаше на казусите по ГПН.
Като цяло един месец време за НПН и ППН е достатъчно, но за ГПН учих усилено около 2 месеца. Минах въпросникът два пъти основно и едни път за преговор.
Успех Ви желая!
elinalex
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Юни 2012, 00:59

Re: Държавни изпити 2012 г.

Мнениеот hristina_maneva » 22 Юли 2012, 12:54

Много Ви благодаря за съветите! Дано всичко мине добре и при мен :D
hristina_maneva
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 24 Яну 2008, 13:54

Re: Държавни изпити 2012 г.

Мнениеот pol40 » 27 Авг 2012, 22:32

Колега :lol: (BOSS),
като гледам как четеш, надали ще минат добре :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
И като вече става въпрос за държавна сеся по гражданскоправни наУки --> как ще коментирате тези ВИНКУЛИРАНИ АЗЦИИ :lol: или пък изпълнението на едно облигационно задължение от трето лице без да се иска съгласие от кредитора и връзката му със СЪБИРАТЕЛНОТО ДРУЖЕСТВО и опасността от насочване на изпълнение от кредитор на съдругник към неговия дял в дружеството. :lol: :lol: :lol: :lol:
На път съм да науча толкова МНОГО неща
pol40
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 02 Ное 2008, 11:06

Re: Държавни изпити 2012 г.

Мнениеот hristina_maneva » 29 Авг 2012, 22:18

pol40 написа:Колега :lol: (BOSS),
като гледам как четеш, надали ще минат добре :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
И като вече става въпрос за държавна сеся по гражданскоправни наУки --> как ще коментирате тези ВИНКУЛИРАНИ АЗЦИИ :lol: или пък изпълнението на едно облигационно задължение от трето лице без да се иска съгласие от кредитора и връзката му със СЪБИРАТЕЛНОТО ДРУЖЕСТВО и опасността от насочване на изпълнение от кредитор на съдругник към неговия дял в дружеството. :lol: :lol: :lol: :lol:
На път съм да науча толкова МНОГО неща


Колега :lol:, добре си чета, а ти ще вземеш да прегрееш :lol: Ти научи една тема за Акционерно дружество и само това си повтаряш :lol: Сега съм на вълна Семейно право, брак, развод, завещания... може да обменим малко информация :lol:
hristina_maneva
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 24 Яну 2008, 13:54

Re: Държавни изпити 2012 г.

Мнениеот pol40 » 29 Авг 2012, 22:21

Брак? Ти да не си решила да се омъжваш та наблягаш на това? Мен ми е по-силен развода :lol:
Но нека минем към семейното. Там поназнайвам нащата :shock:
Последна промяна pol40 на 29 Авг 2012, 22:42, променена общо 1 път
pol40
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 02 Ное 2008, 11:06

Re: Държавни изпити 2012 г.

Мнениеот hristina_maneva » 29 Авг 2012, 22:28

pol40 написа:Брак? Ти да не се ирешила да се омажваш та наблягаш на това? Мен ми е по-силен развода :lol:
Но нека миснем към семейното и там поназнайвам нащата :shock:

Не, ще си правя завещание :lol: Стига сме спамили темата, дай нещо по-сериозно по въпроса :lol:
От учебника на Мръчков ли чете по трудово?
hristina_maneva
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 24 Яну 2008, 13:54

Re: Държавни изпити 2012 г.

Мнениеот pol40 » 29 Авг 2012, 22:32

Хммм,
Е тук ме хвана :lol: . Трудовото все още не съм го пипал, но от неговия учебник ще да е. И по застрахователното не съм чел. Ааама тия глупости ще ги мина за 2 дни. По трудово някъде минах само представителството. Споменаваше се, че е особено представителство. Осъществява се от Синдикалните организации или нещо такова.
pol40
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 02 Ное 2008, 11:06

Re: Държавни изпити 2012 г.

Мнениеот neutralen » 29 Авг 2012, 22:35

Много правописни грешки бе Полчо в предишния ти пост, да не си пиян ?
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Държавни изпити 2012 г.

Мнениеот pol40 » 29 Авг 2012, 22:40

Страшна работа с това писане. Не вярвам какво съм писал, но наистина е страшно, а и алкохол не употребявам :?
Извинявам се за грешкире. Аз съм над тези неща :lol:
pol40
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 02 Ное 2008, 11:06

Re: Държавни изпити 2012 г.

Мнениеот neutralen » 30 Авг 2012, 08:12

Извинявам се за написаното. Всеки може да допусне правописни грешки в бързината. И не само правописни грешки.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Държавни изпити 2012 г.

Мнениеот nedeva_ » 03 Сеп 2012, 21:40

Здравейте,
искам да помоля, ако някой има актуални теми за държавен изпит по Гражданскоправни науки да ми прати на mail nedeva_liliya@mail.bg. По стечение на обстоятелства не можах да си ги подготвя сама, затова имам нужда от помощ. Благодаря предварително.
nedeva_
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Сеп 2012, 21:31

Re: Държавни изпити 2012 г.

Мнениеот mipapikokolo » 05 Сеп 2012, 11:51

Някой може ли да ми каже кои НА трябва да имам за изпита по ГПН?

Благодаря предварително! :)
mipapikokolo
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Май 2006, 13:16

Re: Държавни изпити 2012 г.

Мнениеот swetoslaw » 09 Сеп 2012, 13:40

mipapikokolo написа:Някой може ли да ми каже кои НА трябва да имам за изпита по ГПН?

Благодаря предварително! :)


ТЗ, ЗС, ЗЗД, КТ, СК, ЗН, ГПК.
swetoslaw
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 24 Авг 2010, 00:00

Re: Държавни изпити 2012 г.

Мнениеот lanfear » 16 Сеп 2012, 06:52

А относно ползването на НА на писмения (конкретно - в СУ) - пускат ли с изданията на сиби - които почти винаги имат извлечения от СП, или трябва да се сдобивам с ужасните издания на нова звезда?
И допустимо ли е подчертаване с цветен маркер на отделни текстове? Без глоси :)
lanfear
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 15 Юли 2009, 09:40


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron