начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

как протича изпита за юридическа правоспособност 2012

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


как протича изпита за юридическа правоспособност 2012

Мнениеот oneinamillion » 03 Юли 2012, 16:21

Здравейте, бихте ли споделили как минава изпита за придобиване на юридическа правоспособност, моля? Благодаря предварително!
oneinamillion
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 08 Юни 2012, 13:19

Re: как протича изпита за юридическа правоспособност 2012

Мнениеот elinalex » 04 Юли 2012, 11:09

И мен ме интересува как протича изпита. По преките впечатления на мои колеги, преминали през изпита, не е нищо особено, ако си се подготвил добре за държавните изпити, с малък преговор основно по процесуалните закони, изпитът минава лесно. Аз обаче си чета лекциите, които имам за този изпит по въпросника, законите и съдебната практика. Супер благодарна съм за това как протича стажа ми, защото категорично ми помата много в подготовката. Тази седмица приключвам в Районен съд и буквално ми е тъжно, че свърши :) Дават ми се много задачи, писах поне 20-на решения, като 2 от тях съдията изцяло приложи по съответните дела.

Аз имам още един въпрос:
Стажът ми е до началото на октомври. Преди месец време в сайта на МП имаше публикувана заповедта на министърката относно датите за провеждане на изпитите, по месеци. Тогава видях, че има дати декември месец, които мен ме устройват идеално с оглед на времето, необходимо за подаване на заявлението. Сега обаче тази заповед не я намирам в сайта, а само последната от 13 юни, ако не бъркам точната дата, с която се променят датите през месец Юли и Септември. Та въпросът ми е: има ли промяна в останалите дати, конкретно през месец Декември.
elinalex
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Юни 2012, 00:59

Re: как протича изпита за юридическа правоспособност 2012

Мнениеот oneinamillion » 04 Юли 2012, 18:41

Не се чуват добри отзиви сред мои колеги относно изпита за юридическа правоспособност. Имало много върнати.
Задавали много въпроси по целия конспект.
А относно изменението на датите в заповедта - само за юли и септември е промяната.
oneinamillion
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 08 Юни 2012, 13:19

Re: как протича изпита за юридическа правоспособност 2012

Мнениеот conceal » 24 Юли 2012, 11:15

Изпитът протича изключително леко.
conceal
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Юли 2012, 11:06

Re: как протича изпита за юридическа правоспособност 2012

Мнениеот ivan_karamazov » 25 Юли 2012, 13:17

Изпитът протича много леко. Единствените хора които не можаха да го изкарат бяха тези, които не бяха чели абсолютно нищо.
ivan_karamazov
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Май 2010, 20:38

Re: как протича изпита за юридическа правоспособност 2012

Мнениеот oneinamillion » 07 Авг 2012, 11:10

Благодаря ви!
oneinamillion
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 08 Юни 2012, 13:19

Re: как протича изпита за юридическа правоспособност 2012

Мнениеот jekova22 » 14 Сеп 2012, 14:34

Преди 5г. за колега от ВСУ, изпитът не протече добре.Върнаха го.
Последна промяна jekova22 на 17 Сеп 2012, 13:49, променена общо 1 път
jekova22
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Сеп 2012, 14:29

Re: как протича изпита за юридическа правоспособност 2012

Мнениеот vmalvina » 15 Сеп 2012, 17:08

Нещо не разбрах какво се опитвахте да кажете с "констатацията" си, jekova22?
vmalvina
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Сеп 2012, 17:01

Re: как протича изпита за юридическа правоспособност 2012

Мнениеот vmalvina » 22 Сеп 2012, 09:03

Изпита на 20 септември протече изключително лесно, нямаше нито един върнат. За колегата jekova 22 - всички, завършили висшето си образование във ВСУ издържаха с успех, а лично на мен комисията ми препоръча да използвам оставащото време до изпита за адвокати качествено и да не пропускам шанса си, тъй като било крайно време на конкурсите да се явяват и подготвени кандидати. Друго е, когато софиянци хвалят варненци, ако и последните да не сме завършили СУ. Успех на всички, които ще се явяват на 27-ми и 28-ми септември!
vmalvina
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Сеп 2012, 17:01

Re: как протича изпита за юридическа правоспособност 2012

Мнениеот valerieva_d » 26 Сеп 2012, 12:40

Много леко, няма нужда от притеснения. Има си конспект въпросите са основните в него. На самия изпит има 4 комисии с по трима във всяка, които изпитват. Тегли се 1 въпрос от 40-те. Пишеш малко и сядаш да говориш. Казваш най-основното, а ако объркаш или не знаеш почват да питат други основни неща или ти казват да говориш по въпрос , които знаеш. Бях на 20-ти на изпит, не мисля, че имаше върнати. Успех!

А относно колегите от ВСУ, всички го взехме и повечето ни похвалиха, така че без предубеждения моля :wink:
valerieva_d
Потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: 15 Яну 2012, 19:23

Re: как протича изпита за юридическа правоспособност 2012

Мнениеот bludniq_sin » 08 Ное 2012, 17:32

:) Явно има някакъв комплекс на представителите на други университети, който е необясним за мен. Всеки който се подготвя съвестно и материята го интересува може да стане добър юрист. Не мога да разбера дали този комплекс им е насаждан от преподавателите, които преподават там (при положение че поне едно 50% са професори от СУ) или им го насаждат колеги от СУ (в което малко се съмнявам) Ставал съм свидетел как при нормален разговор между колеги по време на задължителния юридически стаж исзкача въпросът кой къде е учил и колегите от ВТУ. ВСУ, ЮЗУ реагират като ужилени и необяснимо защо стават доста агресивни спрямо колегите от СУ. А в конкретния случай колегата просто искаше да завърже някакъв разговор. стрейндж ..
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: как протича изпита за юридическа правоспособност 2012

Мнениеот valerieva_d » 12 Ное 2012, 11:59

Нямаме комплекс и 90% ни бяха преподаватели от софийския, просто хорското мнение е предубедено, но естествено това е плюс за нас, да ги оставим неприятно изненадани от юридическите си знания и качествата, които сме придобили, за упражняване на професията ;) Всичко се гради на желание за знания и много труд .

Апропо видяхме ги от СУ на правоспособността как спориха дали ВКС не е случайно Висш касационен съд или Върховен конституционен съд
valerieva_d
Потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: 15 Яну 2012, 19:23


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron