начало
Конституционно оправдано – защо КС остави в сила ограничение за собственици на гори Конституционно оправдано – защо КС остави в сила ограничение за собственици на гори

Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот u3mamhukaa » 20 Мар 2012, 22:00

аххахахаах ,тоя па 40 000 евро му казали.
Прав си че няма значение колко знаеш и за всичко друго обаче.
Най-доброто отмъщение е да живееш щастливо
Аватар
u3mamhukaa
Потребител
 
Мнения: 244
Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:48

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот koravguz » 20 Мар 2012, 22:06

МАГИСТРАТ, ТИ НА МЕНЕ ЛИ МИ ГОВОРИШ? А ТЕБЕ ОСНОВНИЯ И ЕДИНСТВЕН ПРОБЛЕМ ТИ Е, ЧЕ ТРЯБВА ДА СИ ВЪРНЕШ ДИПЛОМАТА
koravguz
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 10 Мар 2012, 16:45

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот niko_urumov » 22 Мар 2012, 12:05

Колеги,
може ли все пак някой, който се е явявал на устен изпит да каже как минава това нещо. И долу-горе въпросите повече от теория или повече от процеса се задават? Всякаква информация би била полезна на тези от нас, които ще се явяват идната седмица на изпит :)
niko_urumov
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 10 Мар 2012, 22:46

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот liubka » 22 Мар 2012, 12:32

Колега аз се явявах преди две години, а следващата седмица ме чака същото. До колкото си спомням теглиш 2 въпроса, имаш малко време да мислиш и сядаш. Говориш по въпросите, те ти задават уточняващи въпроси, повечето от които са с практическа насоченост. Като цяло от теорията по-малко питат. Най често задават и въпрос в опреведелена ситуация спрямо въпроса, който сте изтеглил, ако бяхте младши съдия как бихте постъпили. Пипат и от процеса доста практически неща. Като цяло мисля, че за колегите, които не са влизали в зала ще бъде по-трудно. Аз нямам много добър резултат, така ще ще отида на устния изпит за школовката, но на тези, които имат добър резултат, постигнат по честен начин, най-искрено желая успех!
liubka
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 27 Яну 2009, 20:04

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот niko_urumov » 22 Мар 2012, 13:05

liubka написа:Колега аз се явявах преди две години, а следващата седмица ме чака същото. До колкото си спомням теглиш 2 въпроса, имаш малко време да мислиш и сядаш. Говориш по въпросите, те ти задават уточняващи въпроси, повечето от които са с практическа насоченост. Като цяло от теорията по-малко питат. Най често задават и въпрос в опреведелена ситуация спрямо въпроса, който сте изтеглил, ако бяхте младши съдия как бихте постъпили. Пипат и от процеса доста практически неща. Като цяло мисля, че за колегите, които не са влизали в зала ще бъде по-трудно. Аз нямам много добър резултат, така ще ще отида на устния изпит за школовката, но на тези, които имат добър резултат, постигнат по честен начин, най-искрено желая успех!


Благодаря колежке. Аз за първи път се явявам, защото за първи път имам право да участвам в такъв конкурс. Та затова питах :)
niko_urumov
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 10 Мар 2012, 22:46

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот vaniaoz » 22 Мар 2012, 13:57

През 2010,когато за първи път имах право да се ява на такъв изпит стигнах до устен и на съдийския и на прокурорския.
Как ще протече устния зависи от комисията, в която ще попаднете.На съдийския си беше рецитал-сядаш и си изпяваш темите, а на прокурорския там си беше истинско майсторство от тяхна страна, за което им правя евала.Въпроси от целия материал, прекъсват те по средата на темите ти и те почват.Ако беше прокурор как ще постъпиш в тази ситуация? Ако беше дознател и не си съгласен с прокурора какво ще направиш? Дори ми зададоха конкретен казус с граждански ищец, частен обвинител , с допуснати грешки от страна на съда и прокурора, които трябваше да ги констатирам.С две думи направиха ми кефа.
Колега пожелавам ви успех!Изкарали сте висока оценка и трябва да се постараете, да не пропилеете шанса си.
vaniaoz
Потребител
 
Мнения: 434
Регистриран на: 15 Окт 2008, 15:31

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот koravguz » 22 Мар 2012, 23:27

Kолега vaniaoz, вие определено не ме слишате, когато Ви съветвам.С тоеа мислене магистрат няма да станете, както и аз.Считам, че не е важно кой до какъв стадий е стигнал, а кой какво е направил като краен целеви резултат!
Иначе, желая Ви късмет за утре, тогава ще излезат резултатите от прокурорския (...... им на всички неуспели връзкари, на мен вклиучително)
koravguz
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 10 Мар 2012, 16:45

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот taipan » 23 Мар 2012, 00:59

От къде знаеш, че утре излизат резултатите?? И като си с връзки защо не си успял? :idea: :?:
taipan
Потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: 15 Юни 2006, 12:31

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот mariposarosa » 23 Мар 2012, 13:23

koravguz написа: казвам го, защото и аз бех с дебела връзка за тая година, ама го изядох в негативен смисъл!


Благодаря ви колега, че си го признавате, така надеждата ми, че стават грешки и аз мога да се окажа на мястото на някой "дебел" връзкар няма да умре .... :D Действителността показва, че няма много място за идеалисти като мен в тази система, но все пак ..., какво ни остава на нас освен да се надяваме :?:
mariposarosa
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 05 Фев 2012, 13:41

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот claudia » 23 Мар 2012, 13:28

И аз съм от идеалистите. Не вярвам, че винаги и всичко става с връзки. Мисля, че трябва да се положат много усилия за тези конкурси, а също така и голяма доза късмет.
claudia
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 10 Яну 2012, 18:31

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот vaniaoz » 23 Мар 2012, 13:31

Здравейте колега,
ясно ми е как стоят нещата, но надеждата умира последна, а когато имаш само надежда , не ти остава нищо друго освен да опитваш до безкрай.Пък знае ли човек, по Коледа се случват чудеса.
vaniaoz
Потребител
 
Мнения: 434
Регистриран на: 15 Окт 2008, 15:31

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот jenivarna » 23 Мар 2012, 14:18

Явно няма да има резултати днес... :(
jenivarna
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 06 Фев 2009, 16:27

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот svrahdoznatel » 23 Мар 2012, 14:25

Не, няма да има резултати. :x
svrahdoznatel
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 21 Окт 2011, 15:48

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот loryyyy » 23 Мар 2012, 14:28

Нищо, което се прави до безкрай и безрезултатно не си струва усилията според мен, както и вярването в чудеса, Дядо Коледа, Питър Пан и т.н. Напълно достатъчно е да вярваш в себе си. А и в крайна сметка професионално може да се развиваш не само като съдия/прокурор. Ако там изобщо може да се развива човек, напоследък дълбоко се съмнявам в това. Оценките ги пишат по тези конкурси както им хрумне. Мен трудно могат да ме убедят, че 800 писмени работи се изчитат и оценяват за 4-5 работни дни.
loryyyy
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Ное 2008, 12:07
Местоположение: София

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот claudia » 23 Мар 2012, 14:34

svrahdoznatel написа:Не, няма да има резултати. :x


Колега, а вие от къде имате тази категорична информация, да не сте звънял във ВСС?
claudia
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 10 Яну 2012, 18:31

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот alek9 » 23 Мар 2012, 14:37

От къде сте толкова сигурни колеги, че днес няма да има резултати? До 17, 30 ч. има още много време!
alek9
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 06 Мар 2007, 22:53

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот alek9 » 23 Мар 2012, 14:41

Току-що звъннах до ВСС и ми казаха, че или днес следобед или в понеделник, тъй като работите били повече....
alek9
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 06 Мар 2007, 22:53

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот jenivarna » 23 Мар 2012, 14:48

Дано да успеят за днес, че петъчно да се почерпим...Кой от радост, кой от мъка..... :D
jenivarna
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 06 Фев 2009, 16:27

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот allice » 23 Мар 2012, 15:02

Очаквах отново днес да ни сюрпризират с резултатите. Нормално е при над 1000 кандидати да не стане така бързо, както за младши съдии. Но ако ги публикуват петъчно, моето напиване няма да е от радост, със сигурност. :lol: :lol: И все пак хубаво би било да видим как са ни оценили.
Колеги, а имате ли идея на какъв принцип ни разпределят на комисии, тъй като аз нямам представа всъщност коя изпитна комисия е проверявала моята работа и коя ще ме изпитва другата седмица.
allice
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 21 Мар 2011, 13:42

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот oven4e » 23 Мар 2012, 15:42

Кое му е нормалното? Все пак комисиите са с една повече, даже им се падат по- малко работи за проверяване на комисия, в сравнение с работите от съдийския изпит...До последно някой не си е свършил работата. По обяд звънях във ВСС, много любезна служителка ми каза, че една комисия не си е предала протокола и затова няма резултати...Как съдиите успяха, а прокурорите не?!
oven4e
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Яну 2012, 10:14

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron