начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Нагласен конкурс за съд помощник?

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Нагласен конкурс за съд помощник?

Мнениеот mi_lena » 03 Яну 2014, 12:59

teogeo написа:.....


Аха. Понеже познаваш някаква тъпачка (вЕрвам ти) - всичко ти е ясно за всички. Който има по-различни наблюдения - лъже. Дано да не се занимаваш с нещо, което изисква повече от 1 (една) гледна точка.
Аватар
mi_lena
Потребител
 
Мнения: 621
Регистриран на: 02 Сеп 2005, 16:53
Местоположение: София

Re: Нагласен конкурс за съд помощник?

Мнениеот teogeo » 03 Яну 2014, 15:57

mi_lena написа:
teogeo написа:.....


Аха. Понеже познаваш някаква тъпачка (вЕрвам ти) - всичко ти е ясно за всички. Който има по-различни наблюдения - лъже. Дано да не се занимаваш с нещо, което изисква повече от 1 (една) гледна точка.


Не е една. Просто на prima vista се сетих се за нея. Вярно е, има и изключения (Десислава Корнезова, например). Но ето и ключовата дума - изключения. За последното изречение - не ме лови прокобата.
Аз се занимавам с гледни запетаи, тирета и удивителни, не с точки. :mrgreen:
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Нагласен конкурс за съд помощник?

Мнениеот u3mamhukaa » 06 Яну 2014, 11:12

Не мога да разбера само едно , защо разни хора който са започнали работа в съдебната система влизат тук и обясняват как всичко е прозрачно , как никой не им ходатайствал ,колко много са чели и как са си подготвили документите и то за това било станало.За какво ги бръщолевите тия глупости ? Като излъжете децата дето токущо са завършили - какво ще стане? Престанете с това лицемерие , това лицемерие е обидно , поне за мен.
Станали сте , станали , добре замълчете си ,защо сеете заблуди тука , успокоявате ли се нещо , какво ли...?
Повечето хора тук сме наясно - С ЧЕТЕНЕ НЕ СТАВА.Недейте да ни гледате отгоре супер интелегенти , ясно ни е колко сте чели.
Замълчете поне , срам нямате ли? Направо се отвращавам вече.
Единственият вариант в днешно време да станеш магистрат или съдя или какъвто и да е в с. система е ако си си платил , ако си любовник/ца , ако си роднина на някой или ако изброените внезапно умрат преди изпита - това е моето мнение и не само моето.
Има тука разни мазохисти дето се явяват на тези изпити , знаят , че нямат шанс , ама е така явяват се - за пълнеж. Може би това ,че се явяват ги прави съучастници в тая гнусна манипулация и инсинуация.
Най-доброто отмъщение е да живееш щастливо
Аватар
u3mamhukaa
Потребител
 
Мнения: 244
Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:48

Re: Нагласен конкурс за съд помощник?

Мнениеот portokal » 06 Яну 2014, 11:26

Скоро се рових в един форум в тема за осиновители и осиновявания. Една жена обясняваше как нейна позната, също желаеща да осинови дете, я помолила да се видят за споделяне на опит - какви рушвети трябват, какви връзки, какви тънкости и прочие. Женицата, пишещата, дето е осиновила вече дете, нямала особена представа, затова пък другата била подробно "осведомена".
Друга пък разправяше на шега как вече на всички обяснявала, че за да осинови здраво и малко дете, е използвала връзки, защото и без това никой не вярвал, че не е. Даже не я питали какви връзки, а само кимали разбиращо, тип "ясни са ни на нас нещата".

Послепис. Само с четене наистина не става, трябва и акъл.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Нагласен конкурс за съд помощник?

Мнениеот u3mamhukaa » 06 Яну 2014, 11:33

Случайте на акълий са много , в Пловдив , тук четох ,дори има манекенка(синонима на тая дума в България) от Визаж магистрат.Явно и децата на магистрати задължително имат поече акъл от децата на инженери (моят случай) , няма как иначе да е.
Голямата статия на стр.2 била тенденциозна , ей... боклуци безподобни.Замълчете си бе
Последна промяна u3mamhukaa на 06 Яну 2014, 11:40, променена общо 1 път
Най-доброто отмъщение е да живееш щастливо
Аватар
u3mamhukaa
Потребител
 
Мнения: 244
Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:48

Re: Нагласен конкурс за съд помощник?

Мнениеот portokal » 06 Яну 2014, 11:37

Акъл трябва и за да се отсяват новините, например за да се прави разлика между магистрат и прокурорски помощник. Както и да се пише правилно.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Нагласен конкурс за съд помощник?

Мнениеот bird_of_paradise » 06 Яну 2014, 11:40

Понеделник пак ми тръгва кофти, но има неща, които не се премълчават- особено след всички букви, които са наредени.
u3mamhukaa написа:Замълчете поне , срам нямате ли?

Точно ти нямаш никакво основание да искаш това 8).
По неведоми причини не само четенето ти липсва: viewtopic.php?f=3&t=56684
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Нагласен конкурс за съд помощник?

Мнениеот u3mamhukaa » 06 Яну 2014, 11:46

Какво общо има това , че некъв селтак гори гумис уредените конкурси или конкурсите не са уредени ??
Всичко си е наред , прозрачно , чисто ,всичко си е точно...Жалки
Най-доброто отмъщение е да живееш щастливо
Аватар
u3mamhukaa
Потребител
 
Мнения: 244
Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:48

Re: Нагласен конкурс за съд помощник?

Мнениеот bird_of_paradise » 06 Яну 2014, 11:58

Ползваш твърде много прилагателни, което и при добро желание на събеседника, отблъсква.
Темата за гумите няма нищо общо с тази, или магистратската, и ....не съвсем. Идеята е да се погледнеш отстрани и да прецениш ( ама честно) дали имаш основание при изложеното да твърдиш, че като по-знаещ, по-четящ, по-подготвен, си поставен в неравностойно положение в сравнение с останалите конкуренти и едва тогава да извиеш глас.

Не съм твърдяла, че всичко е ток и жици по изпитите, както казват младите. Друга ми е мисълта и съвсем добронамерено към теб, мисля, че в конкретния случай имаш още много да наваксваш, като знание, за да имаш претенциите, които си афиширал в тази тема. Хубаво е, че младите имате самочувствието на знаещи, а ако е подплатено -мисля, няма да има изпит, който да ви се опъне.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Нагласен конкурс за съд помощник?

Мнениеот u3mamhukaa » 06 Яну 2014, 12:15

Вижте , първо няма как да знам , че сте дама.Извинявам се за по-острият тон. За мен не е жизнено важно да стана такъв или онакъв.Лошото е , че дори и да поискаш да станеш , независимо колко си чел , ако не си вундеркинд , без да си от горезброените категорий , НЯМА КАК ДА СТАНЕ.Самият главен прокурор намеква за опорочените практики.
Преди 10 и повече години , когато магистратската заплата бе около 680 лева и борците бяха още на мода , да ,имаше вариант да станеш с четене , сега НЯМА - за мен , а и за 90% от пишештите тук е така.
Не мога да разбера защо упорствате и обяснявате , че всичко е прозрачно? Ако имате предвид корупция и опороченост , да вижда се от далече , толкова е прозрачно.
Има и други такива хора - станал си , ОК ,браво ,кво лъжеш и мажеш? Кому е нужна тая лъжа?Защо се подържа тая заблуда?
"Колеги искам да ви кажа ,че с много четене и труд , целогодишно , аз успях" - абе ей каун , поне си трай ,успял си браво на тебе ,кво бръщолевиш
Най-доброто отмъщение е да живееш щастливо
Аватар
u3mamhukaa
Потребител
 
Мнения: 244
Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:48

Re: Нагласен конкурс за съд помощник?

Мнениеот bludniq_sin » 06 Яну 2014, 12:16

Bird, мен знаеш ли кое ме притеснявa? Ето такива съобщения
"Кандидатите ХХХ и ХХХ за спечелили конкурса за длъжността „съдебен помощник” в Софийски апелативен съд - 2 обявени места, двамата спечелили изпълнявали длъжността "до конкурс".

Справка: *ХХХ - щерка на ХХХ - член на ВСС и съдия от Военно-апелативен съд;

ХХХ - син на ХХХ - председател на Военен съд - София.

Относно конкурса в АССГ (Софийски градски) - спечелилите конкурса са до един от тези 11, които са работили преди това като съдебни помощници в същия съд."

*ХХХ - махнал съм имената - който се интересува предполагам може да си провери.
Естествено подлагам на съмнение всичко, което прочета и не давам вяра на едно или друго мнение просто така. Но фактите са си факти и кръвта вода не става (в първия случай поне). Във втория случай ако е вярно че и 11-те места са заети от 11 изпълнявали длъжността без конкутс не би ли следвало да си зададем въпроса - как пък не се случи от явили те се (има ли стотина души? 70-80 може би?) поне един да е по-добър от тезии 11 които преди това са заемали длъжността? И въпрос лично от мен, че не съм запознат - как става назначаването "без конкурс до конкурс" на тези позиции? Чисто технически питам - обявява ли се някъде място, кой приема документи, кой избира кандидатът, който да заеме мястото до конкурс?
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Нагласен конкурс за съд помощник?

Мнениеот u3mamhukaa » 06 Яну 2014, 12:24

Как не можеш да си го обясниш па ти бе ?? Децата на магистрати са по-подготвени и по умни.
Най-доброто отмъщение е да живееш щастливо
Аватар
u3mamhukaa
Потребител
 
Мнения: 244
Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:48

Re: Нагласен конкурс за съд помощник?

Мнениеот teogeo » 07 Яну 2014, 23:13

mi_lena написа:
teogeo написа:.....


Аха. Понеже познаваш някаква тъпачка (вЕрвам ти) - всичко ти е ясно за всички. Който има по-различни наблюдения - лъже. Дано да не се занимаваш с нещо, което изисква повече от 1 (една) гледна точка.


Реших да си замълча, ама като гледах днеска новините (покрай Тенева) се усетих, че на вас колкото повече ви се мълчи, толкова по-онаглявате.

Та, водим от горното.... виж сега... Преди да отправяш такива апели към Всевишния да ме ограничава в професионалното ми поприще, обърни се назад и си погледни дворчето. Доста е охвърляно с камъни. Може би да не познавам правото по-добре от теб, може би и да не виждам истината по-добре от теб, но ако застана между две гледни точки, ще се ръководя от това, което знам и това което смятам за правилно. Няма да правя компромиси със съвестта си (не съм правил). А при вас това е ежедневие ("дай да оправим човека").

Да се научите, когато са ви оцапани ръцете с ако, да не сочите с пръсти към хората. Сочи се с чисти ръце. Вашите не са.

И... пак относно професионалното поприще. Моята (което не знам доколко се опира на гледни точки) гилдия е тази, която дърпа България напред и я е изкарала на 4-то място от целия свят, която генерира огромна част от БВП-то. Твоята... да говоря ли??? Базирано на това нямаш моралното право дори да дишаш срещу мен, камо ли да "дано-каш" с какво да се и с какво да не се занимавам.

Ако искаш - да опитаме? Защото аз говоря с факти, не с празни думи. Ще застанем двамата на улицата и всеки ще си обяви професията. Да видим по кого ще полетят храчките... защото ще полетят.

:!:
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Нагласен конкурс за съд помощник?

Мнениеот bird_of_paradise » 08 Яну 2014, 01:05

Ако застана помежду ви и афиширам своята- трябва да съм си купила предварително дъждобран в противен случай рискът е огромен. Особено, ако слюноотделящите ..... абе не е важно това отклонение.
Мисълта ми е, че нямаме право, поне като юристи, да изливаме натрупаната жлъч срещу един представител на съответна гилдия, товарейки го с чужди грехове без да познаваме работата му.
Изобщо, както неведнъж към казвала- обобщенията, позитивни или негативни- все тая, вредят.

Какво всъщност казва главния( без журналистическите интерпретации)?
"Почивна база "Карандила", "Карамфила", "Трендафила", или както й е името там, на Витоша. Назначаваме едно лице за барман. Без конкурс, защото е барман. То е влязло вече в системата. След 3 месеца барманът става преназначен, въпреки че длъжността е конкурсна, познайте какъв - ръководител на учебната и почивната база. Ето това правим ние. Назначаваме някого за чистач и после го преназначаваме за главен специалист хигиенно обслужване. Назначаваме някого за секретар и после без конкурс го преназначаваме за съдебен помощник."
цитатът свършва. :) Описаното позволено ли е от писани норми?- категорично да. Е, к`во се пенявим тогава.

А на фона на тези пръсти, които се размахват, не ви ли се струва странно следното очевадно противоречие- единствено от прокуратурата отказват да посочат имената на назначените помощници? Не заварените, а новоназначени. Нямам логично обяснение. Не съм чула и да е обявен конкурс за прокурорски помощници, но има новоназначени. Та, на фона на тая картина ми се струва прекалено обобщаването в мн. ч., както и залитането в една или друга посока, или соченето с пръст в чуждата градина.

u3mamhukaa написа:Не мога да разбера защо упорствате и обяснявате

Защо? - защото очевидно залитате в обобщенията. А с вас изрично уточних нЕкои неща.

teogeo написа:Реших да си замълча, ама като гледах днеска новините (покрай Тенева) се усетих, че на вас колкото повече ви се мълчи, толкова по-онаглявате.

ВАС се намира на адрес .... дъра- бъра срещу Света Неделя. Отиваш там, решен, че няма повече да мълчиш, намираш адресата и му го казваш всичко, което ти тежи директно в лицето. :)
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Нагласен конкурс за съд помощник?

Мнениеот u3mamhukaa » 08 Яну 2014, 13:06

Мисля , че сама не разбирате какво искате да уточните.Хем някои неща са ви странни , хем не са.
В какви обобщения залитам , че всичко е опорочено и корумпирано ли или че "оправят хората" без значение къде - в прокуратурата или в съдът.Прокурорски помощници , съдебни помощници , една и съща манджа , в един и същи казан - градски или районен.Едните са на FloCafe , а другите на кафето в радиото.
Обявили конкурс за съдебни помощници , а за прокурорски нямало , хааа я ни вижте в съдът колко сме прозрачни , щото ние обявихме конкурс , а ония направо си назначават...
Доста хора тук са на мнение , че нещата смърдят , а което е още по - странно и от Европейската комисия мислят така -ама сигурно са се объркали.
Без излишни наклонения към личностни качества , моля ви. Много селяни , които са чели на нивата докато чакат да премине дъжда доидоха в София , готови на всичко , не им се разбира от мьекане , живяли в обори , изведнъж влизат на парно и ходят по мраморни подове и са компетентни по всичко.Като доиде един трЕбва(така говоримЕ тука ние сме шопи, като не ви харесва , марш обратно от където сте изпълзяли) да доведе цЕлото селско котило и да ги назначи "да ги опраи".
Ние сме си виновни - родените в София , липсва ни амбицията на селяка ,готовността му да умрье , да е п.дераст , да е к.рва , да е на групово разположение само и само да се докопа до некое постче , че иначе обратно на бостанья. Ша умрье ама ньа да са върнье на сьело.
Най-доброто отмъщение е да живееш щастливо
Аватар
u3mamhukaa
Потребител
 
Мнения: 244
Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:48

Re: Нагласен конкурс за съд помощник?

Мнениеот vaniaoz » 08 Яну 2014, 13:21

Здравейте,

Седя и се чудя дали да пиша и аз, но си казах ,ако не пиша то съм съгласна с това, което се случва, а не е така.
През 2013 се явих на конкурс за съдебен помощник.Тъй като живеем във века на информационните технологии, имам навика, когато са малко кандидатите да проверявам дали конкуренцията е силна.За всеки кандидат можеш да получиш информация от интернет, на какви конкурси се е явявал и какви оценки е изкарвал.Та проверявайки, виждам, че има хора показали отлични умения, но има там един колега, чиято най-висока оценка, която е изкарал на конкурси е 2,25 от изпита за младши прокурори 2013 г., на останалите изпити си е с пълно 2.И си казах ,този пък къде е тръгнал.Излязоха резултатите, за разлика от отличниците, нашият герой се представил перфектно, на устния с най-висока оценка.Браво на колегата за 2-3 месеца е придобил завидни знания.
Проблема е ,че НАЙ-БОЛИ, КОГАТО ТЕ НАСТЪПЯТ С ЦЪРВУЛ.
vaniaoz
Потребител
 
Мнения: 434
Регистриран на: 15 Окт 2008, 15:31

Re: Нагласен конкурс за съд помощник?

Мнениеот teogeo » 08 Яну 2014, 14:59

Дали обобщенията вредят? Не винаги и не задължително. Ако някой е забравил, те са всепризнат научен инструмент. Но, съгласете се, че когато работите толкова време в "Комунални услуги", няма как да миришете на теменужки (образно казано). Знаем много добре каква е "системата" на СВ. Отвреме - навреме се промушва по някой идеалист, но системата бързо го преработва. Там вариантите са два - или ставаш част от "системата" или изхвърчаш. Като центрофуга е - върти се със страшна скорост и или си залепен стабилно за нея, или ще изхвърчиш встрани и ще си разбиеш главата.
Знаем го всички, да не се лъжем.

Относно Тенева... тя да е само Тенева - с мед да я намажеш. Ама те са много? Трябва ли да обикалям съдебните палати и да протестирам срещу всеки? Хайде, де :D

Принципът тук е друг и идва от един виц - като си затънал до гушата в ... , то мълчиш и не чуруликаш.

Аз говоря с факти. Факт е че при едно проучване между магистратите се оказа, че 60% от тях не знаят чужд език. Други 30% си мислели, че знаят руски. Грешат. А повече от 80% от тях не знаят западен език (камо ли да се изразяват юридически на него). Наскоро ми се наложи да се сблъскам с правораздаването в една може-да-се-каже африканска държава, бивша английска колония. Не съм имал добро мнение за негрите. Но след като се зачетох в съдебните решения, вече ме е срам. И ще кажа на българските съдии и прокурори - онези там са черни по кожа, а вие сте негри по душа. Вътре в душите и в червата сте катранено-черни.

Да не говорим какъв разврат и курвенлък се шири в съдебните палати. Това с "Мале-Мале" нищо не е. Тръгнали наказателна съдийка с прокурор (и двамата женени), съдийка от районен със съдия от окръжен.... ще спра да изброявам (не че няма какво). На Содом и Гомор са го обърнали там, на вертеп... извратеняци психясали. И после очаквате някой да ви повярва, че се пънете да се навреме в "системата", защото искате да прилагате закона :wink: Пък и се пените, че не ви вярваме (вече).

И аз съм бил в системата (но друго подразделение), но напуснах. По собствено желание, защото не исках *повече* да ставам съучастник/помагач/посредствен извършител и т.н. в кражби и мизерии (при "Тройната ламя"). Да, ама аз имам алтернатива. Прецених, че мога да си изкарвам горе-долу същите средства навън, без да правя компромиси със съвестта си. А другарката по-горе също е в кюпа, може и да се противи малко вътрешно, ама не смее да "рипне", защото няма алтернатива навън. Та... може ли човек, който няма алтернатива да се ежи на човек, който има и да седне да му обяснява какво следва и не следва да работи? Празният чувал може ли да стои изправен??? НЕ, не може :!:

Това е.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Нагласен конкурс за съд помощник?

Мнениеот bird_of_paradise » 11 Яну 2014, 12:55

Закъсняло уточнение за u3mamhukaa:
Последният ми пост е по повод факта, че сочещия с пръст е с неподредена градина и по тази причина следва да се отдели време за мисли в посока дали не е някакъв опит за разчистване на сметки.
По отношение на вас, колега, да уточня- имате право да се възмущавате, че нямало прозрачност и да претендирате за такава, ако имате интерес от мястото на съдебен помощник. Що се отнася до конкурса за магистрати ( въпреки уважението ми към самоувереността в собствените ви знания)- обжалваем е и ако смятате, че заслужавате мястото( за което имам резерви- вече ви го казах), в срок е следвало да направите необходимото.

vaniaoz написа:но си казах ,ако не пиша то съм съгласна с това, което се случва, а не е така

написахте го анонимно в публичен форум и станахте част от общия глас на недоволството, но не сте пуснала от свое име сигнал до ИВССС, за да изразите недоволството си и по тази причина сте позволила да ви тъпчат "цървули", ерго съгласна сте.

teogeo написа:Дали обобщенията вредят? Не винаги и не задължително.

Вредят, защото не става въпрос за научно изследване, а за принципно морални понятия и стъпката на един не е и не може да бъде калъп за останалите.
http://www.judgesbg.org/images/VSS_Ethi ... ission.pdf

За чуждия език- няма изискване, поне не и нормативно ( поправи ме, ако греша), кандидат- магистрати или действащи такива да владеят такъв. За разврата не мога да взема отношение- магистратите, които познавам не вършат това, което описваш и за мен това си остава легенда.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Нагласен конкурс за съд помощник?

Мнениеот neutralen » 11 Яну 2014, 15:28

:roll: "Това, което аз не го знам, не съществува" 8)
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Нагласен конкурс за съд помощник?

Мнениеот bird_of_paradise » 11 Яну 2014, 19:52

neutralen написа::roll: "Това, което аз не го знам, не съществува" 8)

Забележката ти, ако е насочена към мен е глупава- като знаете толкова много и можете да го докажете - дръжте се мъжки, изплюйте сливите и направете нужното адресирайки го където трябва ( ИВССС): на дата тази този магистрат ( конкретно) на място това, направи следното, което е в разрез с етичните им правила за благоприличие.

Тея обобщения не са ми по вкуса- чул някой, някъде, някаква легенда, предавана от уста на уста и от разваления телефон излязло, че някой някъде не е взел еспумизан, а във финалния разказ ти обясняват, че напълнил гащите ( простете цветното описание).

А, съвсем искрено- хич беля да се вълнувам кой с кого прави любов, защото знанието за смачкани чужди чаршафи нито ми е приоритет, нито би ме развълнувало дори да съществува, нито ме ползва по някакъв начин. Важно ми е съвсем друго по делата, защото освен човек със същи физиологични нужди като на останалите, решаващия делото е и магистрат. От знанията на последния съм зависима, не от чаршафите му.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron