начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

Младши разследващ полицай?

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот AcTivE » 27 Фев 2014, 12:12

2 въпроса имам:

Колко задължаваща е авантюрата м.р.п., за колко време се подписва договор и признава ли се за юридически стаж?
AcTivE
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 22 Авг 2008, 23:01

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот playboy_hp » 19 Мар 2014, 11:19

А доколкото мога да броя, въпросите са 3 /три/, а ти можеш ли да броиш?
playboy_hp
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Яну 2013, 18:35

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот AcTivE » 11 Апр 2014, 16:01

Извинявам се техническата грешка, а вашият "отговор" колега мога да го оправдая само ако сте безработен и отегчението ви е взело връх над останалите настроения. :mrgreen:
AcTivE
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 22 Авг 2008, 23:01

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот kriso_ea » 11 Апр 2014, 17:02

Никакъв договор не се подписва. Нямаш трудово правоотношение.
След преминаването на конкурс си назначен на длъжност "мл. разследващ полицай" с заповед на Министъра на вътрешните работи. Подписваш акт за встъпване в длъжност.
Ставаш държавен служител в системата на МВР. Когато прецениш че повече не искаш да си такъв пускаш заявление за прекратяване на служебното правоотношение и след известна процедура напускаш системата.
Ако си придобил вече юридическа правоспособност , времето през което си назначен за "разследващ полицай" ти се признава за юридически стаж.
kriso_ea
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Юни 2010, 19:08

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот AcTivE » 13 Апр 2014, 16:47

Моите благодарности, колега! :D
AcTivE
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 22 Авг 2008, 23:01

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот zmeyan » 22 Апр 2014, 11:31

Имам едно питане - при медицинските прегледи и по специално при очния - проверява ли се далтонизмът и липсата му изискване ли е за длъжността разследващ полицай?
zmeyan
Потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: 01 Фев 2008, 14:15

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот doc03 » 22 Апр 2014, 12:30

zmeyan написа:Имам едно питане - при медицинските прегледи и по специално при очния - проверява ли се далтонизмът и липсата му изискване ли е за длъжността разследващ полицай?

Далтонизмът се изследва и липсата му е изискване за назначаване като държавен служител в МВР.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот 111888 » 22 Апр 2014, 13:04

Интересно-тоест едно лице с далтонизъм може да е следовател, а не може да е разследващ полицай?

Това директно си плаче за жалба до КЗД и омбудсмана! Съветвам лице с далтонизъм да подаде документи за конкурс, и като го "отрежат" на това основание да има правния интерес за жалби и тн. защо има какво да се направи и промени! Така или иначе не са го взели в системата заради дискриминация на база здравословно положение-поне да стане ясно ,че юрист си знае и търси правата.

Имам въпрос-проблем ли е високият диоптър(успешно коригиран с очила)-над 6 диоптъра за работа като обикновен юрисконсулт в системата на МВР , или като държавен служител на експертно ниво в министерството?

Шест диоптъра не са проблем да си юрисконсулт(а и за която и да е правна професия-магистрат, нотариус- миопията(късогледството) си е почти задължителна ) където и да е-очилата , или лещите коригират зрението,даже четенето на дебелите книжки са силен фактор за висок диоптър, но конкретно за МВР-може ли да си юрисконсулт, ако си с висок диоптър? Силно се надявам да не е проблем.

Ако има забрана може ли линк къде го пише?
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот doc03 » 22 Апр 2014, 17:46

Написах, че не може да си държавен служител.
Юрисконсултите в МВР са основно ЛРТП.
Следователят е магистрат. Има други изисквания зя състояние на здравето.
Но сте прави - и едните и другите правят огледи. И ми е интересно как ще напише следователят-далтонист, че "на стената се намериха пръски от червена материя...", след като не различава червеното ??? Щото далтонизмът е вариант на дисхроматопсията, и се засяга цветното зрение за червен цвят.
Все пак има различни варианти цветна слепота, както и различна тежест на проявите, но има много прости табла, и се хващат.
Но!
Отказът за назначаване на лице в МВР по медицински показания не подлежи на съдебен контрол.
Все пак всичко зависи от това, за каква позиция се кандидатства. Специално относно зрението е строго, защото от един служител зависят доста неща, а често и доста други хора.
Няма смисъл да обсъждаме ноторни факти.

Ето някои от нещата:
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=& ... ms&cad=rja
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот rivin » 04 Юни 2014, 17:49

Някой може ли да каже на какво се набляга на теста за правни познания за разследващи полицаи? Някакви примерни въпроси?
rivin
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 23 Юни 2007, 12:25

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот nikinceto_vn » 02 Юли 2014, 01:53

Здравейте, колеги! има ли обявен конкурс за разследващ полицай някъде? За Варна ми се струва, че много отдавна не е имало конкурс, някой има ли идея какви биха могли да са причините? Моля, някой да сподели как протича такъв конкурс, има ли обявен към момента и за къде? Има ли ограничения във възрастта? Както и др. важно, което може би пропускам да попитам?:) Благодаря предварително за отговорите ви.
nikinceto_vn
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Фев 2014, 20:16

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот rusata74 » 06 Ное 2014, 09:09

Здравей! В момента тече такъв конкурс за Добрич и за Велико Търново, но срокът за подаване на документи изтече на 29.10. Относно ограничението за възрастта- то вече отпадна за държ.служители,които не подлежат на първоначална професионална подготовка. Има промяна в Наредбата от м. Август,тази година! :D
rusata74
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 30 Юли 2014, 21:22

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот doc03 » 06 Ное 2014, 20:01

Разследващите полицаи преминават (съкратена) първоначална полицейска подготовка.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот kpts_ » 06 Ное 2014, 22:03

doc03 написа:Разследващите полицаи преминават (съкратена) първоначална полицейска подготовка.

Някои преминават, други не, а и не е задължителна.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот iva_sh » 06 Ное 2014, 23:11

http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMater ... dMat=87016

Това са медицинските изисквания за работа в МВР!
iva_sh
Потребител
 
Мнения: 510
Регистриран на: 07 Ное 2008, 01:07

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот nikinceto_vn » 09 Ное 2014, 03:23

изисква ли се юридически стаж? някой знае ли дали има практика да започнеш в един град и след известно време да поискаш преместване в друг град.. примерно по семейни причини? и колко време най-малко? и какво представлява този документ, удостоверяващ право на достъп до класифицирана информация?
nikinceto_vn
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Фев 2014, 20:16

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот kpts_ » 09 Ное 2014, 15:07

nikinceto_vn написа:изисква ли се юридически стаж? някой знае ли дали има практика да започнеш в един град и след известно време да поискаш преместване в друг град.. примерно по семейни причини? и колко време най-малко? и какво представлява този документ, удостоверяващ право на достъп до класифицирана информация?

За длъжността "младши разследващ полицай" юридически стаж не се изисква.
Практика за преместване има, най-често в рамките на ОДМВР, в която е станало първоначалното назначаване. Това е така, защото конкурсът се обявява не за някакъв град, а за областта, обслужвана от съответната ОДМВР. Може и извън съответната ОДМВР, което обаче означава съгласие и на двамата директори. Минимално време не е установено.
Относно документа за КИ - ако имате някакво ниво на достъп, ще знаете какво представлява документът. Ако нямате достъп: "съгласие за проучване по Закона за защита на класифицираната информация;", както пише в заповедите за обявяване на такива конкурси.
Добре е да попрочетете в сайта на МВР за тези неща. Почти всичко е написано.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот rusata74 » 19 Ное 2014, 22:26

Здравейте! Днес се явих на прословутия тест за оценка на специфични знания и умения по НК,НПК и Криминалистика. Иска ми се и някой друг да опише впечатленията си,но аз съм изумена от сложността му и не разбирам какви са мотивите за тази сложност! Много сложно зададени,с много близки и подвеждащи евентуални отговори и т.н. Тъй като не бях сигурна за някои от отговорите си,реших да проверя в Интернет и се изумих като намерих точно тия въпроси,абсолютно същите,като цитирани, на адвокатските изпити от 2005,2007 и 2009г.!!!!! Друга част от тях открих в примерни тестове по наказ.право. Малко преди това разговарях с познат дознател,като му обясних какви въпроси е имало на теста и той ме гледаше изумен, и ме попита: Абе ти да не си се явявала на изпит за прокурор?- а то какво излезе-била съм на изпит за адвокат! Ако някой има впечатление или мнение по тия тестове,моля,да пише,за да се ориентирам накъде съм! :roll:
А,между другото,въпросите по Криминалистика бяха точно 3 от 40 общо! :)
rusata74
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 30 Юли 2014, 21:22

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот barakuda » 20 Ное 2014, 01:13

И защо ли ченгетата са тъпи, тъпи, та чак вдлъбнати. Не ще да е от казусите, от средата нещо....
barakuda
Потребител
 
Мнения: 216
Регистриран на: 08 Ное 2013, 20:11

Предишна

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron